Dcera má špatné sny. Co proti tomu dělat?

simonceli
19. dub 2010

Ahoj maminky, mám 6-ti měsíční dceru a hodně často se jí zdají špatné sny. Fňuká ze spaní a ne a ne se vzbudit, ošívá se probouzí se z ničeho nic leknutím atd. Chtěla bych jí nějak pozitivně namotivovat, aby se jí nezdály špatné sny. Přes den si hrajeme, mazlíme, čteme, chodíme ven. Pořád se usmívá. Nezažívá žádná traumata a ani nic špatného. Poraďte prosím, jak pomoci od zlých snů.

papol
19. dub 2010

Ahoj simonceli, náš hošík se přesně takhle lekal a plakal, asi do půl roku. Už přesně nevím, kdy to bylo poprvé. Od 5 ti měsíců jsem ho začala vysazovat na čůrání (BKM - bezplenková komunikační metoda). Vůbec nevím, zda to mělo souvislost, ale když se začal v postýlce mlet a kňourat, dala jsem ho a on se vyčůral a byl klid. Časem se přestal i ve spánku lekat (to vždy rozhodil leknutím ručkama). Mysleli jsme s manžou, že se leká nějakých zvuků, ale my nic neslyšeli. Tak nevím.
Jak píšeš, Tvoje holčička by neměla mít žádné trauma z toho, co prožije ve dne. Ba naopak, má vše, co potřebuje ke klidnému spánku. Může to mít kořen někde jinde než v tom, co prožila uplynulý den.
Je mi jasné, že jsem Ti moc nepomohla. Jen jsem chtěla, abys věděla, že v tom nejste samy.

martimarti
20. dub 2010

Někde jsem četla, že pro děti je na tom světě strašně moc nových zážitků, takže pak v noci se jim to v tý kebulce může promítat a mohou mít neklidné spaní, hází sebou, lekají se a tak.
Simonceli, já myslím, že se to moc ovlivnit nedá....to přejde samo 😉

momin
20. dub 2010

Myslim si to co martina.. je to pro ne strasne moc novych veci.. tak to tak nejak zpracovavaji.... 🙂 😉

simonceli
autor
20. dub 2010

Snad máte pravdu a brzo to přejde. Jsem z toho docela špatná, abych náhodou nedělala něco špatně.
papol: o BKM jsem zrovna včera četla. Kamarádka jí dělá. Já bych na to neměla. To obdivuji, že to zvládáš.

papol
20. dub 2010

simonceli, to je další věc, co se tu píše. Přesně tak, děti mají co dělat se zážitky 🙂
Jinak našemu hošíkovi je už 19 měsíců a od ledna si říká sám na potřebu. Samo, že to není na 100% 😀 Musím na to také myslet.

simonceli
autor
20. dub 2010

V jiné diskuzi jsme to s holkama rozebírali BKM a jedna vyjela na druhou, že je sobecká matka, když nutí malou na povel dělat svoji potřebu a že děti, na kterých matky tuto metodu praktikují, jsou psychicky nevyrovnané a vystresované. Že prý je to týrání dětí. Ta holka, co dělá BKM má půl roční dceru. Jak to vidíš ty? Když máš už straší dítě. Je to pravda, nebo je naprosto pohodě a normální. Ta holka samozřejmě svoji dceru do ničeho nenutí, prostě se jen snaží vychytat ten signál, ale jinak nosí i plínky. Takže žádné povelové týrání.

papol
21. dub 2010

simonceli,
tak tento názor mají ti, kteří nevědí o čem je řeč. Přesně - dítko se k ničemu nenutí. Dávala jsem malého dělat potřebu mimo plenku od 5 ti měsíců, kdy jsem se o této metodě tady dočetla. Tím jsem pochopila, proč se v noci chruje. To chtěl čůrat. Vymočil se a klidně spal dál. Jednou se nám stalo, že nám cestou domů začal náramně křičet (bylo to v zimě). Utíkali jsme domů a za asi 10 minut jsem ho vybalila z fusaku a kombinézy a zkusila dát vyčůrat. Byl suchý. A... světe div se - on se vyčůral a bylo po křiku. No a teď mi řekněte, jestli jsem ho chudáka týrala 😀 Jinak je tu diskuze o BKM a tam se můžeš podívat 😉

Jinak ho dávám sama, když už si delší dobu sám neřekne. Když se mu opravdu nechce, dá mi to vědět a to ho nenutím 🙂

Jak spíte? stále se malá děsí?

simonceli
autor
22. dub 2010

Teď těžko posoudit, má rotavirovou gastroentritídu a tak máme teĎ noci neklidné. Uvidím jaké to bude, až se z toho dostane.

papol
22. dub 2010

Tak to vám přeji, ať nemoc odezní a dcerka se uzdraví. To není nic pěkného. Au, bolesti břicha ☹

simonceli
autor
22. dub 2010

To jo. Chudinka se kroutí a co sní to hned vyzvrací. Tedy vše co obsahuje mléko. Takže je n nemléčné dietě a pres noc jí nesmím dát najíst. Tak je to te´d krušné.

papol
22. dub 2010

Tak to mi je vás obou moc líto. 😢

Myslím na vás, holky!