Dcera nechce přes den spát, od 19. do 22. h řve

dygab
12. črc 2007

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s večerním pláčem, resp. řevem? Naší Haničce jsou 2,5 týdne. Velice špatně spí přes den, ale v noci dobře. V noci klidně spí 9 hodin (s jením probuzením na kojení), ale přes den nechce absolutně spát. Max. jí "ukecám" na jedno spaní (tak 3 - 4 hodinky). No a tragické je to večer. Kolem 19 začně řev a trvá tak do 22hod. Myslela jsem, že je to hlad, ale není a malá není nijak k utišení. Prdíky to podle mě také nejsou. Co s tím?

kacka.va
24. srp 2008

jojo, nám sab taky nepomáhal, ale babycalm jo 🙂

basak
24. srp 2008

sue007 a ten baby calm je volně prodejný?a jsou to kapky nebo sirup?já už uvažovala o meduňce 😒

kacka.va
24. srp 2008

je volně prodejný, jsou to kapky v lahvičce a naředí se to v té lahvičce vodou.

basak
25. srp 2008

tak jsme mu to včera koupili a hned začli dávat,no tak uvidím 🙂 ale jestli plače jen protože je přetaženej tak mu to asi nezabere co? 😕

anke
25. srp 2008

ahoj, tak ja hlasim dilci uspech - tchyne tvrdila, ze deti tak strasne vecer placou , protoze jsou uz moooc unaveni a nejde jim usnout ... jiz druhy den uspavame doma v kocarku (jestli znate tu slavnou vetu "vem to pres prah") a to striktne pres den max. po 2 hodinach bdeni, i kdyz nejevi znamky unavy a zatim (klep klep klep) se dari bez place ... vim, neni to idealni,ale je to obrat o 100% 🙂

sue007
25. srp 2008

To urcite ne,no...Ale malej mi taky vecer rve,jsou pretazeni,mlika byva na vecer mene a pd.,takze je toho na ne proste hodne.Ja se snazim,aby jsem se citila ja pohodlne,beze stresu,vrznu ho treba do autosedacky a dam vedle sebe k tv a jim,piju a kolibam nebo sednu na ten balon a skacu s nim.Sestre zase treba pomahal satek,bez nej ji maly neusl.Neni treba mit strach,pozdeji se ji naucil usinat sam.Holcicka ji ted spi uplne krasne-kazde mimi je jine,musis se ty citit hlavne v pohode.Pokud vis,ze je malej najedenej a v suchu a uz ti proste tecou nervy,klidne ho odloz do postylky nebo sedacky a nech rvat,v klidu mu rekni,ze ho mas rada a nech ho v postylce kricet a jdi si dat sprchu nebo pohrat s druhym ditetem,pokud je...samozrejme, ze pokud do tobe prijatelne doby neusne a porad rve,zase si za nim pujdes,ale je dulezite si mezitim udelat relax a ne poslouchat za dvermi.Hlavne si vecer nerikat,az usne,jeste udelam to,to a to,protoze to mimco,jak kdyby to poznalo a neusne.Kdyz to pak vzdam,vycisim si zuby a vezmu si ho na nakojeni do postele,vetsinou usneme oba,pak ho jen prenesu a nekdy ani to ne.

sue007
25. srp 2008

anke,odpovidala jsem na prispevek pred tebou 🙂 ,aby to nevypadalo divne 😀 jinak kocarek doma praktikuje plno rodicu,hlavne,ze to jde,at se dari.

basak
25. srp 2008

sue007 tak dnes to bylo po dlouhé době v klidu táta půl hodky choval a pokecal si s malým pak sem ho dala na deku na bříško a když už byl unavenej tak jsem ho jen otočila na záda a ještě si dobře přes půl hodky hrál s hrazdičkou a pak už se jen napil a spinká 😀 😎 sice déle než se mně líbí,ale hlavně bez pláče a o tom to je že? 😀 😀 😀 tak kéž by mu to vydrželo

sue007
26. srp 2008

jo,jo..u nas je to taky nejake dny lepsi a jindy horsi a taky bych byla radeji,kdyby usinal v 7 a ne v 10,ale co nadelam,netrapim se tim zbytecne 🙂

dzej
26. srp 2008

ahojky, tak jak psala vojtíšek2007, že by to mohlo být z nevybité energie,, tak jsme zkusili test. Malá nám poslední dobou večer řve. Jak jí položíme do postýlky tak to začne, když ji vytáhneme, je klid. Tak jí teď každý večer "unavíme" - dáváme ji na bříško, nebo si s ní hrajeme...pak nakojím, položím do postýlky a malá za chvilku spí. 2x jsem to neudělala a malá řvala a řvala...takže pokud to nebyla zrovna náhoda, tak si myslím, že na tom něco bude...akorát teda nám to dělá teď a ne do jejich dvou měsíců 😀 😀 jestli to někdo vyzkoušíte, napište prosím jestli to funguje i u vás nebo ne 😉

krista
4. lis 2008

natsa • 44tt • Dnes v 11:04
Ahojte!Akú máte skúsenosť s plačlivov hodinkov.Moj malý pravidelne plače od 18.30.Ked mu spievam alebo ho len tak nosím tak to pomáha len na chvýlu.Niekedy ozaj nevie čo s ním.Do akého veku to asi trvá?

mila01 • 2d • Dnes v 11:52
Ahoj.Mě takle brečela starší dcera,každý den od 17 do 19.Pomáhalo,když jsem jí nosila,ale také jen na chvilku.Poradila mi přímo doktorka - přesvěč se,že je malý najedený,není mokrý,není mu zima ani vedro a nic ho nebolí ( to by byl takový bolestivý pláč a určitě by se neopakoval každý den v tutéž hodinu ).Dala jsem košík s malou k oknu na balkon,odhrnula jsem záclonu,abych na ní viděla,zavřela jsem se na balkoně,abych jí tolik neslyšela a nechala jsem jí řvát,jenom jsem koukala přes okno,jestli je v pořádku.Potom to trvalo pár dní a začalo se to uklidňovat. A neboj,většinou tak od 3 měsíců jsou to zlatíčka. 🙂

stvura • 1d • Dnes ve 12:03
Ahoj, no ja som akurat dnes rano absolvovala tiez placlivu hodinu a pol, uz som z toho mala mindraky. Vecerne plakanie vsak moze znamenat bolest bruska, skus ho malemu masirovat - kup Pupika. Vraj tieto "hodky" su do pol roka kedy babatko uz nie je take "nemozne" a ma dost pohybu.

janeyzelvicka • 1d • Dnes ve 13:10
ahojky, taky se nám stávalo, že se malá zničeho nic rozeřvala,
nejsem zastáncem toho nechat mimi vyřvat, vím že mě potřebuje a nechtěla bych, aby pak byla smutná, že pláče a máma nepřijde... jednou jsem zkusila nechat plakat a pak jsem zjistila, že brečela hlady, protože se předtím málo napila, a přišlo mi to hrozně líto, že to, co jsem považovala za rozmar, byl hlad (příp. bolest bříška)...
takže když brečela, utěšovali jsme, nosili, dali k nám... a pomohlo, nakonec usla... pokud prdí, masírovat bříško, hýbat nožkama. taky pomáhá víc ji večer zabavit, aby se trochu unavila (pasení koníčků, máchání zicherkou, - ale ty na to máš asi ještě moc malé mimi, že...), a to, že ji zavineme, dáme dudlík pokud chce, a její postýlku jsme snížili na úroveň naší a odendali bočnici, takže má balkonek, a když usíná, ví, že jsme vedle ní.

fifinna • 1d • Dnes ve 13:17
malo by sa to stratit, ked sa dieta zacne uz zaujimat o hracky ( tak okolo 8 tyzdna ), ale uplne to prestane az ked sa zacne dieta plazit( môj zacal v piatom mesiaci ), vdedy ho uz bude zaujimat vsetko okolo neho a nebude mat cas na plac. Musis len vydrzat. Pokial si si ista, ze mu nic neni a ten plac je len zotrvacny, tak sa nestresuj, deti placu aj ked sa nudia.

krista
2. led 2009

lucillienka • 53tt • Včera ve 23:40
moj 10 týždnový synček už skoro týžden každý večer po kúpaní je ešte tak hodinku dve dobručký, ale ako padne cca 22.00 hod. začne hystericky plakať, až do fialova a nechce prestať aj 3 hodinky, až sa celý trasie, tečú mu slzy som z toho vždy na nervy neštastná čo sa s ním deje ...no a potom obyčajne okolo polnoci od únavy nakoniec ako tak zaspí.....ale nechce sa mi veriť že je to normálne

... máte s tým niektorá mamička skúsenosti ?

pettule • 1d • Včera ve 23:47
Ahojky,
tak tohle znám. Můj prcek to měl zase přes den. Vždycky třeba dvě hodiny řval v kuse. Byla jsem vždycky úplně vyřízená. Bylo mi ho líto, že pláče a já vůbec nevím co mám dělat. Trvalo to skoro měsíc.......denně, ale přešlo to. Myslím, že to chce spíš čas........... Někteří prckové to dělají.

lindda • 1d • Včera ve 23:49
Cafte je to kolika alebo reflux poznam to veeeeelmi dpbre rektalna rurka je jedine co zabralo sab simplex do kazdeho mlieka :-/ Teda ka vyluci lekar ine ochorenie.

pettule • 1d • Včera ve 23:51
Mohou to být prdíky, ale nám nepomáhala ani rourka. Ale každé mimčo je jiné.

lucillienka • 53tt • Včera ve 23:52
no ja rektárnu rúrku používam každý deň, bohužial...viem že je to návyková vec ale malý sa vie s nou taaaak dobre pokakať a vyprdkať ale napriek tomu má tie stavy večerné.....je napapaný, vyprdkaný, vykakaný ale napriek všetkému má hystériu.....dúfam že nebude nejaký neurotik z neho ☹

lucillienka • 53tt • Včera ve 23:53
no práve zaspal, manžel ho hojdal v postieľke a tuším od vyčerpania zalomil..... 😕

pettule • 1d • Včera ve 23:56
Uvidíš, raději se zeptej doktorky, ale věřím, že to přejde. Opravdu to znám, člověk má pocit, že to nikdy neskončí, ale chce to prostě jenom čas.

lucillienka • 53tt • Dnes ve 00:00
no budúci týžden chcem ísť k lekárke.....trošku mám strach, lebo malý sa narodil pomocou vákuovej pumpy a mal by ísť asi na neurologické vyšetrenie ale lekárka detská mi opakovanie hovorila že to nie je potrebné..ale vždy ked prežívame tieto stavy tak si hovorím že dúfam že mu nič nie je len proste sa potrebuje vykričať aby sa uvolnil a dostal zo seba napatie....

pettule • 1d • Dnes ve 00:05
Určitě se raději doktorky zeptej, ale uvidíš bude to v pohodě. Vím, že ti to teď připadá děsný, ale opravdu to chce čas. Malý mi takhle strašně plakal když mu byl měsíc, pak to relativně šlo, ale žádné hodné miminko 🙂) a čtvrtý měsíc to jsem měla pocit, že pláče snad pořád, už jsem z toho byla úplně šílená, ale pak se to najednou zlomilo a dobrý. Ale chce to prostě čas. Vím, že teď to zní hrozně, když mi takhle malý řval, tak jsem si říkala, že to je nekonečný, že to snad nikdy nepřejde, ale přešlo .........
dobrou, teď už letím do hajan

lucillienka • 53tt • Dnes ve 00:08
pettule ... dobrú noc a dakujem za povzbudivé slová...dúfam že sa to zlomí a bude Olinko dobručké bábenko..

lucillienka • 53tt • Dnes ve 13:18
a nespal celú noc...každých 50 min. hore s plačom....som na prášky... ☹

fifinna • 1d • Dnes ve 13:38
luci, môze to byt oneskorena depresia s konplikovaneho pôrodu. Niektore deti, ktore maju tahsi pôrod su take placlive. Ale nie som psycholog ani lekar, to je len môj nazor. A môze to byt aj kolila, najlepsie ti na to odpovie pediater. Skus si pozriet aj temu o kolike.

bubatinko • 2d • Dnes ve 13:41
lucilienka tak aj mna by zaujimalo co na to zabera nas maly je taky isty a uz neviem co este skusut nic nam akosi nezabera ani sab simplex do mlieka dnes idem skusit kupit babycalm kvapky uvidim ci to nejak pomoze tiez je to proti detskej kolike lebo pri tychto kvapkach co ma teraz nam zaberaju iba trochu ale tie vecery su hrozne ked tak velmi place ani na rukach ani v postielke nikde nechce byt nic nezabera na upokojenie a ked nakoniec po takom vystupe zaspi ja som uplne na pokraji sil...

anta • 1d • Dnes ve 13:47
Pokud vám holky děťátka pláčou ve stejnou dobu, tak si myslím, že ze sebe potřebují dostat dojmy z okolního světa, nejsou na to zvyklé a trvá jim tak tři měsíce než si zvyknou, tak je to stresuje a potřebují to ze sebe dostat nějakým způsobem a jediný způsob, který existuje, je bohužel pláč. Nejlepší je prťata chovat, mít zhasnuto a ššššššš do ušíčka a uklidňovat a uklidňovat. Jednou to přejde, neboooojte

lucillienka
2. led 2009

čo je to pasení ?? ste to tu spomínali ale asi mám rezervy ešte v českom jazyku......

dnada
3. led 2009

luci - mimi leží na bříšku a kope nožičkama a zvedá hlavičku a a ramínka nahoru 😉 když je starší jako to moje tak už plácá i ručkama .... nevím jak se to řekne slovensky snad to stačí pro vysvětlení