Dcera nechce přes den spát, od 19. do 22. h řve

dygab
12. črc 2007

Ahoj, nemáte někdo zkušenost s večerním pláčem, resp. řevem? Naší Haničce jsou 2,5 týdne. Velice špatně spí přes den, ale v noci dobře. V noci klidně spí 9 hodin (s jením probuzením na kojení), ale přes den nechce absolutně spát. Max. jí "ukecám" na jedno spaní (tak 3 - 4 hodinky). No a tragické je to večer. Kolem 19 začně řev a trvá tak do 22hod. Myslela jsem, že je to hlad, ale není a malá není nijak k utišení. Prdíky to podle mě také nejsou. Co s tím?

akcul
12. črc 2007

Ahoj dygab,
u nás to bylo to stejné. Malá taky špatně přes den spinká a to večerní řvaní bylo prostě únavou. ☹ Nedalo se jinak, než vydržet. Přešlo ji to někdy kolem třech měsíců... 😉

syrael
12. črc 2007

Ahoj, jak to popisujes, precejenom to vypada na nocni koliku...Malemu je sest nedel a trpi jako zvire...Ma to stejny prubeh jak popisujes...Zkus vynechat mliko ve svoji strave a pochopitelne vsechno co nadyma. Pomahaji i kapky Sab Simplex, ale jenom trochu, bez omezeni se smi az po sestinedeli...
Vydrzat!

kristi
12. črc 2007

Dygab, oni jsou uz unaveny, proste chteji spinkat a nejde jim to. U nas to bylo taky, pravidelne, od te 19 hodiny do te 21 nekdy i driv nebo dyl. Usi mi praskaly, hlava bolela, nejhorsi, ze je neutisis... 🙂

dygab
autor
12. črc 2007

Mně také přijde, že je to únavou. Je na ní vidět, že už padá - červené lesklé oči, unavené svaly ..... a ne a ne zabrat. Nechce chovat ani být sama, přisaje se, ale jenom dumlá - nemá sílu a já mlíko☹.

kristi
12. črc 2007

vydrz, prejde je to 🙂

dashak
12. črc 2007

dygab a nepomůže když ji budeš dřív koupat a ukládat dříve když je v sedm už unavená?

dygab
autor
13. črc 2007

Ahoj, to nemá vliv. Řev přijde, i když koupeme dopoledne☹

janica..
13. črc 2007

Malej taky na večer dost plakal asi do 2 měsíců a byla to únava, u nás vždy zabralo hopsání na balóně 😉

karotky
13. črc 2007

Taky jsme pláč řešili balónem.Jenže u nás byl pláč od rána do noci. 😖 Naštestí se to v 7.týdnech srovnalo.Ale je fakt,že jsem občas byla v koncích a nechtěla další děti.
Teď když si to video občas pustím,tak se u toho směju.Ale vrátit bych to rozhodně nechtěla.Možná ano..........ale bez toho řevu. 😅

uzlik23
14. črc 2007

Ahojky my jsem měli taky plakání každý den od té páté do té osmé deváté desáté, jakse mi ho podařilo unosit na rukách, postupně se pláč zkracoval a začátkem čtvrtého měsíce to přešlo. byla to kolika, a rada-prostě vydržet a obrnit se trpělivostí. držím palce!!!

lenulem
14. črc 2007

Ahoj,
můj momentálně 4,5 měsíční chlapeček měl stejné období. Trvalo cca měsíc - od 1 do 2 měsíců věku. Dle informací lékařky je to zcela normální, protože prďošek ještě nemá zcela vytvořenu šedou kúru mozkovou a tak nestíhá zpracovávat veškeré podněty za celý den - no a neumí si s tím poradit jinak než řevem. Zvláštní bylo, že i když usnul před svou "hodinkou", tak se na ni stejně vzbudil, pořval si a zase usnul🙂 Pevné nervy, brzo to přejde!

valsik
14. črc 2007

ahoj, my jsme na tom stejne se 4tydenní holcickou. Zabira nam docela chovani a zpivani pisnicek (pokud tedy nema boleni briska a prdiky). Tak se drz, bude lip. :o)

lottie
14. črc 2007

ahoj, pája taky někdy večer takhle brečela, když nespala přes den, ale nikdy ne 2-3hodiny 😲 😲 to vám nezávidím. u nás pomáhalo uspávání "násilím", chovat i přes řev, vypadá to, že se jí to nelíbí a řve ještě víc, ale klidně pohupovat a do pěti minut zjistí, že je to fajn a uklidní se. má to teda háček, chce to ještě půl hodiny chovat a houpat, nejlíp pořád ve stejném rytmu, než vytuhne úplně 😉

ejana
14. črc 2007

Ahoj, já se teda spíš přikláním k té kolice. Známá takhle s malou přetrpěla první 3 měsíce a pak jak když utne a byla v pohodě. Nepomáhalo na to vůbec nic. Koupání ani chování, hopsání na míči ani změna v kojení. Prostě jen vydržet. Vím, že teď se Ti zdá, že to nevydržíte, ale říkej si, že se vám to každý den zkracuje. A určitě bude líp 😉

dygab
autor
14. črc 2007

Ahoj, tak kolika to urcite neni - v pohode se vykadi i vyprdankuje, ale brek je tak jako tak. Dneska byl kratsi, vcera take, tak se to treba srovna. Ja mam dve hypotezy - potrebuje vybrecet napeti a nebo ...ona nam strasne malo spinka pres den, takze je vecer uz strasne utahana. Ale verim v lepsi zitrky🙂🙂🙂

karotky
15. črc 2007

Kolika se projevuje půl hodiny po krmení.S větry a kakáním to nemá nic společného. 😉
My už 3 týdny na koliku netrpíme a větry máme občas,když si Áda blbě odříhne a zůstane mu v břiše vzduch.Ale to už je ojediněle. 😉

androna
15. črc 2007

dygab tvoje dve hypotezy su obidve spravne.ja mam zlate dieta a tiez od 18.00do 20.00 a teraz i dlhsie proste je nespokojny a place.ale nam pomaha nosit na ramene a to okamzite prestane ale nesmieme ho polozit.citala som v rodine ze deticky su vecer uz unavene a mrzute a ze je to normalne.strasne vela toho cez den prezili.ale zlepsuje sa to. 😎 😀

anke
22. srp 2008

ahoj,
muj 4. mesicni chlapecek poslednich 14 dnu pred spanim moc place, pomahalo noseni v naruci az do uplneho spanku, ale ted posledni 3 dny nepomaha ani to ... pres den se spanim v kocarku vubec zadny problem, doma staci chvilku pohoupat v naruci, ale v noci place a place - neutisi se ani v naruci ani v postylce ani zpivanim, nechat vyrvat nezvladam psychicky, max. jsem to dnes vydrzela 3 minuty a sla zase k nemu, plakal v kuse asi 30 minut ... nakonec usnul v nositku ... vzdycky tesne pred spanim to zacne, jako by misto zavreni ocek musel proste zacit plakat .... nevite, co by to mohlo byt? mate nekdo podobnou zkusenost? co byste poradili? diky

kacka.va
23. srp 2008

my to taky míváme, když je malá hodně přetažená a nemůže usnout a to je pak cirkus, protože jediné, co na ní pak zabírá, že na ní monotónně mluvíme nebo jakoby hučíme a ona během maximálně 5 minut usne.

vojtisek2007
23. srp 2008

miminka cca do 2 měsíců večer křičí, protože potřebují vyčerpat přebytečnou energii a zpracovat denní vjemy - aby mohli v potom klidně spát - takhle nám to bylo vysvětleno mudr.když nám první synátor pravidelně od 19.30 do 22.00 řval jako tygr a nezabíralo na něj nic....Samozřejmě ne každé dítě tohle má - druhý sny spal téměř nepřetržitě celé první 4 měsíce a budil se jen na kojení, a třetí mímo má 2 měsíce te´d , někdy popláče, ale nic tragickýho - každopádně, až se mimi bude víc hejbat a bude moct samo přes den vydat víc energie - nebude večer řvát....držte se, fakt to přejde. 😲

theresa
23. srp 2008

holky, tak to máme úplně stejné. Malýmu jsou 3 týdny koupeme mezi 19.30-20.00hod. Koupání se malýmu líbí, ale jak se začne utírat tak začne řev, pak následuje krmení u toho se uklidní a pak musíme střídavě s manželem nosit, protože jak malýho dáme do postýlky začne řev a ten trvá tak do 22hod. Někdy ho necháme vykřičet, pak ho ponosíme a spinká, v noci se nám po 3hod. budí na papání.

elliott
23. srp 2008

Ahojky holky, naší Markétce jsou 2 měsíce a už v porodnici měla trápení s prdíkama. Takže hlavně pozdně odpo a večer furt řvala a kroutila se, napnutá jak struna. Trošku zabírá Sab simplex na ty prdíky. Jinak se tomu taky říká tzv. tříměsíční kolika ( trvá to do 3 měsíců věku dítěte) a je to údajně nezralostí. Nic na to nepomáhá, musí se to prostě vydržet Teď je to o moc lepší, už jen k večeru pobrekává, ale v noci už krásně spí. Takže nám všem - PEVNÝ NERVY A TRPĚLIVOST 🙂 🙂

anke
23. srp 2008

Ahoj, no u nas to trimesicni kolika uz asi neni. Donedavna bylo vsechno v naprostem poradku. Ted je pred kazdym - i dennim - spanim rev. Houpani, zpivani, mluveni - nic nezabira. Presne poznam, kdyz zacina byt unaveny - zacnu ho uspavat, zavira ocka, ale tesne pred tim, nez upadne do spanku spusti rev a place a place a place. Pri bdeni je to spokojene, cile, usmevave miminko - cili ho asi nic neboli. Zoubky to pry jeste nejsou. Jsem v koncich.

basak
23. srp 2008

Ahoj našemu malému jsou 4,5 měsíce a musím říct že od jeho narození docela trpí moje nervíky 😢 přes den spí málo a poslední týden stěží 3 hodky ☹ večer ale padne 19.00 a začíná to řev,kroucení no a jak všechny píšete nic nezabírá.člověk ho nosí,houpe a on pláče a pláče 😢 😖 a nechce se nechat uchlácholit.když pak už konečně po 22.00 zabere tak se ještě půl hodiny neklidně vrtí a sténá.do 3 měsíců sem si říkala to bude dobrý je to jen kolika a prdíky,ale když ho to drží pořád tak už jsem v koncích a nevím zda jít k mudr. či ne 😖

kacka.va
24. srp 2008

tříměsíční kolika nemusí být jen tříměsíční 🙂.
Elliotko, Ale tohle je už nejsou koliky, to je prostě takové období, kdy dítě nemůže usnout, tak řve a řve 😉

ygreen
24. srp 2008

basak a nemohla bys mu před spaním pomoci rourkou, jestli nemá třeba průjem (náš malý to někdy má) a pak už v klidu spinká. A nebo je docela dobré ho dát pást, to našeho hodně unaví a někdy bulící usne hned při to pasení, nebo hned co ho pak vezmu doi náruče

basak
24. srp 2008

ygreen dnes to zkusím a uvidím třeba to pomůže.mne by to asi až tak nevadilo ale pak sem tak k.o že druhý den je na tom bita malá,protože je maminka bez energie ☹ ta byla jako mimi úplně úžasná 😀 napapala,vykakala a spinkala zato mladej-pravý opak 😢 rourku zkusím pořídit jestli ho netrápí nějaký bobík 😉

sue007
24. srp 2008

U nas nejlip pomaha sednout na balon,da ti to ten spravny rozkyv a klidne i hodne na nem skacu,maleho drzim v klubicku(kolinka hodne u brady)...plus si jeste pustime hudbu nebo tv.Je to super,neni to z me hlavy....a pomaha to hlavne i na ty prdiky....no nezarucuju,ale stoji za to zkusit.

verapa
24. srp 2008

ahojte, no tak u nás ten večrní řev nastal před 14dny, mládě dycky po koupání když ju položím k mazání a oblíkání naladí notu a vydřží i půlhodiny hystericky dusícím řevu, že jí z toho přeskakuje hlásek. Doteď byla hodná, jen to spaní byl boj, přes den naspala po 10 minutách tak max 2 hodiny, jinak furt kouká a poknukává nebo brumle.Včera trhla rekord, kdy sme dojeli ke tchýni a 2 hodiny jekotu byl zážitek. Po porodu začla mručet a docela drasticky až z toho byla pupeční kýla jak vyšitá. já osobně ji hodně podchytávám kapkama simplexu, normálně je moc nedávám ale jak začne ječet tak jí kapnu tak 4-5 kapek do pusiny a jak začne mlaskat tak ji utiším snáž.nebo jen kapičku na dudlíka a než vydumle tu chut tak je klid.
Přeju hodně pevných nervů, děti nám to vynahradí úsměvem..

sue007
24. srp 2008

Jo a jeste k tomu hupsani na balonu...male mimi je treba pevne zabalit do zavinovacky,at se citi co nejvic jako v brisku...Jinak pokud vite urcite,ze to jsou prdiky a ne jen ten vecerni plac,kdy uz je mimi proste pretazene,tak pry lip nez s.simplex funguje baby calm,od 1.mesice...maminy si to chvalej mnohem vic,ale ja nemam ozkouseno.