Dcera nechce spát sama. Čím myslíte, že to je?

sonik05
18. únor 2009

Ahoj, moje dcera se posledních 14 dní asi hodinu po usnutí budí s pláčem. Do této doby byla zvyklá usínat sama a spala celou noc od 18:30 do 7h.
Nyní ji dám do postýlky, usne sama, ale za hodinu je vzhůru a pláče. Zkoušela jsem jí dávat jídlo, jestli není hladová - to odmítá. Uklidní se jedině v náruči a jakmile ji znova položím do postýlky, znovu hlasitě pláče. Zkoušela jsem ji nechat samotnou, někdy usnula po 30-40 min pláče, ale za hodinu se probudí znovu. Jediným řešením, jak se vyspat je, vzít si ji do postele - dřív jsme to vůbec nedělali, nechtěla jsem ji takto navyknout.
Asi před 14 dny jsme přešli na další řadu umělého mléka, tak jsem si myslela, že je to změnou stravy, ale neprdíkuje, tak si nejsem jistá, zda je to bříško. Spodní jedničky už má, nerostou jí další zoubky? Nebo má jen období separační krize a chce být se mnou? To by ale asi neusínala sama a nebudila se po hodině? Už nevím, co zkusit, aby se to zlepšilo. Máte někdo podobné zkušenosti a čím si myslíte, že to je?

womenne
18. únor 2009

može to byt zubkami 😉 ale može to byt aj tym že chce byt stebou.
Moji si zase vymyšlaju bolenie bruška len aby som ich zobrala na ruky a pohladkala-odvadzaju tym spanie alebo ked niečo spravia,alebo ak sa nahodou venujem o niečo viac druhemu 😖 vedia že už mam strach kdže ich často bolilo bruško a vracali boli sme kvoli tomu aj v nemocnici takže vedia že toto ma dostane 🙄
tam je rozdiel že tvoje je menšie,možno to bude aj tou zmenou mliečka deti reaguju každe inač 😉
to sty spani spolu som mala aj ja a ked somsa chcela vyspat musela som ich odnaučit tak vždy ked zaspali som ich preniesla takto to bolo aj 5x az noc ale zvykli si

sonik05
autor
18. únor 2009

womenne: ona ale nebyla zvyklá usínat s náma. Od malička usínala sama a až teď ji beru k sobě, když už chci jít o půlnoci spát. Jak ji přendám, tak je do 2h zase vzhůru.

dvojka
18. únor 2009

sonik-to co píšeš mi připomíná naší první dceru.,měli jsme to samé a bylo to kvůli zubům.Já jí pak dávala na noc ibalgin a byl klid.
Kařdopádně nemusí tomu být tak i u vás 😉

maakule
18. únor 2009

Ahoj, může to být jen období, naše malá usíná sama asi od 4 měsíce a vždycky měla období, že se budila a plakala. V podstatě na příčinu jsem nepřišla, někdy se z toho vyvrbila rýma, někdy zoubek (ale některý přišli na svět bez problémů 😉 ), někdy to bylo třeba po změně prostředí, když jsme se vrátili z dovolené, no a někdy jsme ani nezjistili proč plakala.Do roka to bylo asi 6x, myslím to období buzení. Ale poradím jediné, trpělivost a ono to bude zas dobrý. U nás to bývá spíš v druhé polovině noci, ale taky po hodině, po dvou. Pak jsem za ní musela třeba 5x vstát, než zas usnula. Přibližně po týdnu se to zpravilo. Do postele jsem si jí nikdy nebrala. I když někdy už jsem měla 100 chutí to udělat!! Držím palce, zas to přejde, určitě.

mildickova
18. únor 2009

sonik05: náš malej spal pohodově první 3 měsíce, usínal sám v postýlce atd. nebyl problém, pak se začal taky často budit, přičítám to tenkrát růstovýmu spurtu, často chtěl kojit no a pak hrůza, byl vzhůru i každou hodinu, já tedy nemám problém ho mít u sebe v posteli, jsem zastánce toho jím vyjít vstříc a že když teď odstanou co potřebují - tedy být u mámy tak později se mi to vrátí
takže jestli zabírá když jí vezmeš k sobě, tak to udělej, občas všechny moc všechno řešíme, čteme a radíme se ( já taky 😉 a zapomínáme poslouchat instinkt

gedgitka.a
18. únor 2009

mě to malej dělá taky a nakonec usíná, až jdem spát i mi s manžou prý se u nich od 6 měsíce objevuje strach z opuštění ne jen ve dne, ale můžou se prý proto i budit ☹

timbouctou
18. únor 2009

gedgitka - náš malej se taky budí. Ale jen někdy ze strachu, spíš chce prso 😉 i když možná je to určitá forma ujištění, že tam jsem. Prý takhle velké děti nepotřebují v noci jíst, ale někdo by to měl říct i těm dětem 😠