Dcera neumí usínat sama. Máte radu?

martim
9. čer 2008

Ahoj maminy,mám na vás prosbu...
o spánku už tady asi bylo řečeno hodně ale já bych chtěla poradit...
moje dcera,bude mít 7měsíců,neumí usínat sama.Ani večer,ani přes den,ani v noci po kojení.
Prostě ji musím bud pochovat v rukách-to se ale většinou po položení probudí,nebo skákat na baloně 😔
Zkoušela jsem ji nechat vyřvat,jenže skoro hodinu řvala,pak teda usnula,ale do půl hodky byla vzhůru a už nemohla zabrat.takže jsme šli opět na balon....
Je to vyčerpávající,jelikož si ani přes den neumí usnout.Ještě v kočáře to jde ale musí být hodně unavená!!
Děkuji moc za každou radu 🙂

sisstin
9. čer 2008

svoma: aha..my nemáme žádnej, dělám to podle toho, jak si "řekne", jak píšeš 😉 ale abych ho nutila dělat něco, co nechce..tak to prostě nejde 😕 máme to samý, co vy 😉

svoma
9. čer 2008

Jako já jí taky nenutím,sama si to zvolila,ona si ten čas nešoupla,ani když se měnil ten čas,jsme mysleli,že si to šoupne na půl osmou a ono nic.Ale upřímně,je to docela nanic takhle brzo,teď bude léto ,dny se prodlužujou a já,abych s ní byla nejpozději do půl sedmé doma,netuším ani,jak budeme grilovat a tak. ☹

sisstin
9. čer 2008

svoma: jo..v tomhle je to blbý, člověk si nemůže nic naplánovat a tak..taky bych ráda měla ten zminovaný režim, ale s ním to prostě nejde..a nebudu ho kvůli tomu mučit že jo 😉

svoma
9. čer 2008

Taky si kolikrát říkám,že je to nanic,třeba nevím,kdy naplánovat dr.,většinou to dopadne tak,že jí musím vzbudit a to pak celý den stojí za............. víš co. 😉

sisstin
9. čer 2008

svoma: já se snažim přizpůsobit jemu, teda když zrovna nemusíme k doktorce nebo tak..to se nedá svítit, ale radši si odepřu svoje plány 😉

svoma
9. čer 2008

Já si taky odepřu svoje plány nebo posunu,to je jasné,jenže dr. těžko budu někam přesunovat.Nebo jí volat,ať počká,než se malá vzbudí.

sisstin
9. čer 2008

svoma:no to je jasný, jak píšu, Dr. nebo tak neodložíš...ale svoje věci můžeš..neříkám, že je to dobrý..taky bych moc ráda měla režim, ale zatim nejde- tak nejde prostě 😎

perada
9. čer 2008

Martim, chyba je že je zvyklá na styl usínání a vyžaduje ho...takže jak radí holky, jsem taky pro vydržet pár dní...děti si rychle zvyknou na určitý věci. Péťa byl zvyklý usínat u prsu...odnaučila jsem ho to na 2 měs a dobrý...usíná sám v postýlce před den i večer...výjimečně u něj musím být a držet ho za ručičku. To je spíše přetažením...

a nedávat samozřejmě dítě spát že je čas a že musí...to je velká chyba. My teda režim máme dlouho...a zajetý, ale nedávám ho spát přesně na minuty, ale +- půlhodinka když vidím že je ospalý...je jasný že pak brečí v posteli, pže ho to tam neba a nechce se mu spát...pak může vzniknout fóbie..

Držím palce ať to zmákneš. Mě tehdá holky říjnovky poslaly mailem knížku o usínání dětí...u hodně dětí jim to zabralo. Já ji teda neprostudovávala jen letmo přečetla..naštěstí jsem ji nepotřebovala 🙂 Jestli chceš, písni mi v IP mail a pošlu 😉

petule.h
9. čer 2008

Do 10m usínal sám...dostal mléko, pustila jsem kolotoč a max. ještě 2x se šla juknout co a jak, od roka u nás uspáváme doteď...ale jakmile bude 2 dítěti rok, strčíme je do společného pokoje a myslím, že se to vyřeší samo, jako asi tak u 5 mých kamarádek okolo...budou tam 2 a už se nebudou tak bát - naopak...takže vím, že chce vše čas.Ono každé dítě je jiné, jedno se bojí tmy, druhé samoty...

daasik
9. čer 2008

matej usne vetsinou pri kojeni u prsa, davam ho spat az kdyz vidim, ze je ospaly, cca mezi sedmou a pul devatou, jak kdy. Kdyz neusne u prsa, tak driv jsem ho musela uhoupat na mici, ted uz staci pochovat a pak ho polozim do postylky a zpivam mu dokud neusne. Kdyz to dlouho nezabira, dam mu jeste cucnout a za chvili je tuhej. Akorat se bojim, co nastane, az prestanu kojit 😠 Pres den je to spatny, i kdyz je hodne unavenej, tak v postylce neusne, spi jen venku v kocare, takze dvakrat denne vyrazime kocarkovat

daasik
9. čer 2008

jo a vyrvavani mi kamaradka radila taky, ale do toho bych nesla, zda se mi, ze to dite zbytecne stresuje, to to radsi vydrzim, verim, ze se to casem zlepsi samo

lenkabu
9. čer 2008

Mně neusíná sama asi od 10 dní...režim má už od 3 týdnů,ale sama prostě neusne.Nechat vyřvat mi přijde hnusný,je dost malá.Jednou jsem to teda zkusila,hodinu řvala, půl hodiny spala,pak řev znova,tak jsem ji uspala za chvíli na balonu jako vždy..celou noc se bak budila s pláčem.Na tohle teda nemám.Když houpu na balonu, usne do 15 minut skoro bez řevu.Časem bych to chtěla odbourat,ale vyřvat mi přijde nefér,vždyť se beze mně bojí.

perada
9. čer 2008

Nechat řvát hodinu je fakta si hrůza...urvalo by mě to srdce, ale v té knize co jsem posílala martim právě píšou jak se chovat ... jsou tam intervaly kdy chodit dítě uklidnit...aby vedělo že je máma/táta na blízku

sisstin
9. čer 2008

no já jsem to zkoušela..srdce mi to sice nervalo...ale bylo to nepříjemný, navíc to fakt nemělo ten efekt..místo toho, aby si zvyk, tak v tý posteli odmítal být úplně..a pak být i o samotě přes den, což mu předtim vůbec nevadilo 😔

jjaanca
9. čer 2008

Doporučuju si přečíst knihu "Věda zvaná rodičovství" je to tam bráno vědecky, jak reaguje mozek, jaké se kdy vyplavují hormony atd. Pro každé mládě savce je fyzická přítomnost rodiče životně důležitá, takže když rodič není, tak prožívají obrovský stres. Nehcat dítě vyřvat je možná účinné, ale nebezpečné, protože dítěti takový obrovský stres způsobí nevratné změny a pak bude přehnaně úzkostné, nebo apatické....... to tam píšou.
Když mi někdo řekne ať nechám malou vyřvat, tak mám chuť skočit mu po krku 🙄

aponchie
9. čer 2008

nedoporucuji nechavat vyrvat 😉 musi se to vydrzet a casem se to zlepsi ...

jjaanca
9. čer 2008

Teď jsem si přečetla začátek diskuze .... to je fakt hrůza, já myslela, že takové brutální rady snad nemůže nikdo myslet vážně. Na rodince v poradně jsem našla názor lékařky.

Dobrý den, mám 2měsíč.syna a máme problém, že i když je hodně unavený tak neusne jinak než na rukou.Ale když ho položíme tak znovu začne křičet a usne zase až v náruči.Já jsem pro to abychom ho nechali vykřičet, protože si myslím že se vzteká.Ale manžel to navydrží a bere syna opět na ruce. Chtěla bych se zeptat, jestli můžu tak malé miminko nechat vykřičet,aniž by mu to nějak uškodilo.Děkuji za odpověď

Milí rodiče,

Nejdříve bych se pokusila přijít na to, proč dítě tak špatně usíná. Nemá třeba gastroesofageální reflux, zda neprodělalo období nedostatku kyslíku, v období kolem porodu, jestli nemá nesnášenlivost kravského mléka, zda je kojeno a tak. Pokud skutečně není nic, čemu by se daly obtíže přičíst a promluvila bych i s pediatrem, pak jsou minimálně 2 možnosti. Udělat dítěti "hnízdečko" z polštáře nebo si s ním lehnout do postele, aby usnulo u prsu. Tak malé dítě má velmi pravděpodobně nějaké potíže a není dobré ho nechat "vykřičet" jako náhražka toho, co o něm a jeho potížích nevíme.

Zdraví M.Paulová

tvarohacek
9. čer 2008

malej také sám neusne, usíná u kojení a vyhovuje nám to oběma 😉

dont_speak
9. čer 2008

Ahoj holky, mám problém.. jak se založí nová diskuse?

dont_speak
9. čer 2008

Dobrý, už jsem na to kápla 😉

listicka77
9. čer 2008

Moje malá usíná u prsa a já s tím teda nemám žádný problém. Budu to tak klidně dělat tak dlouho, jak budu kojit. K tomu ji ještě hladím po hlavičce a dělám pššš. Třeba časem bude stačit to hlazení a pššš. Ale přijde mi divný, že se tu kritizuje, že nějaké dítě neumí ve dvou letech usnout samo. Mně teda přijde naprosto přirozené uspávat dvouleté dítě - pohádkou, ukolébavkou, hlazením, držením za ručičku, prostě čímkoliv. Nevím, proč by mělo takové mrně nutně usínat samo. 😖

lenkazdenek
9. čer 2008

Ahoj holky,tak my uspáváme od začátku a pokaždé jinak,když měla malá pár dní tak jsme jí musely uhoupávat v náručí,potom chtěla uhoupávat v kolébce ,pak nastala éra kdy jí stačilo dát do postlky,pusu na dobrou noc a do 5 minut byla tuhá,teď ale už sama opět neusne,ale stačí jí přivinout k sobě vzít za ručičku aby věděla že u ní někdo je a v klidu do 10 minut usne. ZAtím nelituju toho že uspávám,je to pro mě docela hezký pocit když jí za tu ručičku držím a vidím jak usíná 🙂

kitty68
9. čer 2008

caute
me taky vytuhne u prsa, kojim ji v leze u nas v posteli, napije se co muze pak vyplivne cudla, otoci se ksichtikem ode me, ponadava si a usne a ja ji jen prenesu do postylky

majenka
9. čer 2008

Já také uspávám jedině u prsa-přes den, večer i v noci...Malá spinká se mnou v posteli, takže večer a v noci to není žádný problém. A během dne moc nespinká-jen si pochrupe vždycky u jídla...třeba 20 minut-někdy více a někdy méně. Uspávat kojením mi nevadí, jen se bojím, co bude, až přestanu kojit...no snad už bude malá dost velká na to, abychom přešly na jiný způsob 😉

renneza
9. čer 2008

Souhlasím se Sisstin... Naše pětiměsíční holčička si nezvykla usínat sama ve vedlejším pokoji. Nechávali jsme ji vyřvat i víc jak hodinu, znovu krmili, zkoušeli vše a nakonec jsme zjistili, že jí vadí usínat v tom pokoji, v klidu a tmě. Přes den usne kdekoli, nevzbudí ji ani motorová pila. Tak jsme přestali praktikovat dle návodů v knihách, že musí chodit spát v určitou hodinu na určité místo. Teď usne kdekoli, i ve své postýlce a bez řevu. Jen prostě usne, až když se jí chce spát a ne na povel.

renneza
9. čer 2008

Jak píšete, že se snažíte přizpůsobit dítěti, tak to já nemám. Často s malou od narození cestuji a pokaždé jindy a jinam i jinak .. Ona si pak kdekoli usne, nebo se najíl.. Zatím s ní není žádný problém a nemusím nic přesouvat, volat, že nemohu přijet, protože malá spí. Vzbudím jí a ona se směje a když chce, zase usne třeba po cestě. Není po probuzení nevrlá.. Prostě takhle jsem si to představovala. I když, je pravda, že každé dítě je jiné a s některým to určitě holt nejde. Věřím..

kitty68
9. čer 2008

majenko pred dvema dny mm dal umku pac rvala a ja js nebyla doma a on si mysli ze vsecko vyresi jidlem 🙂 , a vychrapavala u te flasky stejne jako u kozenky tak z toho si tezkou hlavu nedelej

barunka81
21. črc 2008

My uspýváme také u prsa a nevidime v tom zadny problem. Urcite se to pak casem vyvine...
Nemuzeme chtit po miminku hned nezavislost..
V prirode spi mlade take u maminky......... 😉

cernucha
23. črc 2008

Ahoj holky. Jsem moc rada, ze jsem nasla podobnou diskuzi. Emmicce je dnes 10 tydnu. Kdyz prisla z porodnice, ani jsem nevedela ze ji mam jak spinkala, ale asi po 3 tydnech to zaclo....Nespinka moc pres den sama, musim chovat nebo jezdit v kocarku. Kdyz zastavim, vetsinou se probudi a place. No a uspavani je kapitola sama pro sebe. Koupeme kdyz vidim ze uz to fakt neustojim, ale nikdy ne pred 18 vecer a pak zacina kolotoc. Treba 10x musim menit prso nez vazne zabere,takze vetsinou je to tak kolem 2 hodin u prsa. Nechapu proc se pousti kdyz si hned nacpe rucicku do pusy a chce zase k prsu, proste ji to musim stridat. Ted uz ale tyden spinka v noci v kuse pres 8 hodin, posledni dva dny dokonce 10 hodin. Je plne kojena.
Takze vas vsechny jiste uklidni kdyz si prectete jakeho mam dabla 🙂 Uz 2 mesice jsem nevidela film od 20 vecer 😒 Ale je to moje kotatko a kdyz to proste jinak nejde, udelam to pro ni. Kazdy mi rika ze jsem otrok a ze je rozmazlena, at ji necham vyrvat......to ja proste neudelam. Nedokazu ji nechat plakat a kuckat samotnou v postylce az do uplneho tranzu. Je to moje miminko a chci si ji uzit, mazlit ji a byt ji nablizku. Takova jaka je ted uz nikdy nebude a jak rika sestra u pediatra, v 15 letech mi to delat nebude 😀
Je to sice obcas mazec, ale uz jsem si ji tak naucila a je to ma vina ze si zvykla na moji naruc a blizkost. Ted ji to nasilim brat nebudu.

cernucha
23. črc 2008

Perada: jak jsi odnaucila maleho uspavani u prsa? Mohla bych te poprosit o zaslani te knizky do mailu? cernucha@email.cz Dekuju 🙂