Dcera neumí usínat sama. Máte radu?

martim
9. čer 2008

Ahoj maminy,mám na vás prosbu...
o spánku už tady asi bylo řečeno hodně ale já bych chtěla poradit...
moje dcera,bude mít 7měsíců,neumí usínat sama.Ani večer,ani přes den,ani v noci po kojení.
Prostě ji musím bud pochovat v rukách-to se ale většinou po položení probudí,nebo skákat na baloně 😔
Zkoušela jsem ji nechat vyřvat,jenže skoro hodinu řvala,pak teda usnula,ale do půl hodky byla vzhůru a už nemohla zabrat.takže jsme šli opět na balon....
Je to vyčerpávající,jelikož si ani přes den neumí usnout.Ještě v kočáře to jde ale musí být hodně unavená!!
Děkuji moc za každou radu 🙂

romik
23. črc 2008

Ahoj,
když jsem si přečetla celu diskusi, tak jsem trochu klidnější... mé holčičceje šest týdnů a nemáme s ničím problém krom toho, že malá nechce spát v postýlce, když ji uspím (většinou u prsa), tak ji chci dát do postýlky, vydrží tam deset minut, probudí se a začne ihned plakat. Zkoušela jsem všechno.. vyřvání, obložit ji hračkama, zabalit ručičky, nic nezabírá. Výdy to skončí tím, že jdu spát a malou si vezmu k sobě do postele. Malá se skulí pod rameno a je tuhá. POslední dva dny to dělám tak, že ji mám v manduce. Malá spí a já můžu mít chvilku alespoň pro sebe. Jaké máte zkušenosti s postýlkou? Přikláním se k názoru, že nechat je vykřičet je blbost, navíc na to nemám žaludek... ☹

ygreen
23. črc 2008

diskuzi jsem nečetla, ale náš malej díky bohu problémy nemá. Prvních 5 týdnů jsem ho zavinovala a dávala do postýlky již uspaného z náručí, ale v 6 týdnech si sám vynutil usínání, kdy chce jen tak položit do postýlky a chvíli kouká brouká si a pak usne. Stejně tak krásně usne po prvim krmení v noci, ale při druhém (7 hodin) už ne, protože ho začínají trápit prdíky, tak v zavinovačce je s náma v posteli a když mu houpu nožičkama, tak ještě vytuhne. Přes den vůbec nechce být v postýlce, tak spí v lehátku, nebo mu dělám hnízdo v peřinách.
Takže vydržte, vše se může kdykoliv změnit 😉 Ale nevím, jestli je to tím, ale malýho mám už od začátku 90% dne v rychlozavinovačce. Už je velikej a nezabalim ho, tak má jen spojené cípy přes bříško. MYslím, že i když už je rád rozcapenej, tak ta zavinovajda ho pořád uklidňuje.

segricka
23. črc 2008

cernucharomik. mate moju plnu podporu. ja som malu skusila 2-krat nechat vyrevat, vydrzala som 5 min. a povedala som si "nikdy viac". doteraz to lutujem - a mala si to pamata. odvtedy je na mna viac naviazana a musim ju podstatne viac nosit ako dovtedy, ked sa od nej vzdialim na 2m, uz je cirkus - a to ma 10 mesiacov.
skuste drobcov odnaucit od uspavania na prsniku cim skor, potom to uz bude tazsie - to u mna vyriesilo problemy so vstavanim kusok po uspati. Moja mala uz cca 6-7m, ked som ju zacala odnaucat - stale hladkame a spievame, trosku pomrnci a spinka.
nech sa uz rozhodnete akokolvek, hlavne to robte z vlastneho presvedcenia a nie na natlak kohokolvek, ze dieta rozmaznavate a podobne keci, aby ste si to neskor nevycitali. je to v prvom rade vase dieta a potrebuje vasu lasku tak, ako sme sa aj my rozhodli mat ich z lasky.

perada
24. črc 2008

Cernucho, příště písni do IP 😉 Já to tu teď našla jen díky tomu, že si o knížku psala i barunka81.

Naučila jsem ho to nenásilně. Prostě se nakojil a dobrý. Nenechávala jsem ho u prsu až do usnutí. Dala jsem ho do postýlky a byla stále u něj a dávala dudlík..hladila ho a dělala ššššš....věděl že jsem u něj... čekala jsem až usne. Naučil se usínat v postýlce a s dudlem. Trvalo to jen krátce..snad tři dny. Pak stačilo to, že jsem tam už jen chodila dávat pohlazení a dudlík. Dodnes usíná sám..nikdo u něj nemusí být.

Tu knížku jsem si nechala poslat od známé, které pomohla...a vlastně jsem ji ani nepotřebovala. Barunka psala že to tam je krutý někde... přeci není daný, že se musíme řídit vším co se kde píše..já to teda tak nedělám. Přečtu, vezmu si z toho něco a spojím to se svým rozumem a je to. Každý totiž radí něco jiného...Je dobré si něco přečíst a přebrat si to sám.

segricka
1. srp 2008

Milé mamičky. Rada by som sa s vami podelila o náš "nespavý" príbeh.

Naše zlatíčko dlhú dobu zaspávalo na prsníku - samozrejme bez problémov. Nebolo nutné ju od toho odvykať, keďže som aj tak vždy uspávala ja (manžel chodil najprv na týždňovky, neskôr začal prerábať byt a pracoval aj do desiatej).
Večer sa však po zaspaní znovu budila hneď ako som opustila miestnosť, čo znamenalo, že som sa nemohla ísť ani osprchovať, lebo bol každý večer obrovský plač, ktorý neustal ani napriek manželovej obrovskej snahe až do chvíle, kým som sa nevrátila.
Tak som sa rozhodla odvykať od uspávania na prsníku, aby zaspala aj manželovi. Odvtedy zaspávame zakaždým s plačom, čo je už cca 3 mesiace.
To ma viedlo k šialenej myšlienke - vyskúšať metódu kontrolovaného plaču. Vydržalo mi to prvých 5 min. a povedala som si - nikdy viac!!!
Verím, že mnohým mamičkám funguje, ale nemám to srdce počúvať plač svojho dieťaťa bez toho, aby som sa mu pokúsila pomôcť.
Trochu odbočím: bývame v činžiaku, čo znamená každodenné navlačovanie kočíka po schodoch, niekedy aj s malou - a nie je to žiadna sranda: malá má 13kg a ja cca 50 + kočík - asi si to viete predstaviť. Tak som si objednala nosič. Už predtým som jeden mala, ale drobček z neho už vyrástol a tak sme boli odkázaný na nosenie len na rukách.
Dnes mi prišiel - malú som si doň posadila, pomotali sme sa po byte, pričom som si v pohode zvešala uschnuté prádlo a nachystala veci na varenie - a malá mi krásne v priebehu 10 min. zaspala!!! Bez revu!!!

Mamičky - nenechávajte svoje drobčatká zbytočne plakať. Väčšina z nás ich priviedla na svet z lásky a s láskou, ktorú nám oni každodenne opätujú. Tak prečo sa ich pokúšame "lámať"?
Vám sa nezaspáva lepšie v blízkosti vášho milovaného partnera?

petja
4. srp 2008

dejte děťátku o co vás žádá!Nenechávejte ho vyřvat,to opravdu není řešení,však vidíte samy,že je schopno řvát i hodinu!!Takto můžete dítě vážně psychicky poškodit!

maakule
4. srp 2008

Ahoj maminky, my nemáme problém s usínáním večer a v noci (když se probudí), ale horší je to přes den. To musím uspávat jak divá. Nedávno jsem si přečetla knížku KAŽDÉ DÍTĚ MŮŽE DOBŘE SPÁT. doporučila bych ji mamince každého nespavce. Až bude po prázninách, kdy nejsme moc doma a hodně cestujem, musím jí v klidu známého prostředí naučit spát i přes den. Je to fakt zajímavý aspoň si to přečíst.

barunka81
4. srp 2008

segricka napsalas to moc pekne 🙂

jablo
8. pro 2008

ahojky maminy,segricka fakt pěkně napsané. Páťa má 8 měsíců a do teď uspávám. Samozdřejmě máme zavedený režim už od malička ale sám usnout ani náhodou. Když nho dám do postýlky tak si chvíli hraje,brouká a když už chce opravdu spinkat tak zaačne plakat,já jdu k němu a během 5min je tuhý.Zkoušela jsem ho nechat brečet,sice usnul ale tak na max půl hod a byl vzhůru a to bylo ještě horší protože jsem u něj už musela být pořád,jen jsem chtěla odejít a byl vzhůru- Proto ho raději nechám nejdříve samotného a pak tam jdu,on usne v klidu a spinká. Věřím,že nechat ho vyřvat zabírá ale já taky nedokážu nechat ho hodinu řvát jen kvůli tomu,že chci mít dříve klid nebo si dělat jinou práci,holt si vše udělám až když usne a u nás to dlouho netrvá. Přes den to naštěstí řešit nemusím,spinká v kočárku. 🙂

kacka.va
8. pro 2008

u nás nechat vyřvat taky nepomohlo, byla o to víc unavená, zpocená, ale neusnula. u prsu mi naštěstí nikdy nechtěla usínat. někdy mi usne sama, ale většinou musím k ní, chytne si mě za prst a usne a spí jak špalek.

krista
9. pro 2008

dukie • 1d • Dnes v 09:51
Ahojte maminky (případně tatínci 🙂 ...),

potřebovala bych nějaké nápady a rady, jak naučit tříměsíčního chlapečka usínat samotného. Situace se má takto:

Vždycky, když se mu chce spinkat a je v postýlce (nebo v lehátku), tak začne pofňukávat. I když si k němu třeba sednu, hladím ho a zpívám mu... tak se na chvíli uklidní, pak zjistí, že usnout stejně nemůže ... a začne fňukat zas... a za chvíli je to řev. ☹ Zkoušela jsem takhle s ním sedět asi 25 minut, ale celé to proplakal a nezabral a nezabral. A jen co ho vezmu do náruče, chvilku ho pohoupám... tak chvličku kňourá, pozoruje mě, pak se na mě usměje a začne zavírat kukadla. To pak obvykle do 5 minutek spinká.

Co s tím?

Já vím, můžete namítnout, že jak jsme si ho naučili... ale věřte, že takhle jsme to neplánovali. 😉 Strašlivě trpěl na koliky (fakt děsně, spinkal třeba i jen 6 hodin za den, zbytek non-stop proplakal...), takže jsme se mu snažili pomoci (ulevit) alespoň nošením "na tygříka" - to nebyl pak řev, ale jen pofňukávání, hodně se rozplakal vždycky jen na chviličku, když se mu nějaká ta hloupá bublinka v bříšku pohnula tam, kam neměla. A to pak večer vysílením po celém dni plakání usnul. Položili jsme ho do postýlky a spinkal. A ráno zase to samé... a takhle to bylo prakticky od 2 týdnů do necelých 3 měsíců. Takže se nedivím, že sám prostě usínat neumí, páč tak usínal jen 2 týdny svého života... Jenomže co s tím teď? Koliky nás ještě trápí, ale už ne celý den, spíš k večeru... ale i přes den potřebuje s usnínáním pomoci. Když mu nepomůžu, tak to propláče až k dalšímu kojení... ☹

muminek • 1d • Dnes v 10:07
To znám nám je půl roku a malej má ten samí problém neumí usnout sám když se dá do posílky tak řve a řve. Tak stím taky bojujem. Myslím že je nás víc tak snad se to časem naučí. 🙂

dukie • 1d • Dnes v 10:15
muminek: A zkoušeli jste takovou tu metodu 5 - 10 - 20? (tj. nechat ho řvát 5 minut, přijít za ním, utišit ho, pak odejít... a když pláče, tak přijít na deset minut, utišit ho a odejít... a tak to pořád prodlužovat...) Prý se to takto za 3 - 5 dní samo upraví... Já jen nevím, jestli to fakt funguje a mám to zkusit... a taky nevím, jestli to na takhle malý miminko není příliš... 😕

muminek • 1d • Dnes v 10:23
Dukie on už to skoro uměl sám, ale teď se to zas nějak otočilo a řve a řve tak nevím všichni v okolí dají děti do postele a sami usnou ☹

muminek • 1d • Dnes v 10:23
Asi dělám něco špatně

dukie • 1d • Dnes v 10:36
muminek: To jsme asi dvě. 😀

muminek • 1d • Dnes v 10:40
Třeba je nás víc 😀 😀 😀

zdenucha • 2d • Dnes v 10:46
Ahoj,určitě je nás víc......... haha naše malá nikdy neuměla usnout sama a stále to neumí,ale metodu 5-10-15 bych nezkoušela,chudáčci miminka,zkusila jsem to jednou dvakrát a pak jsem si to vyčítala.Prostě některé děti neumí samotné usnout... 😅

evikuu • 2d • Dnes v 11:05
Naše malá má v postýlce i v košíku plyšáčky.Dám jí dudáka kouká na ně a spinká ale prostě každé mimi je jiné....

slunicko552 • 1d • Dnes v 11:50
Hlásím se do klubu 😀 .Četla jsem v podobném tématu tady,už nevím kdo to psala myslím grej,že seděla u syna a četla pohádku,po nějaké době řekla,že půjde jen na záchod asi 10sekund dokud vydržel v klidu.Zvykl si a teď prý usíná sám.Trvalo to několik týdnů,ale určitě to není drastické jako 5 10 20.Taky vyzkoušíme,ale ještě jsme se k tomu nedostali 😅

misakulicka • 1d • Dnes v 11:51
zdar muminku!
my máme zásadu-miminko před spaním pořádně rozchechtat. at má krásný veselý sny....pak se mu usíná mnohem líp, chvilku ho pak nechám si pohrát s hračkou a pak se jdu za chvilku podívat a spí. taky ho ted 100%uspíme na baloně.

novako • 1d • Dnes v 11:55
Dukie: Naše Liduška taky neumí usnout sama. Prostě to zatím neřešíme. Než ji terorizovat Estevillovou metodou (5- 10 - 20), to raději budu spát s ní. Mmch dostala mne ta hláška, že děti udělají cokoli, aby přilákaly pozornost rodičů - třeba se i pozvrací. 😝

kacka.va • 1d • Dnes v 11:58
holky, tohle téma už tu někde je 😉. Jinak já jsem někde na internetu četla o mamině, která praktikovala 5-10-20 a akorát dítě vystresovala a bylo to mnohem horší než předtím, takže já to zkoušet nebudu, nechci mít doma uzlíček nervů. chtěla jsem ji nechat 2x nebo 3x vyřvat a akorát pak byla ještě víc unavená a zpocená a stejně nezabrala. Sice nám neumí usnout sama, ale když k ní přijdeme, tak třeba během minuty usne a je klid. Byla bych samo radši, kdyby sama usnula, ale měly jsme dost problém ze začátku, že zvracela, až nemohla popadnout dech, takže jsme museli být s ní a tím to možná vzniklo.

kacka.va • 1d • Dnes v 11:59
https://www.modrykonik.cz/forum/show.php?vThrea...

muminek
9. pro 2008

Mišokuličko tak jsme doma naznali že nám to budeš muset předvect. Tak napiš kdy přijedeš na noc. 🙂

pavlina05
9. pro 2008

Ahoj holky!!!
TAk nejste na tO samotné!!!!! 😅
dukie...máme úplně tu stejnou zkušenost co vy. Nám Alešek plakábal děsivě, trpíval na koliky a nešlo jej jen tak ledabyle položit do postýlky aby spal!!! Prostě jsem chodila i hodinu po bytě, chovala, zpívala a on usnul. Položila jsem do postýlky, spal cca 30 min a zase křik, zase chování a zase nošení!!
No okolo 5 měsíce jsem si řekla, že to takhle dál nejde, chodila jsem tak po bytě do 22 hod než usnul. A zavedli jsme metodu 5-10-15...
Přiznám se, že mi to bylo proti mysli!! A prví týden co strašně plakával jsem brečela také!!!! Vydržel to i 4 hodiny!!! A já jsem tam chodila co 10 minut, utěšovala, ale nespal!!! Asi bych to vzdala, jenže...on se vážně netrápil jak jsem se domnívala...kdykoliv jsme tam s MM přišli, tak on se začal usmívat a dovádět. A to nás oba utvrdilo, že musíme být tvrdía snad se to naučí!!
Jo začala jsem opravdu až kolem toho 5 m., kdy už byl v pohodě a bez kolik!!!
No a výsledek......trvalo mu to 10 týdnů!!!!!!
Fakt tak dlouho!!
Prví 4 týdny plakával i hodinu, dvě. Jo, dokonce se pozvracel, ale pak se zase smál...
Po 4 týdnech se to zlepšilo a začal spinkat sám. PAk zase začal lumpačit, tak jsme nějak polevili a on to zjistil a začalo to nanovo...no tak až zase teď spí sám. A dokonce usíná velice rád!!
A ještě jedna věc!!! Prostě mi před tím večerním spaním nespí 4 hodiny!! pak je totálně unavený a happy že už je v postýlce.
No a u nás se spí jedině na bříšku!! Teď už i v postýlce i v kočárku!!!

sharon2
9. pro 2008

ahoj holky.....tak my neměli problém s večerním usínáním .....neumí usínat u prsu a když náhodou usne, tak při odříhávání se stejně probudí....po kojení položím do postýlky, dám dudlík a malá usne sama,ze začátku jsem sedávala u postýlky, pak se pohybovala po ložnici, teď už odcházím. Nejdřív jí to tedy trvalo i 2 hodiny,ale pak najednou ze dne na den se to zkrátilo na 15 min.

Problém jsme měli s usnutím a spaní přes den. Během dne se jí většinou povedlo zabrat jen na 2-3 půlhodinky. A to jen v náručí - po položení byla do 15 min.vzhůru.
Všimla jsem si ale, že ji uklidňuje, když mám přes její čelo a oči ruku. Takže jsem vždycky počkala, až se zklidní a místo ruky jsem položila podél obličeje plínku. Během týdne si na to zvykla a teď už dokonce otáčí hlavu tak,že má plínou zakrytý obličej a spí do 5 minut. 🙂

pavlina05
10. pro 2008

sharon, ty jseš profík 😉

misakulicka
10. pro 2008

muminku:když ti řeknu, že dnes Ondík sedí nehnutě a kouká na pohádky a nic nechce...tak mi to taky asi nebudeš věřit...dnes je extrémně veselej. Přes celou noc spí od 8 měsíce, jinak jsme se po narození budili pravidelně v 1 a ve 4 v noci...pak už jen jednou v noci a teď už jedeme durch...a probouzíme se naknop stejně-jak se probudím ráno já, tak se tam vrtí on-teda aspoň myslím, že mi tam nespouzí po postýlce, zatím co já spím.........Od pondělí sleduju, jak mu ten mozeček šrotuje....fakt je to u něj už jiný vnímání okolí...reaguje na to co po něm chci...podává mi věci do ruky---je to další skok ve vývoji...takže: dnes mám tak extrémně hodné miminko, že můžu i dělat cukroví, zdobit perníky...tak jdu na to...hold---máme hodnýho drobečka.

muminek
10. pro 2008

No jo misokuličko to u nás nehrozí já jsem ráda když uvařím oběd. Asi je z dobrýho vrhu. 🙂

misakulicka
10. pro 2008

muminku....však snad jsme obě ze stejnýho vrhu ne?neboj bude to lepší.

muminek
11. pro 2008

Jen aby Ondrášek nebyl po tátovi 😀

marinka
11. pro 2008

Holky, tak my jsme zvládly konečně samotné usínání v postýlce 😵 😵 Už jsem na to neměla nervy a rozhodla jsem se, že budu muset holt nadrsno a pár dní vydržet řev, ale že tím pomůžu jak jí, tak sobě 😉 První noc řvala, už když jsem ji k postýlce nesla a měla asi půl hodinový hysterák, byla úplně zpocená, kuckala, snažila se vylést z postýlky 😖 Nejdřív jsem byla pryč a jen jsem k ní chodila, aby viděla, že jsem vedle (něco na způsob Estivilla), ale zjistila jsem, že pak řve ještě víc, tak jsem byla u ní, ale ani to nepomáhalo, tak jsem nakonec ze zoufalství vlezla k ní do postýlky (mám 48 kg, tak to šlo 😀 ) a ona mě pevně obejmula, lehla si a usnula. Druhý den už řvala jen asi 10 minut, ale nekuckala a nezpotila se, ale zase jsem k ní musela do postýlky. No, a třetí den už jsem do postýlky nemusela, stačilo ji objemout přes postýlku a usnula. A od té doby už usínáme bez řvaní 😵 😵 Dopoledne ji tam stačí dát, odejít a usne úplně sama, večer si tam chvíli sama hraje, pak mě začne volat, tak přijdu k ní, chvíli ji hladím po hlavičce a ona usne úplně bez pláče. Takže tuto metodu můžu vřele doporučit, chce to akorát vydržet první den, dva dny, kdy se to bez pláče asi neobejde, ale stojí to za to vydržet 😉

marinka
11. pro 2008

Jo, a nám se teda neosvědčilo dávat ji spát, až chtěla, protože ona absolutně neprojevuje žádné známky únavy a když jsem ji nechala, tak byla klidně vzhůru do půl jedné 😝 Jako v osm mi neusne ani náhodou, teď ji dávám do postýlky tak o půl 10, tak 15 minut si hraje a usne. Vím, že je to furt dost pozdě, časem to snad ještě posunem, aby tak v devět spala,až se jí zkrátí spaní po o..
Ale jak se tu psalo, každé mimčo je jiné, na někoho spaní ve stejnou dobu nefunguje, na jiného superně, chce to zkoušet..

zuzik_p
11. pro 2008

Ahoj maminky, mam otazku. prosim o vase nazory. Mam 7 tydenni holcicku a zatim usnout sama neumi, respektive jsem to ani nezkousela, protoze by to bylo s placem. Pres den chovam ci v kosicku, v noci usina u prsu. I kdyz ted 2 dny po sobe usla k veceru na brisku sama od sebe, takze to zkusim i dopoledne, protoze kdyz usne v kosiku, musim vozit celou dobu, jinak se pkamizte probudi. Myslite, ze uz je cas ucit ji samou usinat v noci, tedy ne u prsu?

stofka
12. pro 2008

Já jsem teda začala až teď na 4 měsících a máme za sebou teprve dvě noci. První byla fakt hrozná, brečel až se pozvracel, to byla poslední kapka a řekla jsem si konec na to nemám, ale on v tu chvíli usnul. Pak usnul už po 20 minutách, pak jen po deseti a je to čím dál lepčí 😀 . Chce to pevné nervy, ale u nás neusnul jinak než na rukách při chůzi nebo na míči, což už bylo fakt hrůza, protože váží přes 7kg. 😒, takž to byla naše poslední naděje. Tak doufám, že nám to vydrží i nadále 😎

sharon2
12. pro 2008

zuzik....pokud to malá sama umí, tak je dobré to podporovat, ne? Bude se ti to mnohem snáz učit, než když si zvykne usínat při chování nebo při prsu.
Já takhle naučila obě holky usínat večer v postýlce do dvou měsíců 😉 Ne proto, že bych je "nutila", ale prostě proto, že občas se jim to ve 3,4 týdnech povedlo, tak jsem zavedla pravidelné večerní ukládání do postýlky. Nejdřív usínání trvalo 2 až 2,5 hodiny /ale bez pláče!!/ a pak se to u obou holek ze dne na den zkrátilo na 10-15 minut.

sharon2
12. pro 2008

pavli...díky, ale nejsem profík, jen už je to asi 5 mimino, o které se starám 😉 takže se nějak nenervuju a zkouším 😎

zuzik_p
12. pro 2008

Sharon, tim k veceru jsem myslela treba kolem 6 s tim, ze se za chvili probudi. Dnes jsem to zkusila dopoledne, probudila se za 45 min. Pres noc bych se asi bala nechat ji na brisku, uz docela zveda hlavu. A 2 ci 2,5 hod by moje mala nevydrzela bez place ani nahodou 🙂

jitrulka
13. pro 2008

Ahoj holky, tak my jsme celkem slušně zvládli usínání v určitou hodinu a malá to docela zvládá. ALE... dá se považovat za úspěch když miminko usne samo ale třeba po 5 minutách pláče? Téměř vždy dám malou po kojení do postýlky, pustím maňáska a odejdu. Ona chvilku pláče ale do 5 min je tuhá. Nevím jestli se tímto trápí nebo se to dá považovat za zdárné 😖

katuska85
13. pro 2008

ahoj maminky.tak si tady pročítán vaše příspěvky a muzsim se přiznat že mamé stejný problém.Elí je 9 měsíců a od narození byla zvyklá usínat u prsu tak si dovedete představit jak to asi probíhalo když jsme přestaly kojit.Taky jsem zkoušela metodu 5-10-20 ale bylo to k ničemu.Ted usínáme tak že sedím na nafukovacím baloně(Malá je ne něj zvyklá už od bříška díky předporodním kurzům)mám ji v náručí a pohupuju se tak dlouho dokud neusne,obvykle maximálně 10minut.pak ji můžu bez problémů položit do postýlky a krásně spinká.Ale je to tedy zabíračka protože už máme skoro 9 kilo 😉

monnni
14. pro 2008

Ahoj holky, jdu na radu. Lucinka 4měsíce vždy krásně večer usnula v postýlce a teď už 14 dní jak jí dám do postýlky tak je křik jakobych ji týrala. Hladím ji, utěšuji ona se uklidní na chvilku zabere a po pár minutách se to celé opakuje a to tak cca 3x než usne a pak spí a nehlásí až v 5hodin na kojení a potom si odříhne usmějese občas něco povídá a pak klidně usne. Nevím co s tím mám dělat jak ji mám pomoc, aby tak neplakala. Přítom už ji koupeme každý den, spát chodí také ve stejnou dobu a hlad nemá. Ach jo co s tím???? Je to normální?? ☹