Dcera neumí usínat sama. Máte radu?

martim
9. čer 2008

Ahoj maminy,mám na vás prosbu...
o spánku už tady asi bylo řečeno hodně ale já bych chtěla poradit...
moje dcera,bude mít 7měsíců,neumí usínat sama.Ani večer,ani přes den,ani v noci po kojení.
Prostě ji musím bud pochovat v rukách-to se ale většinou po položení probudí,nebo skákat na baloně 😔
Zkoušela jsem ji nechat vyřvat,jenže skoro hodinu řvala,pak teda usnula,ale do půl hodky byla vzhůru a už nemohla zabrat.takže jsme šli opět na balon....
Je to vyčerpávající,jelikož si ani přes den neumí usnout.Ještě v kočáře to jde ale musí být hodně unavená!!
Děkuji moc za každou radu 🙂

mysinka
14. pro 2008

Baby, můžete mi někdo vysvětlit, proč necháváte svoje děti řvát, i když vám to trhá srdce? 😕 Proč učíte několikaměsíční děcka usínat samotné za (u někoho) 4h řevu??? Třeba mě ukamenujte, ale já to považuju za psychické týrání, a i když občas slušně padám na hubu, nikdy bych to u malého neaplikovala ☹

A nemluvím z pozice mámy, která má doma nějakého andílka 🙂 Malý je od malinka neustále nošený a chovaný, tulený, mazlený, spí víceméně se mnou v posteli. Kojený, na prsu silně závislý 😅 Přes den dost často umrčený a nevrlý, v noci se mi až na výjimky budí po 1-2h, když jdou zuby i po 30 min 😝 občas opravdu nadávám, ale nikdy ho nenechám vyřvat!!! A od narození jsem večerní i denní usínání nechávala na něm...když vykazoval známky únavy, šup do šátku (přes den) a večer do postele, u prsa uspat a byl klid. Sám si nastavil usínání nejdřív na 21h, postupně pak na 19h a toho se drží doteď. Ale nemám problém ho uspat i později, když se mi nezdá unavený....

Nenechávejte své děti vyplakat, věřte, že jim to nijak nepomůže... jen si v sobě ponesou nedůvěru ke svému okolí... Jak by bylo vám, kdyby vám bylo třeba smutno a chtěly byste se přitulit k manželovi a on by vás nechal vybrečet o samotě? 😕

Tož tak 😵

mysinka
14. pro 2008

Monnni, řekla bych, že malá se prostě jen ujišťuje, že tam jsi a že se může spolehnout na to, že když si zapláče, přijdeš ji pohladit a pomazlit 🙂 Naprosto normální, běžné, přirozené a dělat se s tím (dle mé zkušenosti) nedá nic. Být trpělivá a trpělivá a trpělivá 🙂

mysinka
14. pro 2008

A není to rozmazlenost, je to normální mláděcí potřeba mít mámu nablízku...

pavlina05
15. pro 2008

mysinka...vlastně s tebou sohlasím. Je to hrozná představa, když mimi pláče a máma není na blízku. když volá a ona nepřichází.
Ale!!!!!!!!
Já četla už spousty knížek, neuchýlila bych se k tomu, ale když už opravdu dítě spát nechce, ani po celodenním bdění, tak člověk přeci jen musí zakročit!
Jo, nechala jsem vyplakat, trvalo to dlouho...ale! Výsledek se dostavil! Jsem ráda! Já svého andílka miluju, celý den jsem tady pro něj, starám se, chovám jej, pusinkuji a mazlím se...myslím, že moji lásku cítí a ví jak jej zbožňuji! a to, že jej vnoci nechám v postýlce je trochu drsné, ale přeci se to nějak musí naučit! Za další, pokud pláče, tak tam sedím a utěšuje,...obvykle se na mě kření a je v pohodě. TAkže určitě netrpí!!!!!!

gabrielamikes
15. pro 2008

Já mam dvě zkušenosti syn spal hrozně pořád jsme vymýšleli jak ho udrncat aby spal nechávali vyplakat ap.Malá je co se týče spaní zlato když byla úlně maličká tak jsem ji nakojila krkla si a hajala dneska si dá večer kaši krkne otočí a hajá 🙂 Malej se naučil spát tak nějak sám asi v roce a půl a nebyli mu ani dva a spinkal sám v pokojíčku úplně v poho.

stofka
15. pro 2008

Pavlina05 souhlasím s tebou. Taky své dítě miluju a jeho pláč mi trhá srdce, ale ono to opravdu už někdy nejde jinak. Přes den potřebuje být pořád se mnou, sám se zabaví maximálně na 10 minut, takže toho doma moc nepodělám a večerní uspávání na míči bylo i několikahodinové s nejistým výsledkem. Teď ho tedy nechávám vyplakat, ale jsem u něj a hladím ho. V sobotu to už vypadalo že výsledky máme, usnul sám bez pláče po kojení kolem 20:30 pak se probudil kolem půlnoci, dala jsem mu dudlík pohladila ho, řekla mu ať ještě spinká a on po chvilce vrtění ještě usnul a spal až do 3:30, pak jsme nakojili a spali až do 7:30, takže nádhera. Za to včera brečel snad pořád, bylo to strašný, tak nevím čím to.

mysinka
15. pro 2008

Stofka, nejdou mu třeba zoubky? 😕

stofka
15. pro 2008

Je to možný, taky už jsem na to myslela, ale zatím není nic vidět. No dnes dopolko usnul zase bez problémů sám a spal dvě hodiny, tak třeba to dnes zase bude lepší.

pavlina05
15. pro 2008

stofka .... u nás se to jeden čas zase zhoršilo to usínání. ale pak se to vrátilo do normálu. Teď už je to taková pohoda,ájisek se do postýlky těší.
no jedna důležitá věc!!!! je potřeba nechat před spaním tak 3 hodinky vzhůru a pak je teda hodně utahaný 😎

harvyova
15. pro 2008

Já mám s malou problémy se spaním přes den už od narození. Nemůžu ji uspat ani když jsem s ní u postýlky a celou dobu ji držím za ruku a zpívám ji třeba ukolébavku. Teda už jsem ji to v minulosti naučila, pak mi ale začala blbnout a nevím co s ní. Nemáte zkušenosi? Jdu s ní do pokojíčku, zatáhnu žaluzie, ale nemám tam tmu, jen tak příjemné přítmí, položím ji do postýlky, držím ji za ruku, hladím ji a ona mi začne hystericky brečet a snaží se přetočit na bříško a vstávat. Ale dělá to jen mě, když jsme na náštěvě u mé mamky, tak jí usne úplně v pohodě. Já se ani nesnažím docílit, aby usínala sama, ale jde mi o to, aby u usínání nebrečela. Někdo už mi říkal, že je ve věku, kdy to zkouší, tak jsem zkusila vydržet její pláč (podotýkám, že celou dobu jsem ji držela za ruku), ale stejně brečela.

a ještě dotaz, jak často a v jakou denní dobu vám spaly či spí cca 10 měsíční deti?

mikulcena
15. pro 2008

ahoj harv.. mi jsem nikdy s usínáním a uspáváním(po 6 nedělí) neměli, ale teď mě malej přez den v postýlce pracuje, stoupá si a poskakuje s postýlkou atd, nechám ho přivřu dveře, za chvilku přijdu položím ho řeknu že se bude spinkat... udělám to ještě tak 3krát a pak ho nechám, at si dělá co chce, seberum všechny hračky, jen ty co má na pevno nechávám.. ještě chvíli mi v postýlce stojí, to už je cca 30minut, začne fňukat ještě ho chvíli nechávám.. za chvilku dojdu položím ho, jen malou chvíli ho drřím za ručičku, pomalu zavře oči, samozdřejmně hned jak ho pouštím je otevře, ale to už odcházím max 2min knourá a pak usnre vetšinou na 2 hodky.. nevím co je to za období...
náš malej, takřka vždy usne v kočárku.. jinak spí před obědem 1-2hod a po sváči.. a to je různé.. min 45minut. někdy i po o..záleží na situaci, ukládám ho vždy, jaksi začne šudlit obličej. 🙂

harvyova
16. pro 2008

Mikulcena, dík za odpověď. Zrovna jsem ji teď uspala, ale zase bohužel v náručí. Teda mě by to nevadilo, spíš se bojím do budoucna, abych ji ještě ve 3 letech takhle nemusela uspávat🙂 Já jí teď zkouším dávat spát 2x, místo 3x, protože to spala vždy krátce. Problém je ten, že si ráno mne obličej už od vstávání a to si to posunula ze čtvrt na sedm dokonce až na čtvrt na osm a já si nejsem 100% jistá, kdy je fakt připravená na spaní. Dřív jsme jí dávala spát v 9, v 12:30 a 16:30 +- půl hodina. Včera jsem to začala zkoušet před 10 hod a kolem půl 3. Jinak v kočárku taky spí bez problémů. Ale zkusím ten tvůj přístup, jestli to třeba neklapne.

stofka
16. pro 2008

Pavlina05..taky se snažím aby před spaním byl delší dobu vzhůru a pořád ho něčím zabavuju, aby se unavil, ale občas se to mine účinkem, protože je pak přetažený a nevrlý a tím spíš neusne...je těžký to vychytat. Jinak včerejší noc byla zase celkem ok, večer sice asi půl hoďky nemohl zabrat a z toho asi 20 minut brečel, ale spal až do tří a pak usnul v postýlce sám, ani jsem k němu nemusela chodit a spal do půl sedmý a pak ještě do půl devátý, ale to už u mě v posteli 🙂
Harv..já kolikrát když brečí a přijdu k němu a chytím ho za ruku nebo hladím tak začne brečet ještě víc, protože chce abych ho vyndala z postýlky, tak musím zase na chvíli odejít, aby pochopil, že ho prostě nevyndám, jen budu u něj dokud neusne a myslím, že už mu to pomalu dochází.

pavlina05
16. pro 2008

stofka ....teda super noc. U nás nic moc, ale snažíme se. S usínáním už nebojujeme, ale bojujeme teď s nočním spaním. V 6 měsících chce 5 krát kojit za noc. Takže to te´d omezuji jak to jen jde. No uvidíme. Ono bude pořád něco.... 😅

stofka
17. pro 2008

Tak takhle to měla kamarádka u půl ročního mimča taky, malá chtěla kojit po dvou hodinách i častěji, bylo to tím, že jí začínaly růst zoubky a jak jí to bolelo, tak to přebíjela pitím mlíčka, ale pak se z toho stal zvyk a ona pokaždý když se vzbudila chtěla kojit. Ptali se na to i doktorky jestli má opravdu hlad nebo je to jen zvyk, tak prý si na to děti rychle zvyknou a místo kojení jí dala cucnout čajíku a nechala jí v postýlce, nejdřív to byl boj, ale po čase se to zase zlepšilo. Vím že je to těžký, ale třeba to za zkoušku stojí, tak se držte! 😉

pavlina05
19. pro 2008

stofka ...já kojím od 12. září co 2 hodiny!!! 😲 Asi od spurtu? TAkže od 13.12. konec a nedávám ani čajík. To mi příde totiž to stejný....prso nebo čaj...
TAk jen hladím po zádíčkách a nedávám napít a usne.

jitrulka
27. led 2009

Ahojte holky, kdy dáváte svá mimča přes den spát? Až když vidíte únavu nebo v danou hodinu? Ještě neodhadnu kdy přesně je zralá do postýlky a určení hodiny taky moc nejde pač se ráno budí pokaždé trochu jinak, takže u usínáním trochu bojujeme a rozhazuje nám to režim... 😒 Jak to chodí u vás?

majaaita
28. led 2009

Jitrulko, my chodíme pravidelně po dvou hodinách po probuzení na procházku, takže dopoledne spí v kočárku. Odpolední a večerní spánky čekám, až bude unavený - začne se mrčet, nezabaví ho ani hraní se mnou, tak ho vezmu do náruče, párkrát houpnu a spí - položím do postýlky a on si tam 45 minut dáchne. Večer teda někdy zůstaneme na míči 🙂

majaaita
28. led 2009

Jo, a přesně na hodinu nechodí spát ani ten starší - ten teda už jen večer, protože odpolední spánek bojkotuje 🙂

zuzik_p
28. led 2009

Jitrulko, my to mame podobne jako majaaita. Ma 3 mesicni holcicka spinka tak po 2 hod.bdeni. Jak pise majaaita, zacne byt mrzuta, nechce si hrat a ma male ocicka.

jitrulka
13. únor 2009

Holky a jak bojujete s pláčem před usnutím? my jsme kdysi zkoučeli kontrolovaný pláč a do té doby celkem usíná. Ale někdy (zřídka) usne potichu ale většinou pláče a volá. trvá to okolo 10ti min., což je asi únosný, ale stejně mě trápí že u toho pláče. Jak jste na tom s pláčem před spaním vy?

martinka79
13. únor 2009

občas podobně. není to u nás pláč,a le vztek. jinak lehne a spí. někdy chce dokonce poplácávat prdelku. te to mazánek. 🙂