Dcera neumí usínat sama. Máte radu?

martim
9. čer 2008

Ahoj maminy,mám na vás prosbu...
o spánku už tady asi bylo řečeno hodně ale já bych chtěla poradit...
moje dcera,bude mít 7měsíců,neumí usínat sama.Ani večer,ani přes den,ani v noci po kojení.
Prostě ji musím bud pochovat v rukách-to se ale většinou po položení probudí,nebo skákat na baloně 😔
Zkoušela jsem ji nechat vyřvat,jenže skoro hodinu řvala,pak teda usnula,ale do půl hodky byla vzhůru a už nemohla zabrat.takže jsme šli opět na balon....
Je to vyčerpávající,jelikož si ani přes den neumí usnout.Ještě v kočáře to jde ale musí být hodně unavená!!
Děkuji moc za každou radu 🙂

svoma
9. čer 2008

Ahoj Martim,ty jí takhle uspáváš odmala? Jediné,jak jí to odnaučíš je,že jí musíš prostě nechat vyřvat víc dní,zabírá to,ale jsou to nervy,nesmíš to vzdát.Ona to časem pochopí a usne sama.

martim
autor
9. čer 2008

Ano,od mala 😔
Budu muset,zkusit ji nechat vyřvat,ale i tak se mi prostě po půl hodině vzbudí 😖

svoma
9. čer 2008

Je to těžké,ale nesmíš to vzdát,v tomhle věku už mimi zkouší,co si může dovolit,když jí necháš,tak se toho nikdy nezbaví.Chce to trpělivost,ale co mám známé,tak se to většinou nejpozději do dvou týdnů srovnalo.

sisstin
9. čer 2008

martim: já jsem zas dávala na rady ostatních, že dítě musí chodit spát ve stejnou dobu..a skončilo to akorát tím, že se mu nechtělo spát..šíleně tam řval a začal mít z tý postýlky fobii a nechtěl tam bejt..takže jsem pak 14 dní opravovala škody ...takže já na tohle už kašlu 😉

martim
autor
9. čer 2008

dobře díky,musím zatnout zuby a vydržet!

martim
autor
9. čer 2008

Siss:Já jsem to taky tak dělala,ve stejnou dobu ji dávat spát ale nemělo to význam...ted se snažím až je opravdu hoodně unavená ale stejně řve..tak ji prostě musím uspat 😖

sisstin
9. čer 2008

martim: ono to totiž nefunguje u každýho dítěte..na někoho to zabere a na nějakým uděláš ještě víc škody...aby ti vůbec v tý posteli nakonec chtěla spát..musíš vědět sama, u nás to fakt nezabíralo 😠

martim
autor
9. čer 2008

Siss a Petko usíná v pohodě sám?I přes den?

svoma
9. čer 2008

Sis ty uspáváš?

lehna
9. čer 2008

od mají kamarádky má syn dva roky, a do dneška sám neumí usnout 😔

sisstin
9. čer 2008

martim: já ho tam dávám, prostě až vidim, že se mu fakt chce spát...lehnu si vedle něj..on se chvíli koulí a pak usne, ale abych ho tam strkala, když vidim, že se mu fakt nechce jen proto, že MÁ jít spát..tak na to fakt kašlu 🤐

luucia
9. čer 2008

martim, asi bych ti poradila to, co svoma. Je to drsný, ale nic jinýho už ted nezebere! Já nechala malou vyřvat, když jí bylo asi 8 týdnů. Řvala asi 3 večery hodinu, bylo to děsný, ale ted sklízíme ovoce a večer i přes den jí dám do postýlky, ona si chvilku hraje a za chvíli usne 🙂

sisstin
9. čer 2008

martim: on usne přes den, neuspávám..ale prostě ho nenutim chodit spát, protože je jako čas..at přes den, nebo v noci..prostě spí, kdy se chce jemu..a ne, když chci já, aby spal 😉

martim
autor
9. čer 2008

budu to muset zkusit,i když je to teda drsné..mě spíš štve že po tom hodinovém řevu spala půl hodiny a když se vzbudila byla uplně vyspaná 😕

martim
autor
9. čer 2008

Siss:Tak to je fajn,snad toho taky někdy docílíme.

luucia
9. čer 2008

marti, to se po čase srovná! už je veliká na učení usínání

sisstin
9. čer 2008

martin: určitě to zkus 😉 jak píše luucia..na spoustu dětí to zabírá, u nás fakt ne...spíš to bylo potom o moc horší, předtim spal v postýlce normálně sám..s mantinelem..po mých zásazích musí bejt bez mantinelu a postel těsně u mojí, pže se bojí, že zas někam půjdu 😒

martim
autor
9. čer 2008

Luucia:Já doufám,je to vysilující 😖

martim
autor
9. čer 2008

ještě mě napadlo,přirazit její postýlku k mojí posteli 😨 jestli to bude mít nějaký význam

svoma
9. čer 2008

Tak přes den si sama "řekne",kdy chce spát a večer vlastně taky,ona se totiž koupe ve stejnou dobu,vždycky když je čas koupání,tak začíná být nervní,jak se nemůže dočkat.A pak je zvyklá,že se nají a jde do postýlky,dřív usnula do čtvrt hodiny bez pláče,ale teď,co se otáčí,tak jí běhám každou chvilku vrátit na zádíčka než usne,většinou to trvá hodinu. ☹ Lepší bylo,když se neotáčela.

luucia
9. čer 2008

máme to úplně stejně jako svoma, prostě už ví, kdy má jít spát, kdy se koupe,... 🙂

martim
autor
9. čer 2008

malá je taky naučená,že po koupání je jídlo..když jdeme z koupelny a chtěla bych ji třeba na moment položit tak pláče,jelikož ví,že musíme jít do křesla na jídlo...ted ještě ten spánek...

sisstin
9. čer 2008

no u nás to nejde..každej den jinak jí, jinak spí...tudíž se mi to celý posouvá..sice je hezký číst, jak to u některých funguje...u nás to prostě nejde...je to celý kvůli jídlu, pže každej den jinak jí..někdy nejí i 6 h..někdy za 3 hodiny..já tohle prostě neovlivnim, pod nátlakem do něj nenarvu ani lžičku 🤐

luucia
9. čer 2008

marti, to je dobrý ačátek, že má zažitej režim. koupání, jídlo, ted už jen ten spánek. Chce to pevný nervy, ale do týdne bys měla mít klid 😉

ria80
9. čer 2008

Martim to nevadí.jestli jí ta plhodina stačila.Takový děti jsou.Horší je to uspávání.Já ti poradím to trošku jinak.Uspávej a když je skoro tuhá,ale jen skoro,tak ji dej do postýlky.Když začne řvát,zas ji vem a uspávej a dělej to pořád dokola.No,třeba pětkrát a pak ji uhoupej uplně,podle tvých nervů.Za pár dní si na to zvkne,že ji tam dáš dřív,než usne uplně.
Až to tak bude,posunto a dávej ji tam zase o kousíček probuzenější.Zase si za pár dní zvykně a ty to posuneš zase dál.Po nějaké době ji tam budeš dávat bdělou a ona tam sama usne.

Trvá to sice o něco dýl než radí tady holky a stojí tě to trochu času,ale není to drastický,nenecháš dítě řvát a dosáhneš,čeho chceš.
Já jsem to to u malé dělala asi ve třech měsících,ještě neměla ani pět měsíců a usínala sama.Párkrát jsem to posunula a ona mezitím přišla NA TO,ŽE V POSTÝLCE SE USÍNÁ VLASTNĚ dobře a ten poslední krok udělal už sama,že po nakojení začla řvát a chtěla do postýlky.Od tý dobz to tak je.
Je fakt,že byla hodně malá,takže u většího dítěte to může být trochu jinak,ale může to trvat i kratší dobu než si zvykne.

Ale každej kosek ušetřenýho času při uspávání je pro tebe dobrej,i když to nebude hned celý.

martim
autor
9. čer 2008

ria:díky zdá se,že tohle není tak drastické jak to vyřvání..
Každopádně budu muset zkoušet a snad mi to brzy přinese ovoce.ale jak píše Siss u každého dítěte zabírá něco jinýho 😕

sisstin
9. čer 2008

martim: takže vy režim máte, jen musíš uspávat 😉 ...já uspávat nemusim, ale prostě musí jít spát, až když se mu chce... 😉

martim
autor
9. čer 2008

Siss režim máme ale k dokonalosti chybí to usínání 😖

sisstin
9. čer 2008

svoma: jinak my se obracíme na břicho i ze spaní 😖 dělá to furt..takže půlku noci ho dávám zpátky 😒

svoma
9. čer 2008

Sis my úplně režim nemáme,koupe se stejně,protože si "řekne",jenže někdy klidně usíná i dvě hodiny,ono to totiž záleží na tom,do kdy odpoledne spí,ale neřve ani tak,prostě si hraje nebo kouká. 😉