Dcera neusne bez deky přes korbičku kočáru

misellll
24. bře 2010

tak zkončila zima,kterou už jsem proklínala,jenže předevčírem jsem přišla na to,že to bude problém s Barčou.Malá se naučila v zimně spinkat v kočárku krásně,doma spinkat nikdy nechtěla a taky nespala,do teď to nebyl žádný problém,malá spinkala v kočárku perfektně,ale proto,že měla stáhnuté ručičky ve fusaku a přes korbičku deku aby tam měla tmu,a takhle nám to krásně fungovala,ale jelikož je teď teplo,do fusaku jí už dávat nemůžu a díky tomu,že nemá ručičky ,,svázané" si deku neustále odhrnuje,dělá v kočárku hlouposti a ne a ne usnout,ikdyž už jí padají očička unavou a ona už nezvládá prostě neusne.Zkusila jsem jí uspat doma,ale to bylo ještě horší okamžitě řev a prostě to nešlo.V kočárku jsem jí zkoušela zabalit do pleny,okamžitě pláč a ruce nakonec vymotala,vyzkoušeli jsme už vše,jak ji naučit,aby spinkala,bez toho aniž by přez korbičku měla deku a svázané ruce a nebo doma?Měli jste někdo stejný problém a jak jste to řešili 😅 Jak já se těšila na jaro a teď ho proklínámmmmm!!!! 😕

bocinka
24. bře 2010

miselll, a zkoušela jsi rychlozavinku??? takovou tu slabou.... kamarádka měla stejný problém a tímhle to vyřešila...

já zase v zimě měla problém dát jí ručičky do fusaku, stejně je vždycky vytáhla a ted už mi to neva... 😀

misellll
autor
24. bře 2010

bocinka:zkoušela ona se z toho ta malá potvůrka vždycky nějak dostane 😅 je po mámě no 🙂 a ukamarádky to fungovalo i v létě?ńebyla její malá opruzená nebo neměla potničky?no to mi jsme právě v zimně perfektní ☹

kocicinka
24. bře 2010

Jeee my máme podobný problém 😀
U nás to bylo tak, že Jonáš věděl, že jakmile se obléká, že bude spát v kočárku na dvorku a v průběhu zapínání do kombinézy vždy usnul a já ho jen spícího přenesla na dvorek. Teď? V podstatě mu chybí ten signál, že má spát a tak neusne. Nezbývá nic jiného, nežli ho uspat manuálně, tedy "vydrncat".
To by člověk nečekal, jaký problém to oteplení přinese, že 😅

misellll
autor
24. bře 2010

kocicinka viď a já se na jaro tak těšila 🙂 Na víc teď jsem měřila malé teplotu přišla mi nějaká rozpálená a máme horečku 38 po odečtení☹tak se mi jí teď podařilo uspat na chvilinku doma,ale do půl hoďky bude určitě vzhůru tak doufám,že když se prospí tak horečka,klesne.Dala jsem jí panadol a zábaly na ručičky,strašně rychle jí to stoupalo.Tak snad už to bude jen klesat!!!!to to jaro pěkně začalo!!! 😅

rimmel
24. bře 2010

nuz musi sa uz naucit spinkat bez zvazanych ruk...uz je dost stara 😉

glickaiva
25. bře 2010

No malá je zvědavá a třeba chce koukat, co třeba přejít na sporťák, chvíli ji povozit ve zvýšené poloze, brzy se unaví a pak položit a bude spinkat. Je to jen nápad.
A vtom to věku by už Vážně mít ručičky zavázané neměla.... co?

germik
25. bře 2010

misellll - tiež sme mali ten problém, zaspávala len so zviazanými ručičkami, hopsaním na lopte alebo vonku v kočíku...
Začalo byt leto, tak som to musela začat riešit a ked spala vonku tak tým pádom bola vždy doma hore a ja som nemala ani minutku volnu pre seba.... Tak som povedala dost, začala som učit spinkat v postielke, najskor som uhopsala na lopte a preniesla do postielky a postupne si na postielku zvykla, potom už sme loptu nepotrebovali, položila som do postielky a prehodila plienku cez ručičky, bo už bolo teplo /nezavazovala/ a ona sa zmolkaním plienky ukludnila a zaspala sama.
Byt tebou pokusila by som sa naučit malú spat v postielke /aj ked to bude zo začiatku možno s plačom/ a zavinovanie by som zrušila, tiež si myslím že začínate 9-ty mesiac a to je na zavinovanie dost stará 😕
Na prechádzky von by som chodila ked už bude vyspinkaná, aby trošku vnímala okolie,trávičku,psíkov, iné deti, nové podnety...a tak... Ale sú deti ktoré inak ako vonku spat nechcú, takže možno ti moja rada nepomože 😝

rybi
25. bře 2010

Misellll, malého jsem musela na spaní zavinovat skoro do 8 měsíců. Na noc a na spaní přes den v postýlce musel mít ručičky zavázané plenkou, jinak si třel obličej, vytahoval dudlík, hrál si s ním, žmoulal deku, a tak podobně, i když byl sebevíc unavený. V zimě v kočárku jsem ho nezavinovala, tam dobře plnil tuto funkci fusak. Jara jsem se kvůli tomu obávala dopředu 🙂 Pak mě napadla spásná myšlenka. Asi před třemi týdny jsem ho na noc nechala bez zavinutí, jen jsem mu dala rukavičky. A stal se zázrak, od té doby spí úplně v pohodě, jen musí mít ty rukavičky. To samé teď v kočárku. Jsem hrozně ráda, protože jsem si fakt už připadala jak exot, když tak velké dítě musím pořád motat do plínky. Nevím, možná prostě jen dorostl do věku, kdy už to nepotřebuje, ale za vyzkoušení to stojí. Akorát musím pořídit nějakou letní verzi rukaviček, až uhodí horka 🙂