Dcera se po půlnoci budí. Nic nechce, jen pláče

aleachim
9. lis 2009

Chtěla bych se zeptat, jestli nemáte zkušenosti s tím, že se mimčo začne budit v noci. Dcera spala krásně takřka od narození zhruba od 21h - 6h. Teď se začala po půlnoci budit se stašným křikem. Vůbec jsme nezjistili, co jí je (hlad,žízeň,bříško, zoubky to asi nejsou). Pak se budí až do rána cca po 1-2 hodinách s tím, že nic nechce, jen pláče a pláče,... Chtěla jsem jí vzít do postele k nám, ale nechce, to křičí ještě víc. K ránu pak usne a spí tak 2-3 hodiny.

Budu vděčná za každou radu nebo zkušenost.

rimmel
9. lis 2009

nic nechce? ani prso? moj sa sice tiez casto budi ale nie s hroznym placom.....a to viem ze chce bud cecok alebo obratit na druhu stranu....ako vies ze to niesu zubky? podlamna to mozu byt i ked ich nevidis

momin
9. lis 2009

Ahojky,taky nevim proc by to nemohly byt zoubky... 😉 Uz nejake mate? My ted mame s maly to same ale on nikdy nespinkal pekne celou noc. A porad v noci jeste papa. Ale ted se budi s takovym brekem ze sem se poprve uplne vydesila co se mu stalo,ale lezel pekne,zavrene ocicka a jenom tak brecel. Spi nam hezky asi do 1 a pak je to presne jak pises.... 😠 mame to tak asi uz 2 tyden. Teplotku si merila jestli lucinka nema? Maly ma porad mirne zvysenou takze ja si fakt myslim ze ty zuby....

aleachim
autor
9. lis 2009

no, mohly by to zoubky být. Ale když jí hladím po dásničce, tak necítím ani hrbolek ani nateklé dásně, prostě mi to příjde normální. Nevylučuji, ale že to jen nepoznám 😒 .

Jinak ani mléko nechce, když jí dávám prso, tak mě odstrkuje.

aleachim
autor
9. lis 2009

momin, teplotu má mírně zvýšenou 37,2-37,4 (to nejvíc). Zoubek ještě žádný nemá, takže nevím ani jak to probíhá.

lienka43
9. lis 2009

Ahoj to mozu byt kludne zuby, my sme mali podobny priebeh stav budenie trval asi 2-3 tyzdne, potom klud a zubok vysiel. Pri prerezavani to nemusia mat deti napuchnute, proste ich to boli a my nic nevidime. Prezivame takto kazdy zub mame ich 8 takze sa mam este na co tesit....

rimmel
9. lis 2009

no to budu urcite zubky podla toho co pises..

aleachim
autor
9. lis 2009

holky, to by bylo super, kdyby to byly jen zuby. Hlavně kdyby se to zase zklidnilo. Já s manželem to vydržíme, i když jsme z toho zoufalý, ale Lucinka pláče a usíná u toho jak je unavená. Celé dopoledne pak prospí a stejně je jakoby zmatená ☹ .

rimmel
9. lis 2009

aleachim sak chod pre istotu k lekarke nech mas pokoj na dusi inak si nikdy nebudes ista ci to fakt tie zubky

dagina
9. lis 2009

Aleachim, naše malá takhle podobně vyváděla asi měsic a půl před prořezáním prvníhu zubu, předtím spala též v pohodě.

eldenisa
9. lis 2009

Pokud by to nebyly zuby může to být jen nějaké období.Malá mi vždycky krásně spala od 19 do 5 rána a pak se najedla a ještě do půl 8 spala.Když měla půl roku často v noci plakala ale stačilo ji vždycky pohladit pustit písničku a spala dál.Trvalo to 3 týdny a zase spí normálně,spíš podle mě jen chtěla vědět že s ní někdo je 😀

helulicek
9. lis 2009

tak náš malej asi ten měsíc a půl, možná i dva v noci taky častěji vstává. Do toho třetího měsíce mi klidně spinkal to půl4 - 5hod a teď mi spí tak do půl noci (někdy i to ne) a pak po dvou hodinách je hore, mezitím třebas nemůže zabrat, nebo se budí pláčem, ale přitom má zavřený očka...Prvních 14dní to bylo každou noc, teď je to tak pět dní, 2-4dny pauza a zas nanovo...Chvilku mi to trvalo, než mi doklaplo, že jsou to zoubky...kojo vyloženě nevyžaduje každé buzení, prostě ho musíme udrncat...no je to kolikrát děs běs, žádnej zoubek ještě nevyrostl...jsem zvědavá kdy to bude, protože je to fakt někdy dost zničující...na druhou stranu když se na mě usměje je vše odpuštěno 😀

f.miracle
9. lis 2009

Alechim, momin - mluvíte mi z duše, malý nám už několikátý týden dělá přesně to samé, najednou z postýlky strašný křik a neuklidní ho ani kojení, to úplně odmítá, jenom křičí (většinou se zavřenýma očima), pak se najednou utiší a spinká dál; někdy se to takhle opakuje pětkrát za noc, jindy jednou nebo dvakrát, nad ránem pak usne a spí i 3-4 hodinky v kuse. Zpětně si uvědomuju, že to přišlo přesně s přechodem na zimní čas, ale není mi jasné, jak by to mohlo souviset.

kjajule
9. lis 2009

Já mám trošku jiný problém.Malej spinká krásně už od dvou měsíců,celou noc.Jde spinkat ve 20:00 vstává kolem 8:00.Poslední měsíc mi od 12:00 vstává skoro každé dvě hodiny, někdy i časteji .Najednou hrozný řev, vždycky se napije čaje , lehne si a spí...Je normální aby takhle často v noci pil?Nebo spíš jak ho odnaučit se budit na pití?

V pokoji přetopeno nemáme udržujeme teplotu cca 20°C na spaní tak akorát.Zubů má už osm, tak se mi nezdá , že by už lezly další... ☹

aleachim
autor
10. lis 2009

No, u nás to asi nakonec budou ty zoubky, ale když o tom přemýšlím taky to přišlo s přechodem na zimní čas.

kjajule, a dáváš mu dost pít přes den? Nevím, jak je to u miminek, ale sama vím, že když přes den málo piju, tak se pak v noci budím žízní. A v pokoji máme taky celkem chladno.

kjajule
10. lis 2009

Přes den vypije kolem 400ml a v noci je schopnej vypít dalších 200ml, ale přes den už mi víc nevypije.Pořá ☹ d mu nabízím čajík, ale když nechce tak proste nehce...

aleachim
autor
10. lis 2009

kjajule, tak tím to asi nebude ☹ .

vlastovka385
11. lis 2009

Holky, tak u nás je to přesně to samý, taky to začalo s přechodem na zimní čas, dneska v noci byl vzhůru 6krát, jsem na 99% přesvědčená, že jsou to zuby, dáváme gel, máme náramek z jantaru, prý ještě existuje nějaké homeopatikum pro děti, nevíte náhodou, jak se jmenuje?

petitek
11. lis 2009

Ahojte, my máme přesně ten samý problém, jen to už trvá skoro pět měsíců a já mám vážně dost! Naše Nelinka spávala od třetího měsíce krásně celou noc, ale od pátého měsíce( ted má 10 měsíců) se začala budit a vyžaduje čaj, napije se a pak zase na chvíli usne a po pár minutách nanovo. Nad ránem pak usne tak na dvě hodiny, řekla bych, že vyčerpáním. Zubky máme dva a neměla a ni tepltotku. Hlad to asi taky nebude a když si ji vezmu k sobě pláče ještě víc...Poradte prosím!! zkusím cokoliv za trochu spánku 😅

vlastovka tady máš něco k těm homeopatikám:
Chamomilla 15CH : dítě podrážděné, plačtivé, stolice zelená, jedna tvář rudá, druhá bledá, chce se nosit nebo ho uklidní jízda v autě
dávkování: 1x denně 3 granule ;
pokud je současně přítomen průjem, horečka, kašel, bolest v uších: 2x denně 3 granule

Podophyllum peltatum 15CH: vodnatý, hlenovitý průjem, častější dopoledne, stav se zlepší ležením na bříšku
dávkování: vždy po průjmu 3 granule

Mercurius solubilis 9CH : bolest dásní, dásně jsou oteklé, bíle povleklý jazyk, velké slinění, velká žízeň
dávkování: 1x denně 3 granule

Phytolacca 9CH : dítě tiskne opakovaně dásně k sobě
dávkování : 3x denně 3 granule

svataterezicka
11. lis 2009

Mě se Verunka taky začla budit v noci tak třikrát (předtím jednou, max dvakrát).. a nevím čímto.. jestli tím že jsme začli přikromovat? nebo zuby - dneska jí vylezl druhý.. doufám že to přestane, protože usne v deset, ve dvanáct je vzhůru, pak ve dvě, v pět... Nebo že by měla takový hlad? co myslíte...

petitek
11. lis 2009

je pravda, že u nás to začalo taky plus mínus se zavedením příkrmů, ale příčin může být tolik...... 😨 Něldy mám pocit, že málá budí sama sebe tím jak sebou pořád mele.

svataterezicka
11. lis 2009

No taky si rikam jestli ji to nadyma ta zelenina nebo co.. uz aby mluvily 🙂

petitek
11. lis 2009

no to si ještě počkáme🙂 přemýšlím, jestli se třeba nebojí tmy??je to vůbec možný?

lamarika
11. lis 2009

petitek: v porodnici jsme přes noc pořád měli rozsvícený malý světlo, pak jak jsme přišli domů, tak mi malej při úplný tmě nechtěl spinkat. Takže i v noci má u postýlky rozsvícenou malilinkatou lampičku a je spokojenej. Teď mi teda přijde, že se bojí když jsme odpoledne venku, protože se brzo zatahuje a přijde mi, že v té tmě je venku takovej víc ustrašenější.
Takže já bych řekla, že to možné je 😉

helulicek
12. lis 2009

ahoj holky, takže Štěpánek do 3měs spinkával krásně klidně i od 8do 4h, pak ze dne na den se to pokazilo, zjistili jsme, že to jsou zoubky...ale teď asi poslední 3-4noci se mi budí asi po 2hod a má hlad. Bez nakojení prostě neusne, a není to jen nějaký žužlání, prostě se musí pořádně najest....tak už nevím 😒 Předtím nevyspání kvůli zoubkům (zatím ale žádnej nevylezl) konečně pár dní klid a teď zas tohle 😅
Uvažuju nad tím, že je přece jen docela velkej, jestli mu moje mlíčko vůbec na tu noc stačí??tak jsem teď zkoušela nutrilon a výsledek vesměs žádnej,max si spánek prodloužil o jedno kojo...Tak už fakt nevím...

rimmel
12. lis 2009

helulicek to moze byt rastovy spurt. 😉

rimmel
12. lis 2009

a ano mliecko mu staci neboj 🙂 len koj koj a koj kolko si len vypyta

helulicek
12. lis 2009

rimmel no nestraš 😀 Už jsme aj tak dost velicí (8,8kg a 71-2cm) prodělali jsme všechny růstový spurty, tak snad by to už stačilo 😵 😝

petitek
16. lis 2009

ahojte, tak jsem zkusila i tu lampičku a nic, jsem zoufalá. Malá prostě nechce spát a nechce a jíst taky ne tak nevím... ☹ ☹ ☹ myslím, že ani zuby to nejsou protože dva nám vylezly naprosto v pohodě.Každý mi radí, nechat vyřvát, ale já nemám to srdce!!!