Dcera se v noci budí každý 2 hodiny. Máte zkušenost?

kometka5
5. led 2008

Ahojky, jsem tady poprvé a potřebovala bych trošku poradit s tou mojí beruškou. Je jí 11 týdnů, přibližně od měsíce mi prospala krásně celou noc, cca od 22- 6 hod. Poslední týden je to hrůza. Najednou se mi budí každý dvě hodinky, a pobrekává, kroutí se, cucá si ručičku. Když jí chci pochovat, kroutí se, napíná se, nelíbí se jí to. Dudlík moc nechce a když si ho vezme, pobrekává i přes něj. Když jí nakojím, vydrží nebrečet tak 15 min, ale stejně se hrozně kroutí. Zkoušela jsem jí zbavit se prdíků rekt. rourkou, takže bříško by jí asi bolet nemělo, teplotu taky nemá. Jsem z toho úplně zoufalá, hlavně z toho pocitu, že nevím, co jí je. Kdyby tak uměla mluvit! 😅 Prosím, poradíte mi někdo? Má s tím někdo zkušenosti? Máte nějaké vyzkoušené fígle?díky za rady...

aponchie
5. led 2008

myslim ze je to ten rustovy spurt kolem tretiho mesice jestli s enepletu ,samo to odezni.u nas pomahalo co nejvic kojit a mit u sebe asi 3tydny umorneho nevyspani ale pak uz dobre ,potom nam to delalo v 6mesicich kolem roku a ted uz nic 😉 zkus vydrzet

sokolka
5. led 2008

Přikláním se k aponchie. Podle mě to bude taky spurt. My ho měli ve 3 měsících taky, ale naštěstí jen přes den. V noci spinkal dobře. 😉 Takže jsem musela kojit co hodinu. Ale bylo to lepší a do 2 týdnů byl pokoj.

orisek1
6. led 2008

kometko, nám to začalo taky ve třech měsících a trvalo do teď, i když u Martínka vždycky zabralo kojení, to se hned uklidnil a usnul. Až v poslední době byl neklidný a nespal i po nakojení. Před pár dny jsem mu začala dávat homeopatikum Coffea cruda a musím zaklepat..., zdá se,ž e to zabírá. Už ho kojím jen 2x za noc. Občas se probudí častěj, ale ve většině případů po chvilce sám zase usne.

bramburka
6. led 2008

u nás to trvalo 5 týdnů než jsme dle váhy zjistili, že jí nestačilo mlíčko. zkus pejcit váhu a zvaz pred a po kojení, koli vypije. určitě je to ten spurt, kdyz jste pred tim nemeliproblem....

kackadu
6. led 2008

Sleduju uplně stejny příznaky, už jsem smířena že je to rustovy spurt, ale trva to uz 5 tydnu a noci teda furt lepsi nejsou.. ☹

apricots
7. led 2008

tak u nás něco podobnýho trvá taky kolem měsíce, ale je jí 8 měsíců....takže nevim jestli to může i tak bejt ten spurt??moc se mi to nezdá....ale sem už totálně nevyspalá, budí se mi přesně po hodině....kroutí se, pobrekává, mrská sebou...

klarec
7. led 2008

Ahojky tak u nás to trvá taky asi od 3 měsíců a to mu bude 8 měsíců fakt děs.Když ho dám spát do hodinky je vzhůru a řev. pochovám krkne a zas usne za necelou hodinku zas... pak už se budí do pár minutách a mám co dělat abych ho vůbec uspala. Nic nezabírá -teda ano když ho vezmu k sobě pod peřinu schoulim do klubíčka a on se na chvilku přicucne a chní klidně 5 hodin v kuse. Včera jsem zkusila ho dát do jeho pokoje s tím že si tam k němu v noci lehnu(už tam má i normální postel) a musím říct že to bylo o malinkej kousek lepší. Tak uvidíme ale myslím že dnes v noci to bude to samé a já už fakt nevim co s ním. Přes den je zlatej a po o spinká hodinu a půl ve své postýlce v pohodě.

kometka5
autor
7. led 2008

Ahojky, to je fakt, že malá je přes den taky zlatá. Hodně toho prospí, ale když si umane usnout, můžu s ní dělat cokoliv, ona to prostě zalomí. dneska se mi zdá, že byla nejlepší noc za hodně dlouho dobu. Vstávaly a kojily jsme jen 3x a hned po tom usnula, žádný kopání v postýlce. Zkoušela jsem si jí dát i k sobě do postele, alel je to stejný, pořád se mi budí. Asi to, že spinkala celou noc, od narození do dvou měsíců, byl zázrak:🙂)))))))))
Taky jsem přemýšlela, jestli mám dostatek mlíčka. Byli jsme u doktorky 18.12. a to měla 4450g, teď když jí vážím na digi váze (ale asi to není přesný, protože malá nikdy nevydrží být dlouho bez pohybu), tka má tak cc 4780g. To je asi dost málo,co?

terrezka
7. led 2008

kometka - myslím, že to není málo.... myslím že mi sestřička u pediatra říkala že ty mimi by měli přibírat okolo 400 g za měsíc myslím..... baj oko tak nějak....
jinak mi ty noci děs běs dnes v noci se budila i po 45 minutách. mám jí u sebe v posteli, představa že jako dokojím a dám jí do postýlky a za půl hodiny vstávám k postýlce... a to třeba 10x za noc.... 😠 většinou u toho kojení usnu.... a kroutí se, kope, kňučí... sem už na dně z toho. asi to fakt bude ten růstovej spurt.... myslím, že v šesti týdnech to taky nebylo nic moc..... ale pět týdnů to teda nevydržím.
jo a přes den mi taky vytuhne... nic s tím neuděláš. podle mě to bude tím, že s sebou víc mrskaj jak jsou vzhůru tak se častějc unavěj 😅
vím moc dobře jak ti je..... pevný nervy komet!!!

kometka5
autor
7. led 2008

terrezko, i tobě pevný nervy. já doufám,že to přežiju ve zdraví. nejvíc se mi chce spát, když malá má den 🙂 to je prostě jak naschvál.

terrezka
7. led 2008

tak to je ještě horší.... mě se chce nejvíc spát ráno mezi šestou a osmou. pak vzteklá prohlásím, že teda vstáváme a Anča se začne smát jak blázen.... asi jak že jsem konečně prohlásila, že vstáváme 😅

bara_d
7. led 2008

¨tak se taky přidávám. Malá mi to dělá tak asi měsíc. Už je to sice lepší, ale pravidelně se tak kolem 4 hodiny ranní probudí, posadí se v postýlce a ze začátku si povídá, brebptá, ale pak začne plakat, tak jí nechám tak 10 - 15 minut, ale pak jí beru, neboť na mě sousedi pošlou sociálku. Určitě jí nic není, neboť když jí vezmu do postele, což jsem vždy říkala, že to dělat nebudu, ale už si nemůžu pomoci a manžel vstává ráno do práce, tak usne do 10 minut, potvůrka, ale má štěstí, že se probouzí kolem 8 hodiny, což už je v pohodě. Ale nevím, zda-li jí nechat v postýlce vyplakat nebo jí vzít.

kattyn
8. led 2008

ahoj hlky,, u nás je to tostejný,ale malému budou v pátek teprv 3 týdny a vy tady všichni máte tak kolem 3-7 měsíců ...
ale uplně stejný příznaky a to hlavně v noci ..!!! 😠 😢 😖
už nevím co dělat, musela bych ho jen a jen kojit ...
jediné co zabírá mít ho u sebe v posteli ... pak usne ...
přece tak malé miminko nemůže vědět,že je u mě v posteli !!!! 😲 😕
už sem říkala manžovi,že přisunem postýlku k posteli ,třeb to pomůže ... jsem bezradná ..
mlíka mám myslím dost ...

orisek1
8. led 2008

kattyn: to si piš, že to mimčo pozná, že je u tebe v posteli 😀 😀

orisek1
8. led 2008

ta postýlka přiražená k posteli je dobrá, sice se mimčo asi nebude budit míň, ale aspoň k němu nemusíš vstávat, což aspoň pro mě byl největší problém. Takhle mimčo jen přikulíš k sobě, nakojíš a nemusíš se ani moc probrat.

apricots
8. led 2008

no vy si to aspon můžete vysvětlit tím spurtem, ale v osmi měsících??už začínám propadat panice🙂

kometka5
autor
8. led 2008

já má taky postýlku přiraženou k posteli, ale na buzení to opravdu nemá vliv. Malá se neuklidní ani v mé posteli. I když na druhou stranu se sice pořád tak 2x v noci probudí, ale už sebou nehází, většinou mi usne u prsa, tak pak jí jen dám do postýlky a jdeme chrnět. Jen ta ručička mi děsí. Cucá si jí prakticky pořád, pokud nemá dudlík, ukázováček má už červenej, nevím, jestli má hlad nebo jen přišla na to, že má prstíky.

apricots
8. led 2008

a navíc je to nekojené dítko...

terrezka
8. led 2008

kometka - podle mě přišla na to že má prstíky, který si umí strčit do pusy 😉 to Anička dělá taky a jakmile vyměním ruku za dudlíky tak ho vyplivne a vítězí ručka 😅

kattyn
9. led 2008

holky, tak sme dali tu postýlku k posteli a byl klid 🙂
snad to nebyl jen nějaký výkyv,ale jak se najedl ,tak sme ho položila do postýlky a přitočila se k němu ... poplácala po zadečku a on spinkal ...
budil se jen na jídlo ... 😵
a spal taaak klidně a my všichni ,až s pročural durch 😝
doufám,že to tak ještě aspoň pár nocí vydrží ... 😅

kachne23
9. led 2008

holky, co přesně je tenrůstovej spurt? Já to zatim jen zaslechla, ale podle toho, co tu píšete, tak máme to samý - neklidná noc, po kojení sice usne, ale budí se častějc, než to bylo toteď a kňučí bez důvodu - předtim to byly aspoň prdy, ale teď nevim. Jo a pije z obou prsou, furt to musim střídat - mám pocit, že mlíko mám dost, ale on se furt mele, místo aby v klidu bumbal ☹

vendy01
9. led 2008

Ahoj holky, tak my máme doma taky nespavce 🙂 Filípek mi usne jen po procházce v kočárku a večer po kojení a koupání,asi tak od 21h do 23:30h. Jinak v noci zabere tak na hodinku. Je mu 5 týdnů a za tu domu v noci celkem spinkal jen 2x. Už jsem fakt docela utahaná a doufám, že se to po šestinedělí spraví. 😒 Má navíc ještě skoro od porodu koliku, tak se po každém kojení kroutí a brečí. Takže se většinou probrečíme k dalšímu kojení. Zabírá jen chování a chození po bytě. Za noc nachodím snad 10km ☹ Jinak je to náš miláček, papá krásně a přibejvá taky ukázkově, tak mu ještě dávám čas 🙂

lucyx
10. led 2008

ahoj baby, ja mám 5 týždňovú dcéru a robí presne to, čo píšete, ale viac cez deň ako v noci. Narodila sa skôr, prvé týždne iba spala a teraz vystrája a nedá mi ani sa venovať ničomu. Ako zvládate popri tom domácnosť, varenie, pranie, žehlenie a pod.? Chodíte vôbec s takými mimčami na návštevy? Neviem si predstaviť, že pôjdeme niekam a malá bude takto vystrájať. Ešte jeden dotaz: Spia vaše deti tiež tak nekľudne? Vrtí sa, krúti a vykrikuje zo sna. Ako zistím, že ju nebolí bruško, keď sa tak pučí. Nepomôže, keď ju nechám pár krát sa vyplakať a potom si možno zvykne a bude zaspávať pekne? Alebo mám počkať, či to prejde samo? Bojím sa len toho, aby som si nemýlila vzpurt a nejakou bolesťou. ☹

anatanka
11. led 2008

Tak moje Miriam spala super prvni dva mesice a pak byla v noci neklidnejsi a neklidnejsi, az zacala byt postupne uplne nesnesitelna. Posledni dobou se budila klidne kazdou hodinu. Kolikrat uz mi bylo uplne do breku, kdyz jsem zrovna zabrala a ona za dvacet minut uz zase knourala a tak porad dokola.

Asi pred dvema tydnama jsem ji presunula na noc do jineho pokoje (predtim spala vetsinou se mnou v posteli nebo aspon vedle postele), myslela jsem, ze to nebude mozny, ale stal se uplnej zazrak a ona od te doby spi jak andilek. Nevim o ni celou noc, vzbudi se tak jednou na kojeni a pak az kolem sedme rano.
Takze u nas pomohlo tohle.

anatanka
11. led 2008

PS: Jaktak koukam, tak vase miminka jsou jeste hodne maly, tak to pomuze asi jedine zatnout zuby a vydrzet... 😉

alcatko.j
11. led 2008

Anat, tuhle radu slysim ze vsech stran..takze nelis jde o vikendu taky uz do sveho pokojicku, jsem zvedava...

papaya
11. led 2008

alčo napiš pak jak to dopadlo,já vstávám co hodinu,když je dobrá konstalace vesmíru tak co hodiny 2 😔 on se ale budí brekem,co když to jsou zuby 😕
PS vše nej ušákovi k 9ti M 😉

alcatko.j
11. led 2008

Je Pap, diky za pripominku 😅 Ja bych si ani nevsimla, ctu ze prejes nelus, tak zmatene koknu na pas a ejhle 😅
Nelis se budi co hodky, coz je krasa oproti drivejsku, ale ja proste padam na hubu...Kdyz jsme u nasich, tak spi Neli s mou segrou v pokoji 😅 A spi kraasne, takze kdyz uz nic, tak aspon zmena to pro ni bude.Uvidim prvni noc..dam vedet, urcite 🙂

alcatko.j
11. led 2008

jo a nelinka se taky budi brekem..ale dostane cudel do pusy a je klid...parkrat potahne a je tuha...

alcatko.j
11. led 2008

cudel rovna se prso 😅