• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme: Beremese.czModrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dcera si přikrývá obličej plenkou, máte zkušenost?

30. dubna 2014 
Zdravím. Chtěla jsem se poradit. Dávám malé pod hlavu na spaní od mala složenou plenku, kvůli ublinkávání a nějak mi ten zvyk zůstal. Malá se snaží si s ní přikrýt obličej:slight_smile:
Máte podobné zkušenosti. Evidentně se jí lépe usíná pokud si plenku našmudlá na obličej. Dělalo to některé vaše dítko? :slight_smile: Přijde mi to komické a plenku ji asi nechám i když už není moc potřeba. Bude se s ní šmudlat.
20. únor 2014 v 08:20  • Odpověz  •  To se mi líbí
ahojda, já dávám obou dětičkám plínku přes obličejík, ani nevím proč, ale když usínají tak ji mají přes očička :slight_smile: a když pak usnou, tak jim ji stáhnu, ala když se pak proberu a vidím, že ji mají zase našmudlanou přes půl ksichtíku :sunglasses: tak jim to nechávám :grinning:
20. únor 2014 v 08:28  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jhudcova Ano, obě :wink:
20. únor 2014 v 08:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jhudcova Ahoj, náš malej s plínečkou usínal jako miminko pořád, klidně si jí zakryl celý obličej, jakmile jsem mu jí chtěla trochu shrnout hned se probudil. Takhle s ní spal asi půl roku, celý obličej si zakryl
20. únor 2014 v 09:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
náš to nedělal, měl jiné uspávací rituály. právě se mi taky nezdály, tak jsem pročítala různé diskuse a články a každé dítko si prostě najde rituálek na usínání. některé kroutí hlavičkou, některé se přikryje plínkou, jiné žužlá usínáčka, některé musí mít za každou cenu holé nožky a větrat s nimi...komické je všechno, jsou prostě roztomilý u všeho, ale skoro vše je u nich v podstatě normální :wink:
20. únor 2014 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí (3)
@jhudcova ano, nase mala taky :slight_smile:
20. únor 2014 v 09:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
naše taky :slight_smile:
20. únor 2014 v 11:05  • Odpověz  •  To se mi líbí
u nás to začalo tím, že plenkou jsem podpírali dudlík aby nevypadával a malá si plenku dávala sama přes obličej. Když usnula tak jsem jí stáhla. Byl to pro ní muchlováček
20. únor 2014 v 11:11  • Odpověz  •  To se mi líbí
Štěpánek neumí usnout bez plíny :slight_smile:
20. únor 2014 ve 13:31  • Odpověz  •  To se mi líbí
@jhudcova Klárce jsou 2roky a usne jedině s plínkou na hlavě, dělá to spousta dětí :slight_smile:, pokud jí to vyhovuje tak bych hí tak nechala usnout, bude i klidněji spinkat :slight_smile:
20. únor 2014 ve 13:38  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahojky, můj malý synovec (3) taky usíná s plínou, je to normální, když se vzbudí dřív, tak se s plínu i rád muchluje a zase ho to uspí. Neřešila bych to, v tomhle věku je to taková berlička proti strachu:-P
20. únor 2014 ve 13:45  •  1 dítě - čeká miminko, termín má v červnu 2017 (30. tt)  • Odpověz  •  To se mi líbí
autor
Děkuju za reakce, jo, vypadá při tom spokojeně, tak já jí tu plenku nebudu shrnovat, což jsem se zatím většinou snažila:slight_smile:
21. únor 2014 v 08:34  • Odpověz  •  To se mi líbí
Já jsem někde četla, že miminka to mají rády z toho důvodu, že jak byly v děloze, tak měly vlastně na oblíčejíku taky něco přitisknuté (asi tu dělohu, břišní stěnu a tak) a prostě tohle jim to připomíná a uklidňuje je to :slight_smile: Nám to mamka dělala všem a já jsem u Matyho vypozorovala, že když byl jako malinký v něčem zabalený, tak se pořád snažil ten obličejík nějak zachumlat, tak jsem zkusila plínku přes obličej a od té doby to má rád a je klidný :slight_smile:
30. dub 2014 ve 22:32  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek