Dcera si přikrývá obličej plenkou, máte zkušenost?

jhudcova
20. únor 2014

Zdravím. Chtěla jsem se poradit. Dávám malé pod hlavu na spaní od mala složenou plenku, kvůli ublinkávání a nějak mi ten zvyk zůstal. Malá se snaží si s ní přikrýt obličej🙂
Máte podobné zkušenosti. Evidentně se jí lépe usíná pokud si plenku našmudlá na obličej. Dělalo to některé vaše dítko? 🙂 Přijde mi to komické a plenku ji asi nechám i když už není moc potřeba. Bude se s ní šmudlat.

xsaruska
20. únor 2014

ahojda, já dávám obou dětičkám plínku přes obličejík, ani nevím proč, ale když usínají tak ji mají přes očička 🙂 a když pak usnou, tak jim ji stáhnu, ala když se pak proberu a vidím, že ji mají zase našmudlanou přes půl ksichtíku 😎 tak jim to nechávám 😀

laurital
20. únor 2014

@jhudcova Ano, obě 😉

leonakv
20. únor 2014

@jhudcova Ahoj, náš malej s plínečkou usínal jako miminko pořád, klidně si jí zakryl celý obličej, jakmile jsem mu jí chtěla trochu shrnout hned se probudil. Takhle s ní spal asi půl roku, celý obličej si zakryl

blahova_andrea
20. únor 2014

náš to nedělal, měl jiné uspávací rituály. právě se mi taky nezdály, tak jsem pročítala různé diskuse a články a každé dítko si prostě najde rituálek na usínání. některé kroutí hlavičkou, některé se přikryje plínkou, jiné žužlá usínáčka, některé musí mít za každou cenu holé nožky a větrat s nimi...komické je všechno, jsou prostě roztomilý u všeho, ale skoro vše je u nich v podstatě normální 😉

gepe
20. únor 2014

@jhudcova ano, nase mala taky 🙂

petrau1980
20. únor 2014

naše taky 🙂

dalfy
20. únor 2014

u nás to začalo tím, že plenkou jsem podpírali dudlík aby nevypadával a malá si plenku dávala sama přes obličej. Když usnula tak jsem jí stáhla. Byl to pro ní muchlováček

zuzlinka92
20. únor 2014

Štěpánek neumí usnout bez plíny 🙂

jetynka
20. únor 2014

@jhudcova Klárce jsou 2roky a usne jedině s plínkou na hlavě, dělá to spousta dětí 🙂, pokud jí to vyhovuje tak bych hí tak nechala usnout, bude i klidněji spinkat 🙂

sarriku
20. únor 2014

Ahojky, můj malý synovec (3) taky usíná s plínou, je to normální, když se vzbudí dřív, tak se s plínu i rád muchluje a zase ho to uspí. Neřešila bych to, v tomhle věku je to taková berlička proti strachu:-P

jhudcova
autor
21. únor 2014

Děkuju za reakce, jo, vypadá při tom spokojeně, tak já jí tu plenku nebudu shrnovat, což jsem se zatím většinou snažila🙂

osicenka
30. dub 2014

Já jsem někde četla, že miminka to mají rády z toho důvodu, že jak byly v děloze, tak měly vlastně na oblíčejíku taky něco přitisknuté (asi tu dělohu, břišní stěnu a tak) a prostě tohle jim to připomíná a uklidňuje je to 🙂 Nám to mamka dělala všem a já jsem u Matyho vypozorovala, že když byl jako malinký v něčem zabalený, tak se pořád snažil ten obličejík nějak zachumlat, tak jsem zkusila plínku přes obličej a od té doby to má rád a je klidný 🙂