Dcera spí na bříšku. Mám ji tak nechat? Je to bezpečné?

dlinduska
4. únor 2008

moje holcicka se naucila pres den usnout na brisku (zatim se to stalo podruhe). vzdy je to stejne, pase konicky, hraje si, pak zacne byt unavena a v klidu hezky polozi hlavicku a usne. myslite, ze ji mam nechat nebo to jeste v tomhle veku muze byt pro mimco nebezpecne (nahly syndrom umrti)? 🙂

smoulinda
6. únor 2008

Jééé tak naše princeznička spí na bříšku od příchodu z porodnice 😀

alinka76
7. únor 2008

môj malý tiež spáva na brušku a hneď z viacerých dôvodov - bude mať peknú hlavičku, to je taký estetický význam 😉 , má reflux a spanie na brušku mu zmierňuje prejavy, takže je kľudný a nebudí sa kvôli tomu, že mu mliečko ide späť do ústočiek, nemá problém s kolikou, spanie na brušku má na to tiež vplyv a včera na ultrazvuku kĺbikov nám to doporučil doktor, že je to pre detičky tiež dobre, aby sa im klby dobre vyvinuli 🙂 takže my spávame na brušku (vlastne aj teraz spinká v obývačke pri mne), ale nesmie mať mäkkú podložku, musí to byť pevné, žiadny vankúš, iba plienočka a musím byť pri ňom, ináč by som ani nemala odvahu.

siima
8. únor 2008

Krizulka: u nas to bylo to same, elí začala asi před měsícem, spala dva týdny na boku, pak se najednou začala točit na bříško a cestovat po postýlce, budila se v jednom kuse, protože narazila do bočnice atd... Ale taky zabral spacáček jako u slevika, i když první týden ho moc ráda neměla, vrčela v něm jak pejsek 😠 a kopala o stošest, ale už je klid a spí...i když pořád na bříšku. Neotáčím, nemá to cenu, nedělala bych celou noc nic jinýho, vydrží mi zádech minutu a hup na břicho 🙂

krizulka003
9. únor 2008

Tak holky Slevik a Siima.spacáček zabral 🙂 🙂 🙂 🙂 sice se první noc vztekal a kopal jak píše siima ale druhá noc už byla v pohodě a ta úleva že nemusím stát u postýlky a přikrývat pořád dokola..... 🙂 moc díky!!!

siima
9. únor 2008

krizulka: super, jste jedničky 😀

veverica
10. únor 2008

poradte, ako mam naucit mojho drobca, aby spal na brusku? Ked ho dam do postielky, ze treba spat tak ho skusim dat na brusko, lenze on zdvihne hlavicku a uz kuka o sto dvesto okolo seba a ked je uz unaveny a zacne mu padat hlavicka od unavy tak sa zacne jedovat a plakat. Zaspal tak od placu zatial len 1x. Myslite, ze to mam silit, alebo pockat kym si sam nevyberie tuto polohu casom ked bude vacsi?
Ma reflux a aj koliku aj ked ta je uz na ustupe, ale v noci sa budi dost vela na prdiky a tiez mame problem s dudkou, ze mu stale vypadava. Tak si myslim ci by mu na tom brusku nebolo predsa len lepsie 😒

viera78
10. únor 2008

moj maly niekedy spi na brusku a niekedy ani zasvet tak nechce spat ked spi na brusku tak mu aspon nevypadne cumlik treba ho necat nech si sam najde polohu na spanie moj ma teraz nadchu tak mi na brusku nechce spat ale ked mal koliku tak ked sme ho dali na brusko zvykol si trochu pospat.

shela
10. únor 2008

veverica...ked nechce spat na brusku tak ho nedavaj...a neviem preco ale zda sa mi to trosku zvlastne.. vsade lekary vravia aby deticky nespali na brusku..je tu riziko nahleho umrtia- to je asi najvacsie riziko spanie na brusku..a kopec mamiciek to vobec netrapi...my radsej nariskujeme...na brusku len trenujeme a spinkame na chrbatiku a na boku...nikdy nie na brusku 😖

slevik
10. únor 2008

Krizulka - super 😵
Veverica - nech ho zatím spinkat normálně na zádech nebo na boku, až bude větší, sám si najde svoji polohu na spaní 😉. Mě dřív Verunka taky na bříšku neusnula ani náhodou, furt koukala kolem, když ji to přestalo bavit, začala ječet, ale neusnula. Až když se uměla přetáčet, začala občas spinkat na bříšku (i když já ji vždycky do postýlky pokládala na záda 😅 ) a teď už skoro ani jinak nespí...
Shela - není prokázané, že by to bylo spaním na bříšku. A pokud je pro miminko příjemnější poloha na bříšku a je tak spokojenější, tak proč ne... Ono stejně jakmile začne být dítko pohyblivější, lehne si jak chce 😅

shela
10. únor 2008

slevik...ja s tebou suhlasim ze ked bude vacsie ze sa bude pretacat ako sa mu paci...no nechcem tu vyvolavat nejake haloo.. ale radsej sa opytajte na nazor lekara..co on na to. A este mne vraveli ze ani ziadny vankusik nemam davat..ja ich radsej pocuvam...a slevik robili vyskum..deticky s nahlym umrtim..skoro vacsina spinkala na bruskach..a vyssie riziko je u chlapcekov ako u dievcatiek...tak ja len tolko...mamicky fakt sa nahnevajte..ked mate takyto system je to na vas.. 😅

veverica
10. únor 2008

tiez si myslim, ze dieta si ma vybrat samo polohu. Sam sa zacal otacat na bok a tak spinkat. Ja mam pre istotu monitor dychu 😉

slevik
10. únor 2008

Shel - ono ale když se dělal ten výzkum, tak většina dětiček spala na bříšku...dřív se to doporučovalo 😔
Ono s tím stejně nic neuděláš. Já díky tomuhle taky byla zblblá a bála jsem se malou nechávat spát na bříšku. Když byla malinká spala jedině na boku (hodně blinkala), pak i na zádech a od 5 měsíců spinká na bříšku. Nejdřív občas, přes den, v noci jsem měla snahu ji furt otáčet zpět. Ale když jsem zjistila. že je to marný, vzdala jsem to a obě spinkáme líp a klidněji 😵
Polštářek se nedoporučuje, to je fakt...snad dokonce do 2 let 😕

dripik
21. srp 2008

Ahoj holky, potřebuju poradit...
Naše malá od 2,5 měsíce spinkala na bříšku, vždy sama usnula v 19h a spinkala na kojení kolem 1h., ale teď už se přetočí na záda, takže usínání jsou pro mě muka...

Několikrát se v noci probudí a převalí se na záda to ji vzbudí tak začne řvát...No a usínání je taky hrozné, kolikrát už na bříšku vůbec nechce furt se vzteká a přetáčí na záda, což to by mi ani nevadilo, ale ona řve řve a řve a na těch zádech neusne, máchá ručičkama a neusne, už jsem zkoušela snad všechno...spacáček, ten jí vadí, že nemá volnost, zabalit ručičky aby jima nemáchala taky, když ji zkusím uspat v náručí a položit ji na bříško tak se stejně přetočí na záda a probudí ji to, když ji dám na záda tak ji to probudí hned....jsem fakt už zoufalá a z toho věčného pláče vyčerpaná, nakonec to dopadne tak, že si k ní jdu po hodině řevu lehnout a uspávám ji, ale to tak přeci nemůžu dělat pořád...chtěla bych aby se naučila usínat sama jako doteď.

Poradíte mi někdo?děkuju...

kacka79
21. srp 2008

Ahojky, já bych jí nechala, my spíme na bříšku od 8 měs přes den i v noci.. hodně se nám to psaní zklidnilo, Filípek je spokojenější

vojtisek2007
21. srp 2008

dripik - a proč se otáčí - schválně nebo ve spaní ??? Jestli schválně, tak třeba se jí ještě spát nechce...a lumpačí, ale jestli ve spánku, tak to nevím....leda nějak zapřít aby se prostě nepřevrátlia. My teda spíme od narození na bříšku - hlavně v noci - přes den ani moc ne, ale v noci mi na tom bříšku líp spí ( večer od 20.00 - do 4-5 ráno) - mám monitor dechu, tak jsme i klidná co se týče náhlého úmrtí kojenců.

mkr
22. srp 2008

dripik - tak my spíme na bříšku od porodnice, když se začala otáčet byla to hrůza, tak má v postýlce kojící polštář, aby neměla tolik prostoru a vyhovuje jí to, někdy, když nemůže usnut dám ji na bříško skloním se nad ní úplně k ní broukám ji a hladím a usne nebo jen stačí nechat rozsvíceno

robi
22. srp 2008

ahoj,
naše malá (skoro 4 měsíce) se začala otáčet na bříško a od té doby spí jenom na břichu. Když jde večer spát,tak ji dám na záda, za chvíli ji jdu zkontrolovat a je z ní placka: roztažený ruky, na břichu. Spí tak klidněji, dýl, dřív se často budila. Teď vím, že jsem ji spát na břicho měla dávat dřív, i v kočáru usne jenom na břichu. Během chvilky se uklidní, trošku kňourá, pak kouká a za chvíli je tuhá 🙂

dripik
22. srp 2008

Ahoj holky, díky za názory, dnes jsme přišli na to, že ji rostou zoubky, to je zřejmě důvod proč se budí a nechce spát na bříšku, mě šlo spíš o to, jestli někdo neměl podobnou zkušenost, že jim dítě neumělo spát na zádech, ji prostě budí ty ručičky a ona neusne...a na tom bříšku nechce...

kacka.va
23. srp 2008

my teda na bříšku spát neumíme. jakmile je na břiše, tak to automaticky bere, že musí mít zvednutou hlavu, aby toho co nejvíc viděla. 🙂