Dcera spí na bříšku. Mám ji tak nechat? Je to bezpečné?

dlinduska
4. únor 2008

moje holcicka se naucila pres den usnout na brisku (zatim se to stalo podruhe). vzdy je to stejne, pase konicky, hraje si, pak zacne byt unavena a v klidu hezky polozi hlavicku a usne. myslite, ze ji mam nechat nebo to jeste v tomhle veku muze byt pro mimco nebezpecne (nahly syndrom umrti)? 🙂

dlinduska
autor
4. únor 2008

jo omlouvam se je to samo "syndrom nahleho umrti" 🙂

apricots
4. únor 2008

ale v jakém přesně věku?já myslim že bys ji mohla bud nechat - pokud si někde poblíž, když spinká nebo jí ve spánku prostě otoč - to jí vzbudí?pokud ne, udělala bych to tak

zanetka82
4. únor 2008

ahoj dlinduska 😅 mojí dva kluci spali na bříšku už od šestinedělí a ten druhy dokonce od 3.tydnu. strašně nas u obou trapili prdíky. ale taky krasně drželi hlavičky a otačeli se na strany, tak sem neměla obavu že by se něco hrozneho mohlo stat. ja osobně bych ti řekla že pokud se to tvoji holčičce líbí a usne na břišku tak jí nech 😉

zanetka82
4. únor 2008

a taky chci říct že mym klukum se to spinkaní na bříškach tak libí, že do dneška spí na břiše oba dva

dadulka19
4. únor 2008

dlinduška,kľudne ju nechaj,ked si pri nej 😉 ....inak,takáto téma tu už bola,skús pohľadať 😵

lusil2005
4. únor 2008

moja mala pred mesiacom zaspinkala uplne nahodou prvy krat na bruchu, a odvtedy tak zaspava kazdy jeden vecer 😀
nemam odvahu ju nechat tak spinkat celu noc, ale niekedy ked sa v noci zobudi a vidim ze si nevie najst polohu (je nervozna, prevaluje sa z boka na bok) tak ju proste otocim na brusko a ona hned zaspinka. vtedy ju necham tak do rana spinkat 😅

schnek
4. únor 2008

Ondra spal prakticky od narození na bříšku do cca 2 a půl měsíce. Na zádíčkách plakal a na bříšku spokojeně usnul, navíc si tak pěkně přidržel dudlíček. Myslím, že mu to i pomohlo na prdíky 😉 Pak najednou na bříšku plakal a od té doby byl na zádíčkách. Jestli je tak spokojená, tak jí nech a choď jí kontrolovat nebo si pořiďte monitor dechu 😉

aponchie
4. únor 2008

to mate super ze vam spi na brusku co bych za to tenkrat dala kdyz mela koliky

johanda
4. únor 2008

Dlinduška, neboj, příčinný vztah mezi syn. náhlého úmrtí a spaním na bříšku není prokázán - je to věc mnoha faktorů, z nichž asi nejpravděpodobnější je určitá nedovyvinutost mozku. Souvislost o které mluvíš vznikla v době, kdy se spaní na bříšku doporučovalo a tak většina dětí, která na SIDS umřela, byla na bříšku.

jandalinka
4. únor 2008

Tak mě bylo řečeno od známé,která dělá sestřičku ve zdravotnictví a stará se o nedonošené,že nechápe,proč v dnešní době se tak odsuzuje spaní a ležení na bříšku 😖 .Doporučila mi,ať malou dávám,co nejvíc přes den na bříšku kvůli zádíčkům a hlavně kvůli prdíkům.Krásně se na bříšku vyprdíme,odgrcneme a občas usneme,ale přes noc bych měla strach,pokud by si ublinkla,ať se toho nenadejchá, 😔 Takže si myslím,pokud už cca.ve 2měsících lehce zvedá mimi hlavičku,tak učit i ležení na bříšku. 😉

martinka211
4. únor 2008

aj nas Tomasko najradsej zaspava na brusku uz od 3.tyzdnov a spinkava tak aj v noci,lebo na chrbatiku mi vobec nevedel zaspat.

corsicanka
4. únor 2008

Ze spaní na bříšku jsem nejdřív taky měla strach, všude před tím dnes varují. Dokonce jsem se divila, jak mohla mamka tak riskovat, že nás dávala spát na bříško. No ale postupně jsme s manželem zjistili, že se malému na bříšku spí nejlíp. Nejdřív spával na boku v zavinovačce, bez zavinky už se mu tak moc nelíbilo. Spal neklidně a stačilo přetočit na bříško a je pohoda. Na zádech už vůbec spát nechce. Ublinkává a přijde mi to ještě víc nebezpečné. Pokud zvedá hlavičku, nevidím v tom problém. Mimčo si ji během spánku otáčí, jak je mu pohodlné. Taky nám to pomohlo od prdíků, pro tvar hlavičky je to taky dobré...

janickabez
4. únor 2008

Nám v porodce řekli, že spaní na bříšku ano, ale pod dohledem, takže ne v noci, ale přes den, předpokládám, že se na děti chodíte kouknout i když spí, tak OK....spíš nás v souvislosti s touto polohou varovali před ublinknutím a následným vdechnutím než v souvislosti se syndromem nahleho umrti

sue
4. únor 2008

...náš drobček spinká na brušku už 5 nocí... postieľka je pri veľkej posteli, malý nádherne otáča hlavičku, tak dúfam, že sa nič nestane... mimochodom na brušku je oveľa menšie riziko vdýchnutia zvratkov, lebo dieťatku neostanú v puske, ako keď ležká na chrbátiku, ale vytečú von...

kili
4. únor 2008

ja dávam Adamka spať iba na bruško, nechcela som to, ale inak sa to nedalo, lebo ho strašne svrbí noštek a tak sa budil na svoje vlastné ručičky. Takto si len otočí hlavu, noštek si poškrabe ale nezobudí sa. Postielku má ale na šikmo, tak keby sa pogrckal, tak to stečie, a máme monitor dychu, ale to fakt neberiem ako poistku. U Samka nič nenarobím, keď sa už na bruško prevráti sám a tak zaspí, fakt sa mi ho budiť nechce a prevracať.

seki
5. únor 2008

dlinduška,kľudne ju nechaj, hlavne ak to je cez den 😉 maly tiez rad spaval na brusku a prisiel cas ked sa na to hneval a teraz spava na chrbatiku.
co sa tyka vdychnutia grciek ma sue pravdu 😉

bystricanka
5. únor 2008

moje dieťa tiež spalo na brušku, ale ja som ho do 8.mesiacov otáčala tiež kvôli tomu syndromu. Ale teraz je už riziko minimálne, tak ho už nechávam tak... 🙂

zuzka78
5. únor 2008

nas maly tiez najradsej spava na brusku. ked spi na chrbatiku alebo na boku, tak sa vzdy tak mykal, az sa zobudil, takze na odporucanie svagrinej, ktora ma 4 deti, sme ho zacali davat spat na brusko - a krasne spinkal aj 3 hod. teraz uz spi v pohode aj na chrbatiku.

krizulka003
5. únor 2008

Tak my máme se spaním na bříšku problém.Adámek se poprvé v noci otočil ve spánku na bříško v 9.měsíci a od té doby je hrůza.on totiž na tom bříšku spí velmi neklidně.cestuje po celé postýlce a poplakává.když ho otočím na zádečka je za chvíli zase na bříšku a pokračuje v cestování a já sedím u postýlky a neustále ho zakrývám a otáčím a trvá to někdy i dvě hodiny než tvrdě usne.spí tak 2 hodiny a začne to na novo.jsem nevyspalá a zoufalá.a malému pořádný spánek taky chybí protože je přes den víc unavený a protivný.najde se nějaká maminka která poradí co dělat?? moc děkuju.

slevik
5. únor 2008

Ahoj maminy,
tak já ze spaní na bříšku měla vždycky strach, ale už mě tak nějak přešel 😅 . Verunka mi začala někdy kolem 5. měsíce občas usínat na bříšku (já ji dala na záda, ale přetočila se a usnula si spokojeně na bříšku). Tak jsem ji ze začátku nechávala jen přes den, v noci jsem ji furt otáčela... ale pak jsem zjistila, že to prostě nemá cenu a ustoupila jsem 😀 . Miminko si samo najde nejvhodnější polohu na spaní a mě Verča už snad ani jinak nespí než na bříšku (a to ji stále pokládám na záda 😀 ). A nejoblíbenější poloha je s vyšpuleným zadečkem 😎 . Jsem si říkala, jak tak může spát, že bych tak neusla, ale pak jsem koukla na svoje fotky z dětsví a hádejte, jak jsem spinkala 😀
Krizulka - a co ho zkusit nechat? Jak jsem psala výše, oni si pohodlnou polohu najdou sami. Veru taky občas na bříšku cestuje po celé postýlce (občas ji skoro nemůžu najít 😀 ) a kňourá, ale dělá to jen při usínání a hledání polohy 😎 . Prostě ji nechám, ona se "vybručí" a spokojeně usne 😵 . Když jsem ji dřív přetáčela, byla to přesně jako u vás 😉.

sylvar
5. únor 2008

Sofi spinká na bříšku poslední týden skoro pořád.Většinou ji tak v noci v postýlce najdu,dřív to nedělala,ale asi se jí tak spí dobře(mě oslatně taky)a teď má navíc rýmu,takže spaní na bříšku ideální věc.Pokládám na zádíčka a ona se přetáčí, někdy jí vyhovuje poloha na zádech, jindy na bříšku a cestuje taky po celé postýlce,ale to je jedno, jestli je na bříšku nebo na zádech 😀

llucinka
5. únor 2008

Souhlasím se sue, při spaní na bříšku vyteče to, co mimi ublinkne, ven. Při poloze na zádech mu to v pusince zůstane.
Já jsem jako malá vždycky spala na bříšku, i v kočárku. Tohle má malý po mě. Učili jsme ho poměrně dlouho spát na zádech, ale byl hrozně lekací a vždycky se probudil. Od doby, co spinká na bříšku, nemáme žádný problém s usínáním. V kočárku ale na zádech nespí (ono to ani ve fusaku moc nejde a kočárky jsou dneska mnohem menší než když já jsem byla malá) a někdy tam vydrží i 4 hodiny. 🙂 A hodně nám to pomohlo na prdíky, jak už tu z vás mnoho psalo. 😉

llucinka
5. únor 2008

Jo, a ještě jsem zapomněla napsat, že na bříšku spíme asi od 14 dnů života.

andilek
5. únor 2008

já si myslím, že to vůbec ničemu nevadí, ba naopak jsem slyšela, že miminka si krásně promasírují bříška a netrpí tolik na koliky, dřív nedávali spát jinak než na břicho a taky to šlo 😉

krizulka003
5. únor 2008

Slevik:jenže náš Adámek začne cestovat třeba o půlnoci a vydrží i dvě hodiny.kleká si v polospánku na kolena a leze po postýlce,nebo se úplně odkope a já jen zakrývám protože máme v ložnici 19st.a bojím se aby nenastydl.před spaním to chápu že hledá polohu ale v noci mě budí každý jeho pohyb a neusnu dokud on nezabere takže jsem polovinu noci vzhůru....

ikaika
5. únor 2008

aj my spinkame na brusku ale len ked som pri nom aj ja

slevik
6. únor 2008

Krizulka - to je u nás ale fakt to samý, Verunka takhle cestuje večer před usnutím i v noci 😎 . Kolikrát ji najde úplně v jiné poloze a jiném konci postýlky 😉 . A taky občas kňourá při cestování.
My teda používáme spacáček, takže nemusím mít strach, že by ji byla zima a přikrývat ji 🙂 . Zkuste ho a uvidíš, že na tom budete stejně 😉.
Co se týče spacáčku, taky jsem ho ze začátku nechtěla, protože Verunka má ráda volnost (ani zavinku jsme moc nepoužívali) ale nakonec vyhrál a je to super.

krizulka003
6. únor 2008

Slevik:Ten spacáček jsem chtěla ale jak píšeš ty tak Adámek má taky rád volnost ale jestli to u vás funguje tak ho asi zkusím taky.díky moc za radu 😉

slevik
6. únor 2008

Krizulko - určitě ho zkus, jak říkám, taky jsem měla strach, ale Verunka to přijala v pohodě 😵 A obě teď v noci klidně spíme 😅 . On mrňousky nijak neomezuje, v pohodě se v něm můžou přetáčet i cestovat po postýlce 😉 . Pak písni, jak jste dopadli 😉

denka1
6. únor 2008

dlinduska;aj nasa Vanesska spinka na brusku a spinka od 2 tyz.Aj cez noc,aj cez den.Teraz ma dva mesiace a drzi si sama hlavu a dokaze sa sama podopierat ruckami, ked je na brusku.Je strasne pevna.A moj syn tiez spaval len na brusku.Takze len doporucujem 😉