Denní spaní v kočárku. Jak přesunout spaní do postýlky?

kachnik
3. pro 2008

Holky, určitě máte zkušenosti. My jsme si malého naučili spávat přes den v kočárku, takže v postýlce nechce být ani náhodou. Řešily jste to nějak třeba od roka a nebo spí i větší děti odpo v kočáru? My spíme přes den dvakrát někdy i třikrát a nevim jak mu to odbourat, vždy si dá tak třičtvrtě hodinky, dohání noce, kdy se cca dvakrát nebo třikrát vzbudí a řve. Díky za tipy.

kim
3. pro 2008

Ahoj Kachni 😉
Tak já to řešila s příchodem podzimu, páč teda courat kvůli každému spaní venku se mi nechtělo 😀 celé léto jsme to taky tak měli...
V té době spával 3x denně. takže jsem ho jednou dávala spát doma, kupodivu nebyl žádný problém!!!!Teď už spíme jen 2x, dopo - to spí doma a odpo to jedeme ven, když není vyloženě hnusně.Zkoušela jsi to už????Jak říkám, u nás nebyl problém, zatěmnila jsem okna, otevřela u něj jedno, aby šel vzduch a přikryla a chrupal 😉

kachnik
autor
3. pro 2008

ahoj Kim, už jsme se dlouho neviděli. Zkoušela jsem ho dávat do postýlky, řve a řve
My máme balkon, tak ho uspím tam, taky se mi někdy nechce courat. A jak ti spí v noci?

robi
3. pro 2008

ahoj,
celé léto a podzim (asi do října) jsme strávily venku, ale taky teď se mi nechce hned po ránu ven. Takže dopo spí doma a odpo jdeme ven. Uspávám v postýlce, nakojím a tím se tak uklidní, že ji položím do postýlky a usne. Ale poslední dobou ji položím, otočí se na břicho a začne šplhat po šprušlích na postýlce a koukat ven. Takže ji asi dvacetkrát položím zpátky a pak ji to přestane bavit, tak usne. Dnes jsem uspávala půl hod (spala 15 min), takže jsem uspávala znovu. Pak znovu nakojila a po asi hodině řádění usla sama, čtu jí přitom pohádku. Ale jinak je to boj a jsem z toho na nervy, snažím se být v klidu. Asi nejvíc malou uklidnilo, když jsem jí chytla ruky, aby se nemohla otočit na břicho a začala jí vysvětlovat, že musí spinkat, že je ještě malinká a že spánek potřebuje 🙂
Zjistila jsem, že když ji uspím, tak spí jenom 30 min, ale když po delším řádění usne sama, tak spí třeba i 2 hod 😉

gilotek
3. pro 2008

Ahojky, tak my máme taky skoro 11 měsíčního ďáblika a ze spaním bojujem už od narození. Nespal jako kojenec, natož když jsem ho odstavila. Kojila jsem do 8 měsíce. Míval období, kdy spal docela pěkně i přes noc - ted se budí 100x za noc a přes den už jako prcek nechtěl spát vůbec.... Ted jsme na tom tak, že málokdy usne i vkočáře protože všechno musí vidět aby mu nic neuteklo ale jsou taky vyjímky. Když v kočáře usne, tak jakmile ho zvednu tak je vzhůru. Včera se mi povedlo že jsem ho ještě v bundičce udundala v náručí v křesle aby to dospal ale to je fakt vjímka. Přes den mi v postýlce neusne nikdy, když mi usne v náručí a chci ho dát do postýlky tak se vzbudí a řve. TAkže spí tak 2x denně u mě na klíně cca dopoledne 30 minut a po obědě nebo odpoledne dá tak hodinu až dvě. Spíš tu hodinu. Ale jak říkám, spí mi na klíně a já nic neudělám. Všechno si musim udělat než ho hodlám uspat aby tu nebyl bordel, měl připravenej oběd až se vzbudí.... NO jsem zvědavá jak dloho mu to vydrží. Na druhou stranu jsem ráda, že alespon takhle spí, protože byl schopný nespat celý den a v noci to taky nestálo za moc ☹

Naučili jsme ho teda usínat večer samotnýho - pokazilo se nám to teda jeho nemocí, měl ATB takže jsme ho i v noci museli budit na sirup, ale naštěstí už zase usíná sám, ale do půlnco se vzbudí min. 2x a kolem 1 - 2 hodin znovu a to většinou jde k nám do postele aby jsme se vůec trochu vyspali... Hlavně manžel.... Kolikrát jsem ho nechala vyřvat jak přes den tak v noci ale on je schopný řvát i hodinu !!!!!!! A ani to ho neunaví a musí ke mě.
No třeba to období někdy skončí 😉

pavlina05
3. pro 2008

Holky, tak já mám stejný problém.
Celé léto i podzim lítám dopoledne i odpoledne s kočárkem jen aby náš chlapeček spinkal.
Teď někdy vynechám a uspím jej doma v kočárku. Vždy na bříšku, jinak spát nechce!!!
ZAtím vše v pohodě, spí mi v hl. korbičce i doma! Ale za měsíc, ne li dříve jej budu dávat už do sporťáčku a toho se děsím neb nevím jak bude spinkat??!!!
Jo a my teda spíme špatně i vnoci!!!

makelka
3. pro 2008

Holky já bych to tak nehrotila, můj syn spal v kočárku po obědě až do 15měsíců, ne-li dýl 😉 Spalo se mu tam dobře. Pak jednou tam dělal hroznej rachot a já ho dala do postýlky, první den nic moc, ale postupně se to dost uklidnilo 😉

marinka
3. pro 2008

No holky, my se spaním taky zápasíme už od narození, kočárek je spolehlivé uspávadlo, takže jsem s ní většinou po obědě vyjížděla ven, ale někdy to nešlo, tak jsem ji šoupla do postýlky a většinou spala pěkně, ale teď byla nemocná a začíná vyvádět i s tím spaním po o, ještě nesmí ven, tak jsem ji zkusila šoupnout do kočárku doma a než jsem dojela do obýváku, tak spala 😅 Naštěstí se pak nechala v pohodě přenést do postýlky, akorát mám teda strach, aby si na to nezvykla a nemusela jsem ji uspávat ještě do dvou let v kočáře a věřím, že to teď byla výjimka a jak bude úplně fit, tak bude zase usínat pěkně v postýlce.
Ale večer, to je u nás katastrofa, v posteli neusne ani za nic, to jsou scény a hysteráky, takže už delší čas uspávám tak, že si uděláme leháro na zemi, ona si hraje a když je unavená, tak si lehne do těch polštářů na zem a tak usne. Ale je to někdy na dlouho, často si myslím, že už dávno spí, ale jak ji chytnu, že ji přenesu, tak se vzbudí a můžeme začít odznova 😝 Už se fakt těším, až bude trochu větší a půjde se s ní domluvit, přečtu jí před spaním pohádku a bude se spát a basta 😅 😵 😵

marinka
3. pro 2008

Pavlino, sporťák nebude problém, dá se dát úplně do lehu a malý v něm klidně může usnout i na břiše. Sice tam bude mít trochu míň místa, ale půjde to.. Zkuste vybrat co nejširší sporťák 😉

kraste
3. pro 2008

ahoj holky, u nás je to přesně jak píšete. V kočárku super, to v něm spí dopoledne 1,5h a odpoledne 2-3h, usne jen co vyjedu z baráku. Večerní usínání v postýlce docela dobré, většinou je unavená, že usne hned po jídle, ale někdy má ještě plno energie, tak ji v tom pomáhám. Položím ji na bok a plácám po prdelce a to zabírá, ale už to zkouším jen tak, že mám položenou ruku na zadečku, ale nic nedělám a enbo prostě odejdu a dobré. V noci spí nádherně i 12h 😀 ale teda když se mi nechce dopoledne courat venku, tak uspávání v postýlce děs. To ji musím držet fakt natvrdo, aby se netočila na bříško,jinak je v momentě na 4 a pak si stoupne a chláme se na celé kolo jak je šikovná. Takže fakt natvrdo držím jednou rukou za hrudníček z boku a jednou plácám po prcině. Sice u toho řve jak kdyby ji na nože braly, ale do 5min přestane a už leží v klidu a do dalších 5min vytuhne. To už je pak dobré, to chrní 1-1,5h. Odpoledne chodím pravidelně na dlouhou procházku, čertstvý vzduch je pro mimi lepší.

kim
3. pro 2008

Kachni, Ty si na mě pamatuješ? 😉
Tak já jen musím ještě podotknout, že náš miláček spí jen po půl hodkách, kdyby spal v kuse hodku a půl, jak některá děvčata píšou, tak to neřeším a jezdím i teď v zime na uspání ven 😎 ale fakt kvůli půl hodce na to prdím a jezdíme ven v bdělém stavu 😀 😀

No v noci je to už dobrý, usíná v 19 a spí v kuse do 05, to dáme mlíko a spí pak u mě do 7:30...ale tenhle nádhernný stav trvá cca 2 měsíce, do té doby hrůza, buzení i po 2 hodinách(zuby nemáme, takže tím to nebylo), přitom stačilo jen napít čaje a zase spal, usínání horor, jezdili jsme s postýlkou, až se tím uspal..až jsme se jednou naprdli a řekli DOST, dali ho do postýlky a nejezdili ze začátku bulel..NEnechala jsem ho vyřvat do usnutí, ale nechávala ho pořád dýl a dýl bulet, než jsem k němu šla a zase třeba trochu pohoupala postelí, najednou po pár dnech začal usínat bez breku, houpání...takže fakt nevím,no, na každé mimi asi platí něco jiného 😢

kachnik
autor
8. pro 2008

kim, pamatuju. No mimi jsou fakt éra. Tak v noci už vstáváme jen jednou, někdy dvakrát. Taky právě málokdy vydrží spát déle jak třičtvttě hodiny. I postýlku jsme zkoušeli,chtěla jsem aspoň to odpolední spaní, ale řve a řve, po třičtvrtě hodině řvaní usne a spí chvilku, nevim, zkoušeli jsme ho nechávat brečet i při večerním usínání a připadá mi, že je častěji pak vzhůru a přes den je protivný a pořád za mnou všude leze a věší se mi na nohy. Tak nevim, abych mu tím brekem neudělala nějakou újmu na psychice 🙂 Už to tedy nějak neřešíme, víme, že nejraději usíná u někoho, stačí pár minut a usne, tak ho odnesu do postýlky a je to. Bude asi prostě uspávací... manžel usínal hoooodně dlouho s mamky rukou. Tak uvidíme jak to půjde dál... zdar a sílu všem

pavlina05
8. pro 2008

marinka, díky, ale máme X-landera.... 😒 to na bříško ase nee