Děti, co usínají u prsa - kdy se naučily samy spát?

ditina
11. pro 2011

Ahoj, chtěla bych se zeptat těch, které své děti uspávaly u prsa, kdy se jim děti naučili sami spát. Jde mi především o ty, co nepraktikovali žádnýho Estevilla nebo rady z knihy Každé dítě umí dobře spát. Jde nějak nenásilně dítě naučit spát? Nebo je lepší už v 6 měsích začít praktikovat výše zmíněné publikace? Můj první syn stále neusíná sám, musím v pokojíčku být, dokud neusne. V červnu čekám druhé dítko, tak abych se případně poučila. Děkuju za každou odpověď. 🙂

brisalek
11. pro 2011

Ja jsem malou uspavala u prsa do 16m. Pak kdyz jsem odstavila, tak jsem s ni lezele v posteli (asi od 13 mesicu ma velkou postel 200x90cm, prave kuli tomu usina u prsa a cucani jeste v noci🙂) a cteme pohadku pak zhasneme a zpivam ji pisnicky. Uspavani se z 2 hodin(od narozeni-to bylo i s placem do tak 11m) zkratilo na takovych 5-15 min maximalne. Pokud bych mela druhe pocitam s tim, ze dcera se me nevzda (zatim nechce usinat s tatkou(chtela by ho tam i se mnou,ale ne samotneho beze mne🙂, nez jsem ji zvykla, ze se sama s tatkou koupe obcas trvalo to asi 2 mesice). Holt by si muselo asi to druhe zvykat od mala, ze je s nim vic tatinek, protoze si myslim, ze je to fakt jednodussi, kdyz uz mimi je zvykle, ze nema u sebe maminku 24hodin, ale obcas mami, obcas tati, obcas babi (coz u nas bohuzel neexistuje, prtoze jsou daleko). K male treba v noci jeste ted nemuze vstat manzel, je proste zvykla na me. Ale kdyz uz jsi zminila metodu "nechat vyplakat" to bych asi nedelala, ja na to proste nemam nervy🙂.

andelka
12. pro 2011

Malého jsem uspávala u prsa ve dne i večer do 8měsíců. to spával u mě v posteli. Pak musel do své, takže se většinou po přenesení vzbudil a musel usnout jinak. Hladila jsem ho, zpívala, ale nakonec stačilo a stačí jen to, že ví že tam jsem. Ležím vedle na posteli a odpočívám, nedělám nic. Usne sám. Trochu poblbne, poňamčí, pokecá si, polozí, pak si lehne a usne. Tak to děláme v poledne i večer. Je mu jedno kdo tam s ním je, usne stejně s babičkou i s tatínkem.
V březnu čekáme taky druhé, ale to asi nebude problém, prostě tam s ním v pokoji někdo bude, buď tatínek, nebo já, třeba budu kojit a uspávat miminko.
Metodu vyřvat používám občas, když se naučí nějaký blbý zvyk. Třeba nedávno se naučil na to, že mu v noci dávám napít (zůstalo to z doby kdy byl nemocný) a byl schopný se kvůli tomu budit i 3x za noc, pak byl pročuraný, já nevyspaná...takže prostě si tři dny trochu pořval, ale pochopil, že v noci se spí a pije se večer a ráno.

simonceli
12. pro 2011

Ahoj, mě malá usínala u prsa do 5-ti měsíců, přes den přes noc, pak jsem se naštvala a dávala jí přes den do postýlky před spaním jako si pohrát s kolotočem a hračkama zavěšenýma kolem dokola až tam jednoho dne usnula, a až bezproblému usínala 1x za den v postýlce,t ak jsem jí postupně usínání přidívala a spala tam pak v pohodě i v noci, bez pláče a násilí. To bych nevydržela. Dala sjem jí jednoho plyšáka (ovečku) vždycky na spaní a tu má do teď. A bez ní mi neusne ani v autě. A naučila se takhle usínat sama, že jí už i teď dám do velké postele. DOstane pusu, pustím jí želvičku, co promítá hvězdičky na strop, dostane ovečku a usne.

kocicinka
12. pro 2011

Já jsem uspávala u prsa do dvou let a něco, nevadilo mi to...akorát teď, jak jsem těhotná už odstavuji, kojení je mi nepříjemný. Ležím vedle něj v posteli pod jednou dekou, Jonáš mě hladí, já občas něco zazpívám a tak usne. Po obědě ho vydrndávám v kočárku a nechávám spát venku.

rozarka65
12. pro 2011

Ahojky, tak já bohužel odstavila dítko až po porodu mimi...byly jí 2roky a 10měs...a bohužel stále neumí usnout sama...usínáme spolu v posteli v objetí...☹ Naštěstí moje druhé dítko jsem uspávala na míči tak do třetího měsíce,když jsem ji zavinovala a teď už nakojím,odříhne si a položím do postýlky a usne sama...Teď spíš řeším,jak skloubit uspávání těch dvou...☹

skaredka
12. pro 2011

Dcera mi usinala u prsa asi do 9ti mesicu, z niceho nic se naucila usnout s dudlikem a medvedem, zadny velky problem to nebyl. Muj syn byl trochu problem, bez prsu neusnul vubec, dudlik nechtel, ani decku neb nejakou jinou hracku. Usinat sam se naucil az tak pred mesicem, ted staci kdyz si s nim na par minut sednu do houpaciho kresla a zpivam mu a hladim ho po hlave, tim se uklidni, polozim ho do postylky, jeste zazpivam jednu pisnicku a odchazim, nekdy usne hned, nekdy tam par minut pobrekava, ale ne dele nez 5 minut, pokud by brecel hodne (rval) tak tam jdu zpatky a znovu chvili zpivam a hladim po hlave.
Ted s treti planuju naucit usnout bez prsu od malicka, sice to bude pro me trochu nervak, ale myslim si, ze je to lepsi pro to dite, kdyz se nauci uklidnit samo. Absolutne neverim na metodu "nechat vyrvat" osobne si myslim, ze je to pro to dite trauma, kdyz si predstavim, ze me nekdo nekam zavre do tmy a ja usnu hruzou a urvana, tak mi je blbe a to jsem dospela, co to pak musi delat tem detem.

sarunatko
12. pro 2011

Mně usíná dcerka u prsu pořád. Přes den usne v kočárku, večer u prsa, ale teď jsem koupila ten úplně nejobyčejnější dudlík (po všech těch ortodontických a já nevím jakých) a párkrát už usnula i s dudlíkem místo prsa. Ale musím být u ní.

cervena_vila
12. pro 2011

Já jsem odstavila od nočního a posléze večerního kojení až teď (v těhotenství), kdy je dceři 21 měsíců, okamžitě začala spát celou noc, dokud měla přístup k mléku, budila se i pětkrát. Je to velká úleva. Spí s námi v posteli, ale nevrtí se a nebudíme se. Když jsem to zkoušela před pár měsíci, ještě na to nebyla zralá, dělala hrozné scény. Teď to bylo skoro bez pláče. Jsem ráda, že jsem čekala tak dlouho, na druhou stranu si říkám, kolik nocí jsem mohla spát, kdybych ji odstavila dřív 😀

jop
12. pro 2011

já nemám zkušenost, jen žasnu nad tím, že někdo uspává u prsa do dvou let. To jste nemohly celé ty dva roky nikam jít, třeba večer s kámoškou na vínko?? Mně to přijde jako katastrofální představa 😀 Sama chodím ven bez syna málo, ale rozhodně to tu a tam potřebuju. Tohle mateřské nasazení fakt obdivuju, bez ironie.

weri1
14. pro 2011

malýmu je 16 měsíců a zatím uspávám, někdy u prsa, někdy jen tak, ale musí mít mě....taky jsem zvědavá,kdy se to odnaučí, ale zatím mi to nevadí....uvidíme časem 😉

martaska78
14. pro 2011

Hned jak jsem přestala kojit 😀 , malý na 16 m a malá na 20 m. 😅

dana3262
15. pro 2011

My u prvního syna ve 13.mes, byla jsem těhotná, bylo mi zle a na noc dostal UM, takze spal. Jinak bych to neřešila.