Děti krmené odstříkaným mlékem - jak vám spí?

knysna
1. bře 2013

Ahoj, cekame dvojcatka a po minulych zkusenostech s kojenim kazdou sudou hodinu, naslednym dokrmovanim, odstrikavanim a 30-ti minutovym oddechem, kdy jsem si privodila tezkou insomnii (rozkojila se az po 3 mesicich) je mi jasne, ze s dvojcatky to takhle nepujde. Pokud budu mit hodne mleka, v coz tentokrat doufam, rada bych dala manzelovi jednu lahvicku odstrikaneho mleka, abych neco naspala. Kamaradka to takto praktikovala cely rok a nemuze si to vynachvalit. Po par tydnech ji malej totiz zacal spat mnohem dele. Je to ale jen teorie - jak spali deti vam, pokud jste je krmili odstrikanym mlekem na noc?
Dekuji moc 😉

dorinek
1. bře 2013

@knysna - tak já jsem to takhle praktikovala u dcery. Večer jsem už byla vždycky hotová, dcera se málo napila a pak se mi budila. Takže od 3měs. jsem ji na noc dávala napít z flašky odstříkané MM. Rychle to vyžunkla a spala 9 hodin 😅
Teď mám 5,5 měs kluka. Do 5.měs. spal pěkně 5-6 hodin, pak jsem ho do rána kojila po3 hodinách. Od 5. měs. se mi začal často budit,třeba po 1-2 hod., už se na noc tak pěkně nenapil. Takže jsem to zase začala dělat (flaška s MM) a už se nám to pěkně natahuje. Už vydrží 5-6 hodin, já se v klidu vyspim, mlíka mám víc, když jsem odpočatá a pohoda. Flaškou jsem ani jednoho neodstavila. Nepotvrdilo se mi pravidlo, že jak se dá jednou flaška, tak je s kojením konec. Klidně bych ho kojila po hodině, pokud by se jednalo o týdenní spurt, ale po 14ti dnech už je to asi opravdu o hladu. Navíc já nevyspalá troska jsem pak měla málo mlíka i přes den. Takže za sebe můžu tento "systém" doporučit. Nám se to osvědčilo.

anrebcz
1. bře 2013

@knysna ahoj, my jsme na tom podobne v necelych 2mesicich jsem odstrikala, aby manzel mohl dat male z flasky a ja se vyspat dele nez 2 hodiny( do te doby jsme kojily fakt kazde dve hodiny dnem i noci) no a po te odstrikane flasce se mala probudila az za 7hodin, druhy den byl Silvestr tak jsme to udelali stejne( abych si mohla dat sklenicku vina) a mala zase spala asi sedm hodin. Od te doby to tak praktikujem. Jeste co se odstrikavani tyka, tak abych v noci neprisla o mleko tak vzdy ve cca3 az4 hodiny rano vstanu(podle toho jak se vzbudim) a jdu 20min odstrikavat a tim si vlastne vytvorim flasku na dalsi vecer. Dokud mala vypila jen 80ml tak jsem si za jednu noc nastrikala i dve lahvicky a nebo jsem jednu davku zamrazila. Hodne stesti

knysna
autor
3. bře 2013

Diky moc, holky, myslim, ze pokud bude dostatek mleka, neni co resit. 🙂