Detská námesačnosť. Máte s tým skúsenosť?

kajacz
21. led 2009

Ahojky, moj starší syn (8,5 roka) je občas námesačný...spozorovali sme to, asi ked mu boli 4roky...vyzerá to tak, že behom spánku vstane z postele, chodí po izbe, posobí dezorientovane, niekedy fnuká...a je problém ho zobudit. Ked k nemu prídeme opat si lahne a spí. Ráno o ničom nevie...spozorovali sme, že tieto epizody sa v poslednej dobe opakujú častejšie a tiež je to vtedy, ked je spln mesiaca...

Máte s tým niekto nejakú skusenost? Čítala som o detskej námesačnosti, vraj z toho vyrastie...

slunicko552
22. led 2009

Věřím,že to musí být hrozné 😔 Taky bych se cítila strašně.Člověk by chtěl pomoct ☹

kajacz
autor
22. led 2009

Nočný děs človeka prebudí, ale ked je námesačný zobudit to ide velmi tažko...

lenka132
22. led 2009

tak to ti neporadím....snad z toho vyroste. A je to časté?

anta
22. led 2009

Takový zajímavý na tom je, že se vůbec člověk neprobudí, ale nesmí se probouzet ani násilím či nějakým šokem, to by nebylo dobrý.

kajacz
autor
22. led 2009

Ked mu bolo tak 4-5 rokov bolo to len tak 2-3x ročne, potom nepravidelne, mesiace nič a zrazu i 3x po sebe...teraz je to častejšie tak 2x mesačne, minulý víkend, ked bol spln to boli dve noce za sebou...

lenka132
22. led 2009

to už je dost hustý, snad ho to chudáčka brzy přejde....moc držím palečky

j.a.n.u.s.
22. led 2009

kajacz...IP

kajacz
autor
17. únor 2009

ahojte dievčence... 🙂
Tak odkedy som tu nebola, Samuel bol námesačný 4x...naposledy včera v noci...dnes som bola s mladším synom na prehliadke u našej detskej dr., tak som jej to povedala...predpísala nám homeopatikum Sedalia sirup, máte s ním niektorá skusenost? 😕 ...na letáku nie je skoro nič napísané... 🙄

slunicko552
17. únor 2009

Ahoj
kajacz a to je na náměsíčnost? 😕 Teda si neumím představit,že na to něco je 😔 ,ale pokud jo tak super 😵

kajacz
autor
17. únor 2009

slunicko- skor si myslím, že je to na skludnenie a zlepšenie spánku...je to homeopatikum bez vedlajších učinkov, dr.povedala, že možno nepomože ale neublíži...

slunicko552
17. únor 2009

aha tak to je dobré,třeba to opravdu pomůže.vyzkoušej a pak dej vědět 😉

kajacz
autor
17. únor 2009

nič iného nám bohužial neostáva... 😒 , už som z toho fakt hotová... 😒
zajtra mi tu príde jedna paní, ktorá sa zaoberá goemagnetickými silami, lunárným kalendarom, hladaním vody, atd. chcem, aby skontrolovala jeho izbu, či ju má dobre usporiadanú, kde má hlavu ked spí...tak som zvedavá, zajtra potom napíšem, čo mi povedala...

slunicko552
17. únor 2009

Jj určitě napiš.Myslíš že to má na to vliv?Možná jo.to by bylo fajn,kdyby pomohlo.Se Ti nedivím,že jsi z toho špatná.Taky bych byla,ani si to neumím představit.Někdy je náměsíčný chlap,ale fakt málo.Naposledy vstal o půl jedné v noci a šel se sprchovat,odšrouboval sprchu a šel spát 😕 😀

kajacz
autor
17. únor 2009

vraj skoro každý človek niekedy zažije podobnú epizodu...ja som vraj rozprávala zo spánku...

kajacz
autor
18. únor 2009

ahojte...práve teraz odišla tá paní, čo som spomínala...takže Samuel má hlavu ked spí v najhoršej zone bytu...pýtala sa ma, či ho niekedy nenájdeme spat obrátene, že tam, kde má nohy je už lepšia zona...a fakt, on sa tak často sám obráti...a ešte povedala, že ked je námesačný vyhladáva dobrú zonu a ukázala mi kde chodí bez toho, aby som jej to povedala... 😕
takže večer ked príde manžel ideme premiestnovat jeho izbu...snád sa to zlepší... 🙄

kajacz
autor
18. únor 2009

Doteraz táto dizkusia bola len na českom MK. Poprosila som adminy o zviditelnenie aj na slovenskom MK. Ked máte niekto podobnú skusenost ako ja, budem rada, ked sa pripojíte... 😉

kajacz
autor
10. bře 2009

Ahojte... 🙂
Tak hlásím, že SAmuel bol námesačný naposledy 16.2! 😵 ...uvidíme zajtra, je spln... 😕

slunicko552
10. bře 2009

Ahoj kajacz 😉
Tak to je super,dobře,že to pomohlo 😵 Snad zíta nic nebude 😔
Jinak já ze spaní mluvím pořád 😅

kajacz
autor
11. bře 2009

Tak noc v pohode...snad sa to zlomilo a skončilo to... 🙂

j.a.n.u.s.
11. bře 2009

Kajacz...to je super, ze to pomohlo..... 😉

roasha
11. bře 2009

namesacnost poznam.....som sa cosi "dochodila,a donariekala/nevedela som o tom,nasi ma nemohli prebrat,-len z rozpravania viem/,ked bol spln. 😅 😀
naposledy take extremnejsie to bolo,ked som mala 19.r,to som sa prebrala v zime na balkone 😀
teraz len niekolko dni v obdobi okolo splnu nemozem spat/vzdy lepsie,ako by ma mal niekto najst "natretu na chodniku" 😅 😀

kajacz
autor
11. bře 2009

včera bol spln, tak som čakala, že možno začne chodit, ale naštastie nezačal...ale roasha máš pravdu, tiež mu nejde zaspat, aj včera sa dlho prevaloval, kým zaspal... 😝

roasha
11. bře 2009

kajacz,a vies ake to je "strasne"?urobila by si cokolvek,aby si zaspala a mas sily"ze by si drevo rubala" 😅
tazsie je to na druhy den,ked ti ide rozhodit hlavu 😝
skus ho okolo splnu supnut skor do postele,aby si pospal co najviac.

kajacz
autor
11. bře 2009

roasha- ked ho tam dám skor, tak sa bude dlhšie prevalovat, nie? 😕

roasha
11. bře 2009

ja som do vcerajsieho rana spala mozno 2hodky,vecer sme s malou boli v posteli uz o 20.00h,precitali knizku,a cca o 21.00h uz spali.-keby som bola hore dlhsie,po nejakej 22.00sa tak preberiem,ze som zasa do rana hore bez ohladu na to,ze som total nevyspata.
dnes je spln,a ja som vyspata"do ruzova". 🙂
okolo splnu treba spanok podporit/hoci aj bylinkovym cajikom-medovkou/,a nenatahovat fazu zaspavania.

ikke
29. srp 2009

petranovotna • 2d • Včera o 22:39
mam doma petrocnu cerku ktora je namesacna.kazdu noc sa prechadza po dome, rozprava sa sama zo sebou, hraje sa a na druhy den si vôbec nic nepameta ked sa jej nato pytam.pred par dnami sami zobudila rano a hovorila ze ju boli hlava, rozbila si vnoci hlavu.prosim nema stim niekto skusenosti?

babacik • 4d • Dnes o 10:53
petra:nechaj to tak a hlavne ju nebud,ale nech spi pri vas a pozatvaraj vsetky dvere aj okna,ja stym skusenosti nemam ale to je moj nazor 😅 😅

hasleerka • 2d • Dnes o 11:42
no ja tiež poradím všetky okná zavrieť ... ja som bola kedysi tiež námesačná, nie síce každý deň ... raz som blúdila po byte a hladala niečo ... raz sa mama našťastie zobudila, už som si išla otvárať balkon, netuším kde som chcela ísť

bibula • 2d • Dnes o 11:50
tiez si myslim,ze sa to popravi -hlavne pozor na tu bezpecnost ako uz bolo vyssie spomenute....
neviem ako ma postielku-daj mimo dveri a zahlavie nech ma volne /celo postele/.

babacik
30. srp 2009

a viete co som pocula,zevraj ku posteli kde spi daje nejaku velku nadobu zo studenou vodou,lebo ked do tej vody stane tak sa preberie 😉 😉 ale to su radi starych mam,no kto vie 😨 😨

babacik
8. říj 2009

tak ako petra urobila si nejake opatrenia alebo nie 😉 😉