Detská námesačnosť. Máte s tým skúsenosť?

kajacz
21. led 2009

Ahojky, moj starší syn (8,5 roka) je občas námesačný...spozorovali sme to, asi ked mu boli 4roky...vyzerá to tak, že behom spánku vstane z postele, chodí po izbe, posobí dezorientovane, niekedy fnuká...a je problém ho zobudit. Ked k nemu prídeme opat si lahne a spí. Ráno o ničom nevie...spozorovali sme, že tieto epizody sa v poslednej dobe opakujú častejšie a tiež je to vtedy, ked je spln mesiaca...

Máte s tým niekto nejakú skusenost? Čítala som o detskej námesačnosti, vraj z toho vyrastie...

skuli
22. led 2009

kajacz-Kamarádka má 13 letou holku,která to taky dělá.Vyleze z postele,chodí po bytě s peřinou,lehne si pod stůl v kuchyni,nebo jde do ložnice a začne brečet.Ráno o ničem neví.Jednou si otevřela dveře a hnala se ven.Chytli ji na chodbě,vzbudilo je třísknutí dveří.Od té doby zamykají a mají na oknech řetízky.

kajacz
autor
22. led 2009

skuli- dakujem za reakciu... 😉 My máme dvojposchodový byt a Samuel má izbu hore v podkroví, takže okná má strešné a tam sa s pomocou stoličky nedostane, tak to máme vyriešené, a ked by sa chcel vydat dole po schodoch, tak tam zase máme zábranu kvoli mladšiemu synovi...
ale poviem vám, nespím velmi kludne... 😒

mudr.
22. led 2009

ahojky, tak tento problem se me presne vylozene tyka, prave ho resim s kamaradkou, mymu synovi je 6 roku a presne jak tu popisujes kajacz, v noci me vzbudi jeho knourani a kdyz jdu za nim do pokoje, tak se mi uz kolikrat stalo, ze stal u okna, drzel se topeni a pobrekaval a jako by se i klepal, nekomunikuje kdyz na neho mluvim a neda se ani vzbudit, odvedu ho do postele a za chvili znova pobrekava a nebo chodi po byte ani nevi kam, a to se mi stava i kdyz neni uplnek. jsem z toho bezradna a nevim jak to resit

kajacz
autor
22. led 2009

mudr.- u nás sa to v posledne dobe stáva častejšie, nepozorujem ale zmenu v jeho správaní, žeby ho niečo trápilo a tak...neviem, či to mám začat riešit s odborníkmi, ale tahat ho po psychologoch alebo psychiatroch sa mi nechce... 😖

kajacz
autor
22. led 2009

Inak Samuel je velmi citlivé dieta, dobré, milé, nikdy nikomu neubližuje, ani len slovom...medzi detmi je velmi oblubený, učí sa výborne, je velmi zodpovedný...takže si nemyslím, žeby mal mat nejaké nočné mory... 😕

mudr.- a ako ste to mali so synom so spánkom už odmalička? Samko už od miminka zaspával velmii tažko, cez den skoro nespal, ale večer, ked konečne po dlhom uspávaní zaspal, tak už spal celú noc...

mudr.
22. led 2009

no ja vim, ze on ma hrozne lehke spani, staci sebemensi zvuk a je vzhuru, kdyz malej jen trochu zabreci nez zacnu kojit, tak je Mira hned vzhuru (teda kdyz spi se mnou v loznici) jinak spi v pokojicku. taky si myslim, ze ho nic netrapi, je usmevavy dite, zadny stres doma nema, ale je to pomerne casto, driv jako maly ani tak ne, jako ted a je to cim dal castejsi a vetsinou kolem pulnoci a zklidni se to treba az tak kolem treti hodiny ranni a pak teprve v klidu usne. rano si nic nepamatuje.

kajacz
autor
22. led 2009

Čítala som, že sa to vyskytuje najčastejšie v prvej tretine noci, u nás to sedí...chodí spat okolo 20.00 a stáva sa to okolo 22.-23.00...u Samka to trvá tak najviac 15min. a do rána sa to už nezopakuje...

mudr.
22. led 2009

no tak to u nas se zacina tak po 23 hod a konci mezi 2-3 h. ranni. klidne i šestkrat za tu dobu. a to, ze nespim celou dobu, tu snad nemusim ani psat... 😖

kajacz
autor
22. led 2009

tak u nás je to teda ešte fajn...už som premýšlala nad nejakými homeopatikami alebo aspon čaj pre kludný spánok...no neviem

anta
22. led 2009

Já jsem sama byla taky slušně náměsíčná, otvírala jsem dveře od bytu a utíkala pryč a ráno jsem o tom vůbec nevěděla, myslíte, že to může být dědičné?

slunicko552
22. led 2009

Ahojte,já s tím zkušenost nemám,ale kamarádka je náměsíčná.V noci vždycky vstane veme nůžky a stříhá věci 😲 😕 .Je jí 30 a neví kde v bytě má nůžky.Vždycky je musí její manžel schovat,tak aby to neviděla 😔

kajacz
autor
22. led 2009

anta- čo som o námesačnosti čítala, nikde nebolo napísané, žeby to mohlo byt dedičné...my s manželom sme namesační neboli...všade uvádzajú, že to má nevyjasnenú príčinu... 😕

kajacz
autor
22. led 2009

sluníčko- my práve dúfame, že to s ním nepojde až do dospelosti...chudák holka, ešteže s tými nožnicami nerobí horšie veci... 😕

lenka132
22. led 2009

ahoj holky, taky mám zkušenost s náměsíčností u mé dcery, ale naštěstí to bylo jen párkrát

lenka132
22. led 2009

Kačka v noci přišla k nám do ložnice, ze skříně vyndala tričko, dala ho na zem a řekla 22, to je dobrý, vlezla k nám do postele a spala, ale přitom já rozsvítila, mluvila jsem na ní a nic, ráno když vstala jsem se jí ptala, co dělala, nic nevěděla

slunicko552
22. led 2009

kaj-ani nemluv 😲 To by bylo hrozné.Začalo jí to v dětství.A než na to její rodiče přišli 😕 .Ona si vůbec nepamatovala,tak to sváděli na její bratra,je mladší.Ještě,že to byly nůžky a ne nůž.Ale i tak je to hrozné 😔

lenka132
22. led 2009

jo a pointa, pochopila jsem, že se asi vážila.....jinak nevím, co by to dělala

slunicko552
22. led 2009

Náměsíčnost musí být dost zvláštní,teda hlavně pro ty ostatní.Nevím jak bych se cítila,kdybych ještě na prcka mluvila a on nic. 😕

kajacz
autor
22. led 2009

Ked je Samuel námesačný nič nehovorí občas odpovie ano, ne...ale je schopný sa íst vyčúrat, dokonca si umyje ruky...niekedy vypije pohár vody...
a ked chodí, tak dupe nohami... 😕

lenka132
22. led 2009

Kačka také nikdy nevnímá, ráno nic neví, jsem ráda, že je to jednou tak za půl roku

lenka132
22. led 2009

slunocko, kamarádka je chudák.....

slunicko552
22. led 2009

Tak poprvé bych byla asi vyděšená,ale člověk si asi zvykne 😔
len myslím,že teď už jí to nepřijde,ale tak v pubertě z toho byla dost nešťastná ☹

lenka132
22. led 2009

vůbec se jí nadivím, a ví to, že to dělá??

anta
22. led 2009

Mně ta náměsíčnost naštěstí přešla, ale co vím, taky to pro rodiče asi nebylo moc příjemné natož jednoduché. 😉

slunicko552
22. led 2009

No nepamatuje si to,ale mamka jí u toho viděla.Zrovna jí stříhala nový kostýmek 😕

kajacz
autor
22. led 2009

To fakt není príjemné...ked sa to stane, manžel u neho zostane spat v detskej, ráno sa malý diví, prečo je tatik pri nom... 😉 vždy mu povieme, že sa tatino potrebuje vyspat a Šimon ho budí...

slunicko552
22. led 2009

kaj prcek to neví?

kajacz
autor
22. led 2009

Ked ho pri tom vidím, puká mi srdce, vobec to není príjemný pocit... ☹ chudáčik, snad z toho vyrastie... 😔

lenka132
22. led 2009

kaj, není to takový ten noční děs??

kajacz
autor
22. led 2009

Vobec o tom nevie...ráno sa ho pýtame, či sa mu niečo snívalo...nikdy nevie a preto sa mi ho nechce ani tahat po doktoroch...