Dítě celou noc kňápe! Máte nápad, co s tím?

stazina
29. led 2010

Aho Holky,
už přes týden mám jeden dost velký problém. Máme dvojčata, kluky - 7 měs. Spali celkem, dobře, ale ted poslední týden je hlavně s tím jedním problém.Ukládám kluky tak kolem půl 8, většinou tak kolem 23 - 24hod. začne Matěj knápat, spraví to vpadlí dudlík, napití čaje , zabalení...čím je ale později ,tak se to stupnuje, budí se třeba co čtvrt hodinu...prostě začne knápat, když se k neěmu nejde, tak začne řvát....a takhle až do rána. Kojím, většinou tak kolem druhé , to se budí druhý, takže je beru najednou.

Minulý týden jsem začala spříkrmy, tak nevím, jestli ho třeba netrápí prdy...ale celou noc? Navíc stále dávám kapky proti prdům...
Kadí tak jednou za dva dny...tak to ho sand taky nemůže tolik v briše tlačit...
Zuby žádné nemá ,al e dásně ani nevypadají , že by zuby v dohledné době byly, zvýšenou teplotu a ni horečku taky nemá...
Myslela jsem , že se bojí , cche pocit bezpečí, ale u mě to není lepší....v naší posteli knápe taky...
Když jsem ho dnes v noci vzala do obýváku , a tam ho přebalovala při světle, uplně otočila začal se smát a lumpačit...tak nevím...že by prostě v noci nehctěl spát? Přes den spává 1.5 - 3 hodiny.

Takže ted nevím, co už mám vyzkoušet, abychom se už trochu vyspali....jeho nic netrápilo a taky aby nebudil druhé dvojče 😒

Prosím, poradte!Za jakýkoliv nápad, co by to mohlo být budu vděčná....už opravdu ztrácím nervy..je toho na mě moc....děkuju ,pa

baca
29. led 2010

Ahoj stazi, těžko poradit. Moje Bára se od pátého měsíce budé v noci taky častěji, třeba 3x.Vím, že to není moc, ale do té doby to bylo jednou, až nad ránem a to ej rozdíl.
Co jsme začalis příkrmama, tak víc prdí a víc kadí. V noci mi je třeba hodinu a půl vzhůru a vrčí (nevím, jestli to je stejný výraz jako knápe - to neznám). Mezitím se třeba dvakrát nasosá a pak u mě v posteli usne. Ale nedělá to každou noc. A ybych sis sní šla hrát, když je vzhůru, určitě by mi tam výskala radostí...

stazina
autor
29. led 2010

Baca - díky 😉 Já přikrmuju jen v poledne, tak mi to přijde dlouho , že by je to trápilo až po dvanácti hodinách??
Výraz kňápe asi muže být stejný co vrčí - prostě nebrečí uplně nahlas, ale tak divně knourá a dožaduje se , ybch vstala....
Tak já ¨nevím...díky az příspěvek 😉

sasanka03
29. led 2010

Tak se přidávám do této diskuse. Máme stejný problém, ale u nás to určitě není příkrmama, zatím kojím. Taky jsem si myslela, že by to mohli být prdíci, ale dávám baby calm. Pak jsem uvažovala o zoubkách, ale to asi taky nebude. Už mi jen zbývá ,,závislost" na mámě 🙂 . Přestává brečet v náručí anebo jak píšeš, když rožnu. Tak fakt nevím a chtěla bych to taky nějak vyřešit. Není to sice každou noc, ale je to dost obtěžující.

zuzankast.
29. led 2010

Ahoj, Juli se v noci presne takhle budila, kdyz ji rostly zoubky..dasne taky otekle nemela

sasanka03
29. led 2010

fakt? to by mohlo vše vysvětlit a navíc i mě utěšit, že je to jen snad dočasné 😵 .

stazina
autor
29. led 2010

Zuzi, díky...taky je to možné....zkusím mu na noc natřít dásně CALGELEm....
jetšě mě taky napadlo ,jestkli to m¨nemůže být čajem..večer pijou granu¨lovaný fenyklový čaj,¨je v tom sacharoza a laktoza, tak jestli se mu třeba ten cukr špatně netráví .....

Sasanka - taky dávám baby calm a doceela učinkuje , takež si myslím, že to prdy nejsou....tak snda to u vás budou zuby a bude to optrvdu jen dočasné....já v to doufám taky...

blucka
29. led 2010

Ahoj, my sme mali rovnaky problem,trvalo to asi 14 dni, ked som Adamka vzala na ruky bol vysmiaty, proste bolo u neho "prave poludnie"najhorsie bolo, ze zobudil i brasku a vydrzali hore aj 3 hodky.Problem s jedlom, zubkami ci prdikmi sme nemali, pominulo samo a obcas sa to opakuje, ale je to naozaj raz zacas.Tak snad poradim len vydrzat. 😉

stazina
autor
29. led 2010

Holky , díky, za příspěvky, dneska jsem udělala vše možné .....tak uvidím....namazala dásně Calgelem, dala kapky proti prdům, hodně vyvětrala, k obědu neměli kluci nic nadýmavého , a čaj obyč, fenyklový ze sáčku.....tak sjem zvědavá..zítra písnu a jestli ta noc bude stejná jako ty osatní, tak už mě asi odvezou.....dobrou noc.. 😉

shaula
29. led 2010

Co je to kňápat? 😅

jajkax
29. led 2010

shaula:Já jsem si taky otevřela diskuzi abych zjistila co ten výraz znamená 🙂 Myslela jsem že ji chlapeček chrápe 😉

stazina
autor
30. led 2010

kňápat.. 🙂 myslela jsem, že je to normální výraz , co každý zná..tak asi né....zkrátka to znamená pobrekávát, vztekat se u toho , není to brečení jako takový...prostě kňápat 😀 nevím, jak to přesně vysvětlit....
jinak další noc opět nic moc ☹

jajkax
30. led 2010

stazina:Já jsem to nemyslela nijak ironicky 🤐 ale fakt jsem nevěděla co ti syn vlastně dělá🙂
to mi je líto že jste se zase nevyspali.Ale moje Kája je stejně stará jako tvý kluci a měli jsme přesně tohle před 14 dněma.Vůbec neměla nalité dásně a jen si tak pobrekávala a pofňukávala ze spaní.A na jednou jsem ji po týdnu krmila a našla jsem hnedka 2 zuby🙂A dásně fakt nalité neměla🙂

bara78
30. led 2010

Já tomu říkám, že kníká... taky to malý občas dělá. Většinou to dělá, když má hlad a postupně to přejde v brekot. Jsou mu teprve 3,5 měsíce, tak snad to zuby ještě nejsou. "kňápat" taky neznám. Taky jsem si myslela, že to znamená, že "chrápe"... 🙂

stazina
autor
30. led 2010

JAjkax, já to taky nijak špatně nemyslela 😉 je zajímavé , co si pod jedním slovem dokáže více lidí představit... 😀 kdyby mi chrápal , tk bych byla snda i radši 😀 manža chrápe a spím celou noc 😀 , ale tohle Matýskovo brečení( kňápání , knourání, vrčení, kníkání🙂) prostě jen tak zaspat nejde... no, budu tdy doufat v zuby a v to, že se jednou opravdu vyspíme🙂

sasanka03
30. led 2010

já tomu taky říkám, že kníká ale slovo kňákat znám, tož my holky z Moravy, mámeněkteré výrazy ,,lidové" 🙂

A opět jsme zažili hororovou noc, tak jsem koupila gel a uvidím. Myslím ale že se fakt chystají zoubky, sice tam nic nateklého není, ale stále si dávala celý den ruky do pusinky a stejně při tom natahovala jako večer.

crca
30. led 2010

Ahojky,přidávám se do diskuze 😖 Je nám 9 měsíců a tohle kňápání(já tomu říkám kňourání 😀 )máme taky asi od6 měsíce,od 3 měsíců mě spali v kuse,tak jsem se radovala a teď tohle,ale má to spíš holka,večer usne hned po jídle a pak se budí i po půl hodině 😒 to trvá tak do 23.00,pak teda usne,ale kolem 3 stejně chce jíst 🙂 a pak vstávají kolem půl sedmé takže toho taky moc nenaspím a ještě ke všemu přes den naspí dohromady max 1 hodinu 🙄 ale asi to bylo fakt zoubkama,protože holce už jeden povylezl a druhý se klube a je fakt,že teď se vzbudí až na o krmení,max kolem 22.00hod,ale to jí stačí jen pohoupat a hned zase položit.Je to opravdu náročné a vím o čem mluvíš 😅 Já si pořád říkám,vydrž bude líp,ale někdy jsem prostě na pokraji sil 😨 A jak píši maminy dvojčátek,nejhorší je,že jí nemůžu nechat chvíli brečet,kdyby třeba usnula,protože by vzbudila kluka 😅

blucka
30. led 2010

Ahoj holky, nas Adam mi snad vcera ked som sem pisala "nakukal"cez rameno, pretoze dnes v noci zase o 3:30 budicek a vydrzal hore az do rana, bomba 😠 .Asponze Sebik mi spal, myslela som, ze cez den bude spinkat, ale to spal asi hodku a pol.Presvitaju mu predne zubky, gely,homeopatika som skusala, nic moc, tak skusim ked bude uz zle homeopaticke cipky, mozno sa fakt budi koli zubkom a pomoze mu to, ale nevypada, ze by ho to trapilo.

crca
30. led 2010

Blucka-já jsem ty zuby taky hledala 3 měsíce a až teď vylezly 😅 dneska mě šel kluk spát pro změnu bez jídla.prostě nechtěl jíst a pak usnul 😖

blucka
30. led 2010

Crca, to aby si cakala, ze si v noci zapyta 😠 , ale s nami tie sviste cvicia 😠vsak...

crca
31. led 2010

Ahoj blucka,tak jsem čekala jak blbec do 22.00hod,pak jsem to vzdala a co se asi nestalo? 🙄 Jen jsem na sebe hodila deku už začal brečet 😀 Tak jsem udělala mlíko a on vypil jen 140ml 🙂 ,pak o půl druhé holka,o půl čtvrté zase kluk(ale o už nekrmmím,jen čaj),o půl páté holka a o půl šesté zase kluk a to už jsem rezignovala 🙄 no,v 6.10 už jsem je musela vzít z postýlky 😠

stazina
autor
31. led 2010

Crca - tak to jsem na tom dneska byli podobně...začal se mi budit a brečet i druhý,t akže jsem dneak lítala od postýlky k postýlce... 🙄

crca
31. led 2010

Koukám že máš taky Matýska,to už jsi druhá co má dvojčátka a jednoho z nich má Matýska 😀 Jinak teda jsem si uvědomila,že byl úplněk a vypostřehla jsem právě ty noci nespaní při úplňku 😉 tak snad bude dneska relativní klid 🙄

stazina
autor
3. únor 2010

Ahoj holky, tak opět píšu ,a bych trohcu obnovila diskuzui, protože už je to skoro 14 dní, co to jejich knourání a knápanání trvá a stále žádná změna a ba naopak se to zhoršuje...jsem už fakt na dně, nevyspalá, zničená , naštvaná...a pak se nemůžu divit...kluci jsou pak taky protivný...ž nevím, co s tím 😝

lucie777
4. únor 2010

Stazi, Kája taky "kňápe", já tomu teda říkala, že vrčí, prostě skoro celou noc tak pobrukuje, kníká a vrčí a při tom šermuje ručičkama a hází hlavičkou ze strany na stranu, ale naštěstí chvílema i spí potichu, takže se jakžtakž vyspím..

A doktorky ses na to třeba ptala?

crca
4. únor 2010

Stazi,já jsem už koupila v lékárně sirup Sedalia,jen jsem řekla co má za problém aby jsme vybrali to správné,je to homeopatikum a nevím,jestli je to náhoda,ale už druhou noc to není se řevem a spí docela v pohodě 😅 teda abych to nezakřikla 😀

lucie777
5. únor 2010

Crca, teď na ten sirup koukám a je to od 1 roku, do 30 měsíců jen na doporučení lékaře.. Sem se už chtěla radovat, že bych něco mohla dát i té své nespavkyni.. Ona teda nespí jen v noci a nemůže usnout, teď už chrní 4 hodiny.. 😕

crca
5. únor 2010

Lucie777,mě to normálně doporučili v lékárně,že to nevadí,že je to až od roku 😉 ,jinak asi jsem to včera opravdu zakřikla,dneska ve dvě v noci si dělali mejdlo do 3 do rána

lisanda
5. únor 2010

Ahoj tak mi tohle máme poslední 2 týdny, začalo to až u 3 zubu. Nejdřív jsem jen mazala calgel, mudnisalgel, pak homeopat čípky - to vydrželo tak týden. Pak jsme 3 noci skoro nespali, tak jsem po domluvě s lékařem dala panadol baby. malá byla hrozně uplakaná i přes den. Ted už v noci celkem spí a přes den je opět sluníčko. Jinak panadol ji nedávám tzv. preventivně, ale až po 2 záchvatu řevu, který nejde utišit. 😉

blucka
5. únor 2010

Stazi, myslela som, ze sa to zlepsilo ked si sa neozvala....je to teda sila ☹ ...Neskusala si tie metody "jak naucit dieta spat"je o tom knizka, zrovna o tom pisali holky z temy dvojcatka jaro 2009 a Luzz tam pisala presny postup, str.276,skus na to juknut, ja bych to mozno skusila.
Ja musim zaklepat, my uz par noci mame v klidu, tak snad nezakriknem, ale ak sa to objavi znovu tak to skusim podla tej knihy.
Lisanda, my tiez pouzivali homeop.cipky a teda moc nam nepomohli 😠 .
Crca, ten sirup ak je homeopatikum tak by ublizit nemal, mozno nepomoze, ale vsade pisu, ze homeopatika neublizia.

crca
6. únor 2010

JJ jsou to homeopatika,a je to jak kdy,dneska třeba do půl noci se budila,pak vytuhla do pěti 😀 a o půl šestý zase pro změnu Mates,pak usnul a vzbudili se o půl sedmý 🙄