Dítě nechce večer spát. Poradíte?

jaska
4. říj 2006

Ahojky holky, ráda bych vás požádala o radu. Jak to děláte, když vám prcek nechce jít večer spinkat? On je hrozně živé dítě. Chodí spát jen jednou denně, za celej den musí bejt unavenej, ale večer se mu spinkat nechce. Jemu14 měsíců. Budu vám vděčná za každé rady. Díky 😀

jakubvybiral
1. únor 2007

Dobrý den,
> Jsem na invalidním vozíku je mi 21 let a jsem z Mělníka.Mám diagnozu DMO
> spastická kvadruparéza.Před 8 lety jsem podstoupil operaci šlach a pravého kyčle
> z důvodu jeho vykloubení udělali mi náhradní řešení odklon kyčelní kosti.Od
> těchto operací se mi radikálně zhoršil zdravotní stav.Pravou končetinu mám
> kratší o 10 cm.Také mi poškodili pravé chodidlo chladne otýká nemohu s ním vůbec
> pohybovat.Před těmito opracemi jsem byl schopen s dopomocí maminky postavit u
> žebřin po těch operacích je všecno pryč.Poslední rok mám hrozné bolesti zad
> nemůžu ani v noci spát.Bylo mi doporučeno cvičit Vojtovu metodu 2 krát až 3 krát
> v týdnu.Maminka má ale zdravotní problémy a nemůže se mnou cvičit.Proto se na
> vás obracím s dotazem zda nevíte o někom kdo má smlouvu s pojišťovnou a byl by
> ochoten docházet k nám domů a cvičit se mnou Vojtovu metodu?Doma máme rebiltační
> stůl na vojtovu metodu.Děkuji Jakub Vybíral z Mělníka.
🙂

kiara2
1. únor 2007

ahojda Jakube máš právo být umístěn do rehabilitačního střediska pokud nemůžeš sám se dostasvovat a nebo pro tebe bude jezdit sanitka aby tě dopravila na rehabilitaci --jsi dost velký a tak to stačí si zařídit nebo zavolat a však je mi líto tvého stavu ale uvidíš bude lépe a zase se postavíš hodně štěstíčka

lelca
19. únor 2007

nečetla sem si uplně vše ale u nás to bylo taky tak malý se pořád od malička budil i co půl hodiny ja sem neměla moc mlíka takže sem kojila sotva 4 měsice malému to zůstalo asi do roka to jeho spaní protože doktorka říkala že to musím vydržet že až od roka se dá něco dělat no na noc pokud dítě vyžaduje pití tak rozhodně jen vodu a na tom si trvejte jak to bude něco dobrého tak je jasné že se mu to bude líbit a bude se vesele budit dál pak když nechce usnout u nás platila prostě placanda na zadek no ale dam je plínka a ono to nemá ten efekt tak zkuste malinko mimo trošku na stehýnko ono to zafunguje teda u nás jo prostě na zadek a spát a v ten okamžik si to rozmyslel...dále zkuste v lékarně koupit homeopatika pod názvem sedalia a od roku a tak 4 měsiců dávejte po dvou kavových lžíčkách denně....jinak taky zabírá opravdu hodně času stravených venku s malýma a pokud opravdu nechce usinat večer tak už nedávejte spát ani přes den a večer by měli v 7 spát jak dřeva no nevím jestli sem vám něco dala ale za zkoušku to stoji ne?

kabatko
19. únor 2007

Ahojte. Nase mala(22mesicu) chodi spat po vecernicku, ale posledni dobou se velmi casto budi.Rekla bych, tak min 4 krat za noc. Uz nevime co s ni. Vzdy je to, ze chce pochovat.Nemate nekdo nejake triky jak na takove deti? Od nejakeho 3 mesice spala celou noc od 19h do 5h rana.A pred mesicem se zacala takhle budit.Zuby uz ma na jeji vek vsechny, utahana je dost.Rekla bych, ze jsou to nocni mury, ale nevim z ceho. NApadl mne jestli to nemam souvislost s poslednim vecernickem Krakonosovi pohadky.Kamaradky dite(stejne stare) se toho Krakonose balo.Jak se daji vymazat z pameti ditete stresove negativni situace?Diky

manikaj
20. únor 2007

Taky máme problémy se spaním.Malá spí po obědě tak hoďku,nekdy usne v klidu jen si v postýlce povýská,ale z toho jsou to muka,pro mě.To je samé pískání, vřískání,někdy si sundá plínu, prostě se snaží všemocně,ale nakonec usne .Večer chodí celkem vpoho, vykoupe se,vypije mlíčko, já ji přečtu pohádku,někdy usne při čtení a jindy dočtu dám jí hubču a odcházím.Usne,spí,párkrát spala až do rána do 7,ale většinou tam musím alespoň jednou za noc jít,uložit ji a nenápadně se vytratit.Jenže teď je to i daleko častěji a pořád mě přesvědčuje,že chce spát u maminky,jakoby měla strach.Spí sama v pokojíku,ale už delší dobu a začala se bát tak pár týdnů,jenže když ji vezmeme k nám do postele,tak se na mě přilepí jak pijavice a já se zkrátka moc nevyspím.Když jí nechám v postýlce tak se nevyspím taky,tak babo raď. ☹ mějte se a pěkně se vyspěte.

lelca
21. únor 2007

manikaj: my to taky máme takhle jak píšeš ale je to tím že rostou zoubky nerostou vám taky náhodou? a pak prostě někdy se děti budí protože vlastně říká se že co cely den dělali tak se jim o tom zdá takže když třeba opravdu raubíříly tak potom sebou melou i v postylce a to je vzbudí je prý dobré je nechávat spát v pytlech aby neměli tendenci tolik sebou hemžit večer jim dát nějakou uklidňující koupel dobrá je z levandulí nebo měsíčkem od weledy no a něco uklidnujícího před spaním nevim co už jste všechno vyzkoušeli a pokud pije na noc mlíčko zkusit do toho med pry taky funguje

zrzecka
23. únor 2007

taky si myslim,ze se nebudi zizni,to uz urcite ne,ale je na to zvyklej ☹ snazila bych se to odbourat.Pro deti je prece daleko lepsi kdyz spi celou noc neprerusovane a kdyz se vzbudi tak zase sami usnou 😉 cini si tim navyk do dospelosti,ze nebudom mit problemy s usinanim a spanim...Cim drive se dite nauci spinkat,tim lepe hlavne pro nej 😉

zakarin
23. bře 2007

Ahojky, mám 13ti měsíčního chlapečka. Je to strašně živé dítě,ale přes den ho dávám spát ještě dvakrát. Večer,když ho uložím,je to nejpozději v devět,už za ním nejdu. Ze začátku hodně řval,ale vytrvala jsem a teď už chodí spát bez kraválu,většinou usne hned a když ne,chvíli si povídá a pak nakonec usne. V noci se mi jednou budí na kojení. Ráno vstáváme kolem půlsedmé až půlosmé a někdy ještě usne.

mamkule
13. kvě 2007

Ahoj holky 🙂 ,my to s usinanim, nemame taky jednoduche.Malej je zvykly usinat u prsicka, po obidku nekdy usne v kocarku.Ale vecer bez prsa ani ranu 😝 , asi by byl normalka vzhuru celou noc 🙄 , nevim nebo by se tak ukricel ,ze by z toho mozna usnul 😔 ,nevim to jsme radeji nezkouseli 🙂 .Uspavat ho chodim vetsinou okolo 20.hodiny,pokud to pesvihneme- tak usne az okolo 22hod - i pozdeji.V noci se budime ,tak 3-4, nekdy i vickrat.Postylku mame prisunutou vedle nasi postele, sundanou jednu stranu,aby mohl spinkat v postylce- ale ha ha ha 😀 ,v noci stejne ,kdyz chce prsicko, tka spi semnou, aja jsem utesnena mezi mym partnerem a mym synackem.Takze se nevyspim.Slysela jsem taky , ze nechat vybrecet,ale nemam asi na to pevnou vuli a Risulaby si vyrval dalsi pupecni kylu,jako kdyz byl mimi.Jednou se urcite vyspime. 😢

nanyna
14. kvě 2007

Ahoj maminky. Chtěla bych poprosit o radu....nebo nápad. Mám chlapečka rok a půl a to, že přes den spí tak hodinku a večer usíná v půl desátý, už neřešim. Začal utíkat z postýlky...prostě přelejzá a i když si už namlátil, já domlouvala, vyhrožovala, plácla....nic nepomáhá!!!!!§Sem vážně na mrtvici, zkusila sem ho i dát do naší postele.....přelejzá do ní, ale taky tam nevydrží. Leda, když s nim někdo zůstane v pokoji, to neutíká. Nikdy neusínal s námi, vždycky sám, bez problémů. Postýlku má zatím u nás v ložnici. Setkala jste se s tím už některá? ☹

kitka123
18. kvě 2007

Ahoj Nanyno, nase mala spi porad s nami, jedno obdobi jsem mela snahu naucit ji na postylku, ale vylejzala z ni jak pises, tak jsme navrtali dalsi dirky aby bylo dno jeste niz. No ale stejne nam to moc neslo, takze jsme nakonec dali dolu bocnici a prirazili k nasi posteli, tak mame vsichni dost mista. Jinak sama nam neusina, musim si s ni lehnout, vypije flasku a usne. Sama by v posteli nezustala. Ani mi to nevadi, verim, ze se to s vekem zmeni a nauci se usinat sama.

spetra
12. črc 2008

Ahojky, potřebovala bych poradit kam ukládat miminko na spaní na návštěvě. Do postele k nám ho dávat nechci, aby si na to nezvyklo a nechtělo spát i doma a na druhou stranu kupovat cestovní postýlku, nevím jestli je to úplně nutné.....

ramaz
12. črc 2008

Ahojky, nevím, jak je tvoje mimčo staré. My jsme kupovali cestovní postýlku na půl roce a využívali ji asi do roka a půl na cestování i doma, když začal lézt a já si potřebovala odběhnout. Od roka a půl už v ní nechtěl být. Jinak my s malým cestujeme hodně a výjimky mimo domov jsou(není pravidelný režim, spí se mnou apod.) vždy podle situace a doma jedeme zase při starém a funguje to.

spetra
14. črc 2008

Zatím jen čekám 😉 ale už o tom přemýšlím

ramaz
14. črc 2008

Tak to gratuluju 🙂 , a přeji poslední měsíce klidného spaní 😀 ! Jinak my ji využili dost i pro návštěvy, které přijeli k nám. Pak ještě švagrová měla rok po mně a brzy se chystáme pořídit Vojtíškovi sourozence, tak se bude hodit znovu. 😉

niega
15. črc 2008

Spetro, my máme u mejch rodičů cestovní postýlku. Nicméně pokud bych někam jela jen tak na den a cestovní postýlku nevlastnila, nechala bych prcka spát v kočárkový tašce (my máme nějakou takovou tu kočárkovou čtyřkombinaci s vložnou taškou, která je dost velká) - vešel se tam v pohodě do půl roka minimálně. Jenom teda to bylo použitelný pouze do doby, kdy vydržel spát celou noc na zádech - od nějakých 8 měsíců (?) se v postýlce dost točí, no a to by mohl z tý tašky "odejít" (teda pokud by se tam vůbec vešel).

petule.h
15. črc 2008

spetra: myslím, že pokud bude dítě spát pár dní v posteli, že si na to nijak zvlášť nenavykne...bohužel moje dítě odmala nesnášelo spát v postýlce přenosné, pořád se v noci budilo, bylo mu to nepohodlné...od roku má svojí postel a svůj pokoj, pač mi v roce nějakým způsobem málem z postýlky normální vypadl..když je nemocnej, tak si ho do postele beru k sobě, protože trpí na teploty a dost se budí, navíc když je rýma, tak ho poslouchám, zda může dýchat...od 4 měsíců jezdíme na dovolené a vždy spal s námi v posteli, protože to prostě nesnesl a nemyslím si, že nějaké občas by mu uškodilo, nebo by si navyknul.Do tašky už bych ho v tomhle věku nedala, přesně jak píše niega, v roce mi začal chodit a rozhodně by mi odešel, navíc, točí se v posteli taky dost 😀

jandalinka
17. led 2009

Ahoj holky!Může mi někdo poradit či říct z vlastní zkušenosti,jestli nutí své dítě spát?! 😒 Malá mi už zhruba od 10.měsíce spí jednou za den a to tak 1-2hodky.Večer chodíme kolem 19:00 a někdy kňourá či si zažvatlá,ale usne do půl hodky.Ale máme problém přes den.Byli jsme zvyklý chodit dopoledne chodit spát,ale poslední dobou mi nechce spát vůbec a to jí vyloženě nutím a vidím na ní,že je ukňouraná,malinké očinka a prostě vstává v postýlce a ne a ne lehnout,.... 😖 Řeším to tak,že ji dám do postýlky,buď kňourá nebo ječí ale já jí zavřu v pokoji a čekám tak 5minut.Pokud nepřestane,tak jdu za ní,pochovám,domluvím ji,ať si odpočine a prostě nechce spát.Vyloženě se unaví ječením,tak nevím,zda je to správné a nutit ji či ji takhle nechávat řvát dokud neusne.??!! 😔 Když se nevyspí přes den na tu hodku aspoň tak je opravdu dost protivná večer a není s ní řeč 🤐

evvina
17. led 2009

Ahoj jandalinko,
já tedy patřím k těm co své děti nutí spát. Starši chodíl od malinka vždy po obědě spát a když začal chdit do školky byla jsem za to vděčná. Ted je z ně předškolák alkdyž ráno vstane brzy tak po obědě ho ještě zaženu a on si zdřímne. Pro mě to byl vždy jediný čas odpočinku. Ale když byl hodně malý tak jsem musela chdit s kočárkem i 3 hodiny aby opravdu spal. Tak do 2let.pak už byl v postýlce.

a malá taky musí po obědě a večer je to vždy s brekem ale nakonec vyčerpávím usne. Jako dnes. Jsem z ní taky utahaná ale ještě to potřebují spát.

lenkazdenek
17. led 2009

Ahoj,tak já nevím jestly můžu přímo říct ,že nutím,ale asi ano, malá je zvyklá spát traky 1 denně a to tak hodinku buď před obědem nebo po obědě ,jenže je zvyklá usínat venku v kočárku,takže uspání po o doma je celkem problém 😒 už se kolikrát stalo,že usnula až okolo 5 a pak šla spát večer o to později 😒

jandalinka
17. led 2009

díky holky!!!už jsem se lekla a myslela si,že jsem špatná matka,že nutím své dítě spát.Ale jak píše lenkazdenek,tak pak to tak dopadá,že usne vyčerpáním až kolem 17:00 a pak když má jít spát kolem 19:00-20:00,tak samozřejmě nemůžem usnout...tak jsem klidnější......díky 🙂 .....prostě naše malá ne a ne usnout přes den,to jsem zvědavá,co bude dělat až půjdem do školky,to nebude chtít vůbec už spát🙂

power700
16. únor 2009

Ahoj, prosím vás, máte mimčo v noci v postýlce přikryté peřinkou a spí na polštáři? Malá zatím spala bez polštářku a přikrývala jsem ji jen lehkou dekou. Díky za radu. 🙂

besinecek
16. únor 2009

ahoj holky, mám holčičku 23 měs., přes den spí tak 30 min, někdy výjimečně i hodinu, je živé dítě. Večer se ji snažím dávat spát kolem 8, samozřejmě jsou u toho hrozné scény, jekot, třískání do hlavičky, takže to dopadne tak, že přijde tatínek, veme si ji vedle do pokoje a jde se spát až kolem desáté, jedenácte. Takže já ti taky moc neporadím, ale asi je to normální, od sousedu holčička chodí spát o půlnoci.

emko84
16. únor 2009

AHOJ holky,
power 700, já mám 13ti měsíční holčičku a od roku jsem dala tenký polštářek a přikrývám peřinkou.

Taky jsem ráda, že je více maminek, které mají problémy s uspáváním jako já. Malou, dá se říct, nutím spinkat ráno, to je tak kolem 8. Spinká asi 40 minut. Po obědě usne na hodinu, někdy na hodinu a půl (ale to asi, když se splete 🙂). A večer ukládám do postýlky o půl osmé. To usne v osm. Problém je v tom, že se často budí. Nevím, jestli se bojí tmy. Taky se pokaždé natahuje na čaj.
Jenže ji nechci na ten čaj naučit. Nedovedu si představit, že jdu do práce a během noci dávám 4x za noc čaj.
Někdy se probudí ve čtyři a pak do šesti dělá blbiny, leze po čtyřech, staví se. Taky jsem moc unavená, protože od miminka minimálně spinkala a za noc s ebudila i 10x.

power700
16. únor 2009

emko84, já jsem jí právě dnes na noc chtěla přikrýt tou peřinkou, ale malá jí tam nechtěla, a pak i začala plakat, tak si myslím, že se jí třeba i bála, nevím, tak jsem ji dala pryč a je klid, usnula. Tak nevím... 😒

emko84
16. únor 2009

tak jí zkus přikrýt teď, třeba si na to takhle pomalu zvykne. Já jsem malou přikrývala peřinkou od malinka. A na polštářek si zvykla během dvou dnů.

power700
16. únor 2009

Právě si říkám, že jí půjdu teď přikrýt. Já ji měla od mala v zavinovačce, a pak ve spacím pytli, takže peřinku nezná. A polštář už tuplem ne. ☹ Ale jinak díky za radu. 😉

emko84
16. únor 2009

tak ať to holky zvládnete 😉 ahoj

lena27
20. únor 2009

my polštárek nedáváme, do dvou let se prý nemá dávat kvůli páteři. máme stále trochu nakloňenou postýlku

sutek
21. únor 2009

ahoj holky mam rocniho synka a spani s nim je opravdu o nervy porad se v noci budi je k neutiseni nevim cim to je jestli treba spi semnou a chce mkit vic prostoru pro sebe fakt nevim... za kazdou radu budu rada lucka