Dítě nechce večer spát. Poradíte?

jaska
4. říj 2006

Ahojky holky, ráda bych vás požádala o radu. Jak to děláte, když vám prcek nechce jít večer spinkat? On je hrozně živé dítě. Chodí spát jen jednou denně, za celej den musí bejt unavenej, ale večer se mu spinkat nechce. Jemu14 měsíců. Budu vám vděčná za každé rady. Díky 😀

martim
22. únor 2009

Ahoj holky.
V 15 měsících spí stále 2krát denně,hodinku dopoledne a hodinku odpoledne.Pokoušela jsem se o zkusit jen jedno spaní ale prostě to nešlo,nevydrží.Vyžaduje 2 krát.Nevím jestli to časem přejde jen v jeden spánek,nebo to nějak nasměrovat 😖

majacenky
23. únor 2009

Máme taky malýho co nám usíná kolem 22hod.Babička to nechápe,prý jsme si ho tak naučili.Neni to tak ,některý dědi jsou takoví.Usne nám tak ve 20hod,ale jen na půl hodky,pak je vzhůru do 22,nebo i dýl.V noci se budí v jednu ve tři(se ted přestal budit),no a v šest,mezitím se dává dudák.Paráda,moc toho nenaspim.Zatím ještě kojim a z flašky čaj v noci nechce,abych ho ošidila.Bude mu 8 měsíců,tak doufám že do jara to bude lepší. 😎

lena27
23. únor 2009

martim: to určitě poznáš až bude chtít spát jen jednou, my spíme po obědě asi od 14 - 15 měsíců. zkus ho dát dopoledne spát třeba o půl hodky dýl. ale jako máma to určitě poznáš až nebude tak protivný

bubu.le
24. únor 2009

U nás je to, to samé ! Přes den spí chvilku, někdy vůbec a večer ho do postele tlačim násilím. Kolikrát ho nechvávám at si řve jak chce, holt si asi zvykl moc na maminku 😅 😨 😢

lena27
24. únor 2009

od začátku roku už jsme spali asi 10x celou noc. je to balzám po každodením vstávání. podle knížky jsme přestali dávat v noci mlíko a snažím se nedávat ani čaj.

axi
26. únor 2009

Ahoj holky, mám 11 měsíčního chlapečka, který odmítá jít večer spát ☹. Přes den spinká dvakrát, pokaždé zhruba hodinu a půl - před obídkem a po něm, ale večer je to peklo. Dřív usínal okolo půl desáté a to už se mi zdálo hodně pozdě, pak se celou noc budil tak po dvou hodinách na mlíčko (ještě kojím). Před měsícem ale nastal zlom jak hrom! Já ho do postýlky prostě nedostanu- on je po vykoupání (koupeme kolem sedmé) absolutně probraný a vzhůru a vrhá se do hraní, leze, obchází nábytek, vyhazuje všechny hračky, povídá - no je absolutně živý. Když ho dám do postýlky řve úplně šíleně, až se dusí, a řve a řve.
Už si s manželem s ním lehneme do postele oba! (Jsme fakt Filípečkovi zajatci 🙂 ), dáme ho mezi sebe a on po nás leze a leze a usne teprve někdy kolem půlnoci bez ohledu na to, jestli dostne prso nebo ne. pak spí až do devíti ráno.

Už nevím co dělat. Zkoušela jsem ho nedávat spát dvakrát denně, jenže on je tak unavený, že usne uprostřed hraní. Ráno ho zkouším budit, taky to nepomohlo. Nepomohlo ani dřívvější koupání. Prostě nic!

Jsem z toho dost unavená, nehledě na to, že jsem s manželem přestali téměř komunikovat, protože místo společného večera uspáváme synka 😀 😀 😀 .

Poradíte?

jjaanca
26. únor 2009

Jediné co mě napadá je nedávat ho spát 2x denně. Já to tak taky udělala. Malá spí jen po obědě. Zkus ten jeden spánek načasovat tak nějak aby neusnul během toho hraní. Nebo ho nenech spát přes den dlouho - vzbuď ho dřív i když bude mrzutý, časem si zvykne.

kordulky
26. únor 2009

ahoj poradte my také co mám udělat aby moje malá( 20m) v noci spala nemám problém s večerním usínáním,usne do pěti minut chodí spát v osm ale vzbudí se okolo jedné a pak každou hodinu a knučí trvá to už dva týdny ajá jsem uplně hotová čtu často vaše odpovědi už jsem něco vyzkoušela a nic přeji si aby spala celou noc 😀 díky

power700
28. únor 2009

kordulky, ani já to nevím, malá mně také usne v pohodě po té osmé, ale někdy spí celou noc, ale třeba dnes se vzbudila před 1h a teprve teď možná usne-po 2 hodinách!!! Taky mě strašně ničí, protože člověk musí být odpočatý, hlavně my matky, abychom mohly přes den opět fungovat. 😝 Nevím, možná lezou zoubky, proto se budí. Kdyby se ale třeba teda vzbudila, když už 😖 a hned usnula, ale ona vydrží být vzhůru i 2h. ☹

haninka
11. čer 2009

Ahoj mamči,
potřebovala bych od vás poradit..Terezce je 9m a má nějakou malou potřebu spinkat. Večer usíná před 20h a vstává ráno v 5h, nebo v 6h. Dopoledne spinkat nechtěla, tak jsem ji začala dávat spinkat až po obídku, ale ne vždycky to vydrží, tak ji dám spinkat po 10h, ale to by potřebovala spinkat ještě odpo a to je buď s velkým řevem nebo vůbec..člověk by si pak myslel, že bude ráno dýl spinkat, když den předtím spinkala jen dopoledne..ale to právě vstává v 5h..v noci se budíme 1x nebo 2x..
Ráda bych ji nějak upravila režim, nebo ráno trošku natáhla aby pak vydržela přes oběd..máte nějakou radu?? nebo si stěžuju a nemám na co? 😒

Díky! 🙂

riniki
11. čer 2009

Ahoj.tak já mám 15ti měsiční holčičku,a momentálně to je teror.Teda nikdy toho moc nenaspala,od narození,ale poslední týden je šílený.Přes den jde spát někdy jednou někdy dvakrát-záleží v kolik ráno vstane-pak večer usne kolem deváté.Tak hodku spí a pak to začne.Neustále se probouzí a hrozně knourá,brečí.to nikdy nedělala,uklidní ji čajík nebo cicík,ale za chvíli to jede nanovo,třeba i co půl hodiny.No prostě mazec.Takže se chci zeptat,máte s tím někdo zkušenost?Je to normální?Přes den je hodně aktivní,neposedí ani chvíli,ale je veselá,pořád povídá.Už jsme s manžou z těch nocí vyčerpaní....

haninka
11. čer 2009

riniki, přeju pevný nervy..vidim, že si nemám na co stěžovat 😅

petka80
11. čer 2009

riniki, já už jsem asi paranoidní, ale nebyly jste teď někdy na očkování Priorixem (Trivivacem)?

petka80
11. čer 2009

Protože já tyhle věci svádím na tohle blbý očkování 😉 😀
Pak už mě napadají jen zuby. No snad je to jen nějaké období, musí to být děs 😔

eppik.m
11. čer 2009

riniky: z u b y a ještě jednou z u b y !!!!!! já jsem musela dnes dát čípek na bolest, protože nemohl usnout jak ho to bolí 😔 a ráno se mi tím budí už ve čtyři a vstáváme kolem páté 😝 musíme to vydržet a trošku se vcítit do jejich situace, batolátka za to nemůžou 😅

petka80
11. čer 2009

eppiku, tak to mě mrzí ☹ Vy už s tím bojujete docela dlouho, co? U nás taky střídavě oblačno, ty stoličky prostě lezou tak dlouho, že to je pořád něco. Jednu dole máme napůl venku a druhá je krátce před proříznutím..... 😒

riniki
11. čer 2009

no u zubů nám chybí jen posledí 4 stoličky-že by už rostly??petka80:ne na tom očkování jsme nebyly.haninka:díky

iloha
11. čer 2009

mamky, všude je to stejný.... už jsem to psala do jiných diskuzí, je jich tu koukám víc..ranní ptáčata, noční sovy atd.....Terezka 28m a po obědě nespí a nespí..........večer dokáže řádit klidně do deseti a ráno vstane v šest. Za noc se alespoň jednou nebo dvakrát vzbudí. Je hodně málo nocí, kdy spí jako špalek až do ráno. Ale nastudovala jsem knihu "každé dieta se vie naučit spat" a zkusili jsme to praktikovat a ono se to vylepšuje. Sice pomalu, ale jde to. Dříve jsem tam běhala 5 -6x. Nic moc nechce, jen se napije, chce pohladit, přikrýt a nevím co ještě. Odpolední spaní sice nezvládáme vůbec, ale večer už chodí kolem osmé a většinou přečteme pohádku nebo povídáme a ona do 15 minut usne a poslední týden vstává tak 7.30,takže teď už jen to 1až2 vstávání a bude vyhráno. Moje maminka říká, že se do 2,5let se mnou ani brácho nevyspala, a pak se to najdenou zlepšilo. Nezbývá než doufat 😉 😅

blueapple
12. bře 2010

ahoj všichni ! Mám dotaz, také se vám stává ??? že vaše miminko spinká, najednou se mu stočí koutky dolů (vypadá jako hromádka neštěstí) a začne plakat, někdy otevře očička, někdy ne. BuĎ po 5ti vteřinách přestane samo nebo když se na něj klidně začne mluvit, přestane plakat a spí zase dál. 😖 😖 😖
Čím to asi je, špatný sen ???

rimmel
12. bře 2010

blueapple si zlata!! 😀 😀 ano je to zly sen 😉 dokonca sa mozu zo spanku aj rehotat, moj tak zvykol 😀

beruska24.9.
2. lis 2010

Ahoj maminky,
malá spí od 11m. jednou denně většinou hodinu, občas hodinu a půl, vyjímečně 2 hodiny. Večer chodí spát kolem 20h. Asi měsíc (kolem 12.m.) vstávala ráno v 7-7.30, poslední týden vstává tak jako dřív a to kolem 6h. A právě teď asi týden máme problém s denním spánkem 😖 V postýlce dělá lumpárny, nechce spát, když ji nutím, tak brečí ☹ Už se stalo, že jeden den nespala vůbec (vydržela víc jak 12h. vzhůru, prostě všechny pokusy o uspání selhaly) nebo že jsem se snažila uspat i 3-4x (vždy po nějaké době) a stejně nechtěla usnout. Pak nastoupil tatínek a usnula hned. Ale ten není doma pořád a já netuším, zda ji nutit spát, i když u toho řve 😠 nebo ji nechat bez denního spaní. Na to je podle mě ještě malá. Poradíte někdo co s tím?? Začínám být dost na nerva 🙄

brisalek
2. lis 2010

@axi tak ja bych teda take 2x spat nedavala. Aha az ted ctu, ze si to zkousela, tak treba dat spat pozdeji dopoledne, aby odpo uz vyderzel az do vecera. my ma spise opacn yproblem🙂 @beruska24.9. Mala prestala spat 2x v 10 m a ted uz obcas nespi vubec. Kdyz spi tak usina okolo 9 a vstav okolo pul 7. V noci vstava 1-2x. DO 12 mesicu vstavala i 6x-8x. Znam okolo sebe par deti, ktere uz okolo 18 nespinkaly....i ja jsem takova byla i synovec. Myslim, ze na to mala neni jen to neni takova pohoda pro nas mamky, kdyz jako jine deti nebude spat jeste ve 3 letech po obede🙂. Jedine co me napadlo, zkusit uspat v kocarku, my jinak nesuneme.

beruska24.9.
2. lis 2010

@brisalek - v noci se teď budí kvůli zoubkům, rostou stoličky, už koukají kousky čtyřek nahoře (zatím né celá ploska zoubků) a začínají se prořezávat čtyřky dole. Mně jde spíš o to denní spaní, že najednou nechce spát. Počítala jsem, že tak do dvou let by spinkat mohla 😉 V kočárku spala jako miminko a to ještě tak, že jsem uvozila a nechala stát kočár. Jak se něco míhalo kolem, tak prostě neusnula. V létě už v kočárku nespala vůbec, tak jsem ji učila spát v postýlce. No a teď už ani to moc nefunguje ☹

brisalek
3. lis 2010

@beruska24.9. ja jse to pochopila, ze ti jde o ten den. Napadl me jen ten kocarek, protoze nase mala by jinde taky neusla, kdybych ji nechala doma tak do postele si nelehne a jinak neusne. Zkusila jsem to dvakrat a vydrzela az do vecera🙂. Ale jakmile ji posadim do kocaru max za 20 min spi, ale vetsinou tak do 5 az 10min.

sussanah
7. lis 2010

@beruska24.9. muj mi spi jeden spanek od asi 8m 😉 U nas hodne zabira ritual, tj vzdy po obede, umyt, vycurat a do postele. Uspavam ho u sebe v posteli, lehnu si s nim a proste hraju mrtveho brouka. Mam uz vysledovane, ze musime chodit spat zhruba porad ve stejny cas s rozdilem max 15min, protoze jinak mu trva usnout i pul hodky. Takhle je uz i zvykly, tesi se, hleda si dudlika a tak. Spi mi tak 1-2h podle toho, jaky ma den. Zkusila bych zavest nejaky fakt pevny rezim, treba se chytne. Anebo to muze byt jak pise brisalek, syn od sestrenky v roce a pul spaval jen asi 20min, vic ani tuk 😅

Ja mam taky dotaz, nemate nekdo zkusenost, jak rozumne odnaucit caste nocni (resp. ranni) kojeni? Odstavovat jeste nechci, jen nevim jak ho rozumne prestat v noci kojit. Nejake tipy?

beruska24.9.
7. lis 2010

@sussanah - poslední dobou mírné zlepšení 😵 Asi to bylo jen další období a do toho změna času.
Ukládám nejpozději ve 13h. (když si neřekne dříve), dám mlíčko, uložím do postýlky a odcházím mýt flašku. Někdy usne hned, někdy zkouší. Jinak se snažím chodit každý den alespoň na chvíli dopoledne ven, aby se ji pak lépe spinkalo 😉 Odpoledne dle počasí a nálady, navíc se už brzy stmívá, tak je to na h....... na houby 😠

sussanah
8. lis 2010

@beruska24.9. to pocasi ted je fakt na houby, zvlaste pro aktivbnejsi deti. Jak odpoledne nemame nejaky program mimo domov nebo alepson nejakou navstevu, tak je s malym k nevydrzeni ☹ Takze kupuju baterku a nepromokavou bundu a budeme chodit i za deste a tmy asi 😅

saarcik77
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
dajus
23. lis 2010

ahoj holky, to jsem ráda, že v tom nejsem sama, syn od roku spí 1xdenně 2 h a to venku, zima nezima, déšť nedéšť 🙂
V noci hrůůůůůůza ☹ je mu 18 měs. od narození se budí co 2 h někdy i dřív.Celý týden bojujeme s nočním kojením,malej závislák 🙂 a to už jsme to zkoušeli tolikrát, teprve teď se nám to daří a začli lépe spát, rekord 4 a 6 hodin
Uspí se jen kojením, tatínkovi se to už podařilo i bez, ale to jen proto, že jsem nebyla na noc doma 🙂 V postýlce ho nemůžu nechat, jelikož z ní od ročku vyleze 😒 Pravidelný režim na něho neplatí.
Je taky moc aktivní a nejraději je venku, takže nás asi taky čeká ta pláštěnka a baterka 🙂 Miluji poledne,kdy spí 2hodinky

dajus
23. lis 2010

myslíte, že je nějaká zaručená rada jak na ně??? 😅 asi jen vydržet, že?