Dítě pořád stojí v postýlce a nechce spát. Co dělat?

zuzuza
13. lis 2010

Co dělat v případě, kdy se dítě poprvé postavilo v postýlce a teď nechce přes den spát a pořád jen stojí a stojí? Pokládat ho, či nechat v postýlce až se unaví?? Jak jste to řešily maminky??

f161
13. lis 2010

@zuzuza Zdravím tě🙂 Předpokládám, že se mimi postavilo úplně poprvé.? Normálně dodržuj režim na jaký jste zvyklí a v době, kdy má jít spát, např. poobědě ho tam prostě nechej, zavři zasebou dveře a jen buď poblíž, a čekej co tam bude vyvádět. Jen ještě jedna věc... S přibívající šikovností tj. vstávání chození atd. je potřeba nenásilně zvyšovat aktivity. Víc chodit ven, o trochu dýl si hrát. Aby se přirozeně víc unavil🙂
Jinak mám vyzkoušené, že pokud jsem už nevládla tělem, prostě jsem malého dala do postýlky, zasypala ho hračkama po pečlivé kontrole, zda nemuže něco rozebrat, sníst a tak, a lehla jsem si do postele vedle postýlky malého. Pokud byl najedený a napitý, byl spokojený a vydržel si krásně nějakou tu chvíli hrát a já jsem měla jistotu, že pokud by plakal, vzbudím se a budu poblíž... doufám, že ti to trochu pomůže🙂)

zuzuza
autor
13. lis 2010

@f161 jasně každá rada dobrá, postavil se úplně poprvé a jelikož ještě nebyl asi zas tak moc unavený tak hned neusnul a prostě si pořád dokola stoupal, už se hrozím, jak ho dám za chvíli spát, co bude dělat, je totiž naučený, že v 7 jde spát, zavřou se za ním dveře a on sám krásně usne, ale teĎ? Co když si bude pořád stoupat??? No uvidíme, každopádně už mám po idilce, ale je to krásný pocit, když na mě kouká a stojí si jak pán🙂, na nejhorší případy mám ještě vypůjčené chodítko🙂

f161
13. lis 2010

@zuzuza Tak předem gratuluji k prvnímu výhledu na svět z větší výšky🙂) A dovoluji si ti vyseknout malý kompliment za to, že máš mrně takhle krásně naučené na spaní. Přesně jako u nás... Po sedmé koupání, papání a do pelíšku, zavřít dveře a štěně usne samo🙂) Nezávidím mamkám, který svý dítko "uspávaj" :D A pár jich znám a musím říct, že s tím maj někdy potíže i ted když jsou prckům 2-3roky... Mnohé sis tím ulehčila🙂 A jenom taková malá zmínka k tomu chodítku. Samozřejmě, každý, ať laik či odborník, má jiný názor na chodítko, takové, do kterého skorochodící mimi posadíš. doktorka mi třeba řekla, ať na to zapomenu, že dokud mimi samo "nedělá krůčky" není vhodné ho do chodítka posazovat a až bude samo chodit, už ho nebude potřebovat. A taky podle jejích slov, mi přijde logický, že to není moc dobrý pro páteř... Ovšem z obliga jsou chodítka o který se mimi jenom opírá ve stoje. Toť vše🙂 Měj se krásně a napiš jak to dopadlo🙂

zuzuza
autor
14. lis 2010

@f161 na chodítka mám stejný názor, ale jelikož jsem přes týden s ním sama a když si teď stoupá, a budu si potřebovat vyčistit zuby, tak ho tam na tu chvilku šupnu, jinak bych tak shrnula, že pokud ho tam dávám tak na 5 minut denně, než se třeba obuju když jdeme ven a on už tady vyřvává🙂, jinak teda večer v pohodě, usl, sice se už rychtoval na stání, ale byl ve spacím pytli a tak mu to nešlo a usl, zato ráno se mu to podařilo i v pytli a jak se chcechtal, byl tak šťastnej, že stojí🙂, tak musím snížit ten rošt v postýlce, máme to celkem vysoko, jsem zvědavá, jak usne dneska dopoledne🙂 a k tomu spaní, to je prostě luxus, z mých kamošek ani jedna nemá takový leháro večer jako já🙂, uspávají u prsa, v náručí apod🙂, tento uspávací rituál mě naučila sestřenice z Itálie, vše bylo popsané v knize Každé dítě může dobře spát, která vychází v nakladatelství, kde jsem pracovala, fakt plno dobrých rad. Teď musím utíkat věnovat se rodince, jsem zvědavá na dopolední spaní🙂 jo a zítra jdem koupit papučky aby mu to neklouzalo🙂 a pak mrknu na vaše fotečky🙂))

neu.sona
14. lis 2010

Ahoj, my měli taky takový problém. Když si začal stoupat, tak to taky furt zkoušel. My máme režim kolem sedmé koupat a do osmi je v postýlce a spinká sám. Dám mlíko, pusu a odejdu a zavřu. Sice má nějaké dny, kdy to zkouší a snaží se, abych tam s ním zůstala, ale je to vyjímečné. Třeba teď nám rostou poslední stoličky, tak je některý den hukot a snaží se si nás podmanit. Já se ho snažím samozřejmě uklidnit, dát mu pusu, pohladit ho, ale usínat tam s ním nebudu (no stejně spí u nás v ložnici). Teď je zase pár dní klid, ale přijde to.
Já bych pokračovala v normálním režimu a ono se to podá. Malý to pochopí a zase bude vše při starém 🙂. Když si stoupne a brečí, tak bych šla a beze slov ho položila, dala pusu a zase odešla. Tak to pochopí, že, i když už umí něco jiného, tak v tomhle je to stejné a nemění se to.

f161
14. lis 2010

@zuzuza Jasný, tak na chviličku je to OK. No vidíš, že to bylo v pohodě🙂 Když je na nějaký režim zvyklý, tak to nezmění, ani fakt, že už začíná stát🙂 Jenom honem honem matraci snížit, aby se mu šikulovi nepodařilo přelízt 🙂 Tak ty jsi pracovala v nakladelstvi ju? Myslím, že to musí být pěkná práce🙂 A budeš se tam po RD vracet? Přeju šťastnou ruku při výběru papuček,aby se koblížkovi dobře ťapalo🙂))

zuzuza
autor
14. lis 2010

@f161 tak matrace snížená, ale teda sotva se tam ohnu🙂, dnes spal přes den asi hodinu a pul dopo, byl unavený tak ani nezkoušel stát a pak odpo v kočáru do 3 hod a teď v 7 už na oči neviděl a jak jsme ho položili, tak usl do minuty🙂, jinak přes den, když s ním klečím na zemi, tak se mě pořád chytá a chce si stoupat, je to tak roztomilý, ale musím teda být pořád u něj, naštěstí má mamka dva dny dovču a pak je svátek a pak jen čtvrtek a v pátek je manža doma, ale další týden už zase samotní, tak to bude záhul a nejhorší jsou rána, stoupl si ve spacím pytli a vyřvával, tak jsem hned musela ven a to už ve čtvrt na 8!! pomoc!!Jo v nakladatelství je to krásná práce, dělala jsem internetový obchod, tak mě to moc bavilo, vkládání knih na web, obálek, ukázek, kapitol, bannerů, atd.., ale vracet asi ne, pač jsem tam skoro hodinu dojížděla a to by se s malým nedalo, mám ještě obě babičky v pracovním procesu a stejně pak chceme druhý🙂, tak zítra hurá na papučky🙂, se těším🙂

lenajsek
14. lis 2010

Ahoj, tak u nás je to cca 3 týdny, co se malej sám postavil, taky v postýlce, a od té doby si stoupá vždycky v postýlce, než usne... máme to taky podobně jako u vás, v cca 19-19.15 ho dáváme do postýlky předtím písnička na dobrou noc, podíváme se na rybky v akváriu, pohladím ho stejně jako vždycky, řeknu mu že ho máme rádi, dám do postýlky a odcházím z pokoje a zavírám dveře. Vím že si stoupne a stojí, vždycky si ještě povídá nebo něco brblá, dívá se ještě na svítící akvárko a pak usne sám... většinou s hlavou opačně... 🙂 Taky jsem se ze začátku bála, že neusne a bude chtít pořád stát, ale neměnila jsem nic na tom režimu a myslím že jsem udělala dobře. Když začne občas plakat, že asi neví jak má usnout, tak tam přijdu a samozřejmě stojí a hledí na dveře a pláče nebo naříká. Tak přijdu, vezmu ho do náruče, ještě jednou mu popřeju dobrou noc, pohladím a položím a zase odejdu a to už usne.
Tak jedině můžu poradit, nic na režimu neměnit, nechat ho ať stojí, pokud je v pohodě, ať si určí sám, kdy půjde spát... už to nejsou miminka, který po přenesení do postýlky jsou ve vteřině tuhý... ať si taky vytvoří nějakej svůj usínací rituál, i kdyby to mělo být to stoupání... hodně štěstí!!!

safety
10. led 2011

Ahoj, mám stejný problém. Do nedávna chodila malá spát 2-3 denně, dá se říct každé 3 hodiny. Dnem , kdy se jí podařilo v postýlce poprvé stoupnout tak spinkací idylka skončila.
Dopoledne jí tam zkouším každý den dát, tak jak jsme byli naučení. Hned stojí a za chvíli už vyvádí a nechce tam být. Přitom se mi zdá unavená.
Odpolední spánek už taky není to co býval. Je to stejná situace a o večeru ani nemluvím.
Takže......ted spí (po děsném uspávání) POUZE jednou a to okolo, půl jedné odpoledne a MAXimálně hodinu.
Jsem už strašně unavená, kolikrát už na ní vyštěknu a pak mě to mrzí. Poraďte maminky prosím.......

janulazaynab
10. led 2011

Ahoj,
my měli stejný problém. Mikulík se naučil stát a hlavně ho začalo bavit skákat na matraci 😀 Řešila jsem to uspáváním na rukách, jako když byl malinký, jenže jsem znovu těhotná a celkově jsem ho nechtěla znovu učit na ruce, když už krásně spinkal sám.. Zkoušela jsem ho nechat vyhopsat, že si lehne a bude spát.. omyl! 🙄 Skákal přes dvě hodiny, řval jak šílený, oči napuchlé, spát chtěl, ale prostě vždycky se zvedl a začal hopsat dál. Skončil mi samozřejmě na rukách. Naštěstí jsme objevili způsob, jak ho uspat pěkně samotného 🙂 Dám ho do postýlky, když je jeho čas po flašce mlíka, přikryju ho, dám mu dudlík, strčím do ruky oblíbeného uspavacího hajánka a lehnu si vedle něj do manželské postele. Když vidím, že se začíná stavět nebo sedat, hned mu řeknu "nyny" (zálěží, jak kdo spinkání říká, že 😝 ) a on si lehne. Samozřejmě jsou chvíle, kdy po něm už fakt řvu, protože se válí, sedá, vyhazuje dudlík, ale zhruba po půl hodině toho nechá a usne 😉 Spinká už jen jednou denně - cca od 10hod do 11.30. Večer koupeme zhruba kolem sedmé a spí už někdy v osm, ale třeba až v devět, jak kdy. Každopádně ležím při něm já nebo manžel a oba pořád meleme "nyny" 😉
Mikulík si plete slovo "nyny" a "nene" - takže když už po něm kolikrát fakt řvu, ať dělá "nyny", když už přes půl hodiny skáče, vytáhne si dudlík a řekne mi "NENE" 😀 😝 😀

deyana
25. črc 2011

ahoj holky, prosím poraďte.. od půl roka spí malá ve svém pokojíčku, mezitím jsme se 3x stěhovali, ale i tady krásně usínala, za 3týdny jí budou 2 roky a před měsícem jsme byli na dovolené, kde spala s námi v posteli. Vrátili jsme se, byla nemocná, takže zase spala dobře, usínala sama.. ale teď, posledních asi 14 dní je to peklo. Řev, kdykoliv se zmíníme o spaní (vydrží i celý den, do půlnoci..), takže jsme jí oddělali čelo postýlky, dali matraci na zem(k narozeninám dostane postel), chce spát na matraci, líbí se jí to. Ale musí tam s ní pořád někdo být a uspávat, vyžaduje fyzický kontakt.. Když už ji uspíme (někdy to trvá třeba 2hodiny), tak jdeme spát, za 2-3-4hodiny hroznej řev, stojí na chodbě, jdeme pro ni, spí s námi v posteli. Tohle ale fakt nechci.. vůbec ale netuším jak ji uspávat a hlavně jak docílit toho, aby spala celou noc a byla v klidu u sebe. Takhle se nikdo z nás nevyspí a je to k ničemu. Zkoušeli jsme homeopatika, ale vypadá to že nezabírají. Už jsme z toho zoufalí.

benjik
27. črc 2011

@deyana my to měli před 1.narozkama,v postýlce zničeho nic být nechtěla, jen s námi v psoteli,přešlo to až když dostala svou vlastní postel.