Dítě se v noci odkopává, má ledový ruce. Je mu zima?

radka.k
17. zář 2008

Ahoj všem,
všude se píše, že teplota v místnosti během spánku nemá být vysoká, ideálně 20-21´C. Mně to tak taky vyhovuje, ale na rozdíl od dítěte jsem zachumlaná pod peřinou až po uši. Náš 14-měsíční syn pod peřinou nevydrží ani pár minut, má potom tak ledový ruce... co s tím? Opravdu nezbývá nic jiného než pořád přikrývat a přikrývat? Když má šíleně ledový ruce, musí to bezpodmínečně znamenat, že je mu zima? Tělíčko má normální.

amj
17. zář 2008

ahoj. máme to podobné. už i větrám aby bylo pod 20stupnů. já teplý pyžamo, tlustý ponožky, moje dcera se už umí svléknout...takže sundá co může a být přikrytá? no to ani náhodu. Vydrží tak 10 minut, pak se odkope..asi ji je teplo 🙂 jsem to říkala Mudr. a ta říkala, že je třeba horkokrevná 😎 přikrejvám pernamentně, i když si vleze k nám do postele, přikrytá být prostě nechce. ale nemocný jsme opravdu jen vyjímečně, takže asi je to ok.

janulle22
17. zář 2008

ahojky nas malej spava v pyzamku a odkrytej..a zima mu neni...zkousela jsi spaci pytel...?myslim si ze i kdyz bude zakrytej tak stejne ma rucicky venku tak je stejne bude mit studeny...zkusila bych pytel aby mel aspon nozicky porad v teple...moc jsem ti neporadila ze... 😔

konoupek
17. zář 2008

Ahoj holky,
tak u nás je to to samé.Denuš nebude přikrytá ani za nic.A ted když nám ještě netopí a máme tu zimu,tak hold musím topit přímotopem,pže jinak by mi zmrzla 😖 .Když jí přikreju,vydrží tak do té doby,než se chce přetočit na jinou polohu,pak si toho všimne a začne se vztekat,tak to z ní musím dát pryč.Pytel my sme třeba nikdy neměli a myslím,že ted už by si na něj nezvykla.V noci cestuje všude po posteli a to by jí "omezovalo",takže by byl 100% zase řvanec.zajímavý,že v kočárku je přikrytá bez problému ,když spí 🙂

radka.k
autor
17. zář 2008

Konoupek: myslím si to samé. S pytlem je potřeba začínat dřív, teď už by si všimli, že je omezuje v pohybu 😖
Oli při spaní leze, kleká si a péruje prdelkou nahoru dolů, staví se přitom na hlavu... V kočárku nemá na tyhle skopičiny prostor a spí nehnutě, takže se neodkope. V kočáru spí na zádech, ale v postýlce na bříšku nebo na boku.

petule.h
17. zář 2008

také máme to samé, odmala se okdopává a sune se po posteli...overal to jistil, te´d k pyžamu dávám taky ponožky..

kopcik
17. zář 2008

my to taky tak máme. malý - teprve 2 měsíční - nesnese být přikytý. dokáže se odkopat a když ho přikryju, tak se probudí, je nespokojený a stejně se zase odkope. ručičky má pořád studené, ale tělíčko o.k. zkusili jsme i spací pytel, ale v tom vůbec nemohl usnout.

kristi
17. zář 2008

nase taky pod perinou nespi, odkope se, leze po posteli, zamota se. Pytel nechce ani videt, natoz v nem spat. K pyzamu dostava ponozky a v noci ji prikryvam, jinak to proste nejde

petrusam
17. zář 2008

ahojky, my jsme pořídili spací pytel a je to v pohodě .. jinak jsem ho předtím 10x v noci přikrývala a to byla hrůza ..

konoupek
17. zář 2008

Raduš tak to máme úplně stejný.malá spí taky hodně na bríšku a na kolínkách zadečkem nahoru a to by pytel u ní teda určo neobstál 😀

moba
17. zář 2008

Ahoj taky radím spací pytel, používáme ho do teď nechce v něm usínat, ale když usne tak ho ve spánku do něj dáváme a dobrý.

zuzik.3
17. zář 2008

Ahoj, máme stejný problém. Když ji v noci přikryju tak se hned odkope a mnohdy se začne vztekat. Minulou zimu jsme měli pytel ale teď ho nesnese. Řve a snaží se ho ze sebe strhnout 😒 Když je moc velká zima dávám jí pod overal body ale stejně má ruce zmrzlé.

grisgot
17. zář 2008

Ahojky! My taky něsnášíme přikrytí..ani v posteli naší velkou peřinou. Ale máme pytel..a ten je super a to taky cestujeme po postýlce. Myslím, že pokud ten spací pytel není moc krátký a úzký, tak v pohybu nepřekáží. Náš Štěpínek si v něm v klídku i stoupne 😉

mmarky
17. zář 2008

jeee, tak to neni jen u nas, ja jsem pod perinou zachumlana a to nase dite je schopny spat v tricku uplne odkryty, kdyz ji prikryju, strasne se vzteka a stejne se zas odkope, uz spi vic oblecena a pravidelne ji prikryvam, uz je to lepsi, vydrzi to i nekolik hodin...ale musim to kontrolovat a bez dohledu na ni okno neotevru - ted kdyz prituhlo

jabber
17. zář 2008

Řešili jsme to samé - dcera se odkope ještě než vůbec usne, usíná s nohama na peřině. Takže jsme jí teď zavedli spací pytel a je to 🙂. V pohybu jí neomezuje, cestuje po postýlce i s ním, takže žádný problém 😉 a přesně jak píše grisgot - i v něm stojí 🙂

sandra81
19. zář 2008

My taky pouzivame spaci pytel. Je to idealni a maji o snad ve vsech velikostech. Od narozeni az po skolu. Takze kdyz je teplo, spi jen v pytli a kdyz je chladneji, spi v pytli a pod dekou.

lenerka
22. zář 2008

ahoj

tak jsem ráda,že to není problém jen náš
od malička spí bez peřiny
vůbec nedokáže být přikrytá

na chatě spí v teplákách mikče a teplých ponožkách
je tam v noci hladno někdy i 18C,když nedokáže vydržet být přikrytá nezbývá mi nic jinýho než jí hodně oblékat
doma máme pořád do 22C
takže jen slabý pyžamko, overálek
vůbec nevím jak jí na tu peřinu naučit

spací pytel?ten rozhodně u nás neprošel!
a hlavně naše Kačka v noci po postýlce cestuje
strašně se kroutí

aniska
22. zář 2008

zeny toto riesime teraz aj my- v pytly vrieska, perinu odkope, tak davam bavlnene teplaky... 😔

lenycka
24. zář 2008

Naše malá v noci taky cestuje a jakmile jí zkusíme přikrýt, okamžitě se vztekle začne odkopávat a je vzhůru! Takže jí přikreju jen občas v noci, když je přelezlá u nás ve velký posteli!
Spací pytel jsme jí dávali minulou zimu, hned po koupeli jsme jí do něj šoupli a dobrý, jenže najednou zlom a jak se začla otáčet a cestovat v postýlce, začal jí pytel překážet a od té doby nesnese nic.
V ložnici máme chladno, musíme nechávat otevřené dveře do obýváku. Nemocná nebývá, ale co jsem slyšela, tak to takhle mají skoro úplně všichni, to mě tak trochu uklidňuje 🙂

alisas
24. zář 2008

Ja taky nedam na spaci pytel dopustit. V lete pouzivam slabsi a v zime tlusty. Jsem zvedava jak to bude v zime jestli budu pres ni davat jeste deku. Loni byla jeste miminko,tak se tak s sebou nemlela.