Dítě se vzbudí uprostřed noci vyspané, máte zkušenost?

marciela
17. led 2014

Ahojte maminky,
ráda bych se zeptala, zda máte zkušenosti s tím, že se vám dítě v noci probudí a nechce už dál spát. Poslední 2 měsíce se mi 11 měsíční dcera minimálně 2x za týden vzbudí kolem 1-3 hodiny ranní (asi po 4 hod. spánku), začne si povídat a hrát si. Když si jí nevšímám a dělám, že spím, začne brečet dokud ji nevytáhnu z postýlky. To si pak asi 1,5 hod potmě hraje a válí sudy v manželské posteli a nakonec i usne. Děkuji za názory.

ratatooy
17. led 2014

taky se nam to bčas stavalo oni se s věkem ditěte spací období mění

mimco
17. led 2014

Já to zažívala minimálně půl roku, ale ona vydžela nespat i 4 hodiny, byla jsem jako chodící smrtka. Přestalo to v jedenácti měsících, kdy úplně přestalo kojení, od té doby spí celou noc. Vydržte 😉

marketa.s
17. led 2014

tak tohle přesně dělala i moje dcera,snad 2 nebo 3 měsíce.Najednou z ničeho nic začla zase hezky v noci spát 🙂

missymici
17. led 2014

U nas to bylo take,nekdy v období kdy zacínala sma chodit pri nabytku.Budila se casteji,skoro kazdy druhy den tesne pred pul nocí,vyspala,čila a chtela z postylky ven.Nekdy jsem vymekla a vyndala ji,kdyz jsme jeste byli vzhuru a byla s nama v obyvaku,...ale vetsinou jsem se ji snazila v te postylce udrzet,trvalo to i dve hodky nez usnula.Ale preslo to cca po 6 tydnech myslim.MOzna po 8 tydnech.presne nevim...ale byl to děs běs.

lucieandrlova
18. led 2014

Taky to dcera dělala cca v tomto období. Chce to vydržet, přejde to. Důležité je, neučit jí, že se bude vstávat...já jsem jí vždycky řekla, že je noc a spí se. A jestli se jí nechce, ať si hraje chvilku v postýlce, ale maminka bude spinkat. Dala jsem jí do postýlky hračku, knížku a lehla jsem si. Ona si chvilku hrála, broukala a pak zase usnula. Taky jsem jí dala napít vody nebo mlíčko. Pokud to dělá ve stejný čas, zkusila bych jí dát chvilku předtím než se úplně vzbudí mlíčko. To by ji mělo zase uspat.

dezyre
18. led 2014

U nás bylo to samé. Ale až tak kolem druhého roku. Staník se pravidelně budil mezi jednou a druhou ranní a usínal až třeba ve čtyři nebo v pět. Brávali jsme si ho k nám do postele a naštěstí býval hodný, tak jsem vedle něj normálně pospávala. Taky to bylo celkem náročné..

medria
18. led 2014

Můj syn má se spánkem problém od narození, rozhodně ani jako novorozenec nespal 20 hod denně, takže jsem zažila časté vstávání, brzké ranní vstávání i problémy s usínáním. Vstávání uprostřed noci také znám, bohužel u nás nefunguje nic jiného než ho vzít a nosit. Dělá to tak asi od 8 měsíců, teď už dvě noci za sebou ne, takže uvidím, jak se to vyvine. Nicméně doporučuji knihu Každé dítě může dobře spát, kromě "návodu" jak naučit dítě spát celou noc je v něm spousta informací o dětském spánku a řada tipů, co může za problémy se spánkem stát. Někdy stačí změnit denní režim dítěte nebo mu naopak zavést velmi přísný režim apod.