Dítko brečí, nemůže spát. Co pomůže?

mysljaja
24. dub 2014

také se vám stáva že dítko brečí že nemuže spát ? jakje ukonejšíte ? co vám pomuže aby usnul?u nas to přez den je dost časté a dokud ho neukolébam tak neusne ,večer to začína být podobné pokud není unavený že usne u kojení děkuju za rady

anetka1701
24. dub 2014

Obě moje dcery usínaly v tomto období na prsu. Pokud nechtěli spát, tak jsem je nenutila a dala je spát až když unavené byly - v tomto věku opravdu není možné budovat režim a dávat mimčo spát "protože by už mělo jít spát"... Často mi usínaly v náručí, na hrudi a spaly tak i několik hodin :o) Nevím, asi jsem maličká miminka hodně "rozmazlovala", ale nikdy za žádnou cenu jsem je nenechala plakat...

karotky
24. dub 2014

@anetka1701 ,asi si dotaz špatně pochopila 😉 @mysljaja se neptala na to,jak má dítě donutit ke spaní,když spát nechce,ale když spát chce a nedaří se mu to.U 1.synka se mi to stávalo dost často.Do 2.měsíců trpěl na koliky-po každém krmení vydržel půl hodinky v klidu,ale pak třeba hodinu brečel a byl tak unavený,že se mu nedařilo usnout. 😖
Když byl větší a to bříško jsme už nemuseli tolik řešit,dávala jsem si opravdu pozor na to,aby šel spát v ten správný čas-ta únava přijde(dřív nebo pozdějí)podle toho,jaká byla noc,v kolik se ráno vstávalo apd. 😉

mumisek01
24. dub 2014

Máme asi podobný problém. Večer mezi pátou a osmou malý šíleně, někdy až hystericky, brečí. Dnes to byly jistě prdy... ale pomáhá pokaždé něco jiného. Dnes pomohla rourka a následně zabalení do zavinovačky i s rukama, včera naopak pomohlo rozbalení ze zavinovačky. U kojení většinou usne, ale po uložení do postýlky je okamžitě vzhůru i s brekotem... zatím jsme na jedno jasné řešení problému nenarazili 🙂

hojda
24. dub 2014

Zkus si tu pohledat obličejovou uspávácí metodu, popísovala to tu jedna mamínka a je pravda, že hodně mamínek to odsouhlasilo, že to funguje 🙂

antoinet
24. dub 2014

Stejný režim dne a uspávám v náručí a k tomu zpívám, pak ho dám do postýlky a když se trochu vzbudí, už ho tam nechám a jen hladím.

favofrenki
24. dub 2014

Mladší syn je náročné miminko, doteď uspáváme v náručí. Zjistili jsme že usíná lépe když ho dáváme spát 2hodiny od probuzení. Stále zavinujeme a pouštíme bílý šum. Takhle malé miminko bych pevně zavinula houpala a zkusila bílý šum nebo jinou hudbu. A pokud usne u prsa tak uspávat prsem.

kachidlo
24. dub 2014

Náš malý byl vyčerpaný, unavený a neuměl usnout. Jedině u prsa a uhoupat. v kočárku to bylo snadné. To jsem jezdila po lese a čím větší výmoly tím spal tvrději, ale doma peklo. Pořídili jsme další kočárek na doma a jezdila jsem přes prkýnko. Jinak taky pomáhala Karpova metoda,ale dudlík nechtěl.Většinou zabral po 45 minutách houpání, zavinutý při bílém šumu. Když začal lézt, tak to bylo horší. Stále "odcházel" z ložnice. Nevím kde jsem přišla na to, že bude chodit do postele v osm. Stejně vždy usnul až kolem desáté. Tchýně říkala ať ho nechám, že se "umlátí " sám a na roce ho to určitě přejde. Tak jsme ho nechávali v obýváku na zemi, ať se tam válí a hraje si. Pak kolem desáté odpadnul bez řvaní.

ivuska027
24. dub 2014

my sme oboch uspavali na fitlopte na rukach do pol roka, potom to same odznelo 😉 Bolo to dost narocne, s manzelom sme sa striedali, ale ako deticky rastli, inak vnimali svet, menej spali cez den, mali ine podnety, upravilo sa to 🙂

svoba
24. dub 2014

Být s ním, být tu pro něj. Jsou děti, které jsou hodně kontaktní. Ve smyslu, chtějí být hodně s maminkou. A jediné, co ty jako matka můžeš udělat, je uposlechnout. Tj. chovat, hladit, nosit ....

killi
25. dub 2014

Malá usíná večer u prsu a přes ji dám přes oči plínku ta zabere vždycky. 😉

mysala
14. kvě 2014

Při problémech s usínáním, nebo prdíky pomáhají masáže. Můžeme dělat protikolikové masáže bříška, nebo zklidňující masáže miminek, ale jsou to vlastně láskyplné doteky maminky, kdy miminko začne záhy vnímat hlazení a zklidní.....funguje to! A my pak máme doma pohodový večer 🙂 U protikolikových masáží je dobré použít přírodní olejíček proti nadýmání, který napomáhá s vyprázdňováním a zároveň působí protikřečově.

mishacsek
14. kvě 2014

Nám pomohlo nejvíc pevné zavinuti i ručiček.. Malý vždy usnul při nošení, houpání, nošení.. Ale pak se skubl a vzbudil se vlastně sám tím jak rozhodil ručičky.. Takže trvalo mi dlouho a metoda se mj nelíbila.. Ale je to tak ze miminku to pomáhá cítit se jako v bříšku.. Když už pak byl silnější a zavinovacku vymotal začal stejně spinkat celou noc 🙂 hodně štěstí..