Divné zvuky miminka ve spánku. Co myslíte?

martina21
20. bře 2008

Prosim o radu moj 4 tydenni chlapecek dela hrozne divny zvuky kdyz spi, ja to ani neumim dobre popsat ale tak 5 min klidne spinka pak se zacne jakoby protahovat a dost hlasite pritom dejcha,nadechne se a pak nasilu a prudce vydechne,zase 5 min je klidny a zase se zacne hejbat a protahovat a zas ty zvuky,a tak celu noc ani spat se mi neda, nevim jestli si to umite predstavit ale tak kazda rada je dobra, mudr se mi moc nezda,rekla ze miminka zvuky delaji ale to nase neslysela,co myslite??dekujimoc

josefa
20. bře 2008

tezko rict, kdyz miminka nereknou co jim je, muj prcek taky dela divny zvuky, nekdy mam pocit jak by prodychaval kontrakce (asi prdiky) jindy zase divne hyka (asi se mu vraci potrava do krku) ...asi 😉

musko
20. bře 2008

Asi ho bolí bruško, keď sa tak naťahuje..... Ak by to bolo stále a intenzívne, choď za Vašou p. dr. - može to byť aj reflux-že sa mu vracia potrava, ako píše josefa.

mikca
20. bře 2008

martina tohle měl můj malej taky..byly to děsně nepříjemné zvuky a hlavně je dělal nad ránem..řešila jsem to tak že jsem ho položila na bříško a bylo dobře...asi fakt to bříško nevím..ale dělal to asi do konce šestinedělí..pak jako když utne s tím přestal...ale je to fakt děs já taky nemohla spát 🙂

martina21
autor
20. bře 2008

ja taky myslim ze je to ten reflux,nekdy slisim ze neco polyka,chrci no rymu nema a kdyz se v noci prisava tak slisim nejake hleny v krku ale pres den vubec,skoro po kazdem kojeni se mu vrati trosku mlicka do pusinky nekdy trocha i nosem,myslela jsem ze je to normalni ze toho moc snedl

petja
20. bře 2008

Marti,taky jsem přesně tohle řešila! Malej různě vykřikoval ze spánku,dělal jakoby zvířecí zvuky a různě řval a hrčel jak páv a pak zas jak tygr!Bylo to ve stejném věku,jako je teď tvůj malý a pak to samo přešlo! Taky sem kvůli tomu moc nemohla spát a psala si s holkama co sme měly stejný termín a je to normální,neboj se !"!! Pokud teda nemá nějaké dechové apnoe nebo zástavy dechu delší jak 5vteřin (do 5 vteřin je to ještě v normě) tak bych se nebála.Dr.má pravdu,že miminka dělají zvuky,je to podle mě součást jejich adaptace mimo břuško...

artuse
20. bře 2008

ahoj, naše malá také vydávala divné zvuky ve spánku po narození, sice se u toho neprotahovala, ale tak občas divně zachrčela jako starej chlap 😅 a někdy zrychleně dýchala, vždy mě to vyděsilo, Dr. mi na to řekla, že miminka můžou různé zvuky vydávat, že jim ale nesmí promodrávat kolem pusinky, že na to mám dát pozor...malá si také z porodnice dovezla rýmu a zlatého stafylokoka v nose, když se toho zbavila, tak už i ty zvuky přestaly, takže roli tam hrála asi zahleněnost...

martina21
autor
20. bře 2008

diky moc petja: presne jako tygr 😀 tak doufam ze to prejde brzo

jankax
20. bře 2008

Ahoj maly taky vydaval strasne zvuky ze jsme se bali, co mu je, hlavne kdyz byl hodne malicky, tak ty prvni 4 tydny, ted uz je to teda lepsi, ale obcas se jakoby protahuje a strasne u toho funi....myslim ze to je bud brisko, protoze u toho i vetsinou prdi 😀 nebo si proste jen cvici hlasivky 🙂
No radsi tohle nez aby mi v noci brecel..... 😀

agatka77
20. bře 2008

ahojky,tak náš Ondra má pět týdnů a taky vydává hrozné zvuky. 😉 asi je to normální,jak koukám.chrochtá jak prasátko,pak chrčí,píská,nadává i brečí, já si vždycky myslela,že se mu nechce spát a je naštvanej,protože pak když usne,tak už to nedělá,ale byla jsem vždycky dost vyděšená,od takhle malinkýho miminka jsem tyhle zvuky fakt nečekala,hihi.a ležíme na boku,protože ublinkáváme,tak se ho bojím dát jak na záda,tak na bříško

jankar
20. bře 2008

ahoj náš Honzík taky vydával po narození divné zvuky,hlavně vnoci,jak starej chlap,jak tu psala artuse 😀 u nás to přešlo až tak po 3 měsících...taky se u toho nedalo spát.Proto si Marti myslím,že to nebude tak hrozné,vydržte a bude líp 😉

aandymo
24. bře 2008

Ahojda,náš Daneček asi 1-2měsíce po narození dělal v noci taky různé zvuky,byl jak náš křeček 😀 Vždy jsem čekala až dokřečkuje a pak jsem mohla v klidu usnout.takže je to asi normálka.

elly
24. bře 2008

Myslim, ze je to normalni...pres den hodne vidi a vecer ve stanku to vsechno ted jejich maly mozecek musi zpracovat..proto se treba hodne krouti, vydavaji zvuky nebo hazi hlavickou.. 😉

pai
29. bře 2008

Ahojky, já jsem taky tou dobou - okolo jednoho měsíce - pozorovala u naší holčičky "podivné" chování ve spánku, letěla jsem s ní zděšená na neurologii, paní doktorka ji bedlivě prohlédla a konstatovala, že je naprosto v pořádku a že si pouze zkouší zvuky, pohyby... - třeba i podvědomě, je to zkrátka ještě nekoordinované novorozeňátko.
Uklidnila jsem se a víckrát jsem nic podobného nepozorovala, přešlo to...