Do kolika hodin spí ráno vaše miminka?

sookie
14. pro 2011

Ahoj maminky, zajímalo by mě, do kolika hodin spí ráno vaše miminka. Naše 5 měsíční slečna spala jako novorozenec tak do 7 a poslední tři měsíce vstává už mezi 5 - 6 ráno, jsem z toho dost vyřízená. Dávám jí spát nejpozději, co to jde, tj. mezi 8 až půl 9 večer, kdy už je opravdu hodně unavená. Doufám, že se to třeba brzo zlepší, ale zatím to nevypadá moc růžově:/ Jak jste na tom vy?

moudivlacek
14. pro 2011

a spi v poledne, nebo taky ne? nas malej do 1 roka pres den vubec nespal, max chvilku v kocarku,kdyz se hodne drncalo a jezdilo rychle 😀 takze spal cca do 6-7 rano a pak usinal vecer taky kolem te 6-7, ale zase to byl maraton v kuse, furt chtel chovat, plakal...
po roce se to zlomilo a ted je z nej velky spac, rano vetsiou spi do 8-9 (samo jsou i vyjimky), v poledne me spi cca 2-3 hodiny a kolem 8 vecer jde spat, nejak to ma obracene, jako maly nespal,ted by spal porad 😀
bohuzel jako u vseho to chce cas, jsou ruzna obdobi a meni se to, nekdy casteji,nekdy to trva delsi dobu, pokud mala nema nejake problemy kvuli kterym nespi (zouby, boleni briska...) tak bych to nechala, i kdyz chapu, ze je to silene 😉

veruska007
14. pro 2011

První chlapeček je nespavec, od porodnice chodil spát mezi 20 - 21h a spal cca do 5h a s výjimkou jara a léta, kdy vstává ve 4h, spí pořád takhle málo 😒 . Druhý chlapeček je naopak sova, chodí spát kolem 22 - 23h, ráno by spal, ale ten starší ho mezi 5 a 6h stejně vzbudí.

sookie
autor
14. pro 2011

@moudivlacek okolo 9 spi 20 minut (každý den a přesně tak dlouho 😀 ) a pak odpoledne v kočárku tak 2 - 3 hodiny. jinak je v pořádku, s tím ranním vstáváním mám spíš problém já🙂 kdyby jí aspoň stačilo dát hračku a že by si hrála sama, ale to ne, má tu nejlepší náladu a chce si "povídat" a blbnout s náma🙂

misi.21
14. pro 2011

Mojí holčičce bude za týden 5 měsíců a spí do 9-10hodin. Ale zase mi dřív než v 21.30 neusne,takže si asi nevybereš... Od 1 měsíce nespala vůbec přes den a usínala v 19 a spala celou s jedním kojením do 10. Pak ze dne na den začala spát přes den a budí se v noci. Teď to je tak,že usne ve 21.30 a budí se v noci na kojení většinou tak 3x( teď vstávala po hodině skoro týden,ale to bylo nějaký blbý období),vstává mezi 9-10 a přes den spinká tak 3x po hodince. Zkoušela jsem jí jedno spaní vynechat,aby usínala večer dřív,ale byla akorát uplakaná,takže se řídím podle ní a doufám,že se jí to zase změní a bude usínat trošku dřív...

sookie
autor
14. pro 2011

@misi.21 jejda, 3x za noc vstávám běžně, ona je i pěkně nenažraná 😀 no je to dobrodružný s miminkama🙂

moudivlacek
14. pro 2011

@sookie jako je to blby vim, ale asi nezbyde, nez to nejak prezit 😉

misi.21
14. pro 2011

@sookie jojo,mě se ale víc začala budit až začala míň pít přes den. První 2 měsíce to byl masakr s kojením,byla na prsu třeba 1,5 h v kuse. neuměla se pořádně napít. Pak se to naučila a zase se začala budit v noci 🙂 Taky vstávám běžně 3x,takže když jsem teď vstávala třeba 10x,tak to byl mazec. Ale za pár měsíců to stejně zase bude jinak... 😉

dana3262
14. pro 2011

Nasemu je teprve 9 tydnu. Spi od cca pulnoci do 5-6ti v kuse, ale pak rano zase kolem 7 jeste usne. Spi hodne. Na Prvni spal asi 8-10h denne. V noci 4h, 3, a pak 2x pul hodiny, hodinu a v kocarku byt moc nechtel. Pak kdyz jsem ho nechala pricucleho nonstop u prsu, tak vydrzel dyl, ale to jsem se furt budila. Takhle to bylo asi do 13.mes.

ustarana
14. pro 2011

Pavlik rano chrni do 11, ale zato chodi spat az dlhsie po polnoci. Krmim ho 2x, v 5 a v 8. Skusala som ho rano zobudit skor, ale nez som ho prebalila a prezliekla z pyzama, tak bol zas tuhy. Skusala som davat ho vecer skor spat, a to zas bola hodina revu a dvadsat minut spanku a stale dookola do 1 v noci. A na to nemam nervy, tak som sa zmierila s tym, ze mam doma sovu.

petra.happyday
14. pro 2011

Naše malá chodí spát cca po 19hod, někdy usne až třeba kolem 20hod...ale většinou spinká celou noc tak minimálně do 7hod, tedy pokud nás zrovna netrápí zoubky apod.

sussanah
14. pro 2011

Nas mlady spaval od 21h do 6 do rana, potom se nakojil a pokracoval do 9 😎 Nas maly ale zas tak dobry neni, chodi spat kolem 19h a vstava rano v 6 (nekdy i o pul 6 😖 ). Behem noci se budi x-krat na kojeni a prebaleni. Po tom vstanuti vydrzi vzhuru tak hodinku a jde si zdrimnout na aspon 30min. Potom teprve zacina normalni denni rezim.

brisalek
14. pro 2011

DCera usinala mezi 9-10 vecer a vstavala mezi 5-6 rano. Pres den spala 3-4x 20 min. Tak v 10 mesicich se to zlepsilo usinala mezi 8-9, vstavala mezi 6-7. (v noci se budila i 10x). Od tak 14m usinala mezi 9-10 vstaval mezi 7-8h(pres den spala tak hodinku), Ted uz vic jak 10mesicu nespi pres den a usina po 7h vecer vstava mezi 6-7h rano

beruska24.9.
14. pro 2011

Naše 3m. vstává ráno kolem půl 6, někdy mě tahá z postele už ve 4h. ráno - to jsem ji zatrhla 😀 a občas si chce v noci ´´povídat´´, takže trvá i hodinu, než ji znovu uspím. Jinak se budí na um v noci přibližně po 4-4,5h.
A 2letá vstává ráno kolem 6-6.30h. Ted jsem zrušila dudáka, takže přes den nespí vůbec a večer dlouho usíná (zpívá si v posteli), ale většinou do 21h. spí pokaždé. V noci se budí stále x-krát za noc od malička.

meo
14. pro 2011

Tak moje zlatíčko jde spát ve 20:00 a vstává 7:30 - 8:00. Takže já si stěžovat nemůžu.

simonceli
14. pro 2011

Malá vstávala tak okolo půl 7 a chodila spinkat ve 20h a nějak si to upravila ateď poslední 3 měsíce chodí spát 21 - 21.30 a spává do 8.30 - 9h

helcenka
14. pro 2011

Ahoj,
neboj, ono se to změní. První mimíš mi spal taky různě. Každé dva, tři měsíce se to měnilo. Zrovna tak "spací režim" přes den. Měli jsme též období, kdy vstával jako tvoje holčička. Pak se to třeba překlonilo a spal do 7 - 7,30. Jinak v 6 měsících spal od 21 hodin tak do 6 bez buzení a od té doby se v noci budit přestal. A to spal 3x přes den - tak hodinu dopoledne, dvě hodiny odpoledne a ještě k večeru si na půl hodiny až hodinu zdřímnu. Teď mu budou v lednu 4 roky a ještě po obědě spí tak hodinku někdy dvě. A večer usíná tak kolem 20,30-21,00 a ráno vstává mezi 6-7 s výjimkou když chodí do školky, to musí vstávat už v 6.
A teď naše druhé zlatíčko taky vstává různě. Malé je 7,5 měsíce a momentálně vstává kolem 6-6,30. A večer usíná kolem 20,00 a budí se minimálně 6x za noc na kojení. Ale ještě před měsícem vstávala také kolem 5,30. 😝

sookie
autor
14. pro 2011

No koukám, že na tom nejsem ještě úplně nejhůř! Tak uvidím, třeba si časem nechá říct a zjistí, že dlouhé vyspávání je fajn 😀 Co bysme pro ty naše zlatíčka neudělaly, že...

ijaka
14. pro 2011

Ahojky🙂Tak malé je dnes přesně 11 měsíců a chodí spát kolem 20.00h a budí se jen jednou kolem 2.00 v noci na mlíčko.Spí tak do 7.00.Ale je spáč a přes den spí ještě dopoledne od 10.00 tak hodinku a půl a potom od 15.30 do 17.30h:-)...Takže si asi nemůžu stěžovat🙂.........

daisyr
14. pro 2011

Ahoj, každé dítě je jiné, my to máme podobné, jako ty, do cca 3 měsíce spal docela dobře v noci a někdy i celou noc do 6 h rána třeba, ale pak se začal dost budit na kojení. Syn toho celkově přes den moc nenaspal, vždy si tak na půl hoďky dáchnul....Teď je mu teda rok a půl a přes den spí jen 1x tak 1,5hodky, ale ráno se mi stále budí kolem 6h a to se dost budí i v noci (kojím teda už jen večer a ráno). Jinak co jsem vypozorovala, tak v zimě, při zimním času to má stále o tu hodku posunuté, proto se i o něco dříve budí, než v létě a pozdější odchod do postýlky večer nepomáhá, spíše naopak... a já bych tak spala do 7h, to bych byla zlatá 😉

gamma
15. pro 2011

Ahoj, moje 4měsíční dvojčata maj po 19. hodině jídlo, po osmé je uložim, ve 23 probudim na další kolo krmení a pak chrněj až do 8 do rána. Zkoušela jsem jídlo před půlnocí vynechat, ale výsledkem bylo akorát to, že v 5 měli hlad a byli vyspatí, zatímco já total ko 🙂

vilibalda
15. pro 2011

Míša v 5 měsících chodí spát až kolem 23 hod. či půlnoci a vstává mezi 8 až 11 hod. Přes den si kolem poledne zdřímne na 2 hodinky a v podvečer dá ještě hodinu. Chodíme spát kolem půlnoci, takže to až tak moc nevadí, manžel si jí aspoň užije, ale byla bych raději, kdyby šla spát třeba už ve 22 hod. 🙂 Pořád mi přijde lepší, když jde spát později než když by nás budila před 7 hodinou 😀

hamma
15. pro 2011

@vilibalda My to máme taky tak. A to má už rok a dva měsíce. Někdy usne "už" v 10, ale většinou až po 11, vstává ta kolem 10 ráno. Nikomu to raději moc neříkám, protože se všichni diví, ale já jsem taky ráda. Jsme s manželem oba noční ptáci a představa, že mi díte vstává v 7 ráno je pro mě děsivá.

sookie
autor
15. pro 2011

co ja bych dala za to spat aspon do tech 7!:( dnesek byl extra vyvedenej, v noci vzhuru po 1,5 hod, porad me vysavala, od pul 6 rano uz nezabrala vubec, dopoledne ta jeji dvacetiminutovka a odpoledne se v kocarku vzbudila po 10 minutach a uz neusnula a vyzadovala bavit, no jsem mrtva! a manzel si prijde z prace a heka, jak je desne unavenej, a ze se pry v noci vubec nevyspal (pekne keca, celou noc si pekne chrupkal, bohuzel mam prehled:/) do postele si demonstrativne zalez jeste nez jsem uspala mimi, no nezabily byste ho??? 😀

boobinka
16. pro 2011

3 měsíce - dávám spát v 19:30h a stává kolem 9h ráno 🙂 snad jí to vydrží 🙂
3 letý - chodí spát v 19:30h a stává kolem půl 8h ráno...

vafle
16. pro 2011

máme rok chodíme spát v 8 a vstáváme v 9:30 (+- 5 minut) přesný jako hodinky, do 7 měsíců byl s námi v posteli.....všichni tři jsme zvyklí vyspávat :D

diviska
16. pro 2011

Moje spí od narození docela dlouho, nejdřív vstává v půl osmé, ale například dneska jsme se vzbudily v 11 hodin! A to chodí spát v 8:30 🙂 já mám ale andílka, myslím, že je to satisfakce za špatný začátek 🙂

28marci
16. pro 2011

U nás se zatím vyspává hojně, ale Dorka má 16 dní, tak zatím prospí, co se dá... Ale v noci naprosto luxusně, večerní kojení mezi 8 a 9 a pak spí i do půl 2 a pak zase do 5, v 5 si ji vezmu k sobě do postele, když táta odejde do práce a válíme si šunčiska do 9 a déle 😉 Je mi jasné, že to nebude takhle pořád, ale zatím si užívám plnými doušky téhle pohody a hlasitě klepu na dřevo, zatím žádná probdělá noc a já jsem odpočatá a vyspaná víc než za celé těhotenství, kdy už jsem nevěděla, jak si lehnout. Doufám, že to vyspávání Dorotce vydrží, genový fond na to má - máma i táta spí první ligu, větší spáči než my snad neexistují 😀 😀 😀 😀 😀