Dvě miminka rok po sobě. Spíme každý u jednoho

justinka
8. zář 2007

Ahoj maminky.
Před týdnem se nám narodilo druhé miminko. Máme ještě chlapečka kterému je 13 měsíců. Chtěla bych poprosit o radu. Děti nemůžou spát spolu s námi v ložnici,protože když se miminko vzbudí na kojení tak starší Filípek je hned vzhůru a kouká co se děje. Spíme teď odděleně, já s miminkem a manžel se synem. Nevím jak to máme řešit dál. Prosím když máte někdo zkušenost poraďte. Starší syn spinklá celou noc bez probuzení a nerada bych mu to zkazila. Děkuji

pipisek
9. zář 2007

ahoj justinko
já ti tedy neporadím, bohužel. mám od sebě děti 9 let. každopádně tě obdivuju, že máš děti od sebe jen cca rok a držím palce ať vše zvládneš !!!
hodně zdravíčka celé rodince!!!

patynkamaminka
9. zář 2007

ahojky justinko,
my máme děti 25 měsíců od sebe a ze začátku jsem se taky bála spaní, starší dcera se ze začátku sice taky budila ale ne vždy, protože spí tvrdě (ted už si na ten jeho brek i zvykla takže ji to neprobudí) a ted začíná spinkat hned vedle naší ložnice, kde má svůj pokojíček. Někdy spí tam, někdy spí u nás a v noci si třeba přejde k sobě do pokoje. Tomáška dávám do ložnice spinkat až cca kolem 23h (po krmení) a on potom spinká až do rána, někdy i déle než Pavlínka 😵 Takže stačí vydržet ty začátky a uvidíte že si zvyknete 😉
Držíme palečky a pozdravujeme

mapris
9. zář 2007

justinka,
ahoj, tak to te teda obdivuju, ze to takhle zvladas. Drzim palce.Ale jak tady pise patynka. Pokud mate jeste jeden pkojicek, tak maleho davejte spat tam. Moji dcera uz spi sama v pokojicku skoro mesic. Ale budi se 1-2 v noci - ale to i kdyz spala s nama.

drago
9. zář 2007

Ahoj justinko, taky tě obdivuju dvě děti rok po sobě. Já mám sice dítě jen jedno, ale třeba moje kámoška dává malýho od 7 měsíců spávat do pokojíčku. Dá mu tam chůvičku, kdyby se vzbudil, aby o něm věděla. Spí jí taky celou noc. 😉

tiki
10. zář 2007

Justinko, my jsme se sestrou byly od sebe skoro dva roky a nasi to taky praktikovali jako vy - ja s maminkou v loznici a sestra s tatkou v obyvaku. Ale verim tomu, ze to jde i jinak, teda uprimne doufam, protoze se na druhe taky chystame 😉

honzik11
25. srp 2013

@justinka
máme byt 3+1 a děti věku 5 let, 3 roky, 2 roky a poslední má 8 měsíců
Pokud to jde, tak každý spí jinde, ale občas je to boj. A když jsou nemocní, tak to je teprve něco. 🙂
Pár tipů jak na spánek dětí je tady: http://www.bobecek.cz/2013/02/vychova/deti-a-sp...