Dvouletá dcera začala vyvádět v postýlce, poraďte

neuwinka
26. říj 2013

Ahoj, snad mi některá poradíte. Máme tři děti- syn 7 dcera 2 a poslední má 10 měsíců. Prostřední dcerka začala večer dělat scény s usínáním. Předtím normálně rozdala pusinky a šla spinkat- sama do svého pokojíčku,ale posledních cca 14 dní je to horor a je to čím dál horší. Položit do postýlky chce jen ode mě, manželovi dá pusinku a hotovo. Já ji pohoupu, zazpívám, obložím ji plyšáky....vše jak je zvyklá. Zhasnu a odejdu. Do 5 vteřin řev jakoby ji na nože brali a ječí i hodinu v kuse! Zkoušela jsem tam zajít přikrýt a zase odejít a stejně ječela dál. Před časem začala vymýšlet, že má hlad a chce ještě papat, tak jsme ji párkrát vyhověli- a to asi byla chyba. Teď jsme její lest prokoukli a odepřeli jí vyhovět. Nejhorší je, že kluk ráno musí vstávat do školy, takže ji nemůžu nechat ječet donekonečna. Zatím nechci volat doktorce,ale už jsem z toho na prášky.... ☹ DĚKUJI VŠEM ZA RADU.

veronikaka
26. říj 2013

Já si myslím, že to bude způsob jak si více vynutit maminku. Máme o rok starší holčičku a taky to zkouší s hladem 😉 . A taky máme mladšího sourozence a nechci jí nechat vztekat, aby mladší nevzbudila. Je to začarovaný kruh. Osobně si myslím, že to časem přejde.

aneta15
26. říj 2013

Můj syn to dělal taky, má společný pokojíček s dcerou, tak jsem to řešila tak, že jsem si lehla vedle postýlky na zem, držela ho za ruku a počkala až usne ( někdy se uklidnil a já se nenápadně vyplížila ještě dřív než usnul), asi za dva měsíce ho to přešlo. Byl taky schopnej řvát hodinu v kuse až se zalykal jen jsem si vedle něj lehla tak byl v pohodě. Moc výchovné to asi není ale bydlíme v bytovce a sousedi nejsou zvědaví poslouchat večer hysterické dítě 🙂

glimmer
26. říj 2013

Já mám Aničku (3 roky), je naučená chodit spát kolem 20. hodiny. Dlouho to bylo OK, ale pak taky začala chtít jen mě, uložila jsem jí, povídala pohádku, pak chtěla ještě jednu a jednu a já vyprávěla i hodinu pohádky. Po pohádce jsem odešla, za chvíli vylezla, že musí čůrat (vymáčkla ze sebe asi 2 kapky), pak zase, že má hlad, napít, ... takhle to bylo skoro měsíc ... a pak to přešlo samo od sebe. Taky jsem jí nechtěla nechat řvát, protože chodí spát společně s Vítkem (1rok), sice spí v pokoji vedle, ale nechtěla jsem aby ho budila. Vyhověla jsem jí v čůrání (učíme bez plenky na noc) a v pití. V ničem jiném. Dala jsem ji na záchod, když se vyčůrala hned do postele, když se napila tak taky, prostě aby měla co nejméne pohybu po bytě. Pořili jsme usínáčsk co hraje melodie a promítá obrázky na strop, u toho vylezla jen když to přestalo hrát (po 15 min.) a to se stalo asi 3x.

zuzik24
26. říj 2013

A co to řešit tak, že si k ní lehneš a ona spokojeně usne? 🙂 Já to občas udělám a je do pěti minut vytuhlá. Dcerka taky zkouší, že má ještě hlad, žízeň, že chce čůrat, že se bojí tmy apod. Prostě mě potřebuje, tak k ní jdu než abych riskovala, že se mi probudí druhej dravec 😀 Ještě na to mají nárok, jsou malé a mámu potřebují 😉

tvarohacek
26. říj 2013

Tak já tedy nikdy neměla to štěstí, že bych děti uložila a ony v klidu usnuly. Priblizne do 18 ti měsíců jsem je vždy "ukojila" ke spaní a pozdeji jsem si vedle nich lehla a ony tak do půl hodiny usnuly a ani tehdy se to vždy neobešlo bez pláče. Ani jsem nevěděla, že to jde i jinak.

margeta
26. říj 2013

U nás nejlíp funguje s k nim na chvíli lehnout, aby se zklidnili a za chvíli je minimálně jeden tuhý 🙂 Tomu druhýmu to občas trvá dýl, ale aspoň se zklidní.

zuny
27. říj 2013

naši kluci od dvou let mají velkou postel a oba usínají ve společném pokojíčku. Mladší taky zkouší -chce kakat,čůrat, pít, vždycky vyleze...trvá to tak půlhodiny - až všechno udělá a vyleze znova,už na něj huknem. Teď jsme to částečně vyřešili tím,že pustíme potichu písničky na CD....Starší taky chodí do školky a navíc po obědě nespí, tak chodí oba spát před osmou a vstávají v 7, mladší chodí spát po obědě.

svha
27. říj 2013

mám 25.měsíční dceru a tohle u nás začala kolem dvou let taky, tatínka nechce, musím s ní jít spát já a ležím u ní, dokud neusne, nic jiného u nás nezabralo, je to otázky 20 minut než usne, přitom usínala jedna radost do dvou let a bylo jedno, jestli u ní byl táta nebo máma (s tátou to šlo líp, na mámu už sem tam něco zkoušela), perfektní byla želvička lampička s měsíčkem a hvězdičkama, co se promítají na strop, teď musíme mít rozsvícenou lampičku, asi se bojí tmy, ale ještě to neumí vyjádřit, třeba je problém v tomto, jde prý o období, kdy se začínají děti bát, u staršího jsi to nepozorovala?? já má jen jedno dítko 😉 a začíná mít dost živé sny, kdy mluví ze spaní, brečí a tak

zuzec
27. říj 2013

mam 2 rocnu dceru a toto mi tiez zacala robit, ze chce iba mna....presne tak to robila aj starsia dcera v jej veku....je to docasne...aj ten plac, to len nieco skusa, u deti taketo moresy dlho nevydrzia, ale verim ti, ze je to na nervy, ked ti dalsie 2 deti chcu spat....mne tak pred par tyzdnami zacala vzdy hrozostrasne plakat v noci, nedalo sa s nou komunikovat, dotknut sa nic, bola ako nepricetna....trvalo 2 tyzdne, kym som prisla na to, co to bolo...boleli ju nozicky, tak som jej pred spanim vzdy natrela eukalyptovou mastou nohy a zo dna na den tie hrozne revy v noci prestali...ale tie 2 tyzdne, co tak v noci plakala boli hrozne...Tak drzim palce, aby si aj ty nasla sposob, ako seknut s tym placom, urcite sa nieco najde 😉

evol06
27. říj 2013

U nas to same zacalo asi na 20m, do te doby od miminka usinala sama v klidu a najednou jako kdyz utne. Asi mesic jsem se snazila ji to znovu naucit, ale vzdy to byl hrozny brek a krik, takze jsem to vzdala. Proste me ted asi potrebuje vice nez drive, takze sedim vedle jeji postele na kresle a ctu pohadku dokud neusne. Uz to tak praktikujeme par mesicu, Nelinka se uklidnila a uz nema potrebu me hlidat, takze pri pohadce behem 15min krasne a klidne usne. Je to asi obdobim a urcite z toho casem vyrostou🙂