Dvouleté batole se začalo v noci budit žízní. Proč?

petardice
1. srp 2011

Ahoj holky, nemáte některá stejnou zkušenost? Dceři teď byly 2 roky, necelé tři měsíce jí totéž, co jíme my (do té doby jsem jí vyřila sólo jídla - málo solená a jen s bylinkami, případně sladkou paprikou, tedy žádné koření). Ve dvou letech (tedy před 14 dny) jsem přestala dávat k večeři Hami kaše, malá si sama říká o cheba se sýrem, tak ho dostane + k tomu dvě deci Nutrilonu (ne vždy vypije). Bohužel se ale v poslední době začala v noci 3-4x budit, což nebylo ani v době, kdy byla miminko - vždycky byla to zavíděníhodné dítě, co prospí celou noc, první měsíc jsme ji naopak museli na krmení budit. Pít dostává jen vodu, mlíko (ráno a večer), sem tam neslazený čaj, ale miluje čistou vodu, takže pije hlavně tu (i v noci). Nejdřív mne napadlo, jestli to není tím, že večer dostává banánový Nutrilon a nebudí ji chuť na sladké, což jsem ale záhy zavrhla, protože kaše jsou taky sladké. Teď si říkám, jestli nemá příliš soli (byť solím decentně a dosolujeme si sami na talíři), zatížené ledviny a proto nemá potřebu té vody, ale proč zrovna v noci a není to celý den? Jinak denní jídelníček je: snídaně cornflake + Nutrilon, svačina ovoce, pak oběd - to samé, co my, odpo svačina - jogurt + případně ovoce nebo zelenina, večeře chleba s dětským eidamem + Nutrilon. Takže zas až tak přesolená snad být nemůže, ne? Nenapadá vás někoho něco?

mamkamarketa
1. srp 2011

@petardice ahoj. a nemate doma horko? (ja vim,ze je venku zima,ale treba ma teply pyzamko nebo tak) me se syn (2r8m) budi na piti kdyz je nemocny,nebo kdyz je mu teplo...
jinak se mi temer skoro kazdou noc budi na mliko ☹ ale u nej je to tim,ze neji nic pres den a v noci ma hlad 🙄 ale to je neco jineho

petardice
autor
1. srp 2011

@mamkamarketa doma máme standardně 22 - 23, na spaní tak 18, takže horkem by to být nemělo, v tom je pořád všechno tak, jak obvykle. jediná výrazná změna je to jídlo, proto mě napadlo, jestli pro ni není to koření a sůl příliš velká zátěž...ale když jde jen o jedno jídlo denně?...

beruska24.9.
1. srp 2011

@petardice - a nemohou růst další zoubky, když je to teď z ničeho nic?? Naše malá (22m.) se také budí 1-2x v noci na mlíčko, ale to u ní normální.

verka12
1. srp 2011

Ahoj Nemím jestli bydlíš v paneláku nebo domečku, ale nám poradila kamarádka pořídit zvlhčovač vzduchu, v paneláku je suchý vzduch.

petardice
autor
1. srp 2011

@beruska24.9. tak zuby mě nenapadly, ale dívala jsem se jí shodou okolností do pusiny minulý týden a nikde nebylo po zadních stoličkách ani vidu ani slechu, ovšem je možné, že se jen poposouvají a vidět ještě nejsou. Ale když si vzpomenu na zoubkové období, vždycky se probudila, poplakala si a hned usnula, pít neměla potřebu, jen ji asi budila bolest. Teď se probudí, zařve "bumbat", napije se, padne a spí, tak nevím, ale kéž by to tak bylo, to by byla jistota, že to zanedlouho přejde 😉
@verka12 jsme v domku, netopíme a v ložnici celou noc (případně i den, pokud není vedro) větráme, navíc jsou teď extra deštivé a vlhké dny, takže tohle by mělo být taky OK...

verka12
1. srp 2011

@petardice No my si se zubama užili , takže možná to fakt budou ty zoubky.A nebo si jen potřebuje zvyknout na trošku jinou stravu, i když moc nelolíš, ale mám pocit, že na děti jen sebemenší změna působí negativně- určitě se to srovná a bude zase v pohodě. My se tedy na pití většinou nebudíme, ale je málo nocí, kdyby o sobě malý nedal vědět. 🙂

miarosa
1. srp 2011

Ahoj, nám je 16. měsíců chlapeček, a asi tak měsíc se mi budí normálně na pití, rostou nám poslední zoubky řezáky dole , oba najednou, v noci se vzubí někdy jednou, někdy i víckrát, hledá pití, napije se a spinká, vzuchem to není, pořád prší hodně větráme, řekla bych že je to prostě takové období, a pokud se vzbudí jen na pití, tak bych to neřešila, Jinak obědy jí to samé co my, večere kaše nebo chleba s máslem, šunkou. nebo to co my. Taky sem si říkal a že je to tim jídlem, ale když mu ten den dám, jen oběd od Hami, večeře kaše a svačinky ovoce, jogurty, tvaroh, tak je to stejné, možná i horší. Je pravda že to může mít po mě já se od mala celý život v noci budím taky na pití, takže když se vzbudí on, napiju se i já a jdeme spát 😀 sme taková sehraná dvojka 😀 mam parťáka 😀

petardice
autor
2. srp 2011

@verka12, @miarosa tak to snad budou opravdu ty zuby, i když mám pořád mírné pochybnosti, normálně u nás růst zoubků neznamená běžnou horečku, ale rýmu + kašel na 14 dní (takhle se projevovaly špičáky a první 4 stoličkyk, zbývající zoubky jen sem tam oplakala) a teď je naprosto zdravá a hlavně to noční buzení už trvá docela dlouho na zuby (na to, že i u prvních stoliček se v noci budila s pláčem jen cca 3 dny), ale je možné, že ty zadní ji extra trápí. Včera večer jsem zkusila dát obyč Nutrilon (předchozí dny dostávala banánový) a v noci se překvapivě probrala jen jednou, zavolala maminko a spala dál. Takže: buď to byla velká náhoda, nebo to jsou ty zuby a konečně to ustává, nebo jí to sladké na noc vadilo (což je nejmenší pravděpodobnost, vždyť ty kaše jsou taky sladké, že)...
mimochodem, @miarosa, koukla jsem ti do albíčka, Tomášek je nádhernej kluk! Má oči, který by mu záviděla kdekterá holčička, to je jednou budeš odhánět košťatama 😝 Ale hlavně - to v pokojíčku na zdích jsou jednotlivé samolepky přímo na zeď? My jsme čekali mimčo letos v lednu, takže jsem vloni po létě plánovala výzdobu pokojíčku a odsun Lucky z ložnice do něj, ale nakonec se všechno semlelo trochu jinak a malá zůstala v ložnici. Teď už je to znovu aktuální a znovu přemýšlím, jak pěkně vyzdobit pokojíček, tak hledám různé inspirace, tipy a hlavně zkušenosti. Nezkoušeli jste tu samolepku sundat? A jak to drží? Zajímalo by mě, jak moc to pak oškube malbu...samolepky se mi líbí, ale máme taktéž barevné stěny a následné přemalovávání, když budou na zdi velké strhané fleky, mě docela děsí, takže přemýšlím nad nějakou výzdobou ze sololitu (na fleru prodávají moc pěkné dekorace, ale je to pochopitelně dražší než samolepka :(), která se přichytí jen kouskem oboustranné samolepicí pásky...

paulie
2. srp 2011

Ahojky, náš starší se v noci na pití budí i po odstavení - tak má už přes rok v posteli netekoucí pítko s vodou a když má v noci potřebu, tak si ho prostě vezme a napije se ... zvládá to skvěle i v polospánku 🙂 Díky tomu se moc neprobudí a hned zase usíná a my nemusíme z postele 😅
Je tedy fakt, že mně noční pití přijde normální, pže já sama v noci piju, pokud mám potřebu (což je velmi často) 🙂

benjik
2. srp 2011

Mě taky v noci pije jak duha. Ale to je tím,že jsem ji před 3 týdny odstavila. Má tu láhev od jupíka s membránou,sama si ho vezme e a napije se dle potřeby a i když s ním usne,tak nic nevyteče.

petardice
autor
2. srp 2011

@paulie @benjik tak netekoucí pítko nepadá v úvahu, než by usnula, byla by zlitá celá postel (ono když se s jakýmkoli "netekoucím" pítkem chvíli klepe, tak téct začne - vlastní zkušenost 😀 ). A když jí to tam podstrčím, až bude spát, tak o tom zase v noci nebude vědět. Nicméně doteď v noci nepila (ostatně ani my se v noci nebudíme), tak to snad nebude mít pokračující tendenci. Uvidím, jaká bude dnešní noc - vypila téměř 2dl mlíka a v postýlce po pohádce ještě vodu (hold má vodu radši, než mlíko, takže si evidentně nechává místo...)

benjik
2. srp 2011

@petardice jo? mě se to ještě u toho jupíka nestalo,ta membrána těsní fakt dokonale. Mě taky předtím nepila,ale ono to ted může být i tím počasím,je furt dusno nebo vedro nebo oboje.- uvidíš na podzim,jeslti bude ještě chtít nebo ne.

kristi
2. srp 2011

a kolik toho vypije za den? ja v noci chodim taky pit, tak 2x..jen vodu,ale proste musim

miarosa
2. srp 2011

@petardice ahoj, a kolik tedy máte zoubků, protože to nemusí být zoubkama, ale opravdu tím papaním. Vždycky když Tomík pláče, tak mu dám napít, koukám do pusinky jestli si tam šahá a taky jestli nemá hlad a nás taky trápí bříško, tak i to kontroluju, ale teď to jsou jen zoubky, máme všechny, jen ty špičáky dole nás trápí a se stoličkama sme neměli žádné problémy. Ale po tom co sem si to přečetla tak sem ho dneska kontrolovala a dneska měl k večeři s námi zapečené brambory, neblo to moc slané že přítel nadával, tak sem zvědavá jestli se dneska na pití vzbudí, navíc ty dásně má už pěkně napuchlé, už se zoubky klubají 🙂
Jinak moc děkuju, často se nás ptají kolik je holčičce a že je šikovná holčička atd. kvůli těm očím a vláskům si ho pořád pletou s holčičkou idkyž má absolutně chlapecké oblečení - no nechápu, ale lepší než kdyby holčičce říkali chlapeček. No a ten pokojíček sme jeden výkend, když sme měli hlídání, rychle udělali s přítelem aby sme pak večer měli pohodičku 😀 sme na to vyzráli. Takže ráno sme koupili Dulux kiwi a modrou sme si nechali namíchat, Primalex color, vybrala sem si tuhle modrou, chtěla sem hodně křiklavou, ale až tak moc není. No a nálepky sem koupila přes net, je to něaká edice Fisher Price, mají i jiné motivy, třeba farmu nebo zoo, já chtěla tuhle, jsou tam všechna zvířátka, od slona až po želvu nebo žraloka, ty barvy byli drahé, nálepky kolem 1500,- ale jsou veliké a opravdu po celém pokoji a můžu říct že z toho pokoje je pořád hotovej, říkáme si co je to za zvířátka a on mi je ukazuje, ani sem nečekala od Tomíka takovej úžas 🙂 Předtím měl zelenožlutý pokoj s levnými nálepkami z něakého hračkářství a to odlepilo i kus zdi, tyhle ne, dokonce sem je přelepovala aby byli dál od sebe. Takže absolutní spokojenost. 🙂