• Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO
  • Doporučujeme:  Beremese.cz Modrastrecha.cz
  • Přihlas se
  • Registrace nového člena
  • Získej PLUSPRO

Dvouměsíční miminko přes den nespí, je to normální?

13. června 2017 
Malá byla to samé, zlepšilo se to zhruba tak v půl roce, kdy začala lozit a stavět se a sama se víc unavila, to si přes den dohromady tak 2 hodiny dá (rozděleno na 3 spaní). Ale i tak, sama neusne, usne jedině v šátku nebo nosítku, pak ji můžu přendat do Hacky, ale s tou nesmím přestat houpat, jinak je hned vzhůru. Pokud si ji nechám navázanou na sobě, tak to zvládne spát klidně ty dvě hodiny v kuse i na mě. Šátek obvykle zabírá dobře i u nespavců, zkus ho vyzkoušet :slight_smile:
12. črc 2015 v 09:43  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akankeo u nás taky kočár ne..to byl řev vždycky......až když byly holky dvě. Jinak starsi usinala na mě na hrudníku když jsem chodila a držela ji..... a když jsem ji položila o chvilinku dříve než fakt zabrala tak to bylo nanovo..... :wink: a nějaký vybrecet apod ne....a neusnula jinde než doma max v autě....ale jet k vodě aby mi spala i třeba v malém stanu nemyslitelné dodnes. Mladší mi přijde že usne skoro kdekoliv,ale taky jak kdy....
12. črc 2015 v 11:10  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ale k tematu, taky si myslím,že se to upraví až bude víc aktivnější. ..hlavně se nesnažit vnutit jim režim....
12. črc 2015 v 11:12  • Odpověz  •  To se mi líbí
@shine2015 já se snažila ,,vnutit´´ režim > spíše nastolit, ale nenásilně :slight_smile: , ale né moc aktivně když prostě nechce spát tak ho netýráme a přes den ho dávám spát jak si řekne (když začne být protivný a šmudlat si oči).
Jediné co je pravidelné tak je v 17:00 (+-) cvičení Vojtovky pak koupání, pak kojení a buď u kojení usne a dáme ho spát nebo je ještě na hrací dece a jde spát déle - vždy do půl 9 spí :slight_smile:

K tématu - normální to je, některá miminka nejsou spavá :slight_smile:. Malý tedy přes den vždy spal a teď mu budou 4 měsíce a spí 2x dopoledne po půl hodinách (ale dnes třeba usnul až teď v poledne??) a odpoledne jak kdy někdy zase 1-2x po půl hodinách a někdy i 2,5 hodiny.
Pokud ti spí v noci (četla jsem jen nadpis) tak bych to neřešila :wink:
12. črc 2015 ve 12:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
@akankeo je mi jasné, že je každé dítě individuální, jízdu v kočárku znám také.. Auto na nás naopak moc nefunguje. Jen by mohlo pomoci toto vyzkoušet :wink:
13. črc 2015 ve 12:02  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí
Taky mi malá ve věku kolem měsíce až tří měsíců moc nespala. Byla jsem z toho zoufalá, protože vždy, když to už vypadalo, že zaspí, znova se probudila :slight_smile: měla jsem problém se jen najíst nebo dojít na wc. Později jsem ji začala přes den uhoupávat v kočáře na balkóně a spala tak 2-3x denně. Postupně, asi v 11 měsících, jsme pak přešly na postýlku.
14. črc 2015 ve 21:57  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
vítáme v klubu - spí od 22h do 2-3 to se nakojí a ještě si lehne tak do pěti/šesti a pak celý den tóčo....kdyby si aspoň chvilku sám hrál :slight_smile: ale miluji hooo
21. črc 2015 v 16:54  • Odpověz  •  To se mi líbí
je, muj synek nespal snad vůbec, ted v 7 mesicich trosku :slight_smile:)
21. črc 2015 v 16:58  • Odpověz  •  To se mi líbí
@dreamingsophie a jak jste přešli nenásilně na postýlku? náš syn doteď spal jenom v košíku, kdy jsme ho uvozili ke spánku a přechod na postýlku je peklo, houpeme na rukou až usne, položíme do postýlky a on se vzbudí :stuck_out_tongue_closed_eyes: :stuck_out_tongue_closed_eyes: nechat ho vyřvat v postýlce nemůžu, protože má tříselnou kýlu, tak aby se mu neuskřinula...
21. črc 2015 v 17:31  •  2 děti  • Odpověz  •  To se mi líbí (1)
Ahoj..nevím,co radí ostatní maminky-ale bohužel miminka nespavci existují!!!:slight_smile:Mé je zdárným příkladem..už od 2 měsíce spala max.půl hoďky dopoledne..potom hodinku v kočárku po obědě a někdy-ale podotýkám "někdy" ještě dvacet minut třeba kolem půl páté!!!A Tak to trvá dodnes!!Je ji 10 měsíců!!!!V noci jako menší se budila i po 1 hodině a půl,potom později přesně po třech a i dnes je tak 4 x za noc vzhůru-dudlíček,čajíček,kňournutí,sunar!!!!Takže je to bohužel asi normální-u některých akčňáků!:slight_smile:
21. črc 2015 v 18:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@victress Ležela jsem vždy vedle ní, ona v postýlce, já na posteli a držela jsem ji za ruku nebo, aby věděla, že tam jsem a dělala jsem "ššš ššš...". Ze začátku to bylo samozřejmě hrozný, brečela, ale je potřeba tohle překonat, nic jí přece nechybí. Postupně zjistila, že není tak hrozný v postýlce usínat, že přece jen jsme spolu. První tak asi měsíc usínala jen na půl hodinu, pak se probudila, asi jak v postýlce nebyla zvyklá. Později ale začala spát svoji obvyklou délku a teď ve 14 měsících dává v posteli jeden spánek za den půl hodinu až hoďku a půl a celkem bez problémů usíná sama v pokoji.
22. črc 2015 v 00:04  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Myslím, že je to normální... ale zkuste se zeptat dokotra, ten by vám měl poradit...
8. zář 2015 ve 13:03  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paulie můžu se zeptat co vám poradil homeopat a jaký rituál jste zavedla?
10. zář 2015 v 15:09  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanamil určitě :slight_smile: Homeopatka malému tehdy podala vyšší koncentraci tuším Chamomilly a hlavně jsme se nějakým způsobem dobraly k tomu, co malému vyhovuje a co ne. Postupem času jsem vysledovala, že nejhůře mu bylo po očkováních, ty reakce trvaly docela dlouho. Jinak jsem se u ní utvrdila v tom, co jsem si myslela i já sama ... že malý je typ dítka, které potřebuje trošku despotický režim dne, ve kterém se bude dobře orientovat. Tak jsem se mu přizpůsobila a měli jsme v podstatě každý den dle stejného scénáře: snídaně - potulení/hra - svačina - krátký spánek nebo klidová činnost - oběd - spánek - svačina - odpoledne venku - večeře - koupání - potulení s pohádkou a spát :slight_smile: Do tohoto jsem napasovala i druhé dítko a v podstatě se u nás situace poměrně brzy vyklidnila :slight_smile:
Je tedy fakt, že během těch šesti let se ukázalo, že je citlivější na vzruchy kolem sebe (má ADHD a občas vypadá, že se snaží stihnout dvacet věcí najednou :grinning: ), nemá rád změny a k "přežití" mezi všemi potřebuje mít svoje berličky/záchytné body, které zná (mě, naučené vzorce chování,...), aby nebyl tak nervozní ... ale to už jsou zase jeho osobní úchylky :slight_smile:
11. zář 2015 ve 14:22  • Odpověz  •  To se mi líbí
@paulie děkuji. Budu to muset zkusit
11. zář 2015 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
@zuzanamil držím palce :wink:
11. zář 2015 ve 21:57  • Odpověz  •  To se mi líbí
@tyf Ahoj vím, že diskuze je už staršího data ale mám 3mesicni miminko a donedávna jsem mela něco podobného ..
A tak se Te chci zeptat jake je dnes tvoje Dítě? Je hodne? ........??
Nebo je úplně jine než jako batole?
12. lis 2015 v 09:23  • Odpověz  •  To se mi líbí
Když bylo naše děcko 3 měsíční, bylo to nesnesitelné, nešlo se od něj hnout...pak jsem začala nosit v ergonomickém nosítku a i kolem 4 měsíce se začal měnit...začal se hýbat, podával si sám hračky, nemusí se u něj být každou vteřinu
21. lis 2015 v 19:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj můžete mi poradit proč nespí má lehké spaní pochvilkách se probouzí nevím si sní rady myslim si že by mnělo spát i přes den prosím poradtěmi co s tím je to mé první dítě
24. bře 2016 v 15:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. I já se musím přidat :slight_smile: Moje 2 měsíční dcera nechtěla vůbec spát. Když zabrala tak jen na 10 minut a řev..pak následovalo dlouhé uspávání a pak byl čas kojení a takhle pořád do kola, a nemusím vám povídat , že k večeru už je to na mašli :slight_smile: nechápu,který chytrák napsal,že kojenec spí 20 hodin :D No kdo zabruslí na tuto diskuzi,tak očekává ,že si sem přijde pro radu a pochopení. Nejsme špatný maminky,jen musíme naučit svého mimouše uspat :slight_smile: Chce to trochu důvtipu a hlavně,každé dítě je jiné a na každého zabírá něco jiného. Zkusím napsat pár věcí , co pomohlo nám. První věc co zkontrolovat, proč mi malá brečela a na co jsem pak přišla později, je že jsem ji krmila mateřským mlékem co 2 hodiny. Chtěla pít, pže její sací reflex byl opravdu silný,ale hlad neměla. Pak mi brečela z toho,že jsem ji překrmovala a bolelo ji asi bříško. Takže jsme si to pohlídali a krmím každé 3 hodiny z jednoho prsa a už je to ok. Další věc ,co nám pomohla byl espumizan na prdíky (5 kapek před každým jídlem), budila se mi někdy z toho,že dostávala křeče a měla zaražený prdíky. To jsme taky eliminovali. No a další věc, že je to holčička a ta moje je taková na všechno citlivější ,tak na ni musím mluvit klidným hlasem a chápavým a ona si mi jakoby postěžuje :slight_smile: No a další věc je místo,kde spí. Kupovala jsem drahou matraci a přišla jsem na to,že je na ní asi tvrdší. I když všude píšou,že je to dobré na zádíčka, mě přijde,že těm dětem to prostě nevyhovuje. Moje malá totiž okamžitě zabere v naší posteli (a to i beze mě) a ve své postýlce zabere někdy,ale hned se probouzí. Takže koupit větší polštář a nastlat ho do postýlky tak,aby byl vyvýšený jakoby takový klín( né uplně extra měkký,aby do toho moc nezapadla a nedošlo k udušení). Řeším to tak,že s polštářem spí ve dne a na matraci rovně přez noc.A co jsem vypozorovala,tak děti potřebují ke spánku šero. Stáhnout žaluzie. A nebo jako my, to vyřešit plínou přez obličej a k tomu dudák a zabere dobře. Při spaní na ní nesmím mluvit,jen dělat šššš a pohlídat ať má v puse dudáka. Zkuste být trpělivý a vydržet takhle týden..Když ani to nepomůže, zkuste pustit vedle postýlky vysavač nebo digestoř. :slight_smile: Hodně trpělivosti, nám toto pomohlo a určitě se to bude zlepšovat :slight_smile:
17. čer 2016 v 18:29  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj. Já zkouším prakticky všechno co je zde popsáno a synátor celý den prokňourá a skoro nespinkáme. Jen v kočárku a za jízdy. Jo a venku, on snad pozná, že jezdíme doma. V noci spinká ukázkově od 20 do 4-5, nakrmíme a ještě tak do 7 chrupneme. Ovšem večer každý den pravidelně tak hodku prořveme. Nezabírá nic. Nejhorší je to přes den, přijdu si úplně k ničemu. Nedokážu ho udrncat jinak než na ruce a jen ho položím hned je vzhůru. Je uplakaný a očividně unavený ale ne a ne zabrat.
22. čer 2016 ve 21:27  • Odpověz  •  To se mi líbí
Mala mi od 2 mesice tak pres den nespala temer do 4 mesicu. Bylo to dost narocne.
22. čer 2016 ve 21:41  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Malému budou příšťí týden 3 měsíce. Já jen doufám že se to časem zlepší, občas už jsem opravdu vyčerpaná a hlavně je mi ho líto, něco ho nenechá spinkat a ja nevím co. Dcerka takové problémy se spinkáním neměla.
22. čer 2016 ve 21:48  • Odpověz  •  To se mi líbí
Naprosto přesně vím o čem píšeš!!! Sice už je to pár let, ale syn mi vůbec nespal, pouze v kočárku a to jen chvilku, doma v postýlce vůbec...večer to byly horory, několika hodinové usínání, většinou jsem ho musela ukojit!!! V noci se budit i 10x za noc...Někde jsem se dočetla, že nespavost u takhle malých dětí může být jedním z prvních příznaků nějakého záchvatovitého onemocnění. Byla jsem s ním i na neurologii, kde v podstatě nic neshledali. Poslali nás do Motola na dětskou neurologii na 24 hodinová EEG video záznam...vše v pořádku!!!! Prostě některé děti jsou nespavci. Od 2 let jsme se už ani nepokoušeli o polední klid - na spánek téměř nikdy nedošlo... dnes je synovi 12 let a dodnes má velké problémy s usínáním....asi bych se neměla divit, mám to samé...
22. čer 2016 ve 22:02  • Odpověz  •  To se mi líbí
My naštěstí aspoň v noci spinkáme. Mudr mi na to řekla ať jsem ráda že mi spinká v noci. Jinak je podle ní v pořádku. Snad se to časem zlepší. Je to začarovaný kruh. Je mrzutý protože nespinká a nespinká páč je přetažený. Přitom při prvním náznaku únavy uspávám, chrupne tak na 10-30 min a budí se rozmrzelý. Občas jen v tom kočárku dá i hodinku, ale to tak jednou dvakrát týdně:weary:
22. čer 2016 ve 22:33  • Odpověz  •  To se mi líbí
Ahoj holky,
tak se také přidávám do klubu. Mám holčičku 3,5 měsíce a už tak dva měsíce (ani přesně nevím, přijde mi to jako věčnost) mi přes den nechce spát. Od začátku jí trápilo bříško, ale vždycky jsme nějak přes den uspali a dala i tři hoďky úplně v pohodě. Ale zhruba tak ty dva měsíce jí nakrmím (jsme na UM) a ona spí fakt přesně 30 min., až se tomu musím někdy smát :wink: a je jedno, kde spí .. probudí se v kočárku za jízdy, v autě za jízdy, v postýlce .... mohla bych jí mít místo minutky a vařit podle ní knedlíky :slight_smile:, kdyby se tedy vařily půl hodiny :slight_smile: Vidím na ní, že je unavená a že by spala, ale víc prostě nedá...ale přijde večer, vykoupeme a když konečně usne, třeba i po hodině uspávání, tak spí, kromě přestávek na jídlo až do rána. Její mozkový pochody fakt moc nechápu, ona tam má snad budíka :frowning2: , ale dle MUDr. je všechno v pohodě a musíme jen vydržet. Jen mi v poradně nedokázali jaksi poradit, co mám s takovým nespavcem celý den dělat, když jí vlastně nic nebaví, nebo jen chvilku ... mě nápady už došly a záda je pomalu následují :unamused:
19. črc 2016 ve 21:30  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
@pepinkaaa co zkusit šátek?:slight_smile: v tom by třeba spinkala případně bude pozorovat vše kolem - tobě nebudou bolet tolik záda a můžeš v pohodě i něco dělat:slight_smile:)))
19. črc 2016 ve 21:42  •  1 dítě  • Odpověz  •  To se mi líbí
Nam pomohla háčka.
19. črc 2016 ve 21:45  • Odpověz  •  To se mi líbí
@andysek2512 šátek jsem si v naději :slight_smile: pořídila, i ten větší, aby šel uvázat kříž s kapsou...to se mi líbilo, ....ale nechápu, jak to někdo umí na sobě uvázat i s dítětem, mě to nešlo pomalu ani s plyšákem :grinning: Když jsem to zkoušela s malou, tak neskutečně řvala :frowning2: Zkoušela jsem jednou uvázat kolíbku, ale to mi usnula v náruči na balónu a nějak jsem jí do toho zaskladnila a je fakt, že tam chvilku vydržela, ale na to, jak dlouho mi to trvalo, tak to ztrácelo veškerej efekt :frowning2: .... asi jsem trošku kopyto :frowning2:
19. črc 2016 ve 22:17  •  čeká miminko, termín má v dubnu 2016  • Odpověz  •  To se mi líbí
19. črc 2016 ve 22:19  • Odpověz  •  To se mi líbí
Tvůj příspěvek