Dvouměsíční miminko přes den nespí, je to normální?

tyf
24. kvě 2013

Ahoj, nevím jestli je to problém, spíš mě zajímá, jestli je to normální. Moje mimčo (2 a půl měsíce) nespí přes den, jedině venku v kočárku. Kamarádky tvrdí, že jejich mimča v tomhle věku spaly od kojení do kojení. To u nás fungovalo asi do tří týdnů a od té doby je zhruba od půl 7 vzhůru, někdy chviličku usne v lehátku, ale to jsou minuty. Večer usíná kolem 20h, ale většinou k ní ještě několikrát musím, než opravdu zabere, takže klidně až po 21h. A i v noci se budí nejdéle po 3 hodinách. Není to zvláštní, že tak malé dítě potřebuje tak málo spánku? JSem už dost unavená, bodlo by mi kdyby alespoń dvě hoďky doma spala. Nemáte nějaký tip jak na to? Mám ji prostě dát do postýlky a provádět rituály jako večer (pohádka, zpívání.....)?

bledulka84
12. črc 2015

Malá byla to samé, zlepšilo se to zhruba tak v půl roce, kdy začala lozit a stavět se a sama se víc unavila, to si přes den dohromady tak 2 hodiny dá (rozděleno na 3 spaní). Ale i tak, sama neusne, usne jedině v šátku nebo nosítku, pak ji můžu přendat do Hacky, ale s tou nesmím přestat houpat, jinak je hned vzhůru. Pokud si ji nechám navázanou na sobě, tak to zvládne spát klidně ty dvě hodiny v kuse i na mě. Šátek obvykle zabírá dobře i u nespavců, zkus ho vyzkoušet 🙂

shine2015
12. črc 2015

@akankeo u nás taky kočár ne..to byl řev vždycky......až když byly holky dvě. Jinak starsi usinala na mě na hrudníku když jsem chodila a držela ji..... a když jsem ji položila o chvilinku dříve než fakt zabrala tak to bylo nanovo..... 😉 a nějaký vybrecet apod ne....a neusnula jinde než doma max v autě....ale jet k vodě aby mi spala i třeba v malém stanu nemyslitelné dodnes. Mladší mi přijde že usne skoro kdekoliv,ale taky jak kdy....

shine2015
12. črc 2015

Ale k tematu, taky si myslím,že se to upraví až bude víc aktivnější. ..hlavně se nesnažit vnutit jim režim....

ladyhacek
12. črc 2015

@shine2015 já se snažila ,,vnutit´´ režim > spíše nastolit, ale nenásilně 🙂 , ale né moc aktivně když prostě nechce spát tak ho netýráme a přes den ho dávám spát jak si řekne (když začne být protivný a šmudlat si oči).
Jediné co je pravidelné tak je v 17:00 (+-) cvičení Vojtovky pak koupání, pak kojení a buď u kojení usne a dáme ho spát nebo je ještě na hrací dece a jde spát déle - vždy do půl 9 spí 🙂

K tématu - normální to je, některá miminka nejsou spavá 🙂. Malý tedy přes den vždy spal a teď mu budou 4 měsíce a spí 2x dopoledne po půl hodinách (ale dnes třeba usnul až teď v poledne??) a odpoledne jak kdy někdy zase 1-2x po půl hodinách a někdy i 2,5 hodiny.
Pokud ti spí v noci (četla jsem jen nadpis) tak bych to neřešila 😉

versatilka
13. črc 2015

@akankeo je mi jasné, že je každé dítě individuální, jízdu v kočárku znám také.. Auto na nás naopak moc nefunguje. Jen by mohlo pomoci toto vyzkoušet 😉

dreamingsophie
14. črc 2015

Taky mi malá ve věku kolem měsíce až tří měsíců moc nespala. Byla jsem z toho zoufalá, protože vždy, když to už vypadalo, že zaspí, znova se probudila 🙂 měla jsem problém se jen najíst nebo dojít na wc. Později jsem ji začala přes den uhoupávat v kočáře na balkóně a spala tak 2-3x denně. Postupně, asi v 11 měsících, jsme pak přešly na postýlku.

jirinka1989
21. črc 2015

vítáme v klubu - spí od 22h do 2-3 to se nakojí a ještě si lehne tak do pěti/šesti a pak celý den tóčo....kdyby si aspoň chvilku sám hrál 🙂 ale miluji hooo

marketa11112
21. črc 2015

je, muj synek nespal snad vůbec, ted v 7 mesicich trosku 🙂)

victress
21. črc 2015

@dreamingsophie a jak jste přešli nenásilně na postýlku? náš syn doteď spal jenom v košíku, kdy jsme ho uvozili ke spánku a přechod na postýlku je peklo, houpeme na rukou až usne, položíme do postýlky a on se vzbudí 😝 😝 nechat ho vyřvat v postýlce nemůžu, protože má tříselnou kýlu, tak aby se mu neuskřinula...

jennywolker
21. črc 2015

Ahoj..nevím,co radí ostatní maminky-ale bohužel miminka nespavci existují!!!🙂Mé je zdárným příkladem..už od 2 měsíce spala max.půl hoďky dopoledne..potom hodinku v kočárku po obědě a někdy-ale podotýkám "někdy" ještě dvacet minut třeba kolem půl páté!!!A Tak to trvá dodnes!!Je ji 10 měsíců!!!!V noci jako menší se budila i po 1 hodině a půl,potom později přesně po třech a i dnes je tak 4 x za noc vzhůru-dudlíček,čajíček,kňournutí,sunar!!!!Takže je to bohužel asi normální-u některých akčňáků!🙂

dreamingsophie
21. črc 2015

@victress Ležela jsem vždy vedle ní, ona v postýlce, já na posteli a držela jsem ji za ruku nebo, aby věděla, že tam jsem a dělala jsem "ššš ššš...". Ze začátku to bylo samozřejmě hrozný, brečela, ale je potřeba tohle překonat, nic jí přece nechybí. Postupně zjistila, že není tak hrozný v postýlce usínat, že přece jen jsme spolu. První tak asi měsíc usínala jen na půl hodinu, pak se probudila, asi jak v postýlce nebyla zvyklá. Později ale začala spát svoji obvyklou délku a teď ve 14 měsících dává v posteli jeden spánek za den půl hodinu až hoďku a půl a celkem bez problémů usíná sama v pokoji.

santna
8. zář 2015

Myslím, že je to normální... ale zkuste se zeptat dokotra, ten by vám měl poradit...

zuzanamil
10. zář 2015

@paulie můžu se zeptat co vám poradil homeopat a jaký rituál jste zavedla?

paulie
11. zář 2015

@zuzanamil určitě 🙂 Homeopatka malému tehdy podala vyšší koncentraci tuším Chamomilly a hlavně jsme se nějakým způsobem dobraly k tomu, co malému vyhovuje a co ne. Postupem času jsem vysledovala, že nejhůře mu bylo po očkováních, ty reakce trvaly docela dlouho. Jinak jsem se u ní utvrdila v tom, co jsem si myslela i já sama ... že malý je typ dítka, které potřebuje trošku despotický režim dne, ve kterém se bude dobře orientovat. Tak jsem se mu přizpůsobila a měli jsme v podstatě každý den dle stejného scénáře: snídaně - potulení/hra - svačina - krátký spánek nebo klidová činnost - oběd - spánek - svačina - odpoledne venku - večeře - koupání - potulení s pohádkou a spát 🙂 Do tohoto jsem napasovala i druhé dítko a v podstatě se u nás situace poměrně brzy vyklidnila 🙂
Je tedy fakt, že během těch šesti let se ukázalo, že je citlivější na vzruchy kolem sebe (má ADHD a občas vypadá, že se snaží stihnout dvacet věcí najednou 😀 ), nemá rád změny a k "přežití" mezi všemi potřebuje mít svoje berličky/záchytné body, které zná (mě, naučené vzorce chování,...), aby nebyl tak nervozní ... ale to už jsou zase jeho osobní úchylky 🙂

zuzanamil
11. zář 2015

@paulie děkuji. Budu to muset zkusit

paulie
11. zář 2015

@zuzanamil držím palce 😉

nonacek
12. lis 2015

@tyf Ahoj vím, že diskuze je už staršího data ale mám 3mesicni miminko a donedávna jsem mela něco podobného ..
A tak se Te chci zeptat jake je dnes tvoje Dítě? Je hodne? ........??
Nebo je úplně jine než jako batole?

jirinka1989
21. lis 2015

Když bylo naše děcko 3 měsíční, bylo to nesnesitelné, nešlo se od něj hnout...pak jsem začala nosit v ergonomickém nosítku a i kolem 4 měsíce se začal měnit...začal se hýbat, podával si sám hračky, nemusí se u něj být každou vteřinu

sim147147147
24. bře 2016

Ahoj můžete mi poradit proč nespí má lehké spaní pochvilkách se probouzí nevím si sní rady myslim si že by mnělo spát i přes den prosím poradtěmi co s tím je to mé první dítě

lukjak
17. čer 2016

Ahoj. I já se musím přidat 🙂 Moje 2 měsíční dcera nechtěla vůbec spát. Když zabrala tak jen na 10 minut a řev..pak následovalo dlouhé uspávání a pak byl čas kojení a takhle pořád do kola, a nemusím vám povídat , že k večeru už je to na mašli 🙂 nechápu,který chytrák napsal,že kojenec spí 20 hodin :D No kdo zabruslí na tuto diskuzi,tak očekává ,že si sem přijde pro radu a pochopení. Nejsme špatný maminky,jen musíme naučit svého mimouše uspat 🙂 Chce to trochu důvtipu a hlavně,každé dítě je jiné a na každého zabírá něco jiného. Zkusím napsat pár věcí , co pomohlo nám. První věc co zkontrolovat, proč mi malá brečela a na co jsem pak přišla později, je že jsem ji krmila mateřským mlékem co 2 hodiny. Chtěla pít, pže její sací reflex byl opravdu silný,ale hlad neměla. Pak mi brečela z toho,že jsem ji překrmovala a bolelo ji asi bříško. Takže jsme si to pohlídali a krmím každé 3 hodiny z jednoho prsa a už je to ok. Další věc ,co nám pomohla byl espumizan na prdíky (5 kapek před každým jídlem), budila se mi někdy z toho,že dostávala křeče a měla zaražený prdíky. To jsme taky eliminovali. No a další věc, že je to holčička a ta moje je taková na všechno citlivější ,tak na ni musím mluvit klidným hlasem a chápavým a ona si mi jakoby postěžuje 🙂 No a další věc je místo,kde spí. Kupovala jsem drahou matraci a přišla jsem na to,že je na ní asi tvrdší. I když všude píšou,že je to dobré na zádíčka, mě přijde,že těm dětem to prostě nevyhovuje. Moje malá totiž okamžitě zabere v naší posteli (a to i beze mě) a ve své postýlce zabere někdy,ale hned se probouzí. Takže koupit větší polštář a nastlat ho do postýlky tak,aby byl vyvýšený jakoby takový klín( né uplně extra měkký,aby do toho moc nezapadla a nedošlo k udušení). Řeším to tak,že s polštářem spí ve dne a na matraci rovně přez noc.A co jsem vypozorovala,tak děti potřebují ke spánku šero. Stáhnout žaluzie. A nebo jako my, to vyřešit plínou přez obličej a k tomu dudák a zabere dobře. Při spaní na ní nesmím mluvit,jen dělat šššš a pohlídat ať má v puse dudáka. Zkuste být trpělivý a vydržet takhle týden..Když ani to nepomůže, zkuste pustit vedle postýlky vysavač nebo digestoř. 🙂 Hodně trpělivosti, nám toto pomohlo a určitě se to bude zlepšovat 🙂

neeva
22. čer 2016

Ahoj. Já zkouším prakticky všechno co je zde popsáno a synátor celý den prokňourá a skoro nespinkáme. Jen v kočárku a za jízdy. Jo a venku, on snad pozná, že jezdíme doma. V noci spinká ukázkově od 20 do 4-5, nakrmíme a ještě tak do 7 chrupneme. Ovšem večer každý den pravidelně tak hodku prořveme. Nezabírá nic. Nejhorší je to přes den, přijdu si úplně k ničemu. Nedokážu ho udrncat jinak než na ruce a jen ho položím hned je vzhůru. Je uplakaný a očividně unavený ale ne a ne zabrat.

aklin
22. čer 2016

Mala mi od 2 mesice tak pres den nespala temer do 4 mesicu. Bylo to dost narocne.

neeva
22. čer 2016

Malému budou příšťí týden 3 měsíce. Já jen doufám že se to časem zlepší, občas už jsem opravdu vyčerpaná a hlavně je mi ho líto, něco ho nenechá spinkat a ja nevím co. Dcerka takové problémy se spinkáním neměla.

alik25
22. čer 2016

Naprosto přesně vím o čem píšeš!!! Sice už je to pár let, ale syn mi vůbec nespal, pouze v kočárku a to jen chvilku, doma v postýlce vůbec...večer to byly horory, několika hodinové usínání, většinou jsem ho musela ukojit!!! V noci se budit i 10x za noc...Někde jsem se dočetla, že nespavost u takhle malých dětí může být jedním z prvních příznaků nějakého záchvatovitého onemocnění. Byla jsem s ním i na neurologii, kde v podstatě nic neshledali. Poslali nás do Motola na dětskou neurologii na 24 hodinová EEG video záznam...vše v pořádku!!!! Prostě některé děti jsou nespavci. Od 2 let jsme se už ani nepokoušeli o polední klid - na spánek téměř nikdy nedošlo... dnes je synovi 12 let a dodnes má velké problémy s usínáním....asi bych se neměla divit, mám to samé...

neeva
22. čer 2016

My naštěstí aspoň v noci spinkáme. Mudr mi na to řekla ať jsem ráda že mi spinká v noci. Jinak je podle ní v pořádku. Snad se to časem zlepší. Je to začarovaný kruh. Je mrzutý protože nespinká a nespinká páč je přetažený. Přitom při prvním náznaku únavy uspávám, chrupne tak na 10-30 min a budí se rozmrzelý. Občas jen v tom kočárku dá i hodinku, ale to tak jednou dvakrát týdně😩

pepinkaaa
19. črc 2016

Ahoj holky,
tak se také přidávám do klubu. Mám holčičku 3,5 měsíce a už tak dva měsíce (ani přesně nevím, přijde mi to jako věčnost) mi přes den nechce spát. Od začátku jí trápilo bříško, ale vždycky jsme nějak přes den uspali a dala i tři hoďky úplně v pohodě. Ale zhruba tak ty dva měsíce jí nakrmím (jsme na UM) a ona spí fakt přesně 30 min., až se tomu musím někdy smát 😉 a je jedno, kde spí .. probudí se v kočárku za jízdy, v autě za jízdy, v postýlce .... mohla bych jí mít místo minutky a vařit podle ní knedlíky 🙂, kdyby se tedy vařily půl hodiny 🙂 Vidím na ní, že je unavená a že by spala, ale víc prostě nedá...ale přijde večer, vykoupeme a když konečně usne, třeba i po hodině uspávání, tak spí, kromě přestávek na jídlo až do rána. Její mozkový pochody fakt moc nechápu, ona tam má snad budíka ☹ , ale dle MUDr. je všechno v pohodě a musíme jen vydržet. Jen mi v poradně nedokázali jaksi poradit, co mám s takovým nespavcem celý den dělat, když jí vlastně nic nebaví, nebo jen chvilku ... mě nápady už došly a záda je pomalu následují 😒

andysek2512
19. črc 2016

@pepinkaaa co zkusit šátek?🙂 v tom by třeba spinkala případně bude pozorovat vše kolem - tobě nebudou bolet tolik záda a můžeš v pohodě i něco dělat🙂)))

ivinkalinka
19. črc 2016

Nam pomohla háčka.

pepinkaaa
19. črc 2016

@andysek2512 šátek jsem si v naději 🙂 pořídila, i ten větší, aby šel uvázat kříž s kapsou...to se mi líbilo, ....ale nechápu, jak to někdo umí na sobě uvázat i s dítětem, mě to nešlo pomalu ani s plyšákem 😀 Když jsem to zkoušela s malou, tak neskutečně řvala ☹ Zkoušela jsem jednou uvázat kolíbku, ale to mi usnula v náruči na balónu a nějak jsem jí do toho zaskladnila a je fakt, že tam chvilku vydržela, ale na to, jak dlouho mi to trvalo, tak to ztrácelo veškerej efekt ☹ .... asi jsem trošku kopyto ☹

ivinkalinka
Autor odpověď smazal
Zobraz