Dvouměsíční miminko přes den nespí, je to normální?

tyf
24. kvě 2013

Ahoj, nevím jestli je to problém, spíš mě zajímá, jestli je to normální. Moje mimčo (2 a půl měsíce) nespí přes den, jedině venku v kočárku. Kamarádky tvrdí, že jejich mimča v tomhle věku spaly od kojení do kojení. To u nás fungovalo asi do tří týdnů a od té doby je zhruba od půl 7 vzhůru, někdy chviličku usne v lehátku, ale to jsou minuty. Večer usíná kolem 20h, ale většinou k ní ještě několikrát musím, než opravdu zabere, takže klidně až po 21h. A i v noci se budí nejdéle po 3 hodinách. Není to zvláštní, že tak malé dítě potřebuje tak málo spánku? JSem už dost unavená, bodlo by mi kdyby alespoń dvě hoďky doma spala. Nemáte nějaký tip jak na to? Mám ji prostě dát do postýlky a provádět rituály jako večer (pohádka, zpívání.....)?

zimka
24. kvě 2013

A co šátek? Naše malá v něm spolehlivě odpadala i v doby, kdy normálně nespávala. Jen to chce chodit nebo se aspoň pohupovat (chytneš z toho takovej houpavej tik 🙂)) A pak opatrně vyndat, nebo kdyby se u toho budila, tak sednout i s úvazkem (teda pokud ji budeš mít na břichu 😉)) - nohy nahoru a užívat si.

paulie
24. kvě 2013

Normální to úplně není - může to vést až k chronické nevyspalosti, což u mimča není moc fajn ... Moje prvé dítko jsem se snažila vozit v kočárku (ty ideje o krásných procházkách s chrnícím mimčem moc nevyšly 😀), hopsala s ním na balonu, snažila se ho nějak lehce "unavit", ale nakonec nám pomohla až homeopatka a dost pedantský rituálový režim dne 😅 (ten má nejraději dodnes 😅).
Pro druhé dítko jsem si půjčila šátek, neb jsem musela aspoň trochu fungovat - malá jakžtakž chrupkala a asi po měsíci se ustálila na třech spáncích během dne 🙂

llluckaaa
24. kvě 2013

Mně taky nechtěl doma spát - jen v kočárku nebo šátku. Takže jsem pořídila kočár na balkón a řešila to tak 😉

lucifereeek
24. kvě 2013

já teda nevím, ale měli jsme to samé a malá dodnes spí hrozně málo, já vůbec nevím, co je to když dítě třeba 3hodiny spí v kuse, dr. mi řekla, že každé dítě je jiné, takže se nedá nic dělat, u nás teda nepomohl ani kočárek, tam do 3 měsíců skoro nebyla, protože jinak neustále ječela a řvala. A i teď bude jí rok a přes den spí většinou tu půlhodinku, jinak ne, a nejhorší na tom je, že vyžaduje být pořád se mnou a nemůžu od ní ani na krok, tak je to nejen fyzicky ale i psychicky náročné 🙄

brisalek
24. kvě 2013

@lucifereeek ahoj tak dcera byla přesně to co popisuješ. v kořárku nebyla tak do 6-7 měsíců, přes den spala max 30 minut pak nejméně 3 hodiny vzhůru, pořád u mě jinak řev.....v 10 měsíchc spala 1x za dane okolo 12 hodiny a max hodinu, ale zlepšilo se to po 12 měsících . Ve 14 ěsících vydržela spát i ty 3 hodiny🙂, ale v necelých 18 m už přestala přes den spát...ale přežili jsme to a je moc hodná a šikovná

brisalek
24. kvě 2013

@tyf taky jak to popisuješ jen vstávala okolo 5-5:30...od 3 měsíců se u nás ještě zhoršilo noční spaní a vstávala 6-8-10x za noc. Ale jak píšu výše zlepšilo se to okolo 7-8 měsíců, kdy vydržela v kočárku, pak v 10 měsích a pak okolo 13m. Ale pořád je hrozný mamánek a nespavec🙂

andelka
24. kvě 2013

No, starší mi přes den vůbec nespal (spal jen v kočárku, doma ne) kolem 5měsíce. Mladší to samé (plus teda ještě ani v kočárku) ve 3měsících. Jejich spaní nespaní se měnilo už tolikrát, že bych to na obou rukou nespočítala. Obvykle spali jen po kojení, pamatuju jak jsem 2h seděla na baloně s malým v zavinovačce a byla ráda že mám chvíli klid. Když jsem byla podruhé těhotná, starší syn rok a půl..spal přes den 30minut. Ve dvou letech začal dávat 2-2,5h. Mladší v 10měsících spal dopoledne v kočárku 3hodiny, teď ve 14 spí doma v postýlce 1-1,5h. Mění se to, člověk se musí spíš přizpůsobit.

lucifereeek
24. kvě 2013

@brisalek tak doufám, že se to u nás taky změní, a kdy přestala být mamánek? 🙂 potřebovala bych, aby si taky hrála sama chvilku, jinak nemůžu nic doma dělat.

lv
24. kvě 2013

haha, asi mluvíš o mojí dcerce..ta naspala přes den tak 2-3x 15-20min..jinak byla vzhůru, nebo řvala jak tur..šílený..taky jsem nechápala, proč se píše, že taové mimi naspí 20h denně..

terelmisa
24. kvě 2013

Holky já jsem tak ráda že v tom nejsem sama, ne že bych vám to přála, ale měla jsem trochu strach, že je něco špatně, když mi Nelinka usne tak maximálně 3x denně na 20 minut a to ještě u mě v náručí, jakmile se od ní vzdálím, tak totiž řve jak tur 😕 Je teda fakt, že v kočáru vydrží spát i tři hodinky,ale to s ní musím jezdit, takže si u toho moc neodpočinu. Je to náročný a snad se to jednou nějak srovná ☹

sabisek
24. kvě 2013

@lucifereeek Mame to same. Mam 2 mesicni holcicku, pres den spi tak 10 minut (u prsa, v lehatku, nikdy v kocarku, snad jako jedine dite v okoli v kocarku rve a rve). Vecer usne cca 20.00, spi do cca 1-3, talk se vzbudi v 5 a jedeme nanovo. Ona i ja jsme na konci dni uplne vycerpane. ☹ Rveme jako tur, obcas se bojim, co ji neni, des. Zrovna dneska mela hysterak pred spanim jako nikdy predtim asi hodinu. Take nechaopu knihy, co rikaji miminka spinkaji, nase tedy ne.

sabisek
24. kvě 2013

@lv TO zni jako nase miminko. Co jsi s tim delala. Ten plac uz nemohu slyset...Co pomohlo?

jasamin
24. kvě 2013

Jéje, tak to mi připomíná mého prvního syna. Už od malinka vůbec nespal, prostě neměl potřebu. Dával si přes den jak já tomu říkala pětiminutovky a jen na rukách. Vždycky jsem měla pocit, že on nemá čas spát a že by mu mohlo něco utéct, zatím co by spinkal 🙂. Dnes je mu 11let a je i přes málo spánku úplně v pohodě. Každé dítko má jiné potřeby a samo ví kolik potřebuje spánku. Nebála bych se. U nás došlo ke zlepšení po 1 roce.

jasamin
24. kvě 2013

tyf - Jéje, tak to mi připomíná mého prvního syna. Už od malinka vůbec nespal, prostě neměl potřebu. Dával si přes den jak já tomu říkala pětiminutovky a jen na rukách. Vždycky jsem měla pocit, že on nemá čas spát a že by mu mohlo něco utéct, zatím co by spinkal 🙂. Dnes je mu 11let a je i přes málo spánku úplně v pohodě. Každé dítko má jiné potřeby a samo ví kolik potřebuje spánku. Nebála bych se. U nás došlo ke zlepšení po 1 roce.

lv
24. kvě 2013

@sabisek nic, přísahám, zkusila jsem všechno 😅 ...doktorka řekla, že je dráždivé miminko..trošilinku někdy zabralo hodně klidu, ne moc podnětů, hraní, zkusit co nejvíc uspávat, kolíbat, spávala mi někdy na hrudníku..ještě trochu pomáhalo zachumlání do měkkého poštáře /zavinovačku a pevné zavinutí nesnesla/..kocárek ne, zas moc rušivých věcí..

sabisek
24. kvě 2013

@lv ja jsem z toho uplne nestastna. nevim, co mam delat. jedine, co obcas zabere je velmi intenzivni houpani a venku kdyz jezdim pres hrboly atd - musi byt porad v pohybu a to intenzivnim. jenze pak jsem na konci dne uplne hotova ☹ Ale to ji jen uklidni, ale neuspi. veceri na uspavani jsou take krizovka, nastesti to resi manzel

ebsian
24. kvě 2013

Je to normální, u nás to samé a začla mi více spát přes den až po čtvrtém měsíci. U nás není moc spící dítě..Do 7. týdne nespala celou noc a brečela jenom hrůza to byla, přes den prospala zase celý, pak chvála bohu zlom, spala už v noci, od té doby v noci spí, ale nespala zase přes den, snad jen hodinu denně a to na dvakrát půl hodinu a teď od 4. měsíců začala spát denně celkem rozděleně na třikrát 3 hodiny asi..Vždycky po 2-3 hodinách hraní začne být protivná a to je čas jít uvozit do kočárku, nebo dopoledne dát do postýlky a nechat 30 minut spát a odpoledne kolem 17h spí tak 1 hodinu v kuse, jak ne, tak ječák hroznej..Takže držím moc palce, snad se to také otočí. Nám se to mění několikrát, snad už toto ej konečná do doby, než bude spát už zas jen jednou kolem oběda..

ebsian
24. kvě 2013

@lv 20 hodin vůbec, naspala za 24hodin snad jen 10-12 hodin a to už od porodu ☹ ☹ ☹ Taky jsem si stále kladla tuto větu, kde berou těch 20 hodin? A manžel na to vždycky, že máme zase všechno extra - atypické mimčo, tak koukám, že jsme nebyli sami, je to mazec, padala jsem na pusu a místo radosti z mimi jsem byla na psychinu unavená, nespala jsem vůbec ani přes den to nešlo, ani v noci, to bylo hrozné období a přesto takové jediněčné, takový to byl prcek.. 😵 😵

lucifereeek
24. kvě 2013

@sabisek já jsem taky kolikrát brečela s ní a byla fakt na nervy, byla jsem uplně vyřízená a nešťastná. Teď teda taky vyřaduje pozornost a jinak brečí, ale už jde aspoň trochu zabavit, takže myslím, že si to budeš muset prostě prožít, já vyzkoušela všechno možné co jsem našla na netu a u nás prostě nic nezabralo. Jak některé maminky píšou, jak si to mateřství užívají tak já rozhodně ne a už si přeju ať má aspoň 1,5 roku a chodí a zabaví se sama, jinak nevím. Já za celý den nejsem schopná skoro nic dělat, protože v mžiku začne ječet a drží se mě za nohu :(
@ebsian taky právě si říkáme, že máme něco extra 🙂

ebsian
24. kvě 2013

@lucifereeek Aji jsem se za to nenáviděla, že jsem taková a necítím tu mega lásku, ale dokud jen brečela mi málem hráblo taky, to je fakt šílený, kdo zažil pochopí..Ten jejich spánek uleví hodně i nám dospělým na chvíli je třeba vypnout a když to nepřichází, je to špatný.

lucifereeek
24. kvě 2013

@ebsian je to prostě tak, kdo to nezažil, tak to prostě nepochopí, já vím, ale o čem mluvíš. Jen doufám, že druhé dítko bude opak toho prvního 😀 😉

romantika
24. kvě 2013

ja vas nepotesim, nam nespala ani přes den ani v noci, ve trech mesicich zacla lozit, v pul roce chodit. V roce ji neunavila pesky ani 5 tikm tura, ja sotva lezla. Zhruba v roce a pul se občas zadarilo uspat přes den. Ve dvou letech lepsi, pak jsem otěhotněla a ja po obede byla desne hotova, kolikrat sem usla v sede, a zacla se mnou. ted je ji tri, přes den jdeme spat po o spolu, spi tri hodiny. Vecer teda neusne před desátou kolikrat i později, ale usne a spi. Ja takových pripadu moc neznam, byl to fakt teror, všechno slo stranou.Ale uz to neresim. Ted po o spi, tak to drzim. Urco by se dalo zrusit a vecer by sla dřív, ale když je pretazena v noci ze spani breci. Myslim, ze jsou to takove natury a uz to neresim. První rok jsem myslela ze nepreziju. Také jako vy jsem si rikala, jak je mozne ze kojenec nepotrebuje spat a v ul roce chodi. Doted nechapu. Holcicka je hodne vyvojove napred, co nenaspala, to narvala do hlavy 🙂))) informace. My jsme ještě bez babicek, nikomu uz nevykladam jake to bylo, každý si myslel ze si vymyslim. ja když videla spat dite tak mne to rozbrečelo. Ale ted ve trech uz dobry.
My ozkouseli vse mozne, Ritualy zapusobili az kolem roku, ale stejnak nic moc to nepomohlo. Jedine co trochu fungovalo, bylo sednout do auta, dat do sedacky, dat si spunty do usi a jezdit a jezdit dokud neusne. To ale zaclo fungovat az asi od roka a pul.
Proste velice tezko se zklidnuje, doted neusne bez nekoho po boku. No ve 20ceti uz snad todle za mne prebere nejakej jinej stramak 🙂))))))
Jedine co poradim nezatezujte se ritualama, desne se unavite, zijte podle jejího rytmu, hodne si pomáhejte pomuckama a jestli mate babicky tak se nebicujte a at si to uziji i ony. Doted i po trech letech na rodicaku rikam, ze bych potrebovala placenou dovolenou dat se dohromady, no tak uvidíme co druhé. Moc nadeji si nedavam 🙂)))

romantika
24. kvě 2013

jo ještě ted na druhé se vyzbrojuji vsema moznyma pomuckama co jsem u první nemela. Fest zavinovacky, nedavat do tvrde postýlky ale polohovat na hnizdecku, zavesnou houpačku pro mimi, klokanku jsem mela ale ono po tezkem porodu 5ti kilove dítěte taky neunosite. Vsechno na koleckach, aby bylo dite porad se mnou a pod.. Neocekavam, ze když to bude zase rychlik ze to bude mit valny uspech, ale aspoň mi to uvolni ruce. První jsem musela mit porad na ocich, chtěla vse porad vysvětlovat uz tak mala jak je vase. Takze si pujcuji novorozeneckou postýlku na koleckach, mam kocarek do bytu, abych si MIMI všude prevezla a mohlo na mne koukat, nebo ozkoušejte satek.
U nas urco plati, ze je desne kontaktni a bez dotyku neusne. Nez zabere ohmata vas celou dokola a potřebuje citit dotyk.
Takze si pomozte pomuckama at nemusíte tahat v rukách a je s vámi.
Na druhou stranu moje v roce behala, vse umela a zatím co jinym maminkam zacly galeje ja uz mela dite hotove 🙂
Zkuste vecer davat proste později, uplne se oprostete od myslenky, ze je jako jiné dite, polozit a spat. Proste to nepotrebuje. A nezoufejte, muze to byt docasne, u nas uz v te době zacly také zuby a to myslim byl taky ještě velky problém.

brisalek
25. kvě 2013

@lucifereeek hrát sama si začala až tak okolo 2,5 let ale minimum , do té doby chtěla abych i u televize seděla vedle ní🙂. Ale myslím mamánek, takže nechce být nikde beze mne, třebas babičkou , nechtěla se s taťkou koupat, s taťkou usánat...nezajímali jí děti na hřišti...hlavně abych já nebyla daleko🙂

brisalek
25. kvě 2013

@ebsian
@lucifereeek prěsně jak píšete, kdo nezažil nepochopí. Byla jsem zralá na Bohnice, celí dny jsem s ní byla sama , babičky máme daleko a měli akorát chytré rady místo , aby přijeli...
@romantika jo,jo presně jak píšeš, ještě se na mě všichni dívali jako neschopnou🙂 a manžel pořád prudil, proč nejdem někam na návštěvu, proč někam nejedem, že všichni jezdí i s miminkama, ale dcera vydržela v autosedačče i přes hodinu brečet ....
jsou to prostě takové citlivé děti, které potřebují neustálý kontakt, nestačilo jí mě vidět, nestačilo vedle ní sedět a třeba zpívat, ale musela se nosit nebo být u prsa. Režim u nás nikdy neexistoval a třebba sestra do mě furt rejpala a proč jí teda nedáš spát ve stejnou dobu....prostě nepocjhopí
jo a když byla větší (1,5)tak musela všechno dělat se mnou🙂...vařit, uklízet.... , ale už nebulela aspoň🙂. Ale myslím, že je teď je fakt hodná, rozumná a šikovná...ani jsme neměli nějaké vztekání ....
přemýšlím taky o druhémm tak se musím podívat co, že to budeš všechno pořizovat🙂

lucifereeek
25. kvě 2013

@brisalek já mám právě mamku daleko a tchýně se ukáže jednou za čas se jen podívat, takže malá je celý den jen se mnou, navíc bydlíme na vesnici, takže bez auta se nikam nedostanu. Přítel přijede kolem 18hod a moc s ní čas netráví, takže je zavislá na mě a kromě procházky po vesnici nikam nechodíme 🙄

brisalek
25. kvě 2013

@tyf takže jak tady už zaznělo, obrnit se trpělivostí, vyvrpdnout se na řeši okolo a zaúkolovat manžela, babičky...aby ti pomohli jak nejvíc to jde , aby ses vyspala a někdo jiný byl s ní. Zkusit ty nosítky a zlehoučka zkoušet různé metody, zabalení do zavinovačky, ukolébání na míči.....ale moc na to nespoléhat☹

zimka
25. kvě 2013

Já ještě připomenu ten šátek, aby to nezapadlo - pro kontaktní miminka k nezaplacení. Když mimi usne, zašoupne se hlavička pod látku, takže pořád volné ruce i pohyb.

loafeer
25. kvě 2013

U nás to samé. Od kojení ke kojení spal asi tak týden, max 14 dní od příjezdu z porodnice. V postýlce nechce spát doteď, takže u nás jedině kočárek a ven, popř kočárek a šups na balkon....a takto fungujem vlastně doteď a to to mu budou v září dva roky:o)

sabisek
25. kvě 2013

@lucifereeek Je, to jsem rada, ze je na tom nekdo stejne. Rikala jsem si, co jsem to za matku, ze se tesim do prace, jdu na pul uvazku od zari a musim rici, neomhu se dockat. Ano, nic nestiham, mala porad rve, jen kdyz ji drzim, obcas se uklidni. Vcera jsem mela fakt krizi, dnes uz je to lepsi. Dekuji