Dvouměsíční miminko přes den nespí, je to normální?

tyf
24. kvě 2013

Ahoj, nevím jestli je to problém, spíš mě zajímá, jestli je to normální. Moje mimčo (2 a půl měsíce) nespí přes den, jedině venku v kočárku. Kamarádky tvrdí, že jejich mimča v tomhle věku spaly od kojení do kojení. To u nás fungovalo asi do tří týdnů a od té doby je zhruba od půl 7 vzhůru, někdy chviličku usne v lehátku, ale to jsou minuty. Večer usíná kolem 20h, ale většinou k ní ještě několikrát musím, než opravdu zabere, takže klidně až po 21h. A i v noci se budí nejdéle po 3 hodinách. Není to zvláštní, že tak malé dítě potřebuje tak málo spánku? JSem už dost unavená, bodlo by mi kdyby alespoń dvě hoďky doma spala. Nemáte nějaký tip jak na to? Mám ji prostě dát do postýlky a provádět rituály jako večer (pohádka, zpívání.....)?

pepinkaaa
19. črc 2016

@ivinkalinka to je to poslední, co ještě nemáme 😀 ...vážně o ní uvažuju, že by mohla pomoct, ale musím si něco vymyslet, protože jinak jsem bez chlapa 🙂 Nějak nemá pochopení pro moje pokusy a nakupování všeho možnýho, co v konečným důsledku vůbec nepomáhá 🙂

pepinkaaa
19. črc 2016

@ivinkalinka pohled k nezaplacení 🙂

ivinkalinka
19. črc 2016

@pepinkaaa Taky jsem musela zabojovat, a ted si to chlap chvali, ja jsem byla na pokraji zhrouceni, mala furt rvala, jen kdyz jsem s ni byla na mici, takze jsem skoro tri mesice skakala na balone a hledala a internetu, co delat... Kdyz to objednas pres internet, tak do 14 dni muzes vratit, udelali jsme to tak s houpatkem, to teda nezabiralo vubec, na malou plati pohyb nahoru dolu, ta hacka je na pruzine ...

andysek2512
20. črc 2016

@pepinkaaa mě že začátku taky řval kdxz jsem ho vázala🙂)) tak se mrkni na Facebook a najdi regionální skupinku někdo ti pomůže s vazanim🙂))) nebo zkus vázat dle videa - vonzino1 na youtube😉 Kolíbka není prý úplně vhodná, takže spíš ten kříž s kapsou uvnitř pokud máš pevný šátek a ne elastický🙂 chce to trénink taky mi to že začátku nešlo, pořad se to povolovalo atak, teď už dobrý..:D a malý je v tom spokojený🙂 a pokud by ti v tom rvala chce to jít ven a procházet se🙂

pepinkaaa
5. srp 2016

Ahoj holky, tak jen chci moc poděkovat a hlásím 🙂 ... hačka mi zatím neprošla ☹ .... kvůli mým pokusům, prý nebudeme dělat díru do stropu 😠 ... chápete to 😠 , ale zkoušela jsem častějc šátek a učíme se obě .... já ho vázat a malá v něm být 🙂 ... trošku protestuje, ale bude si muset hold zvyknout 😉 Jediný, co jí teď od něj zachraňuje, že začala přes den víc spát ... už je to i hoďka a někdy i dýl v kuse, tak doufám, že jí to vydrží a není to jen příprava na další nespící období 😕

jirinka1989
6. srp 2016

@pepinkaaa my měli storchen wiege nosítko a pak fly tai, teď si lenoší ve skaldinu

ziia
21. srp 2016

Hlásím se do klubu, holky! 🙂 Našemu prckovi budou dva měsíce 29.8. a přes den prostě nespí nebo spí minimálně. Jestli mi ještě někdo bude tvrdit, že miminka spí 18-20 hodin denně, tak ať přijde uspat to moje dítko! 😝 😅 😀 Třeba dnes celkem nějakých 10 hodin spánku i s nocí! Od půl deváté ráno do půl deváté večer spal dohromady jednu jedinou hodinu a to ještě na 4x, takže třeba 10 minutek a tak. 🙄 V kočárku vydrží nespat cca půl hodinky, jak ho do té doby neukodrcám, tak řve. Zásadně když spí přes den, tak jedině u prsou nebo v náručí. Naštěstí zabírá aspoň Manduca, ale to spí zase jen u mě, u manžela už ne. Ale tak zase lepší než nic že. 😅 A přitom cca první tři týdny to byla pohodička a nejvíc spavé miminko, pak se to najednou zlomilo a je to snad den ode dne horší. 😝 Aspoň, že v noci relativně spí, vzbudí se cca 2x na kojení, ale usíná celkem bez problémů, ťuk ťuk ať to nezakřiknu! 😅 😀 Kdyby někdo měl nějaký fígl, jak ho uspat i přes den, tak budu ráda, protože kolikrát je na něm fakt vidět, jak je unavený a přetažený a nejde mu prostě usnout. ☹

fofolka
7. lis 2016

Máme to samé.....☹( doufám že buděcnějaký zlom😀

julista
10. únor 2017

Ahoj, tak řeším ten samý problém. Malá mi přes den spí hrozně špatně, max půl hoďky. S usínámím není problém, hezky usne v houpacím křesílku. Ale ať už jí nechám v tom křesle nebo jí dám do postýlky, nevydrží spát dlouho. Je to k vzteku, je pak hrozně protivná když se špatně vyspí k v noci a nedokáže to dohnat přes den. Venku v kočárku dokáže spát dlouho, 2 hodiny cca, ale jen když se jede, když zastavíme, tak se budí. Párkrát se stalo že v kočárku ještě spala hodinu po tom co jsme přišli domu, ale to je spíš velká výjimka. Večer mi většinou už měsíc usíná krásně v 9 večer u prsa, pak se vzbudí buď 2-3 x za noc na kojení.
Budou jí za týden 4 měsíce a stále jí ještě dokážou potrápit prdíky, přes den když je vzhůru tak ne, spíš v noci a ráno.

julista
10. únor 2017

Jo a ty půlhodinky jsou za den tak 2-3x plus venku v kočárku 2 hodiny, to pak se to s ní dá vydržet. Jakmile nemůžeme ven, tak je to v pytli, to je to s ní doma k nevydržení.

surfarka
20. bře 2017

Take resime tento pripad. Zkusili jsme zvuky, ticho, svetylko, tmu, cerstvy vzduch, nechat lezet samotneho, kocarek, gymbal, dudlik, hacku...a ted nove mame satek, ktery budeme teprve zkouset. Nejlip spi okolo 3 rano na mem hrudniku nebo v naruci, ale me z toho sezeni zlobi nerv v prave noze a k tomu se nemuzu zbavit hemeroidu. Co nam trochu pomohlo, je hacka, malej se v ni da uhoupavat, i kdyz nespi a druhy z nas si muze zatim odpocinout. Doporucuji do skoby provlect drat na vypletani tenisovych raket, jde to pak velice jednoduse tahat. Nevyhoda na hacce je, ze kdyz se prestane houpat, zacne vydavat takovy chrcici zvuk, rikame, ze chrochta. Clovek ho uhoupava treba i 2 hodiny a odmenou je 15 minut spanku. Nic nema pravidlo, co zabralo jednou nebo ho bavilo, podruhe nefunguje. Pri tom porad ziva a zmoula si oci. Vsichni nasi znami rikaji, ze nic takoveho nezazili, i kdyz maji treba raubire, tak jim deti spi. A taky jako naschval, kdyz mame jet k nejakemu dr., tak najednou spi jak dudek a musim ho vzbudit. Je to na palici, ale asi nezbyva, nez to prijmout a cekat, jestli se to zlepsi nebo az vyroste... Svagrova mela pred 10 lety podobny problem s holcickou, fungovalo jezdit v aute, tak porad jezdila dokola po vesnici. K tomu jsme se diky bohu zatim nedostali 🙂

surfarka
20. bře 2017

Nekteri znami nam jeste radi, at ho proste polozime do postylky a nechame byt, vezmeme si sluchatka, on se vybreci a usne. Na to ale nemam srdce :(

dancamich
20. bře 2017

@surfarka Hlavně ho nenechejte vybrečet, je to hnusný. Párkrát jsem večer odešla na deset minut, když nechtěla malá 1,5 roku usnout (musela jsem na wc) a když jsem pak viděla ten uzlíček neštěstí jak stojí u dveří ložnice a brečí, tak jsem si řekla, že to takhle nejde. Uspávání je někdy na hlavu, ale spraví se to samo. Teď mám dítko zrovna ve fázi, kdy mi přes den spí 2,5 hodiny a v noci od 20:00 do 6:00 se 2 pauzami na kojení. Snažím se, aby svou energii vybila co nejvíc a od 17:00 zase najedu na klidový režim se čtením, čmáráním apod. Dost nám pomohlo noční světýlko od 20:00 do 23:00 (než jdeme spát - malá pak spí s námi).

moramp
13. čer 2017

Tohle jako kdyby mi mluvilo z duše. Máme 6ti týdenního drobka. Přes den spí tak 3x 30 min. max a to mi ještě musí usnout u prsa. V noci spí od cca 22 po třech hodinách do 5 a pak po hodině a půl max. do 8. V postýlce spí jen od těch 22 do cca 2. Přes den vůbec. V kočáru řev, dudlíka nechce vůbec. Usne v autě v sedačce, ale jen do doby, než se zastaví. Jsem z toho už taky zoufalá. Přes den nic neudělám, pořád ho musím nosit, jinak řve. Ze začátku krásně spal v kočáru a poslední týden ani náhodou. Vůbec nevím co s tím.

dominqa
11. pro 2017

Ahoj chtěla bych se zeptat, mám doma měsíční holčičku a ta už asi týden nespí ani přes den ani v noci, přes den usne možná tak na hodinu na dvě ale v noci spí po 20minutách a probouzí se. Jinak pořád pláče nebo kouká. Prdí ,kaká takže bříško to asi nebude. Má i rýmu tak SME koupili kapičky a odsavali nosanek doma, ted jsme museli k lekari na odsani protoze doma nam to moc nešlo ale ani to nepomohlo. Problém je v tom že malá začala blinkat a nedojida mlíko. Pije 90tku a vypije treba jen 50-60tku a vyblinka to. Někdy u toho usne ape když ji položím je zas hned vzhuru a pláče.
A to ji vždy pred mlíkem prebalim nakrmim odrihnu ape stejně nespí. Bříško někdy radši promazavam pupikem, davamna bříško masiruju zasicka stejně nic. Bojím se že mi zhubne nebo ji neco bude kdyz nejí ani nespí. Už nevím jak na ní. Poradíte mi nekdo?

karlajasmine
11. pro 2017

@dominqa mě se obě děti okamžitě vzbudí / vzbudily, když by měly v prvních třech měsících spát přes den doma v postýlce. Syn spí v nosítku doma nebo venku v kočárku, to ti neusnu?

karlajasmine
11. pro 2017

@dominqa a v noci mám syna u sebe v posteli, jinak taky nespí..vedle mě spí i 8h bez probuzení

dominqa
11. pro 2017

Mně neusne ani vedle mně ani v houpačce, v kolibce v kočárku usne ale jen na chvíli, ještě na ruce usne kdyz ji houpu to spí ale stačí ji položit a je vzhůru.

karlajasmine
11. pro 2017

@dominqa tak si ji nech v náručí a pusť si film? Nebo kup šátek na nošení miminek?

dominqa
13. pro 2017

Kolik by melo vypít mléka měsíční miminko??, a kolik by mělo vážit??

dora13
13. pro 2017

@dominqa to tak nejde univerzalne rict, zalezi i od porodni vahy a mnoha jinych vlivu. Nemelo by stagnovat a nesmi hubnout. Pokud odmita mliko, chapu, ze je na UM, zkusila bych vymenit UM, nemusi ji vyhovovat.

mishulka9
7. bře 2019

@lucifereeek dobry den pisu sice po letech ale uklidnuje me ze nejsem sama..prcni syn to same a druha dcera opet tozez.pokud se podari usnout tak na par minut .mozna i hodin ale jen na me..uhoupana uzpivana...a nekolikrat na prsu behem toho...v kocarku rvali obe...a ldyz uz usli tak o jizde v lese a za 20m vzhuru;( jsem na dne uz...

lucifereeek
10. bře 2019

@mishulka9 dobrý den, chápu a rozumím, ta starší o které jsem tady psala bude mít už letos 7let a s tím spaním je to pořád stejné, spí docela málo ale už to není miminko které by si nezvládlo samo hrát atd.,takže to není "až tak" náročné jako předtím, ale to že je uřvaná jí zůstalo, má dokonce i odklad ze školy protože vůbec neposlouchá a nevnímá, prostě taková hyperaktivní. U nás je věčně doma křik, řev brek ale nenadělám nic. Měla jsem pak ještě druhé dítě které do roka byl něco podobného ale pak to s ním bylo fajn a teď bude mít 4 a super, takže držím palce a přeji pevné nervy, řekla bych že do těch 5let to bylo uplně nejhorší, dělala nám i samé naschvály atd.

mishulka9
10. bře 2019

@lucifereeek dekuji za podporu tomu prvnimu je sest..ta hruza teda trvala pul roku..kolem.roka uz lepsi a nejlepsi ve dvpu letech jsme.zrusili i spani po o..a to uz uplne parada..spi celou noc..a ted uvidime.co tahle dvoumesicni potvora..jak jsem uz starsi a mam uz jedno tak to snad i hur snasim...;(

ivinkalinka
Autor odpověď smazal
Zobraz
zavodnice
11. bře 2019

To moje taky skoro nespí, má 6 tydnu. Spí tak 6 hodin v noci a přes den dá se říct vůbec. Někdy zdřímne při kojení, ale při pokusu o jakoukoliv manipulaci se probudí. A když nespí a zrovna nejí, tak pořád křičí. Nepomáhá prakticky nic. Zkusíme nějakého doktora, protože to řvaní není normální, řve za den třeba 12 hodin a já akorát nosím, houpu, pomalu nejim, je to marný.

ivinkalinka
11. bře 2019

Uvazovali jsme o kraniosakralni terapii - osteopatie. Nakonec nam pomohla háčka, tam se na pruzine da houpat nahoru a dolu, predtim houpani na mici. Ale pak uz byla tezka, cely den ji nosit. Nositko nebo satek nesnesla. Prestalo to ve trech.mesicich. Vydz, urcite to jednou skonci.... hodne sil.

kajalka
11. bře 2019

@zavodnice Co kiss syndrom?

zavodnice
11. bře 2019

@kajalka Ano, ten nás napadl, bohužel nejbližší termín mají až příští tyden (dva už čekáme). Porod byl dost dramaticky, malou museli co nejrychleji dostat ven, tak mohlo dojít k nějakému poranění.

mishulka9
12. bře 2019

@zavodnice tak to to mame jeste dobry..ted zabira bily sum vysavac..mam ji oprenou o remeno houpu a delam ššš.. to spi od 20 minut a vic.. jak kdy. ale taky se nehnu. když je nejhůř zabere zavinovacka typu swaddle.