Estivillova metoda-jak dlouho dítě plakalo, než usnulo?

gosa22
6. pro 2013

a kolik dní trvalo, než bez breku uslo?
Prosím odpůrci nereagujte, diskuse je pro "aplikátory" této metody.

leni78
12. pro 2013

@lubinkova Vynucují si pozornost hodiny a hodiny ? V určitém věku jsou k tomu uzpusobeny, byt neustále s matkou. A pokud je matka chce odložit, dítě se bojí a tím více si vynucuje. Pokud se nechá rvát víc nez deset minut v kuse, po několik dní, proste rezignuje. Nic moc pro dětský mozek.

leni78
12. pro 2013

@monivo Já to klidně uvedu. Jen kdyz se někoho ptáte na osobní věc, tak se uvádí důvod, proc se ptáte, jinak člověk nema potřebu odpovídat.

nae
12. pro 2013

@lenka5731
len ešte raz okopírujem tvoj dotaz, lebo tu medzičasom pribudla stránka reakcií 🙂
"preplesk? Jakože když nosím 3 hodiny a opět se pro položení rozeřve, tak je třeba nosit dál?
já to vnímám naopak. pokud si to aplikuju na situaci, která se několik let odehrávala u nás, tak slova eficenky jsou pro mě kopanec pod pás. A že je to už hodně let. Bohudík jsem tenkrát nikoho tak "empatického" nepotkala. "
Nemyslela som to na teba, ale na seba pred pár rokmi. Že sme skúšali tieto "uspávacie metódy" aj napriek tomu, že to nepomáhalo, ale prišlo nám to vtedy vhodné, lebo inak sme syna veľmi dlho uspávali na balóne, chodiac po byte a podobne. S manželom sme sa museli striedať, lebo už mi z toho uspávacieho maratónu odchádzala chrbtica (potreboval spávať viackrát denne, takže pokiaľ nezaspal v kočárku, tak sme ho museli uspávať doma). Myslím si, že keby mi vtedy dal niekto "kopanec" ako Eficenka, tak by som sa skor zamyslela na tom, čo zlepšiť na sebe a viac by som verila svojim inštinktom, ako "múdrym knihám" a radám roznych pánov expertov.
Ja tu nikoho nesúdim, robte si čo chcete, každý skúša, čo uzná za vhodné. Ale pokiaľ deti potrebujú blízkosť, tak má byť nejakým sposobom táto ich potreba uspokojená.

lubinkova
12. pro 2013

@leni78 myslím, že pokud jsou děti "uzpůsobeny" tomu, být v náričí 24hodin denně, je to proto, že je k tomu matka uzpůsobila... a taky myslím, že je pro dítě ohromné plus do života, když se naučí zabavit i samo. Nebude tak celý život odkázaný na to, že ho bude muset někdo zabavit, jinak bude nešťastné...

granda
12. pro 2013

@leni78 ja mam malou v posteli a manžela zvladam taky,,, jde to o kompromis.. chteli jsme mit krasne a stastne dite... a mame.. jsme plne kojeni,,,bez dudliku a neplaceme... teda, jen když tedka nespadne,, nebo ji něco nejde.. ale to je plac,,jiny, nez ji nechat v posteli a byt pryc..
ja uspávám 10 minut a spinka celou noc.. nakoji se a spinkame... pak ještě v noci, ale to uz vůbec nevnimam,, vim, ze pak az nad ranem.. v noci o tom nevim...

monivo
12. pro 2013

Já nechápu, proč se tady diskutuje o tom, jestli praktikovat metody typu Estivill nebo ne. Téma přeci neznělo, jestli ano či ne. Tak proč si neustálé odpůrkyně těchto metod neodpustí reagovat, ještě k tomu, když o to zakladatelka výslovně žádala.

lenka5731
12. pro 2013

@monivo proč to sem cpou? Přece aby celý MK viděl, jaké jsou dokonalé matky, které umí uspávat a vychovávat děti "bez pláče". Co už na tom, že usínají u prsu nebo u televize. Co bych já za to tenkrát dala, kdyby mi chtěla usínat u prsu nebo u televize 😀 Podle mě všechny tyhle názory jsou naprosto z cesty, které i nevědomě nebo často vědomě píšou z neznalosti. Na jednu stranu jim to nemám za zlé, byť mi některé příspěvky ubližujou protože si je beru zbytečně osobně. Chápu, že prostě NĚVĚDÍ, ale z různých důvodů mají potřebu se podělit o svoje moudra. 🙂 Stranou nechám, jestli někdo chce "ubližovat" cíleně. Ať píšou až po tom, co jim ten nahoře přidělí dítě, které je v něčem problémové. Moje druhá dcera je úžasná, sama usíná přes den, nádherně spí v noci, sama si hraje, většinu času je spokojená - ale nejsem tak naivní, abych si myslela, že je to mým přístupem a výchovou. A nikomu to necpu 🙂

monivo
12. pro 2013

@lenka5731 já myslím, že zakladatelka si rve vlasy, že toto téma založila. Já jsem si takhle taky párkrát naběhla a už nikdy více zakládat nějaké téma či otázky na různá ožehavá témata.
A myslím, že to stejné je i s fotkami, kterých jsou tu tisíce - jak vaří, pečou, tvoří apod. Já třeba vůbec nemám potřebu sem fotit, kolik jsem upekla druhů cukroví apod.

soleilll
12. pro 2013

@gosa22 Obdivuju tě, že ses pustila do tak výbušnýho tématu. (Ještě sis nevyslechla hlášky typu "nechtěla bych být tvoje dítě!"? 😀 ) Nemám zkušenosti s konkrétní metodou, ale od útlého věku (asi po ukončeným 3. měsíci) jsem začala praktikovat samostatné usínání. Přes den to bylo v pohodě, večer jsem položila do postýlky a v intervalech k němu chodila, než usnul. Pokud nevyměkneš, je to opravdu otázka několika dnů, slyšela jsem termín "jeden víkend". Ale je možný, že každý dítě to takhle nezvládne a trvá to dýl. Možná, že se nenaučí usínat, ale spíš rezignuje, jak tu kdosi psal, ale díky za to. (Každopádně v období, kdy se malej naučil otáčet/sedat/vstávat, se noční usínání zhorší, protože ještě rozespalej změní polohu v nově objevenou a pak má problém se dostat zpátky do leže a usnout.) Moc držím palce, ať všichni vydržíte. 🙂
Jen doplňuju, že dle mého názoru je prioritou vždy prvně uspokojit potřeby starajícího se rodiče a teprve pak dítěte. Protože nevyspalá zombie s přeplněným močákem, která si už týden nevyčistila zuby a přežívá na narychlo zhltnutých rohlících se nemůže věnovat potomkovi.

kajalka
12. pro 2013

@soleilll Mám nastaveno, že prioritou je pro mě dítě, protože je na mně závislé. Ve všech ohledech. A zkušenost mám jinou - maminky, které vycházejí dítěti vstříc a přijmou ho se všema jeho potřebama, jsou odpočaté a šťastné. Ty, které neustále řeší, že moc jí, málo jí, často jí, málo kadí, nespí, spí moc,...jsou vystresované, nemají čas na sebe ani na dítě a energii plýtvaj na naprosto nepodstatné věci.

lenka5731
12. pro 2013

@kajalka Na čem frčíš? Může se to při kojení? Pochopila jsem správně že si myslíš, že "maminky, které vycházejí dítěti vstříc a přijmou ho se všema jeho potřebama, jsou odpočaté a šťastné"?

kajalka
12. pro 2013

@lenka5731 Nejen, že si to myslím, vím to, vidím to kolem sebe! Frčím si v užívání mateřství a života. Doporučuju! 😉

lenka5731
12. pro 2013

@kajalka a já ti přeju, aby tvé druhé dítě usínalo stejně jako moje první dcera. Asi to zní zlomyslně, ale myslím, že ti to hodně rozšíří obzory a utřídí názory.

tifanyt
12. pro 2013

Tuhle diskuzi miluji-myslím, že téma Estivillovi metody už tu bylo několikrát 🙂
Já jsem tuto metodu-i když v trochu upravené formě také použila. Nedodržovala jsem přesně odestupy a děti jsem pochovala, když to vyžadovaly. Nevidím na tom nic špatného
Ono se to hezky kritizuje maminkám, kterým děti spinkají. Moje děti nespí dodnes ( 3roky a 1 rok) Ani jeden. V noci se často budí-a to s námi spí oba v posteli. Ale prostě nezabírá na ně nic. Estivillova metoda na nějakou dobu zabrala, ale přijde pak nějaká nemoc a je zase po všem. ☹

Každopádně bych ráda upozornila všechny odpůrkyně, že uplatňování této metody neznamená, že bychom své děti nemilovali a nepečovali o ně. Bohužel jsem si sama na jiném serveru také přečetla věci typu: Nechtěla bych být tvé dítě, Tvé dítě ti to vrátí, Vychováváš ho tím pro kriminál...Uráží mě to a nelíbí se mi toto chování. A jak psala zakladatelka diskuze-raději nereagujte, než aby jste někoho uráželi. To se prostě nedělá!

soleilll
12. pro 2013

@kajalka Víš, já se dítěti na dnešní obecně prosazovanej názor vlastně skoro nevěnuju, přesto kdokoli ho vidí, ihned prohlásí, jak úžasně spokojený dítě to je. Ale možná, že on tuší, že kdyby začal bezdůvodně řvát, že se s ním nikdo mazlit nebude a proto je radši zticha a zubí se na celý kolo. 😉 Nicméně dlouhodobé poškození jeho psychiky pláčem není vyloučeno - nemá ještě ani rok.

gosa22
autor
12. pro 2013

@monivo děkuji za slovo do pranice... 😉

gosa22
autor
12. pro 2013

@soleilll nečekala jsem, že některé maminy s dokonalými dětmi přes mou výzvu do toho budou šťourat...neměla to být diskuse na téma této metody, ale možnost pročíst si rady a tipy těch, které to aplikovaly...děkuji za podporu a pravdivá slova 😉

gosa22
autor
12. pro 2013

@monivo vůbec si nervu vlasy 🙂 tady jsou aspoň vidět různé názory (byť jsem o ně nežádala...)....spíš jsou zajímavét ty supermatky, co všechno zvládají, děti jim nepláčou, manžela uspokojí, mají navařeno, uklizeno a jsou stále odpočaté a upravené......no prostě normální stav ne? 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 🙂 😀 😀

lucie255
12. pro 2013

@leni78 mužu se prosím zeptat jaké změny na eeg? Mám syna 16 měsíců. Uspávání trvá hodinu....to by bylo v pohodě jen kdyby se nebudil i noci několikrát a zase nemohl usnout. Musím ho plácat po zadečku...jinak pláče, že nemůže usnout....nepomáhá chování ani spaní snáma...nic :(

eficenka
12. pro 2013

@lenka5731
😅 ano, určitě víš, jak to probíhalo, zvlášt když dcerka měla koliky - nepomáhalo ani vožení v kočáře, houpání v lehátku, jen třeba křičení 2 hodiny v náručí... ale nikdy bych si nedovolila nechat dítě pro nic zanic křičet,
DÍTĚ SE LÁSKOU NEDÁ ROZMAZLIT. 🙂
tím končím...
naopak vidím u švagrové, která nechala svoji dcerku i 2 hodiny v posteli křičet jak se jí změnila povaha - ke vztekání se atd..

lenka5731
12. pro 2013

@eficenka koliky do toho netahej. To je téma o usínání. 😉

eficenka
12. pro 2013

@lenka5731
jenže někdy dítě nespí - protože se v noci méně hýbe - bolí ho bříško ( i při usínání) proto i ten kontakt vyžaduje..
dítě Ti při usínání neřekne - bolí mě bříško, je mi zima, je mi teplo, chci se pomazlit - od toho se má zkusit vše a nenechat dítě samotné, dokud nevíš proč špatně usíná.. možná se třeba jen bojí...

lenka5731
12. pro 2013

@eficenka teorie je jednoduchá, praxe je věc jiná. Kdo nezažil, nepochopí. 😉 Věř mi, že bych nesmírně ráda vrátila čas a shledla tebe nebo kohokoliv jinýho "v mých botách". Ujasnilo by mi to hodně věcí. To co píšeš, jsou jen kecy od stolu.

lenka5731
12. pro 2013

@eficenka a jak jsem psala kajalce, buď opatrná na slova, další dítě tě třeba vyškolí tolik, až tě to bude mrzet 😒

eficenka
12. pro 2013

@lenka5731
ty nemůžeš plně soudit naši výchovu, a to jak malá původně nespala... já zase Tebe - ale není u žádné matky správné nechat dítě vykřičet - ano, i když k němu chodíš ( teda doufám v různých časových intervalech) to, že si tam s ním mu nic nenahradí... a ač se to zdá neuveřitelné, už rok sem neměla volný večer a ani si to neumím představit - srdce se mi svírá při představě, že by malá plakala a já nebyla hned u ní...
Jak sem psala Estvillovu metodu sem viděla u švagrové a stačilo, nikdy více ☹

lenka5731
12. pro 2013

@eficenka jasně, my nemůžeme soudit tvoji výchovu, za to ty víš vše o ostatních matkách, jejich dětech, jejich výchově, jejich situaci a proto jim píšeš, že jsou jim jejich děti na obtíž atd. Proboha prober se. A hlavně nikdy neříkej nikdy. Tímhle s tebou fakt končím.

eficenka
12. pro 2013

@lenka5731
ano, nikdy není správné nechat dítě plakat - to není o výchově, to je prostě o citu k dítěti o tom, proč sem si dítě pořizovala, o tom že dítěti zprvu poddám všechny svoje zájmy, čas a postupně "nastoluji pravidla" ale to nejde hned u miminka.. větší dítě cca 10 měsíců je postupně vše schopno pochopit, ale musí to být vysvětlené a dělané s láskou ( teda nechat křičet mi nepřijde jako forma lásky..)
a ano, druhé mimčo může být uplně jiné, ale také ho nikdy nenechám vykřičet...
a za druhé nemám se proč probírat.... možná někdo jiný si uvědomit, že tu má být pro dítě, i za cenu určitého vyčerpání...

soleilll
12. pro 2013

@eficenka Promiň, ale to, žes už rok neměla volný večer a jsi 24 hodin k dispozici dítěti, tě muselo psychicky dost poznamenat - nebo jak jinak si mám vysvětlit, žes nepochopila otázku "Estivillova metoda-jak dlouho dítě plakalo, než usnulo? a kolik dní trvalo, než bez breku uslo? Prosím odpůrci nereagujte, diskuse je pro "aplikátory" této metody. " a reaguješ na ni, že tuto metodu neschvaluješ..? Otázka nezněla, "co si o tom myslíte?" Prioritně se tu nemá řešit, kdo s čím souhlasí, ale kdo má jakou (svou) zkušenost při uplatnění postupu.

eficenka
12. pro 2013

@soleilll
nejsem uplně odpůrce toho, že naučit dítě spát samotné - o což jde i u Estvilla, ani on sám by dítě nenechal jen vykřičet... ale to jsme někde jinde ( on sám metodu možná mínil jinak, než jak ji uplatnuje většina matek..)
dobrou noc a přeji Tobě i pokud máš děti, klidnou noc....

soleilll
12. pro 2013

@eficenka Přiznám se, že reakci jsem nepochopila, ale taky přeju klidnou noc. Ostatně tu si tady přejeme všechny...