Estivillova metoda-jak dlouho dítě plakalo, než usnulo?

gosa22
6. pro 2013

a kolik dní trvalo, než bez breku uslo?
Prosím odpůrci nereagujte, diskuse je pro "aplikátory" této metody.

xvitk101
6. pro 2013

Pochopil to za 3 dny a vecer plakal max 30 min, pak usinal a pres den to jednou bylo i o neco malo dyl.

granta
6. pro 2013

Oba synové mi třetí den usnuli bez problémů. První den pláč, druhý den to bylo lepší a od třetího dne pohoda. 🙂

gosa22
autor
7. pro 2013

my to zkoušíme už pět dní a stále pláče...chodím za ním v intervalech, ale vždy se překulí na břicho a brečí...nakonec po 30-45 min usne, pak spí pěkně, přes den taky...jen to usínání...nevím, co dělat jinak...jestli se třeba nebojí v pokoji, nechávám otevřené dveře...nebo za ním chodit ping-pong metodou? co poradíte?

kajalka
7. pro 2013

@gosa22 Ať se na tyhle pošahaný metody vyprdneš a začneš se chovat k miminku podle jeho potřeb. Potřebuje tvojí přítomnost. Potřebuje mámu, ne nějakou metodu!

leni78
7. pro 2013

Ty kraso, on někdo nechá dítě půl hodiny brečet ? Na to přeci nejde nereagovat 🙂

gosa22
autor
7. pro 2013

@kajalka prosila jsem, aby se odpůrci nevyjadřovali...DĚKUJI 😖
klidně bych ho houpala, nosila, měla v posteli...ale nic nezabíralo...až po tom, co začal sám usínat, v noci spinká...je to hlavně kvůli němu, je potřeba, aby se vyspal...na mě v tuhle chvíli nezáleží, miluju svého syna bezmezně a hluboce!
mámu na 10000000 % a pohlazení lásky pusinek...o nic není ochuzený... 😉 nehodlám mu vzít noční kojení, udělám pro něj vše na světě!
všímám si, že odpůrci metody jsou často ti, kteří prostě nemají sílu zvládnout závislost svého dítěte (a mnohdy ani nechtějí, protože je těší, že dítě potřebuje jen je a nikoho jiného, zejména se to týká matek) a omlouvají to tím, že dítě potřebuje všechny ty podpůrné prostředky, aby uslo...tím si doma vypěstovávají závisláka, který má pak v životě nemalé problémy... ☹
pokud máte doma dobře spavé dítě, gratuluji, pokud ne, tak před haněním něčeho, to nejdřív vyzkoušejte a vnitřně nebojujte s tím, že byste taky ráda měla doma dobrého spavce 😉

gosa22
autor
7. pro 2013

@leni78 nebrečí půl hodiny, jsem stále u něj...jen ho neberu do náruče...pohladím, povídám mu...
jinak během dne prakticky nepláče...
až se Vám děťátko narodí, schválně si sečtěte během dne a noci, jak dlouho bude brečet a možná zjistíte, že normální jsou až 3 hodiny breku...klidně se zeptejte své mudry...
a až uvidíte, jak si po noci mimi pořád protírá očička, spalo by, ale nejde, je mrzuté a oťáplé...možná přehodnotíte 😉

leni78
7. pro 2013

@gosa22 Ja se mudry ptát na nic nebudu. Čekám třetí dítě. Vim co moje dite potřebuje. Brecet nenechavam. Neber to prosím jako útok, ja vychovavam bez pláče.

baraz
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
gosa22
autor
7. pro 2013

@leni78 neberu to jako útok...chápu, když toto někdo nechce praktikovat...ale o tom tato diskuse není, proto jsem žádala, aby se vyjádřili jen ti, kterých se to týká... 😉
když to jde bez breku, hurááá....když ale ne, co naděláš...malej při uspávání v náručí, v posteli atd. se vztekal, nikam to nevedlo, hodiny jsem trávila u něj, než zabral, aby se pak po 2 hodinách probudil...vyčerpávající pro obě strany...teď mi spí 6 hodin v kuse, nakojíme a spíme další 4 hodiny, lezeme spokojení z postele po deváté ráno... 😉
jen holt bojuje při usínání, proto jsem prosila ty, kteří to mají vyzkoušené, o radu, jak ho brekotu zbavit, protože vzetí do náruče a chování naprosto nic nevyřeší, přidává ještě víc...je to chytrolín a ví moc dobře, jaké postupy má použít 😀
tato metoda není o nechání vybrečet...konečně to prosím pochopte - protože to je častý argument odpůrců...bohužel ☹

leni78
7. pro 2013

Dítěti by se mělo vyhovět, pláč je jeho jediný způsob, jak si efektně říct o to, co nutně potřebuje. Neměl by se ignorovat. Asi chce spát u matky. Je to prirozene.

blahova_andrea
7. pro 2013

@leni78 ne každé dítě pláče proto, že chce spát s matkou. náš malý se s námi taky nikdy nevyspal a my jsme fakt rádi, protože my s ním taky ne! vyhovuje nám všem spát odděleně. každé dítko občas zapláče, ale to neznamená, že mají všechny stejné potřeby a upřímně...své děti miluji, ale to neznamená, že musím být nutně jejich otrokem a ve všem skákat podle nich 😉

leni78
7. pro 2013

Nedávno jsem viděla dokument o jednom z posledních kmenů mimo civilizaci. Reportér si všiml, ze děti tam vůbec neplacou. Byly neustále pritomny u matky, kdykoliv měly přísun mléka. Matky je nikam neodkladaly, prostě je měly neustále u sebe. Kdybych si vzpomněla na jméno dokumentu. . Nicméně při popisu metody, kdy se dítě odkládá do zamrizovane postýlky a očekává se od nich, ze co nejrychleji pochopí, ze budou spát v separaci bez matky a bez svobodného přístupu k mléku, asi by si o některých civilizovaných matkach myslely své.

blahova_andrea
7. pro 2013

@leni78 mám pocit, že jsem něco takového taky viděla, ale nepřijde mi, že je úplně ideální srovnávat civilizaci s "křováky". bohužel oni mají celý životní styl naprosto jiný, jiné potřeby, podmínky, ať už v dětství nebo v dospělosti. nemůžeš srovnávat "výchovu" dítěte matky z evropy a matky domorodky někde například v amazonském pralese 😀 já tedy nejsem ani pro jeden extrém. ani pro odkládání dětí a nechávání vyřvat apod., ani pro to, mít je bezpodmínečně za každou cenu co nejvíce a nejdéle jen u sebe. přijde mi, že dnes se celé mateřství dost okolím hrotí a je jedno, kterým směrem ☹

romcovaklarka
7. pro 2013

@leni78 To ti gratuluju, že vychováváš bez pláče. Já tedy tuto uspávací metodu nepraktikovala, ale starší jako miminko měl několik ne právě krátkých období, kdy usínal s pláčem nehledě na okolnosti. Chovala jsem, kojila jsem, brala si ho do postele, houpala na míči, zkusila i položit a odejít (že třeba chce klid na usnutí - no hned řev, tak jsem se zas vrátila a nechala toho - píšu to jen jako že jsem zkoušela různé věci), dávala spát později, dávala spát dříve, mazala gel na zuby, nosila v šátku... Myslím, že někdy se člověk může přetrhnout a stejně se pláči nevyhne. A to nepíšu ani pro ani proti této metodě, ale spíš k tvému lehce nadřazenému přístupu.

Omlouvám se za OT.

dadushe
7. pro 2013

Osobně nemám ráda matky, které hned hodnotí a myslí si, že jejich styl výchovy (i když třeba společensky považovaný za ideál) lze uplatňovat na všechny děti bez rozdílu. (Kdyby si to tak pak pamatovaly později, až strčí děti do MŠ nebo ZŠ a budou nadávat, že se učitelka nechová k jejich dítěti individuálně a s ohledem na jejich potřeby 😎 )

Teď k věci. Moje dcera byla přes rok a půl uspávaná mnou nebo manželem, probírala nám prsty, tulila se. Každé večerní usínání zabralo kolem hodiny, někdy hodinu a půl. Bohužel kdykoli se v noci vzbudila, vyžadovala stejný rituál a budila se průměrně 5x. Nemohla jsem spát, měla potrhaná nehtová lůžka. Muselo se to prostě nějak řešit. Estevillovu metodu jsem neznala, ale zjistila jsem, že jsme ji přirozeně použili. Namotivovali jsme malou, dostala spacího medvěda, rituál, měla otevřené dveře, byla chválená a utěšovaná v intervalech. První noc trvalo usínání 30 minut (prvních 10 minut řev jako blázen, pak už jen protest), druhou noc 15 minut protestu, třetí noc protest při koupání a vytuhla do 10 minut ani nepípla. OHROMNĚ se jí zlepšila kvalita spánku, přestala se v noci budit, protože se naučila jak usínat, začala znovu spát i přes den, začali jsme díky tomu jezdit s kamarády po výletech, mohla začít spát u babičky, přestal jí v noci vadit hluk (prostě se otočí a spí dál).
Za ty 3 dny to fakt stálo, nicméně každý jak to cítí a jak mu to vyhovuje😉

granta
8. pro 2013

Včera nás trápily prdíky, Boleslávek plakal a plakal... houpala jsem, nosila v šátku, pořád byl u prsa, masírovala jsem bříško, dávala teplé obklady, pouštěla mu vysavač, pusinkovala, hladila.... nic nepomáhalo, řval cca hodinu a půl. Pak jsem ho úplně vyčerpaná položila do jeho postýlky, dala mu dudlík a jeho oblíbeného koníčka, toho chytl za nožku a v mžiku usnul... takže mám pocit, že moje "láskyplná péče" ho asi spíš obtěžovala, no nevím. 😒 Každé dítě je asi jiné a potřebuje trochu něco jiného. Myslím si, že vše je OK, pokud to praktikujete s mírou a zdravým rozumem. 😉

cajomilka
8. pro 2013

Mám pocit, že maminky, co nejvíc kritizují Estivillovu/Färberovu metodu, pořádně nevědí, o co v ní jde, a dané knihy či články nečetly. To se pak snadno kritizuje, že... My jsme Estivilla zkoušeli taky, protože jsme dceru každý večer uspávali hodinu a zvlášť manžel to těžce nesl. Podotýkám, že jí bylo 20 měsíců!!! U malého miminka by něco takového vůbec nezkoušela. Trvalo to dost dlouho, než malá začala usínat sama bez pláče, fungovalo asi měsíc a pak zase začala plakat, tak jsme se dohodli, že od Estivilla upustíme, malá totiž asi cítí blížící se příchod sourozence a je na nás víc fixovaná. Ale jinak to nijak nezavrhuju, stejně jako to, že když někomu miminko pláče 2 hodiny, neznamená to, že jde o špatnou matku!!! Takovéto jednoduché odsuzování mě fakt s... ☹

cajomilka
8. pro 2013

@blahova_andrea Mluvíš mi z duše, to je i názor Jiřiny Prekopové, který by snad nikdo nezpochybňoval - není úplně OK nektriticky aplikovat výchovné metody přírodních národů na naši civilizaci, protože u nich je to prostě podmíněno naprosto jinými životními podmínkami a např. poměrně velké děti se nosí hlavně kvůli tomu, že se tím chrání před nebezpečími, které jim hrozí z okolí. Já jsem rozhodně pro nošení, dceru jsem nosila a druhou budu taky, ale používala jsem a používám i kočárek, chce to prostě podle mě vybrat si a neprosazovat extrémy a vnucovat je ostatním.

cajomilka
8. pro 2013

Jo, a ještě mě napadá - podle mě by podřizováním se dětem neměl trpět patrnerský vztah jejich rodičů, pokud pro jednoho z nich je třeba společné spaní v posteli s dětma nepřijatelné, tak by se měla hledat jiná cesta. Je smutný, když pak oba rodiče spí v jiné místnosti a pomalu se vzájemně odcizují 😖 Znám případ, kdy to nakonec vedlo k rozvodu 😒 Myslím, že pro dítě je furt lepší úplná harmonická rodina než stálý kontakt s matkou za každou cenu.

rennu
12. pro 2013

@gosa22 musím reagovat, u prvního syna jsem použila na 7-8měsících, 3. den spinkal, do té doby jsme byli všichni chodící mrtvoly a nic nepomáhalo, spal jen v náručí za chůze nebo jedoucí kočárek, od mala trpěl na prdíky extrémně moc, neuměl usnout sám ani v noci, když se probudil natož jen tak po večeři na noční spaní...díky knížce jsem pochopila fáze spánku, proč se budí, kdy a že neumí zaspat a to je potřeba naučit.... taky se mi nechtělo ho nechat plakat, ale když člověk kolaboval u kočárku venku a omdlíval nebylo zbytí....a jsem tomu ráda 🙂 ted druhé miminko je totéž v bledě modrém, měl 6 měsíců nedávno, začli jsme příkrmy a zhoršení hrozné, za noc spí v postýlce tak 2 hodiny, jinak brečí a musí se nosit...k ránu putuje ke mně resp. jdu s ním do obýváku a dostane prso a produmlá se do rána...zatím držíme, než si zvykne na příkrmy, ale spánek 3 hodiny noc co noc a přes den ani minutu je únavný, záda mám zablokovaná tak, že se fyzioterapeutce nepovedlo ten blok odstranit ani...ale chci počkat ještě až si zvykne na příkrmy víc.... doporučují tuhle metodu od 6 měsíců, ale to je tolik změn pro mimča, příkrmy, někdy zoubky a nemá cenu to zkoušet násilím...ale naprosto chápu zoufalství a metodu neodsuzuji..... taky jsem si přála miminko veselé, spící, bez pláče, ale prostě mi nebylo dáno a maminky, které neznají vyčerpání z tohoto pak odsuzují vše.....😉

laurital
12. pro 2013

Mám pocit, že často je to ode zdi ke zdi, z extrému do extrému.Buď absolutní podřízení veškerým požadavkům dítěte a to často až do věku, kdy už by mělo mít určitou míru samostatnosti nebo naopak druhý extrém, výchova k samostatnosti pomalu už od porodnice.Někdy si říkám, že jsem docela ráda, že před těmi skoro dvanácti lety, kdy se narodila první dcera, ještě nebylo na netu tolik informací a vychovávali jsme tak nějak intuitivně 🙂 .

gosa22
autor
12. pro 2013

@laurital musím přiznat, že máte pravdu 😉 někdy asi víc info škodí...my jsme díky E. metodě zjistili, jak chce vlastně malý usínat...ten pláč mě ničil, takže jsme zkombinovali Estevilla s vlastním srdcem a pocitem...a ejhle, bobík mi už 2 dny usnul bez pláče...chtělo to odchylky od metody 😉

laurital
12. pro 2013

@gosa22 A to je dobře 🙂 , dítko je spokojené a vy s mužem také.Gratulace, království za spánek, viď 🙂?
Na každé dítko funguje něco jiného, jde spíše o to nelpět slepě na jedné metodě která, ač nám se jeví jako nejlepší alternativa, zrovna našemu dítěti nevyhovuje.

rennu
12. pro 2013

@gosa22 a jak jste na to šli? U nás je problém, že trpí na bříško a ted po příkrmech ještě víc......an i my u Honzíka nejeli přesně, ale prostě když byl marod, byla jsem u něj, stačilo zpívat, držet ruku....to s tou rukou má doted a to mu jsou přes 3 roky

monivo
12. pro 2013

@leni78 kolik dětí jste již odrodila a vychovala, jestli se mohu zeptat?

eficenka
Odpověď byla odstraněná
Zobraz
rennu
12. pro 2013

@eficenka v knize se píše od půl roku začít s touto metodou 😉 nejdřív...... já z osobní zkušenosti doporučuji dřív než mimčo vstává na nožky....u syna jsme začali ještě před lezením, ale on začal lézt až na 9 měsících. Jinak se pracuje s miminkem, co má dudlík třeba jinak s bezdudlíkovým... já bych třeba dřív než v půl roce nezačala a i ted ještě vyčkávám, až se srovnají příkrmy a vše nové pro něj, i když padáme celá rodina na hubu z nevyspání...

aligator
12. pro 2013

Začali jsme po půl roce věku. První den hodinu, pak ještě jednou v noci (tak 20 minut), druhý den půl hodiny, od třetího dne krásně spinká. Když je důvod (nemoc, po očkování...), vezmeme si jí k sobě, ale hned jak je v pořádku, tuhle "metodu" zavádíme hnedka znovu, a brečí maximálně chviličku, prostě to zkouší. Když jsem se snažila bejt ta dobrá máma, jak tu spousta lidí doporučuje, a spoléhala na to, že už je dcera dost velká a po pomazlení půjde spát, byla to vždycky hrůza. Je pak zmatená, jestli je den nebo noc, a neusne v žádnym případě. Zkoušeli jsme všechno... chování, zpívání, čtení, přetažení, držení za ruku, spaní u nás v posteli... nic nepomohlo, rozhodně ne na celou noc, kvalitně se vyspí prostě jenom díky týhle metodě🙂

paracka
12. pro 2013

Muzu se zeptat o jakou metodu jde? Prijde mi ze maly je trosku zavislak na nasi pozornosti. Jinak spinka pekne pres den i v noci.venuju se mu,ale nekdy nemuzu ani umyt nadobi jak se me dozaduje. Ma 4 mesice.diky