Estivillova metoda. Máte zkušenost?

kopcik
11. říj 2008

ahoj máte některá zkušenost s touto metodou uspávání? už jsem docela zoufalá, protože malý - budou mu 3 měsíce - míval večer koliku a uspávali jsme ho proto na rukách. teď si na to zvykl a sám už neusne. jedině v kočárku. ještě se to dá, nevadí mi to zase tak moc, ale byla bych ráda, aby začal usínat sám, protože nosit dítě třeba v sedmi měsících a uspávat ho... asi to nebude sranda. a taky pár posledních dnů kolem toho uspávání tolik nadělá.... když ví, že si ho beru a dám mu cumlík do pusy, tak začne křičet a svíjet se i když je tak unavený, že tak tak udrží oči otevřené. ale nevím, jestli by na něj ta metoda fungovala, protože je hrozně tvrdohlavý a má výdrž. párkrát jsem ho dala do postýlky a křičel půl hodiny v kuse aniž by trošku polevil...

muff_101
1. črc 2010

misel:samozrejme nenecham dite plakat pokud ho neco boli...ale obe deti jsem naucila nejakej rezim..ma hlad dostane napapat,hrajeme si chodime ven ale je unavenej a jde do postylky... nejdriv to byl boj... porad jsem k nemu chodila a z postylky jsem ho nezvedla....mam deti dve a nejde to abych s jednim chdila a houpala.... mam znamou ktera ma dve holcicky a uz skoro 4 roky spi max tri hodiny denne..obe si naucili na houpani a ta mladsi ma 16 mesicu a stale ji houpou...kazda mam vi co je nej... nemyslim spatne co jsem tady psala ale slovo jako tyrani mi prislo dost smesny.... deti mi krasne spinkaj protoze si zvykli na to usinat v klidu sami...na ruce mi neusne....

misellll
2. črc 2010

stroužek:Víš ono v celku ani tak nejde o to,jak jsi si své miminko naučila.Za prvé jí jsou teprve
3. měsíce,věř že opravdu nepochopila,že maminka si potřebuje umít nadobí a vysát takže bude hodná a vydrží chvilku sama,jen máš to štěstí,že máš hodné mimi,některé děti prostě nemají problém být chvilku sami,nebo sami usnout,ale věř,že tak to pořád být taky nemusí(což ti samozřejmně nepřji)tvojí malinké jsou teprve tři měsíce ona nedokáže ještě přemýšlet tak, že si řekne musím spinkat protože je čas spaní,prostě máš jen hodné mimi,což ti trochu závidím 😉

strouzek
2. črc 2010

misel no já to vím že v tomto mám štěstí ale to že usíná sama a není zvyklá na houpání si myslím je o naučení, já jsem jí to neučila a zakazovala jsem každýmu aby to dělal a tak teď si to nevyžaduje. samozřejmě je mi jasnýže se vše může obrátit ze dne na den a z hodnýho dítěte budu mít totálního uřvaného nespavce ale fakt si myslím že dost věcí např. to spaní v postýlce aj. je o tom jak si to rodiče zařídí sami a fakt mě přijde horší když mamina naučí dítě spát s ní v posteli a pak ho násilně odnaučuje a je z toho na prášky že nechce usínat v postýlce

strouzek
2. črc 2010

stejně tak si myslím že je to u toho drncání v kočáru, jak už jsem psala tak když byla novorozeně položila jsem jí do kočáru šoupla před barák ale pak nastalo období kdy prostě se zastavilo s kočárem a okamžitě vzhůru, manža se přiznal že jí to naučil, když vozil naschvál jezdil přes ten nejhorší terén a houpal neustále i když stáli, a tak jsem začla přeučovat prostě jezdíme jen po rovným chodníku někdy nechám i vybrečet ale v posledních 3 týdnech usíná výhradně při stojícím kočáru, viz včera na koupališti ještě před měsícem bych nemohla kočár šoupnout pod strom bez toho abych s ním neustále houpala ale teď jo a právě že když jsem se pokoušela jezdit s ním po trávníku tak malá nespala a jakmile jsem zastavila okamžitě tuhá a tak to teď dělá často, když se kočár hýbe neusne zastavím usne a můžem teprve pak jet dál takže tohle si myslím že se naučila i přesto že je tak malá

kveluse
2. črc 2010

Ahoj, já jsem sice metodu nezkoušela (jsem spíš chovací a uspávací mamina 😉 ), ale z okolí vím, jak malá miminka naučily maminy usínat samotná, pyšnily se s tím vždy jen do doby, než přišlo nějaké bolení nebo nemoc. Opravdu máte ty nervy to zažívat třeba co měsíc znovu? Je určitě pravda, že některá miminka, i starší děti prostě samostanému usíná přijdou na chuť a pak už jim to třeba ani jinak nejde - kamarádka taky přišla na to, že když nechá synka usínat a spát samotného v pokoji, spí i on o moc lépe. Moje holky obě vyžadují uspávání. Nevadí mi, že s nimi trávím 2 hodiny před spaním.

Já jsem pro pomalé odvykání, nahrazení něčeho něčím méně bolestivým (například kojení houpáním) a postupným pozvolným učením.

strouzek
2. črc 2010

kveluse to je jasný jak je nemoc nebo něco jinýho může být dítě naučený na cokoliv ale jedná podle sebe, my měli teď očkování tak malá byla 2 dny protivná a jednu noc skoro nespala ale to si fakt myslím je vyjímečný stav, až budou zuby aj. tak s tímpočítám že to bude jiný režim. naše malá taky pár dnů nechtěla usínat večer, manža měl nervy chtěl mít po celem dnu klid tak jí vzal do náruče a chtěl jí uspat houpáním v náručí což jsem zakázala,i jsme se kvůlitoho pohádali, trvalo to 2 dny kdy jsme usínali až někdy kolem 11 večer ale od tý doby malá usíná tak max do 20 minut od koupání a krmení ale hlavně jsem zjistila ten důvod proč nechtěla usínat a budila se. začla vyžadovat večer po krmení čaj, teď kdybych ho nedala tak mi taky neusne hned a budila se takže já jsem fakt názoru že hodně věcí je o tom jak si to mamina zařídí a dítě "naučí" a taky o tom že když dítě nespí tak by se mělo řešit proč než řešit jak ho rychle uspat. u nás spaní a usínání vyřešil čaj!

zuzik28
7. črc 2010

Náš malej usínal nádherně...vždycky jsem ho večer položila do postýlky v pravidelný čas (7 hodin) a on krásně usnul bez jakéhokoliv konejšení, atd. Vše se ale změnilo jak si začal sedat a stoupat. To začalo naše nespaní...místo, aby v postýlce ležel tak samozřejmě neležel, protože se naučil něco nového 🙂, pořád si sedal, rajtoval tam a řval. Nechtěl v postýlce vůbec být. Přes den nespal jinak než uvázaný v kočárku a večer prostě usnul u nás v obýváku na koberci, když jsme se dívali na telku. Jenže to vydržel třeba do půl desáté. Postýlka fakt tabu, šílenej řev jen když ji viděl, noci hrozné.
Pak jsem narazila na tuto metodu, prostudovala a byla připravená vytrvat.
Trvalo to asi jen čtyři dny a Ondra spinká jak andílek. Dokonce ani kupodivu moc nebrečel. Naučila jsem se tu "kouzelnou formuli" a prostě mu jí párkrát řeknu jak ho položím do postýlky a on se ani nezvedne a za chvíli usne. Během dne i večer. Dokonce začal i v noci krásně spát. Před tím třeba 8 x za noc vzhůru a teď usne v 8, probudí se v 10 a pak spinká krásně do šesti do rána a pak ještě u nás v posteli do půl osmé. To jsem v životě nezažila 🙂
Ani jsem nějak nedodržovala ty minuty, po kterých se mu má jít ta formule znovu říct, prostě jen tak podle sebe...když už hodně brečel tak jsem tam zašla a zopakovala tu větu. Naučil se to fakt velice brzy. Tak doufám, že nám to nějakou chvíli vydrží. Protože je to fakt sto a jedna.
Takže já za sebe určitě metodu doporučuji. U nás to nebylo nějak drastické...

suvicka
15. črc 2010

Ahoj všem, po přečtení některých příspěvků mi to nedá a musím sem napsat svůj názor. Docela mi vadí, že řada z vás metodu odsoudila, aniž jí vůbec kdy vyzkoušela. Nám už ale v podstatě nic jiného nezbylo. Malá se naučila nejdřív usínat u prsu (bežně to trvala i 2 hodiny) a nakonec zabírala jen kombinace kojení a pak uspávání v náručí. To byla opravdu katastrofa, protože se už blíží 11 kilům a já mám dost špatná záda.Klidně jsem po pokoji pochodovala a houpala i hodinu a půl, usnula několikrát, ale při snaze položit jí do postýlky nastal ukrutný řev, okamžitě si stoupla a sápala se na mě. Bylo to opravdu neuvěřitelně vyčerpávající, protože uspáváme ještě 3x denně. Ze zoufalství jsem se rozhodla tuhle metodu vyzkoušet a je to opravdový zázrak-to alespoň můžu říct sama za sebe. První večer usnula asi po hodině, ale křik nebyl tak strašný, protože jsme se na ní chodili podle rozpisu dívat, tak věděla, že není sama. Od druhého dne už usínala po druhé návštěvě a dneska je to týden, jen jí položím, řeknu větičku a křik je jen než opustím pokoj a vidí mě, pak okamžitě lehne a spí nebo si povídá dokud neusne. Myslím, že je to úžasná věc i pro ní, už je jí 13 měsíců a ještě neuměla usínat sama, když jsem byla s ní, myslela jsem, že jí tím pomáhám, ale teď vím, že to bylo naopak, byla vždycky tak staršně unavená, že sotva lezla, ale k usnutí potřebovala (stejně jako my ostatní) naprostý klid a samotu a já jsem jí tam vlastně rušila. je to teď mnohem lepší pro všechny a u nás to proběhlo tak v klidu, že jsem si to neuměla ani představit. Všem zoufalým a nevyspalým matkám můžu jen doporučit. Jen jsem se chtěla poradit s někým, kdo metodě četl celou knížku (my jsme se řídili jen jedním článkem na Internetu), jak se to dělá pokud třeba dítěti začnou růst zoubky a pláče v noci bolestí. Je také i tak schopné usnout samo nebose může metoda porušit a vzít dítě k sobě do postele nebo třeba vyjímečně i nakojit? Nerada bych jí zase narušila naučené zvyky, k předchozímu utrpení už bych se nerada vracela. A ještě jsem se chtěla zeptat, jestli se á dodržovat časový rozpis chození do pokojíčku , i když dítě už nepláče, ale třeba si jen povídá. My tam už potom nechodíme, protože jak nás uvidí, spíš zase začne plakat a i když brzo zas přestane, přijde mi to pro usínání spíš rušivé. Je to v té knize také popsané?

iren
15. črc 2010

Usínání u našeho dítka:do čtyř měsíců na rukách,potom sama ve svojí postýlce co vypila mlíko z lahve.Začlo období stoupání a to znamenalo místo ležení stání v postýlce a žádný spaní.Tak jsem ji začala uspávat (znamenalo to pouze moji přítomnost v pokoji,ona byla normálně v postýlce).Období uspávání trvalo do tří let,někdy teda celkem opruz 😅 páč u toho dělala blbiny a tak,ale vyplatilo se.Po třetích narozeninách ze dne na den řekla,že bude spát sama a taky to tak je.Takže můj názor je,že každé dítě se naučí usínat samo,pouze na to musí být dostatečně zralé.
Ať si každý uspává dítě jak uzná za vhodné,ale já sama za sebe bych neměla to srdce nechat toho malého tvora bečet tak dlouho až z toho usne 😉

tanka72
16. črc 2010

Ahoj já mám tři děti a dvě spaly sami od sebe ukázkově a ten třetí netuším proč ale usíná s dudlíkem a mou rukou a v noci se pak často budí a musím mu tu ruku a dudlík pořád dávat,střídáme se s manželem,není to nic moc spaní,já už dvakrát trochu zkoušela tyto metody,řízený pláč a nezabralo to,nebyla jsem důsledná a vyměkla jsem,tak se chystám že to znovu zkusím,tak kolem roku malého,ale ráda čtu že se to někomu opravdu povedlo a že to funguje a že to není tak strašné,u nás to bylo hrozné,řval i hodinu a půl a k ničemu to nevedlo,jak nás viděl tak řval ještě víc,chudáci sousedi,takže někdy v září se na to znovu chystám a doufám že tentokrát to vydržím a budeme úspěšní a ten malý "terorista" si uvědomí že má spát a ne se pořád dožadovat pozornosti.

suvicka
18. črc 2010

No, u nás to s tím pláčem nakonec opravdu nebylo tak strašné, jak jsem se bála a teď už pláče opravdu jen chvíli, než jí zmizím z očí (řekla bych, že je to opravdu spíš vydírání🙂, pak do pár se kund úplně přestane, lehne si, povídá si a nakonec usne. Pro úspěch téhle metody jsem ale přišla na důležitou věc. Dítě se musí do postýlky ukládat až když už je opravdu unavené (mne si očička, zívá nebo si pokládá hlavičku). Máme sice jinak docela pravidelný režim, ale když vidím, že dítě je ještě čilé, mám vyzkoušené, že vůbec nemá cenu ho do postýlky dávat, protože pak právě začíná to utrpení s pláčem a nakonec to člověk stejně musel vzdát. Já si ale tuhle metodu opravdu nemůžu vynachválit, myslela jsem si strašně dlouho, že je na mě malá fixovaná a beze mě neusne, ale k mému úžasu spí teď mnohem líp než dřív, večer usíná kolem osmé (dřív až kolem deváté až desáté) a přes den taky stačí chvilka a je to skoro bez pláče. I v noci se budí minimálně, dřív při každém probuzení vyžadovala zase naše uspávání, teď už kvůli probuzení nepláče, protože ví, že to zvládne sama. Je to opravdu super pro nás a myslím, že i pro ní, věřím sice, že by se to jednou taky naučila i sama, ale při představě, že bych předchozí způsob uspávání praktikovala třeba do tří let mě jímá hrůza🙂 A těch hodin času, co to ušetří na domácnost i jiné věci! Za sebe můžu jen doporučit!

strouzek
18. črc 2010

suvi jj taky jsem to tak dělala ze začátku že jsem malou dávala do postele až už byla "nalomená". byla tak hotová že se jí ani brečet nechtělo a teď už je tak zvyklá že se tam v pohodě zvládne uspat bez pláče i když je úplně vzhůru. je to super metoda, já si jí nemůžu vynachválit, přesně jak píšeš ušetří to plno času a i těch nervů, já si neumím představit uhoupávat dítě třeba 2 hodiny jako moje kámoška, i přes den jak si začne mnout oči hned šupajdí do postele , jdu pryč, něco dělat a za chvíli spí, bez jediné slzičky a spí i líp, v noci spí celou noc, ráno je pohodová, usměvavá,nebudí se s pláčem.Akorát že teď je tak naučená na tu samotu při usínání že teď je spíš vzteklá když jí někdo chce držet v náručí když je unavená a nebo nedej bože houpat v kočárku 😀

andykov
18. črc 2010

Já se přikláním k tomu, že spánek miminek se opravdu hodně vyvíjí a to, že teď spí krásně nemusí znamenat, že tak bude spát pořád a to samé je to s tím hlukem. Ty miminka do toho půl roku maj určit jiný a tvrdší spánek. Já jsem teda taky dřív v poho mohla vysávat, mít otevřený dveře, bavit se, mít puštěnou telku, ale pak jsem postupem času začala zjišťovat, že malá se prostě budí, budila se i v noci - tatínek hrozně chrápe a to s náma spal od narození, pak začal spát jinde a najednou se zase krásně spinkalo. Malá mi první měsíc vždy hned usnula u říhání a další 4 ji stačil jen dudan a spinkala, krásně. Usínala vždy většinou bez problému, jen asi v 10měsících měla takový obdoobí, že prostě chtěla, abych byla u ní než usne, ale dělala jsem to jen opravdu, když brečela, kdyždý den jsem zkoušela ji nechat zase samotnou usnout. Horší to bylo s tím nočním buděním, vrtěním kroucením a znovu usínáním... Teď už je to v poho. Víte kdy se to zlomilo? Když jsme ji dali do jejího pokojíčku, holky, nemmůem si to vynychváli já, přítel a ani Kristýnka. Oprvdu existují děti, co prostě jen touží po klidu a to Kikča vskutku je, v kočárku a sedačce sice usne, ale na na moc dlouho.. Kámošky mi říkaj, že jsem si jít tak rozmazlila, ale opravdu nerozmazlila, prostě si o to řekla... Já se snažila, aby to tak nebylo, ale akorát jsme se trápili všichni. Tom, že musí spát v obýváku, já že malá i tak pořádně nespí a malá, že zase nemůže v klídku spát a od doby, co má vlastní pokojík je klid. Nevěřila jsem to mu, ale prostě jsou takový dítky, co chtěj mít prost jen klid. Od doby, co je v pokojíku v noci nepije mlíko, sice občas se vzbudí a pláče, ale rostou zuby, tak to je pochopitelný, v době kdy zrovna si daj pokoj, spí krásně od 8 do 8.

tanka72
20. črc 2010

Ahojik hezky napsané,snad ten náš malej bude v tom pokojíčku taky krásně spát,to co vyvádí poslední noci je fakt hrůza,budí se celou noc co třičtvrtě hodinu,co hodinu a já mu musím dát ruku a dudlík,no už mě to opravdu nebaví a i na malém je vidět jak už je unavený a nevyspalý ☹ ,už at je září a dám ho do jeho vlastního pokojíčku.

strouzek
20. črc 2010

no upřímně mít pokoj navíc (máme jen 2 pokoják) tak má malá vlastní pokojík od narození, já nejsem vůbec pro to spaní s maminama v posteli, nebo že někdo má postýlku hned u svý postele, my máme postýlku dál od naší postele a fakt mít pokoj navíc spí tam malá už teď 😵

tanka72
23. črc 2010

@strouzek jo to je jasné jak není kde,my je budeme mít hotové až v září,tak napíši jaký jsme měli úspěch s touto metodou,snad už bude konečně spát,nic jiného si nepřeji.A přeji at Stroužátko hezky roste a dělá vám samou radost.

andykov
23. črc 2010

Já jsem se toho vlastního pokojíčku zase dooost bála, myslela jsem, že to bude horší, ale kupodivu překvapila 🙂

janca.mareckova
8. srp 2010

Tak dnes začínáme praktikovat Estivillovu metodu ☹
Zpočátku jsem jeho noční buzení po 20 minutách přisuzovala růstu zoubků. Tlačily se hned 4 najednou, ale už jsou více jak týden venku a buzení pokračuje...... Pouze se vzteká, žádná slzička.......vyžaduje pozornost a bez hlazení není schopný usnout. Tak jsem se snad obrnila trvělivostí a doufám, že to zvládnu!!

bobsove
8. srp 2010

Hmm, to je téma zajímavé. 🙂
Navrhuju si přečíst Prekopovou Když dítě nechce spát, Estvilla a pak Koncept kontinua... A chytrej člověk s vnímavým vnitřkem má závěr raz dva. 🙂

janca.mareckova
9. srp 2010

@bobsove Můžeš mi ve zkratce říct, k čemu teda chytrej člověk dospěje??? Já nečetla ani jedno 🙂

poopoo
15. zář 2010

Každý dle svého Gusta 🙂 Ono nejde ani o estvilla jako o vynalézavost a fantazii a instinkt maminky.Osobně si myslím že postýlka je prostě místo na spaní a nejde o to jestli miminko držíme za prstík, uhladíme ho, uzpíváme se nebo pokud se dítě úpláče v určitých termínech a kontrolách do spánku. Každé miminko je Individualita a Originál...což jenom svědčí o tom že prostě některé metody nefungují a potom se tvoří tyto žabomyší šarvátky 🙂 Sama za sebe si však myslím že drkotání,houpání či nošení na uspání nejsou vhodné podmínky pro zdravý spánek ... výsledkem je poté pláč probuzeného v postýlce kterou ani vlastně nezná. Svůj názor nikomu nevnucuji 😉 ... Maminka která nesčetněkrát uspává po nocích miminko je sice velmi oddaná svému dítěti a uspokuje jeho potřeby na stoprocent ale miminko dle mě nepotřebuje houpací mašinku která navodí beztak většinou jen mikrospánky ale maminku která bude po ránu vyspaná a v náladě.. jak pro miminko, tak pro tatínka a prostě všechny členy v rodině a toto není sobeckost. Podle mě ti kdo se zde rozčilují jsou právě ty Nevyspané 🙂

poopoo
15. zář 2010

Navíc maminky dvojčátek by asi některé zdejší názory moc nepotěšily 😉 Přitom oni mnohokrát nemají aní navybranou 😅

shaula
15. zář 2010

@poopoo Jenže je rozdíl nemít na vybranou, protože má člověk jen jedny ruce na dvě děti, a nechat dítě úmyslně plakat, protože nechci na jeho pláč reagovat 😖
Jasně, naši kluci si poplakali dost, protože dvě mimina najednou člověk prostě "neuchová", ale nikdy jsem je nenechávala plakat schválně...

poopoo
16. zář 2010

@shaula nojo 🙂 To se zas někdo chytl za slovo 😉 ...Jak už jsem se zminovala v předešlém textu každý dle svého gusta. Ale vynechme ty výrazy ..nechat úmyslně plakat,neragovat, nechávat plakat schválně.. to podle může urazit některé maminky 🙂 Já sice Estvillovu metodu neaplikovala ale naučila jsem si své broučky spát mírnějším stylem...kde nebylo třeba mimo knourání ..žádného pláče.. a jako Tyran si moc nepřipadám i když jsem tak činila dle tvého názoru schválně 😅 ...

tanka72
16. zář 2010

tanka72
pas uživatele

Registrovala se 15. ledna 2010 na modrykonik.cz. Přidala 114 příspěvků a 1 album.

* Matěj má 11 měsíců a 2 týdny
* Natálka má 3 roky
* Daniel má 18 let

“Tak a máme deset měsíců a vážíme 11140g a měříme 76cm!!!!”
(Před 1 měsícem)

tanka72 Ahoj holky
chci Vám tady něco napsat o Estivillově metodě.Někdo tdy výše psal,že děti co přišli do rodin z dětského domova,tak spí celou noc,protože když byli malincí,tak na jejich pláč nikdo nereagoval,nikdo se jim nevěnoval,nepochoval atd.To je prada!U Estivillovy metody jde o to,že se k dítěti v pravidelných intervalech chodí,řekne se větička a zase se odejde a přijde v určitém intrevalu,právě proto aby dítě nemělo pocit že jej maminka opustila,nechodí tam proto aby jej uspala.To je jen velmi zhruba popsané,ale i tak to vystihuje rozdíl mezi dítětem v dětském domově a třeba tím mým.Mám tři děti,dvě spaly ukázkově samy od sebe,v ničem nebyl nikdy problém,stačilo dodržovat režim,chovat kdy chtělo a láska a v noci pak krásně a spokojeně sponkali už od dvou měsíců.To ož ale byli na UM.Nikdy jsem je nenechala plakat a to doslova,opravdu ne.S nimi totiž nebyl žádný problém.Třetí chlapeček,kojený čtyři měsíce,mě ukázal zač je toho tzv. loket.Byl uplakaný,nervozní,v noci vyžadoval neustále krmení až do desátého měsíce,kdy se mi to konečně podařilo odbourat.A samozřejmě skoro nespal ve dne a hlavně v noci,běžně se budil i víc jak desetkrát za noc a pořád kolotoč,dát dudlík,dát flašku sUM,dát mu moji ruku do postýlky atd....Mám celkem velkou rodinu a už kolem desátého měsíce jsem měla dost.K tomu jsme cvičili vojtovu metodu.Od desátého měsíce naštěstí už ne.Nakonec jsem byla u homeopatky,došlo k mírnému zlepšení spánku,ale nic moc,a tak i přes to že jsem to vždycky dost nevybíravě odsuzovala,tak jsem v deseti měsících začala používat Estivillovu metodu.Malý se sice stále budí a pláče, ale tak max třikrát do půlnoci,pak hezky spí do půl sedmé,ooo jaký to balzám na mé nervy a unavené tělo.Samozřejmě už byl jednou nemocný a stále mu rostou nějaké zuby,ale to bych tuto metodu nemohla uplatnit nikdy!!!Když byl nemocný,dostal léky a do rána spal standartně,žádné nošení nebo spaní mimo postýlku,se zuby to stejné,když ho to moc bolí,dostane na noc něco od bolesti a zase spí jako jindy.Není to ještě úplně ono,ale mě to tak stačí a děkuju tomu kdo to vymyslel,zase normálně žiju a dýchám.Hlavně já už měla totiž všeho opravdu dost.Kdo jste dočetl až sem,tak Vám moc děkuji.

poopoo
16. zář 2010

@tanka72 Pěkné 🙂 a nepotřebuješ se Hlavně z ničeho ospravedlnovat'''!!!!!!!! 🙂

crawler
5. led 2011

Ahoj🙂

tak nám je 8 měsíců a o téhle metodě jsem se dověděla náhodou - už jsem padala na hubu, protože naše uspávací rituály - jak přes den, tak před nočním spaním, trvaly cca 90minut, malý pak spí cca 30 minut a je vzhůru. V noci jsem k němu vstávala i 20x...Chci, aby uměl spát sám a bez častého buzení - je to pro jeho dobro a co si budeme povídat, to, že jsem vydržela tak dlouho je myslím dostačující důkaz pro to, že nejsem hrozná matka...Vyzkoušela jsem všechno možný, kolíbání, plácání po zadečku, písničky, bla bla bla...Momentálně praktikujeme Estivilla přes 2 týdny a pořád to není takové, jaké by to být mělo - usne většinou po 30minutách řevu, ale přes den se opět po 25minutách vzbudí. Noci jsou tedy o 100% lepší - usne po 30min. řevu, ale v noci k němu vstávám "jen" cca 5x...

S tím spaním přes den teda nevím...Kolik by mělo mimi spát ve 3/4roce? Náš spí 30min. dopoledne a 30min.odpoledne. Pokud s ním ovšem pendluju s kočárkem, tak spí klidně 2hodiny z toho usuzuju, že to potřebuje...

Co radíte 😅 Díky

crawler
5. led 2011

@tanka72 cítím se stejně - já teda nemám velkou rodinu, ale studuju Vš, čekají mě ted v únoru státnice, do toho rekonstruujeme dům, který jsme koupili a samozřejmě domácnost s vařením, praním, žehlením a do toho nespavé mimi...:-/

myscha
6. led 2011

@poopoo Tak z vlastní zkušenosti musím říct, že u nás nošení, drkotání a houpání nebylo na škodu věci, ona žádná teorie neplatí na všechny.
Syn od malička špatně usínal, navíc jako mimino hodně trpěl na bolení břicha, takže jsme ho nejdřív nosili, pak houpali na balonu a nakonec vozili ve starém kočáře. Takhle usínal vcelku rychle a bezbolestně a nijak dramaticky se nebudil, rozhodně ne víc než druhá dcerka, která vzorně usíná v postýlce 🙂
O žádné mikrospánky nešlo, spal vcelku slušně a dost dlouho přes den a i v noci, jako malý se budil tak 2x, výjimečně 3x a stačilo nakojit a spal klidně až do devíti nebo dýl. V 19 měsících jsme ho na usínání přesunuli do postýlky, proběhlo to bez problémů, jen s občasným kňouráním, prostě dozrál a nebylo třeba žádného estivilla nebo čehokoliv jiného.

zazana81
24. kvě 2011

Musím sem také přidat svoji zkušenost. Když dceři začaly růst zuby, totálně se rozhodil její noční spánek . V noci se mi postavila v postýlce, plakala a já, aby byl klid, jsem si ji vzala k sobě do postele. Do týdne už u mě byla jako doma a odmítala spát ve své postýlce - ve dne i v noci. Po dalším týdnu jsem byla absolutně vyčerpaná, protože s ní v posteli jsem se vůbec nevyspala. Rozhodla jsem se jí nekompromisně ukládat znovu do její postýlky a bála jsem se strašně moc, jak bude plakat. Byla jsem připravená na metodu 5-10-15, ale nevěděla jsem jistě, jestli ten zoufalý pláč vydržím. Někdy se však bojí maminky víc, než děti. Dcera usnula hned po 5 minutách, žádný zoufalý pláč se nekonal a nyní usíná krásně sama po uložení do postýlky. Jak se mi ulevilo ...