Falešný poplach monitoru dechu. Mohla mít zástavu dechu?

lv
21. lis 2012

včera večer houkal monitor, malá usla tak, že na něm měla jen nožičky, až spíš jedno lýtko. Zaráží mě, že takhle spinkala už 2h /kontrolovala jsem ji/ a až pak to začlo řvát..spala opravdu tím nejtvrdším spánkem, kdy má lehký dech, jsak jsem ji čapla tak se probudila, koukala..já jsem měla infartózní stavy půl noci. Myslíte že je možné, že měla nějakou zástavu dechu? zas nervím...

xsenova
21. lis 2012

Na temu falosne poplachy som sa bavila s dulou a ona hovorila, ze ked dieta velmi tvrdo zaspi a prestane dychat tak spusteny alarm ho "preberie" a dieta sa vrati k sebe. Ked potom dorazi vyplasena maminka tak je prekvapena ze dieta dycha, dokonca je hore a alarm ide.

lv
autor
21. lis 2012

no každopádně ječící alarm ji neprobudil, to až já, jak jsem ji drapla..

ankava
21. lis 2012

@lv mě se to jednou taky stalo, monitor začal řvát a holka nic, až když jsem s ní zatřásla ,tak začala plakat, dodnes nevím, jestli spala tak tvrdě nebo nedýchala. Do rána jsem z toho byla úplně mimo. Doporučuji ti to neřešit, stejně to nevykoumáš 🙂

xmalij
21. lis 2012

neboj se, me se to stalo asi 3x, poprve dva dny po prichodu z porodnice. Mala spala desne tvrde, je brala schody snad po peti, zakopla na nich, letela opravdu kus cesty po baraku za ni, alarm houkal a ona spala...jako ve zlym snu, az kdyz jsem s ni zatrasla, tak zamlaskla a otevrela oci. Pak se to stalo v cca osmi mesicich, tak jsme ho dali pryc, dost cestovala.
Jo a meli jsme Nany, prej to delava. Na druhou stranu kamaradka mela Baby sense, syna vyndala z postylky, nevypla ho a on zacal houkat az kdyz byl maly skoro prebaleny...takze bych rekla, ze kazdy je jinak citlivy, ale oba extrem.

lukza
21. lis 2012

mě se stalo že několikrát houkal monitor a baterku mě ukazovalo že není potřeba vyměnit ale pak sem zjistila že je dobré co 5-6měsícu vyněnit baterku a pak jsme už nikdy nezahoukaly prostě asi je aji ta baterka slabší tak muže dělat falešné poplachy a pak jmse samozřejmně houkaly když utekl s podložky a vždy mě děti u toho spaly aji když sem ho vypla monitor houzkal a syn si v klidu dundal dudana a spal ale vždy sme ho pohladila a nakonec zbudila a já pak celou noc nespala a koukla jak bliká monitor.
nejhorší pro mně bylo když sem s prvním synem přijela dom s porodnice dala ho do postýlky kde měm rychlozavinovačku a já ho ještě na ní dala v další rychlozavinovačce a samozřejmně za chviličku houkal já s manželem srdce až v krku a už sem viděla ty nejhorší černoty a ono to bylo tím jak byl maičký tak prostě ty dvě zavinovačky neprodýchal.

citun
22. lis 2012

@lv Určitě byla mimo dosah snímání,stačí když se ještě trochu pohnula.Já jsem občas malýho dala taky špatně a houkalo to,hlavně v porodnici,kde byla jen jedna snímací deska. 🙂 🙂

lv
autor
22. lis 2012

@lukza ..baterky vyměním každopádně, jsou tam 5,5měs...právě, kdyby to houkalo, když by byla z porodnice (ona teda nebyla malá nikdy, skoro 4kg), ale u 8,5kg baculky? díky
@ankava máš pravdu nevyřeším a nevypátrám nic, mimo jsem snad ještě teď 😝
@citun no mám fakt jen 1 desku a už z ní jednou utekla, úplně do rohu postýlky a též jsem měla náběh na mrtvici, než jsem zjistila, že fakt leží naprosto mimo podložku.. 😖
@xmalij málem jsem si přerazila nohy a to jsem tryskovala jen z obýváku do ložnice, cca 5m 😕 jsi dobrá, sprint přes barák, jak Usian Bolt 😵 a nanny mám už u druhé holky, u první jsme též odtranili v 8měs protože spávala snad postavená na uchu v rohu postýlky = myslím tím úplně v nemožných pozicích, mimo dosah..nechápu, jak to má být až do roka 😀 každopádně vám všem děkuji za reakce!!!

trinity1973
22. lis 2012

@lv dekuji za otazku. i ja mam dotaz a chtela bych znat vas nazor. ja i kamarad mame pro deti monitor nanny. on mi tvrdi,ze jim nehouka ani kdyz mala je mimo desku a je treba klidne i na druhem konci postylky,pry jim to houka,jen kdyz dite vytahnou z postele.. a my to pry mame porouchany,protoze nam doma to houka v okamziku,kdyz mala sjede mimo. marne jsem mu rikala,ze ta deska je tam na to,aby na ni dite lezele a ne nekde bokem. co si o tom myslite? je mozny,ze to jejich dite tak silne dycha,ze monitor nereaguje i kdyz je mimo ? 😒

lv
autor
22. lis 2012

@trinity1973 že by mělo děťátko dech jak větrák? 😅 ..nevím, moje zkušenost je spíš s tím, že to zahouká, jak jsem psala výš - když byla starší úplně nacpaná na příčách, v rožku postýlky, tak to hlásilo poplach, cca 3x za celých 8 měsíců používání, u druhé 1x asi v měsíci, kdy zas odcestovala úplně pryč a teď, což mě děsí víc, přece jen je valibuk a to jedno lýtko tam měla..každopádně větší už na té desce neudržíte, bude spát všude jinde než má, osotatní to řeší koupí 2desky a tím pokryjou celou plochu postýlky. Já už ji kupovat nebudu, přinejlepším budu používat 3měs a pljde do světa..

blanka.k
22. lis 2012

Co mi malej začal cestovat, tak jsem měla houkání pořád, v 6m vážil 9kg a spal vždycky úplně někde v rohu, ajak jsem měli trvdou kokosovou matraci, tak ji jak kdyby tou váhou přilehl na kraji a asi nedoléhala úplně nad tím monitorem uprostřed, a někdy byly poplachy i víckrát za noc 😅 prvních pár měsíců to bylo ok, ale pak čímdál víc a víc, vydržela jsem to 10 měsíců....Malej se většinou ani nevzbudil a spal v klidu dál, alarm, nealarm 😀
Každopdáně v 6nedělí byl 1 poplach, ovšem "ostrý", malý nedýchal, fuj, už ani nevím, co vše jsem s nímprováděla, než konečně zalapal po dechu a probral se a začal nabírat správnou barvu 😅 proto jsem ho měla dlouho a trpěla i ty alarmy, fakt jsem se bála, že se to stane znovu 😅

trinity1973
22. lis 2012

@lv no já si taky myslím,že je to hloupost,jsem si říkala,že holce asi musí hodně buší srdce,že jim to tak reaguje.Nám doma to funguje tak,jak tu všechny píšou a stejně tak,jako v porodce. Oni asi mají nějakou "speciální",nejspíš,jen pro ně dělanou🙂

trinity1973
22. lis 2012

@blanka.k Nám mala prestala dychat prave pred mesicem,byla na jipce a to,co se dělo u nás doma,než dorazila rychlá nechci popisovat. Pobyla tam týden a hurá zase domů za mamkou. Monitor je skvělá věc,k nezaplacení.

lv
autor
22. lis 2012

@trinity1973 zamrazilo mě..jak je velká tvoje holčička?
@blanka.k no to je možný, že když ta matrace nedolíhá, že to nefunguje na 100%...kuš chtělo by to nějakej čip nalepit na zádíčka
😀 😵

ilonne
22. lis 2012

@trinity1973 To mají spíš porouchaný oni. Jinak nechápu proč k babysense dávají dvě desky, že máš druhou připojit, když se mimčo začne víc hýbat. Nám začal řvát v momentě, kdy Anežka začala cestovat po postýlce, což bylo asi v 6m a v té době šel pryč.

trinity1973
23. lis 2012

@lv gestačně má 2,5m,ale od narození 4m..byla ve 33tt s váhou 1670g,tak byla v inkubátoru... no ale papa 2x tolik a nyní váha 6250g 🙂

trinity1973
23. lis 2012

@ilonne nám taky už hodne cestuje,vrti se,protahuje apod. ona je takovej protahovací fanšmekr 🙂
Kamos si to proste nenecha vymluvit,ale uz to neresim. 🙂

lv
autor
23. lis 2012

@trinity1973 tak to je dobrej macek, jak přibírá!

trinity1973
24. lis 2012

@lv hlavne,ze ji chutna...potom to vyběhá🙂

lv
autor
24. lis 2012

@trinity1973 jasan, moje holky jsou baculkýýý velikýýý, teda už jen ta maličká, velká z toho vyrostla jak začala chodit.

lv
autor
26. lis 2012

kurnik večer to řvalo zase...to už ležela celá na desce. baterky letěli okamžitě do koše, dala jsem nové.. a stejně ve mě hlodá, jestli náhodou se jí něco neděje, není nějaký zdravotní problém, na to zelené blikátko jsem koukala půl noci.

leii
21. led 2013

Holky taky mám problémy s monitorem mám nanny mám ho půjčení od kamarádky.Jeden falešný poplach jsem měla už v porodnici. Doma už snad tak 20:-/ vždy se podívám na malou ta se mi zamračí co to je a spí dál.Málé jsou 2měsíce.Měnila jsem baterky do monitoru.Za den mám tak 4x falešné poplachy hned za sebou a malá vždy se zamračí.To mám i na druhý den nebo za týden. Řekla jsem to doktorce vše a ona že mám vyměnit barie a to jsem už dávno udělala.Už 2dny máme falešné poplachy za den tak 4x:-/ i 5x za den ☹ Dneska malá vůbec nereagovala na hlas tak jsem jí trošku drkla(lékařka dnes tam nebyla) a hned se mi naštěstí probudila.mám strach aby se jí něco nestalo nemůžu vůbec spát.zítra se chystám za doktorkou at' jí vyšetří a nebo at' jí pošle na nějakou kontrolu.