Hlučné noci, syn kňučí, kvílí, poplakává, přitom spí

kamila2312
3. únor 2010

Ahoj - toto jsem nikde nezachytila a tak se chci zeptat, zda některá máte doma něco podobného...Náš mladej (14 měsíců) má tak od roka velice špatné noci. Podotýkám, že podle všeho to se zuby nesouvisí, resp. je to stejné při jejich růstu i v klidové době. Usíná kolem půl osmé večer a spí tak do půl sedmé, někdy šesti ráno. Dá se říci, že většinou v jednom tahu - tedy zcela se neprobudí. Spí sám v postýlce a ve svém pokoji - přes zeď od našeho. Do jedenácti spí klidně, tiše -sem tam se otočí... Ale po půlnoci začínají koncerty. Co půl hodiny až hodiny kvílí, sténá, úpí a nevím, jak to popsat. Trvá to vždy tak deset minut, kdy se probudím a trnu, že budu muset zasahovat a uspávat. Pak ticho a zase po několika desítkách minut táhlé zakvílení, které snad musí slyšet i sousedka. Byla jsem ho pozorovat - ale on klidně brečí či co se zavřenýma očima a leží u toho. Zdá se teda - že to hlavně vadí mně a někdy manželovi (ten má tvrdší spaní, chacha a občas kluka asi přehluší, neb chrápe...) tak to trvá mezi dvanáctou až tak do pěti ráno - pokud se neprobudí najednou zcela (to pak horko těžko uspávám mlíčkem), pak zabere a v úplné tichosti dospí do sedmi. Proč píšu: jednak to jistě není normální a zdravý spánek, také mi vadí, že je to vlastně naprosto setrvalý stav - klidná noc žádná. Navíc od kamarádek vím, že kolikrát spí s dítětem v jednom pokoji, ba dokonce v manželské posteli, že mohou jet na návštěvu i dovolené přes noc a nikoho nebudí. My však naděláme takový virvál, že by to teda jen tak nešlo. Neuroložce jsem to zatím neříkala, nechci dělat vlny...... Znáte to? Máte to? Co s tím děláte? (já větrám, přikrejvám, vlhčím vzduch...)Dík!!!

ivika18
3. únor 2010

kamila, náš prcek to sice zdaleka nedělá tak moc jak popisuješ, ale taky občas ze spaní brečí a vykládá a mele sebou. Já myslím, že je to tím, že mají za den spoustu zážitků a nemůžou to zpracovat a pak se jim o tom zdá. Zkuste si večer před spaním s malým popovídat, co jste celý den dělali a co zažil, aby to ze sebe jakoby dostal. Třeba vám to aspoň trochu pomůže, nám většinou jo.

ined77
3. únor 2010

ahojky 🙂 ...já bych řekla,že má asi divoké sny 😅 .a také jak píše ivika 🙂 ...dětičky mají hodně zážitků,nových vjemů a tak 😉 .
ale na neuro se klidně poptej,za to nic nedáš 😉 .

kamila2312
autor
3. únor 2010

Ahoj Iviku - to v íš, že se taky nemůžu dočkat, až ten náš junior bude víc na knížky, obrázky, pohádky, říkačky a tak.... holt je ještě malý a tak i těžko "ubrzditelný". Na druhou stranu zase není pobíhač a neposeda- ještě nechodí, obchází nábytek. Samozřejmě ovšem se mu prudce rozšiřují obzory a možná ho tak vytáčí i probraný obsah naší kredence, cha. No já doufám, že je to jen tohle...fakt nechci dělat z komára velblouda, ale nejde mi to do hlavy. Před spaním proto koupáme, pak mlíčko ( snad doživotní závislákna UM), šeptáme mu u postýlky a on usíná... No a pak po čtyřech hodinách začínají árie.

soanpe
3. únor 2010

tak přesně tohle dělá kámošce kluk 14m a přišla na to, že muu vadí plína. no jak bych to řekla ,abych nepohoršovala 😅
prostě i takový malý chlapeček se potřebuje sexualně vybít 😉 když ho vybalila, tak si pohrál sám se sebou a spal do rána 😀 ach ti chlapi 😉

davdan
3. únor 2010

Nas malej taky sem tam mrci a kvika ze spani, tak do te pulnoci az jedne hodiny spi v klidu a pak to zacne, dnes v noci treba zacal plakat, jakoby se mu neco delo,ale pri tom spal. Nejak sem si na to uz zvykla, je pravda ze to nedela kazdou noc, ale pred 14dny byl nemocnej a od te doby to zase dela da se rict denne 😖 Pripada mi ze si pres noc vubec neodpocine, ,,nevypne,, . Zatim to nejak neresim, vzdy se to na nejakou dobu uklidnilo, tak uvidim, jak dlouho to potrva ted. Preji pevne nervy a pohodove spani 😉

katzi
3. únor 2010

mě Adélka taky hekává a fńukává ze spaní. Tak že by se taky potřebovala vybít? 😀

ivika18
3. únor 2010

kamila, mrňousi mají ten svět "menší" než my a je pro ně velký zážitek třeba i ten kredenc 😉.
soanpe, ještě že na to přišli, chudák, mohl být z toho trauma na celý žvot 😉

soanpe
3. únor 2010

no já se taky divila 😀 ale je fakt, že tu na MK taková diskuse je a ty dětičky už v tomhle věku mají své zájmy 😅 😉

kamila2312
autor
3. únor 2010

No nazdar soanpe!!No tak tos mě dostala - že bych pověřila manžu, aby to s ním v noci decentně řešil?? 😀 😀 Ono těch důvodů bude asi hodně...fakt je, že přes den to při denním spaní nedělá - i pokud mi (ó jaký svátek) usne na dvě či dvě a půl hodinky. To je zticha jako pěna.Davdan- no ano, skutečně náš kluk hlasitě brečel, ale spal zároveň. Já bych vzbudila sama sebe, kdybych takhle vyváděla.... Že se nezachechtaj, co? Ale to by bylo až strašidelný - chechtající se batole ve dvě ráno........ Dík za zkušenosti - vidím, že je to časté a já mám holt kámošky s vypínacíma dětičkama. 😅

soanpe
3. únor 2010

kamila
bud ráda, že si tvoje dítko nepřitáhne lampu jako to naše a nerozsvítí ji 😀 pak si pustí ´hrací strojek ařve táta, tatatata, tááááta 😀 a třeba ve 4ráno 😝

kamila2312
autor
3. únor 2010

Hohohoho! No záclony dáváme dál - i tu lampičku. Zase se ovšem naučil klikat myčí u PC a dokonce si otevře i mejly..... dost teda čumím... to ale doktorka jako pokrok neocení. Nojo, asi prožívá divoké časy nespoutaného (teda mnou často poutaného) mládí! 😀

rymeska
3. únor 2010

Ahoj Kamila, já mám dcerku 13 měsíců a dělá nám to taky celkem často. Jsou noci, kdy se ozve jen tak dvakrát a noci, kdy se ozývá opravdu co hodinu. A stejně jako vám spí úplně klidně do půlnoci a pak to začíná ... hlavu si z toho zatím nedělám, myslím, že je to zážitky, které měli přes den, taky se jim zdají sny, nebo se jim zrovna blbě leží a nemůžou najít polohu, nebo naše treperedna hledá svho muchlacího miláčka ... to vše se zavřenýma očima a spící ... mě spíš štve, že se nevyspím já, protože vždy čekám, zda bude vstávat nebo co se bude dít a ona spí dál ... doufám, že to jednou přejde samo 😉

soanpe
3. únor 2010

kamila
jj, taky se mi třeba vyfotí telefonem a už se jí podařilo poslat několik mms 😀 je mi celkem líto toho, koho mám na prvním místě v tel. seznamu 😅
a co se týká dr. tak ta chce vědět jiný věci než to, jestli umí poslat maily a mms 😀 😝
kámoška mi říkala, že má zákaznici a její 5letý kluk si objednal vánoční dárky.mašinku Tomáše 😀 prej maminka se divila, když chtěl vědět písmenka, jak se píše adresa 😀

juliet
3. únor 2010

Kamila2312, to co popisuješ znám moc dobře. Poslední dobou, pravidelně 2-3 h po usnutí mi malý začne šíleně plakat, házet sebou. Teď jsem to měli 14 dní v kuse, pak byl klid a opět včera v noci se to vrátilo. U něj je to jednorázové, tak 10-20 minut a je klid. Horší je to u Nelinky - ta jak takto začne, tak to trvá tak do té 4 raní a to je něco na mě. Spím s nimi, takže se opravdu moc nevyspím ☹((

Jo a ještě včera jsem přišla na to, že malé vadila peřina, nemohla se otáčet ... tak uvidíme, co dnes, dám ji znovu do spacího pytle

mayerka
3. únor 2010

kamila2312 - chechtající se batole ve dvě ráno, to sedí na nás 😀 Taky někdy pláče nebo křičí, ovšem občas se i směje, a je to moc pěkný

ronecek
3. únor 2010

Kamila2312 náš malý se taky v noci hodně často budí. Chodí spát po sedmé hodině a během noci k němu snad pětkrát někdy i víckrát musím jít a vstát. Většinou sedí, brečí, ale přitom spí. Je docela zvyklý na dudlíka, tak ho jen položím, dám dudel, který stejně po nějaké době zase vyhodí. Během vteřiny zase usne. A tak to máme už několik měsíců. Stejně jako píše ivika18 jsem taky četla, že dětem se během noci promítají zážitky ze dne a ty je budí. Ale taky jsem někde četla, že když se dítě v noci budí, tak má nepravidelný denní režim. Tomu ale zase tak nevěřím, protože my režim dodržujeme stále stejný a malý se budí.
Kolem té 3-5,6 hodiny dá většinou pokoj. Pak mu dám mlíčko, položím znová do postýlky a někdy mi spí až do půl deváté.
To vstávání mi zase tak moc nevadí, doufám, že to ty naše dětičky jednou přejde. Ale manžel je na tom hůř, vstává kolem půl páté, tak tomu spaní moc nedá.

kamila2312
autor
4. únor 2010

Juliet - cos napsala je zajímavé. taky přemýšlím, jestli to není tím, v čem spí - dáváme ho do spacího pytle. je ale dost veliký na to, aby v něm měl rezervu na pohyb. Mám totiž problém s přikrýváním. Kromě skučení synek permanentně cestuje po postýlce a na přikrývání bychom potřebovali u postele zaměstnat noční stráž... Pokud vám ta deka vadí, nebudu se k tomu vracet - on mi pod ni i zalejzal. No nic - dneska to byl zase masakr, achjo. Ale po probuzení vypadá celkem vyspale - asi prostě těch několik hodin nočního zpěvu potřebuje nebo co (a dvakrát skutečně zabrečel a pak sám usnul - to už jsem za ním letěla...)
Soanpe - musím se nahlas smát... nojo kluci! Tohle ovšem fakt doktorky v potaz neberou (paci, paci, jak je veliký, slůvka, chození - ale posílámí MMS . hahaha to ještě v tabulkách nemají...)
Děkuju všem - o půlnoci jsem si hned připomněla, že v jiných domácnostech to taky právě začíná a musela se usmát.....

luca76
5. únor 2010

nám se Maty taky často v noci budí stylem, že kňourá, otáčí sebou, ale přitom má zavřený oči...několikrát do noci vstávám a dám mu dudlíka, někdy to zabere na pár hodin, jindy třeba jen na hodku a zas knourá...taky často nevím, jestli je to od hladu nebo jen má třeba nějakej sen, takže často udělám nutrilon, protože myslím, že má hlad, ale říkám si, abych to s tím mlíkem zas nepřeháněla, protože je schopnej dát i 700 ml za noc 🙂

simona161
7. únor 2010

U nas sa az na male vynimky place kazdu kazducku noc ... ale zo spanku, Alex sa vobec nezobudi, ale mrvi sa, kope, dokonca sa posadi aj postavi v spacom vaku a hadze sebou o postielku a vobec sa nezobudi ... place a stona aj ked lezi na brusku, stale sa hemzi ... vzdy som si myslela, ze su to zubky, ale robi to stale, ci idu alebo nejdu ... ale rano vstane uplne v pohode, mne sa nikdy este nestalo, zeby sa zobudil s placom a cely den je v pohode, beha, vyvadza, neplace ... takze ja si myslim, ze okrem zubkov je to hlavne asi sposobene tym, ze spracovava zazitky, co zazil a videl a spoznal cez den ...