Holčička se budí s pláčem a vyžaduje mlíčko, co s tím?

ilonka30
20. únor 2014

Zdravím.
Už od 4. měsíce máme problém s naší holčičkou. Co hodinu se v noci budí pláčem a vyžaduje mlíčko. Máte nějakou radu co s tím? Už to trvá 5. měsíců a je to docela mazec.
Děkuji za jakékoli rady.

gwennie
20. únor 2014

Ahoj, a zkousel jsi dát cumel místo mlíka? Mi to dělala malá taky, taky ji vždycky uklidnillo mlíko, ale pak jsem zkusila dát cumel, a stačilo.. Jako ne vždy, prostě 1-2x za noc mlíko porád chce, ale ne 5x..
A další věc, dáváš večer něco sytivého na jídlo? Kaši, krupici, puding? Ale těsně před spaním, ne v 6, když jde spát třeba až v 8...

lucieandrlova
20. únor 2014

Už tu byla podobná diskuze. Dle mého může patřit do skupiny dětí, které jsou v noci hladovější... Viz: https://www.modrykonik.cz/forum/staram-se-o-detatko/v-noci-se-budi-po-2-hodinach-da-se-to-odnaucit/

ilonka30
autor
20. únor 2014

Je fakt, že ona je nejraději na mléčku. Masové příkrmy ani kaše jí moc nejedou ☹ Ještě zbaští puding nebo přesnídávku třeba s piškotem...a nebo chléb s lučinou.

nella1977
20. únor 2014

Mám s Radečkem stejný problém..budí se každou hodinu a vyloženě ječí..někdy pomuze dudlik..ale flašku davame 4x za noc.. 🙄

kataol
20. únor 2014

Pokud vyloženě vyžaduje sunar, nestačí voda, cumel nebo pochování, je možné, má prostě hlad..tzn. že přes den nemá dostatek živin..ne jídla, i když do dítete budeš cpát jídla plno, nemusí to pokrývat přijem, který tělíčko potřebuje, protože je dítě stravované špatně...tím nechci říct, že to děláš špatně, prostě málokdo vychytá ten správný jídelníček pro dítě, aby mělo dostatek zeleniny, ovoce, bílkovin i sacharidů..a musí být celý den zásobována, to že dáš večer hutnou kaši to nezachrání, pokud zbytek dne jakože hladovělo a nemělo dostatečný přísun jídla....jinak opravdu obrovský základ v jídelníčku malých dětí jsou polívky...jednou denně se snažit dát polívku, nejlépe dopoledne pro přísun energie a to teplé jídlo udělá ráno tělíčku dobře...neboj se, já taky s tímhle bojuju, řešila jsem to a jelikož ji strašně dlouho lezou zuby a moc kvůli tomu nechce jíst, tak tím bohužel trpíme stále, že se v noci budí hladem, ale někdy prostě není možnost do toho dítěte nacpat co je třeba, nutit se to nedá...jiná věc je, jestli jsi neskončila s kojením a ona se od toho nedokáže odpoutat a vyžaduje tímhle tvou přítomnost a prostě něco v té puse na dudání a sání, aby si to kojení vynahradila...