Homeopatika pro klidný spánek 9m dítěte, máte zkušenost?

anina32
30. kvě 2013

Mám problém se spinkáním syna, je mu 9 měsíců. Od šesti neděl do tří měsíců spal klidně celou noc i 11hodin v kuse. Pak se začal budit na kojení čím dál častěji, momentálně se budí i víc než 10x za noc, i po půl hodině. Přes den už jí příkrmy, na noc kaši, nemyslím že by se budil hlady. Poslední dobou je to navíc takové že se ani pořádně nevzbudí, jenom doslova řve ze spaní, hází sebou ze strany na stranu, odmítá i prso, to trvá třeba i půl hodiny než usne a po chvíli to začne zase. Nepomáhá jakékoliv uspávání, nošení v náručí, nic.... Nepije čaj ani UM, od té doby co se začal v noci budit spí s námi v posteli, v postýlce dostává hysterák rovnou. navzdory mému přesvědčení, jsem zkusila i estvilovu metodu, hodinu děsný řev, pak tedy usnul ale jenom na 5 minut a pak spustil na novo a ještě hlasitěji, zřejmě tím pidispánkem nabral sílu. Po další hodině jsem to vzdala, ale neusnul pak ani u mě u kojení, byli jsme vzhůru do půlnoci, pak teprve usnul tím svým trhavým spánkem a v šest ráno byl vyspaný, narozdíl ode mě. Zkusila jsem to jednou a už to nechci zkoušet znovu, u nás to prostě nefunguje. Jenomže takhle už skoro nespím, když se povede a usne malej, jsem většinou já v tak blbý poloze že prostě neusnu a když se hnu, vzbudím malýho a začne to nanovo. Slyšela jsem že existují nějaká homeopatika pro zklidnění a lepší spaní malých dětí a tak se chci zeptat jestli s tím máte někdo zkušenost u takhle malého dítěte???

pppxx
30. kvě 2013

Zkousela jsem dceri davat homeo sirup Sedalia, dava se 10 dni, pak dva tydny pauza a zase 10 dni, spani se dost zlepsilo a cyklus jsem uz neopakovala.
Jedine pri zacatku rustu stolicek ho davam na zklidneni a dceri zabira.

anina32
autor
30. kvě 2013

@pppxx Díky moc. Můžu se ještě zeptat kolik bylo dceři když jste ten sirup dávali? Jestli na to syn není ještě moc malý?

nasekuratko
30. kvě 2013

my jsme zkouseli Sedalii sirup, ale nam nezabral. Bohuzel ani jiny homeopatika. ☹ Maly mel v te dobe 13 mesicu a trvalo to vic jak dva mesice v kuse, co se budil kazdou hodinu! Uz jsem byla uplne vyrizena. ☹ U nas to bylo ale hospitalizaci v nemocnici, mel nocni mury. ☹ Ale kdyz kojis, zkus pit 2x denne medunkovy caj. To pry zabira suprove. 😉 Nebo je i caj pro klidny spanek (v lekarne) pro miminka.

pppxx
30. kvě 2013

@anina32 bylo ji kolem 10 mesicu, ted uz nevim presne. Davkovani dle letakuje 2x denne, ja davala jen vecer a zabralo to.
Jeste celkem dobre byly cipky Viburcol, taky homeo a jsou i pro mensi deti

anina32
autor
30. kvě 2013

@nasekuratko Já už zkoušela snad všechno kromě těch homeopatik, meduňku piju a malýmu jsem ji zkoušela taky i tu směs pro klidné spaní, ale u něj je ten problém že nechce pít nic jinýho než ode mě, dohromady za celý den vypije jenom cca 50ml, takže ten čaj je u něj spíš symbolický.

anina32
autor
30. kvě 2013

@pppxx Díky moc, určitě něco zkusíme😉

kriser
8. čer 2013

Na spaní jsem homeopatika ještě nezkoušela, taky bychom teď potřebovali něco na klidnější usínání, ale jinak dávám homeo úplně od narození. Na zuby, prdíky....a od doktora, který je zaměřený jen na homeopatii má náš 11měsíční syn i přímo svoje konstituční homeopatika, takže si nemyslím, že by měl být u Vás problém s věkem, pokud chcete zkusit homeo.....

zlatkab
5. lis 2013

@anina32 Chtěla bych se zeptat zda vám něco pomohlo? máme stejný problém.Děkuju

anina32
autor
5. lis 2013

@zlatkab Bohužel u nás nepomáhá nic ☹ V červnu jsem musela ze dne na den přetat kojit, protože jsem dostala silný léky na alergii. Tak jsem si říkala přetrpíme pár noc a pak už to bude dobrý když nebudu kojit, ale kdepak 🤐 Teď je malýmu 14 měsíců, v průměru se budí desetkrát za noc, dneska teda jenom 4x tak to byla paráda, ale třeba v sobotu to bylo snad 20x, neměla jsem šanci ani usnout 😖 Jsem uplně zoufalá, zkoušeli jsme ti homeopatika co doporučovali holky, zkoušela jsem dát na noc i nurofenový čípek, dát najíst hodně nebo naopak málo, při probuzení dát napít UM, čaj a nebo naopak nedat pít nic, ale všechno to je uplně bez výsledku, rozdíl žádný. Až půjdem na prohlídku tak už to asi proberu i s doktorkou, protože v tomhle věku to už snad přece není normální. Příští rok chceme jít na KET a pokusit se o další mimi, ale v tuhle chvíli si vůbec neumím představit jak bysme ty noci zvládali 😅

homeopathy
7. lis 2013

Ahoj maminky, moc Vás zdravím. Jen před tím, než Vašim dětem budete dávat jakákoliv homeopatika, bych Vám ráda sdělila, že pro stanovení toho přesného léku je třeba řádný homeopatický odběr zdravotního stavu jak po fyzické stránce, tak po psychické stránce a to jak v současnosti, tak v minulosti. Teprve po vyhodnocení všech těchto symptomů je možné určit správný lék, který by měl pomoct. Např. taková Sedalia, který zde zmiňujete, je polykompozitní lék, tzn. skládající se z několika homeopatických léků najednou, což může na fyzickém těle či v psychice bez předchozího řádného vyhodnocení spustit další reakce a stav se může i zhoršit. Sedalia se vyrábí ze šesti léků: Chamomilla 9CH, Gelsemium 9CH, Hyoscyamus 9CH, Kalium bromatum 9CH, Passiflora 3DH a Datura stramonium 9CH, přičemž nelze obecně říct, že by tato směs pomohla vyřešit přechodnou nervozitu a lehké poruchy spánku. Tyto problémy mohou mít u každého miminka jinou příčinu, jiné souvislosti a jiné projevy, a to je potřeba vše řádně vyhodnotit a nalézt přesný lék. Jedině tudy vede ta správná cesta. Tedy doporučuji se obrátit na homeopata s řádným homeopatickým vzděláním, jehož nezbytnou součástí je základní studium homeopatické filozofie, Materie Mediky, Repertoria a homeopatické farmacie včetně klinické praxe. Případně mohu doporučit homeopata z Vaší oblasti. Hodně štěstí a zdravíčka přeji 🙂

pisisvori
7. lis 2013

@anina32 je to zcela normální a má to spoustu dětí. Přeci si je nepořizujeme na to , aby jen spali🙂. Moc dobře vím jak ti je, dcera byla mimořádný nespavec, spala méně než 1/2 toho co normální průměrné dítě (sínání 9-10, vstáván 5-6, probouzení i 10x...přes den 2-3x 20-30minut od 10 měsíců 1x hodinu někdy ne celou....), přes den hoooodně plakala, byla jsem už fyzicky na tom špatně, psychicky to se ani nedá popsat. Ale žádnýma lékama bych ji necpala a když už tak opravdu po poradě s někým kdo tomu rozumí, jak píše@homeopathy . Od 12 měsíců se to začalo samo zlepšovat a v 16m, kdy jsem úplně odstavila už spala celou noc. Sice spinkala méně pořád (od 18 m už ne přes den...), ale už to bylo jen lepší. Takže doporučuju vydržet🙂

anina32
autor
7. lis 2013

@pisisvori Žádnýma lékama dítě necpu!!! Jak jsem psala výše homeo jsme zkoušeli na radu už někdy na přelomu května června, nepomohla, tak jsme s tím přestali. Čípek měl taky v té době, jednou, protože nám radili že to je na bolest zubů. Nevím proč mě tu odsuzujete, nikde není že jsem si pořídila dítě na to aby spalo, je to už dlouho co jsem tenhle dotaz pokládala a jak vidíte tak jsem ani tady ani jinde jinou radu nehledala, beru to tak jak to je,a svý děti nadevše miluju, tak ze mě nedělejte krkavčí matku. Ted jsem sem psala jen abych odpověděla mamince která má stejný problém, že nám sedalia nezabrala a o žádnou radu jsem nežádala. Gratuluju vám že se to u vás začalo lepšit na 12 měsících a v 16ti m už dítě spalo celou noc. Synovi bude za chvíli 15 m a nelepší se nic. Píšete jak jste na tom byla fyzicky a psychicky špatně a přesto ted jdete a kopnete si do mě, tak moc děkuju. Nemluvě o tom že je něco jiného uspávat 10x za noc dítě kojením a něco jinýho ho uspávat 20x za noc když kojit nemůžete a dítě UM odmítá.

pisisvori
7. lis 2013

@anina32 měla to být rada a povzbuzení. Kdo nechce nepochopí. Přeju ať je brzo líp.

anina32
autor
7. lis 2013

@isoldaeva Prosím o uzamčení této diskuse, děkuji.

pisisvori
7. lis 2013

@anina32 chtěla jsme tím jen říct, že aby dítě spalo celou noc je jen takové zažité klišé, které pak zbytečně stresuje. Ano některé děti prospí celý den a celou noc, ale většina takových není a chyba není nikde, prostě jejich nervová soustava a vývoj jsou takové a když se maminka uklidní a vezme to jako skutečnost funguje to lépe vše. Měl to být nadhled někoho , kdo to prožil..možná i horší (dcera vůbec nespala přes den a v noci už od 3 měsíců, řvala v autě, řvala v kočárku...) a už to teď vidí z nadhledu. Bylo to psáno obecně ne na vás. Prostě myslím, že jsou zažité ašířené určité "předsudky a škatulky, které většinou jen věci zhoršují. Sestry syn se budil každou půl hodiny od 6 měsíců do 26 měsíců např.

homeopathy
7. lis 2013

@anina32 Dobré odpoledne, myslím, že to "pisisvori" v žádném případě nemyslela zle, nebo alespoň jsem to tak v tom duchu já sama nepochopila. Jen Vám chtěla sdělit svou vlastní zkušenost, že měli podobný problém a ten se časem upravil, zcela jistě Vám však nechtěla naznačit nic, co by snad pochybovalo o tom, že jste skvělou a milující maminkou. Vím, když je člověk nevyspalý a unavený, zkrátka jednoduše na dně svých fyzických i psychických sil, často pak vše vidí černě, sama to znám u sebe 😖 Navíc internet nám díky své anonymitě, kterou osobně nemám tak ráda, možnost pochopit věci často jinak, než kdo ve skutečnosti píše a reaguje tak na naše příspěvky, ve kterých žádáme o pomoc, radu, pochopení... Určitě si to milá maminko nevykládejte špatně a pevně doufám, že už brzy to Vaše trápení skončí a budete mít možnost se alespoň trochu vyspat. Vzpomínám si, že když moje dcerka byla menší, také měla období, kdy se snad 10x za noc budila dožadovala se kojení. Pak se to ale ze dne na den nakonec změnilo, ostatně stejně jako řada dalších problémů, kterými si ty naše zlatíčka musí projít. Moc Vám držím palce, aby bylo brzy lépe a posílám trochu optimismu. A neberte to prosím zle. Zdraví Vás, Katka 🙂

anina32
autor
7. lis 2013

Doufám že už jste mi všechny sdělily co jste potřebovaly a doufám že diskuse bude brzy uzamčena. Až se budu chtít bavit asi si taky najdu nějakou starou diskusi a začnu tam rozebírat někoho kdo o to už nestojí.

lennus
7. lis 2013

@anina32 Myslím, že je tady diskuze přímo o homeopatii, tak bych to zkusila i tam. 😉

anina32
autor
7. lis 2013

@lennus děkuji, ale teď už opravdu žádnou pomoc nehledám.

lennus
7. lis 2013

@anina32 Kamarádka měla stejný problém a homeopatika jí pomohly. Myslím, že každá maminka odhadne, co jí vyhovuje a co už je moc, takže Ti rozumím. Já sama pokud se nevyspím, budu asi šílená a klidně budu hledat cestu i u homeopatie, takže držím palce! 😉

lennus
7. lis 2013

@anina32 Takže se to zlepšilo?

anina32
autor
7. lis 2013

@isoldaeva Velmi prosím o uzamčení diskuse. Opravdu už nepotřebuju pomoct ani poradit!

isoldaeva
7. lis 2013

@anina32 Diskuze jsou veřejné, nejsou soukromé a většinou je necháváme pro možné rady i ostatním maminkám.

anina32
autor
7. lis 2013

Přeji ostatním maminkám at takovéto rady využijí, ja raději opouštím koníka.

homeopathy
7. lis 2013

😕

holubing
24. led 2015

@homeopathy dobry den,muzete mi doporucit dobreho homeopata z Breclavi li okoli? Diky moc

homeopathy
10. únor 2015

Dobrý den, omlouvám se za opožděnou odpověď, ale byla jsem bez přístupu k Vašemu dotazu. Z Břeclavi osobně nevím, ale obecně v Jihomoravském kraji mohu doporučit tyto homeopaty: http://www.homeopathy.cz/index.php/registrovani... Přeji hodně zdraví a úspěchů v léčbě, Kateřina

nikus30
17. bře 2015

@homeopathy Dobrý den a v Olomouci by jste věděla o nějakém fajn homeopatovi? 😄děkuji !

janahlava
14. zář 2016

Ahoj, naše malá má taky problém se spaním a díky za nápad vyzkoušet homeopatika... Vůbec jsem si nemyslela, že špatný spánek má na mimi takové špatné působení. Ale po přečtení jednoho článku jsem se trochu vyděsila. Třeba by mohl pomoci i vám http://www.familystar.cz/dulezitost-detskeho-sp... 😉

ljanuary
13. dub 2017

@homeopathy

Dobrý den. Je v Chomutově nějaký homeopat, na kterého bych se mohla obrátit? Děkuji Lucie 🙂