Hysterický pláč před spaním. Čím to může být?

janca.mareckova
30. led 2010

Ahojky.
Chtěla jsem se zeptat, jestli některá s vaším miminkem zažíváte to, co já..... Není to ravidelné, tak 3x do týdne. Když přijde večer a čas spinkat, tak můj 7 týdenní chlapeček mívá hysterické záchvaty breku. Přímo řevu!!! Není nijak k utišení! Je přebalený, nahamaný, odříhnutý..... Nic mu nemůže chybět, ale jakmile se položí do postýlky, je zle. A to pak nepomůže nic. Dudlíček, hlazení, mazlení, nošení, drncání..... Prostě řve a řve třeba i hodinu v kuse.... Nevíte, čím to může být??

lienka43
30. led 2010

Ahoj my sme to mali tiez doma, u nas to bolo kazdy den, zistili sme nakoniec ze ma koliku ☹ , bojovali sme s tym skoro pol roka, vecer bol u nas vzdy za trest 😒

spimira
30. led 2010

Asi bolení bříška.my to měli taky každý den do 3 měsíce ☹ .Budeš to muset vydržet a zkusit mu nějak pomoct, třeba masážema, cvičením, teplou plenkou na bříško nebo kapkama, podívej se do téma kolika nebo bolení břicha,tam určitě najdeš spoustu rad od holek.Na každé miminko zabírá něco jiného.

janca.mareckova
autor
30. led 2010

Koliku sice máme, ale zabrali nám probiotika. Bolení bříška bezpečně poznám.......tohle nebylo bříško

momin
30. led 2010

meli sme to taky jak pise spimira do 3 mesicu.. a kazdy den pred spanim vecer....
Hnusne koliky..... 😠 byla to hruza! Nic jineho nez vydrzet poradit nemuzu.. drzim palce!!!

jonuska
30. led 2010

ahojky jsme teda starší ale my tohle máme ted a malé je rok..prostě jak j chci dát spá srašně ječíííííí.uí se vyloženě uthatpk padne.kdbch ji necala tak seas zvea susedi nás ukoušou 😖

janulazaynab
30. led 2010

Ahoj,
u nás to byl první měsíc skoro pořád, ale od druhého občas. Dětská mi říkala, že některé děti prostě mají nadbytek energie a prostě ji vybíjejí řevem.. aspoň Ti potom déle spí, ne? 😉 😀

brisalek
30. led 2010

u nas to bylo to same tak od 3 tydnu do asi 2,5 mesice a breceni trvalo to tak od 6 vecer do 10hodin s malymi prestavkami prvni tydny , pak uz jen tesne pred spani a postupne jen obcas. Pomohlo jen usinani u prsu-to byl balzam, kdyz jeden vecer vecer neplakala, ale zase si zvykla spat jen u prsa☹. Take si myslim, ze to patri k3 mesicnim kolikam, ktere nejsou jen o brisku , ale o dozravani nervove soustavy, takze mimi se vyrovnava se vsim co cely den prozilo...

ramonaa
30. led 2010

Ahoj, my to tak máme od narození, bohužel. Uspáváme v náručí, jinak to prostě nejde. A i v náručí téměř pokaždé brečí jako pominutý, někdy jen chvilku, někdy dost dlouho. Prostě nechce jít spát, zatím jsem nepřišli na nic, co by pomáhalo ☹

paulie
30. led 2010

Ahojky, tohle jsem měla doma cca 3,5 měsíce ... jak píší kolegyňky nade mnou, tak ta 3m kolika není jen o bolení bříška, ale i o dozrávání nervové soustavy 😖 U nás to probíhalo tak, že byl malý po celém dni naprosto odrovnaný ze všech podnětů kolem (od cca 4týdnů skoro přes den nespí), takže si to "léčil" večer hysterickým řevem, na který mi bohužel nepomohlo nic - jediné, co ten pláč aspoň nezhoršovalo, byla moje přítomnost u postýlky (šeptala jsem na něj, opatrně ho hladila - jakékoli konejšení, hojdání, apod. jen situaci zhoršovaly ☹ )
Zkus to vydržet, fakt to bude jednou lepší 😉

dukie
31. led 2010

Nad tou nervovou soustavou bych se zamyslela. Nám dost dlouho trvalo než jsme pochopili, proč syn tak děsně neustále řve (akorát že u nás to bylo celý den a každý den v týdnu 😀 ). Zkus si rozebrat, jestli máte každý den stejný, jestli třeba v ty dny, kdy je večer uplakánek, nepodnikáte něco, co by ho mohlo hodně utahat, takže pak bude "přetažený" a nebude moci usnout, výsledkem čehož bude řvát o 106... Zkus se zamyslet, jestli dost spinkal během dne (tedy stejně jako ve dny, kdy je usínání v pohodě)... klidně si udělej nějakou tabulku a vše si tam třeba týden zapisuj.

Nervová soustava některým dětem dozrává až kolem 3. měsíce (jiným i později, ale tím Tě tu strašit nebudu 😀 )... a prostě některé podněty nedokážou vstřebat, rozruší je... a vyrovnávají se s tím prostřednictvím pláče...

Držím pěsti. 😵

singid
31. led 2010

ahojky,
my to měli také, Davídek asi do tří měsíců takřka denně takhle usínal, pláč trval od 19h-21h, zjistili jsme pak, že mnohem více pláče, když jedeme na návštěvu k příbuzným, kde nás je obvykle jak psů, takže chudáček asi nestíhal zpracovávat informace a bylo toho na něj moc, tak se prostě večer z toho vyplakával... dali jsme mu klidnější režim, návštěvy "po troškách" a trošku se zklidnil, až nakonec přestal plakat úplně... teď zase spíš pláče když je přetažený, ale i tak je do půl hodinky ťuhýk 🙂 držím palce, vím jak to je hrozný, když to dítě nejde utišit 😖

zuzancice
21. lis 2010

Tak holky, u nás to tedka začlo ve 3 měsících synova věku. Hysterickej řev jako blázen a jak zmiňujete úplně jinej než bolest bříška. Nejprve jsem myslela, že má ten růstovej spurt a atak sem ho stále přikládala k prsu a on sál. Myslela sem, že mám málo mlíka, že pořád řve 🙂 Nakonec se mi prsa tak nalila, že sem pochopila, že v tom to není. A při dalším záchvatu jsem zkoušela všechno možný až zabralo pevné zavinutí...i s ručičkama...pořádně udělat ššššš.Je to jak říkaj holky úzkost z přemíry podnětů. Pevné objetí zabírá na 100%+dudel samozřejmně 🙂

brusinka30
9. led 2013

Miminka takhle plačou. Taky jsem to různě hledala proč, protože jak píšeš, najezený, odbrknutý, suchá plína, ale řev a řev. Měl by to snad být nahromaděný stres za den a mimčo to ze sebe takto dostává. U nás to pak skončilo🙂) Samozřejmě utáhnout do zavinky a zkusit pár kapek sab simplxu. u nás to bylo jako kouzlo🙂)

klaravan
12. zář 2015

A,hoj holky,mám 15 měsíčního chlapečka a hysterický pláč před spaním máme téměř pořád,stále si říkám ,že to přejde,ale chtěla bych vědět jestli máte někdo zkušenost i v takovém to věku dítěte.
Prosím o radu ,děkuji.-

petramerry
11. lis 2015

Ahojky holkyy..,. jsem na tom bohužel" stejně. Poslední tři týdny asi+- nám malej 15tt řve a já nevím proč. Řve už teď každý den pořád ve stejnou dobu tak 1-2 ho\ďky, Jsem z toho na prášky :( LITUJU HO, ALE VYPADÁ TO, ŽE JÁ JSEM Z TOHO VÍC V HÁJI NEŽ ON, ON ŘVE, NEBO SE VZTEKÁ, NEBO JÁ NEVÍM:( ale pak to z ničeho nic přejde, přestane, dám dudlík, usne v náručí a spí a psí třeba do rána, nebo se jednou max. vzbudí , nají a spí znovu. Ale já už to nedávám a nevím co dělat. Máte někdo radu?

beruunka7
25. lis 2015

@petramerry Bohužel na to není žádná rada, která by vždy pomohla. Mám doma to samé každý večer cca od 19h do 21h. Záchvaty pláče, slzy v očích, občas šílený jekot. Jednou pomůže silné zavinutí, ššš a houpání, jindy hlazení po tvářičce v posteli. Jednou jsem dokonce doma vozila v kočárku a uspala ji v něm. Vyplakat v postýlce nepomáhá. Jediná rada je obrnit se, udržovat se v psychické pohodě a věřit, že to brzy přejde.

dorje
9. pro 2015

Mame holcicku temer 9m. Nema zadny rezim, neda se dat dopostylky, ze by usla. Vecer kdyz se ji chce spat - kdykoli mezi 23:00 - 3:30, zacne hystericky plakat a kricet, musim ji nosit v naruci a pobihat s ni po byte, aby usnula. Mam spatna zada a je to pro me hodne unavne, musim uz brat kazdy den leky na bolest:(. Nemuzu prijit na to, cim to je, at jsme cely den v klidu doma, nebo mame hektictejsi den, je to stejne. Pres den usne jen v kocarku. Probiha to tak, ze kdyz vidim, ze je unavena, jdu rychle ven a to usne v klidu, pri piti mlicka. Ale kdyz to spatne odhadnu a vyrazim pozdeji, tak se chystam opet za hysterickeho revu, ale v kocarku po par metrech odpadne. Bohuzel bydlime v patre bez vytahu a tak neni mozne, abych ji v noci uspala treba jezdenim po ulici a pak ji bez probuzeni ulozila. Obcas nam ale pomuze MANDUCA, nosim ji, az usne. Nekdy se ale brani a nechce v ni byt:(.

lizaira
17. pro 2015

Ahojky, malé jsou už tři měsíce. Měla problém s kolikou a pomohly probiotika bio gaia a střídání espumisanu se sab simplexem. Ráno jsem dala probiotika + kapičky na prdíky a pak po zbytek dne kapičky střídala. Přispěl si myslím taky fenyklový čaj. Když už jsem viděla že se kroutí jak had okamžitě jsem běžela zalít si čaj. Měla klid od ukončeného 2.měsíce. První měsíc šílenej pláč a řev až jsem seděla u postýlky a brečela jak jsem strašná matka, běžně to trvalo od 18:00 - 23:00. Masírovala jsem bříško, nahřívala, cvičila, ale vždy stejně plakala až do 23:00. Druhý měsíc pak byl lepší. Hlavně je důležité to co dokáže miminko uklidnit. U nás to byl zvuk vysavače a k tomu ještě písnička z hracího kolotoče. 🙂 Malá si zvykla na každodenní režim a večerní usínání u kolotoče a zvuku vysavače- youtube Bílý Šum. Teď nám jsou 3měsíce a týden a je to super 😀 Holky vydržte a pevné nervy

mymetka
17. pro 2015

@klaravan Já mám skoro 15-ti měsíčního a taky řve, jeho bratranec to dělá ještě teď ve 2,5 letech, ale už ne každý den. Já se pomalu smiřuju s tím, že nic jiného než že z toho vyrostou nepomůže.

zlatkavlk
17. pro 2015

Mám dvou a půl měsíční holčičku a před nedávnem jsme řešili ten samý problém, hlavně před odpoledním a nočním spaním strašný řev a neklid, nošení ani mazlení nepomáhalo, ztišila se jedině při zapnutém vysavači, když usnula a já ho vypnula, tak znovu řev... byla jsem z toho šílená, nakonec jsme zjistili, že ji asi moc přetahujem - měla jsem pocit že když je vzhůru, tak potřebuje nějak "zabavit", takže jsme ji dávali na takovou tu hraci deku, nosili sem a tam já nebo manžel, zkoušeli nosítko atd a ve finále jsem zjistila, že to bylo spíš na škodu, že to prostě ta její hlavička ještě vůbec nebere, takže jsem zavedla to, že před posledním krmením před spaním vypínám TV, už máme spíš tmu, nehlučíme a uložení probíhá většinou v klidu. Když brečí, pomůže kombinace dudlík a šum z rádia, z postýlky ji ale už neberu, spíš ji hladím a šeptám na ni... ale to už musí být fakt zle... ale u těch starších dětí nevím, nevím...

katruz
4. led 2016

Ahoj,mám 7měsíční holčičku a od narození máme skoro každý večer řev.Někdy půl hodiny jindy hodinu.Teď posledních pár dní vydrží i dvě hodiny v kuse.Nic nepomáhá chování,mazlení zkoušela jsem i zpívat ukolébavky nic.Ani když si jí vezmu do postele.Usíná u prsa a dudlík nechce ani náhodou.Po uložení do postýlky je hned vzhůru a už jede.Od osmy do desíti.Zajímavý je že občas ale opravdu jen občas jí položim a spí.Tak nevim pořád čekám že to přejde ale zatim je to spíš horší a horší.
V noci se budí každé tři hodiny na kojení ale někdy i dřív a občas začne brečet znova.To dřív nedělala začalo se to hošit od 6měsíce.Nejlíp spala první tři měsíce.Takže místo aby se to lepšilo je to horší a horší.Tak uvidim jak to bude pokračovat mám z toho obavy. 😒

alexxx87
8. led 2016

Tak my to mame od Silvestra.je mu ted za tyden 3m.at mame navstevu nebi klidny den,vecer tak pulhodky rve.nepomuze zavinout ruce,tma ticho,svetlo,hlazeni,kolotoc...rve...a rve a rve...chce usnout u me a ja nevim proc...v noci po kojeni to nedelam.zase zavinu a ulozim a on je v klidu...pres den v postylce taky usne relativne v klidu...je to na palici

suzann13
1. únor 2016

Ahoj holky, máme stejný problém...malému bude 5 měsíců, před každým spaním mu musím svázat ruce k tělu v zavinovačce..jinak šermuje rukama, vyráží si dudlík... Musela jsem nechat ušít zavinovačku 100x100, máme už 70cm...bojím se v čem ho budu uspávat, když vyroste i z tohoto ☹ brečí před každým nočním spaním až mi z toho puká srdce a neusne jinak než houpáním na rukou..už to se zády nezvládám, nemám šanci se narovnat, malý má už 7,5kg ☹ a já 47kg... Budu vděčná za každou radu!

monikagurthova
10. kvě 2016

Ahoj holky, otviram diskusi. Moje pěti týdenní holčička kazdy vecer strašně pláče. Pres den je milionova napapka se chvilku trdlika a pak krasne spinka bud v kočárku na zahradě nebo i v postýlce. Problem začíná vecer. Kolem osmé koupeme a papá. Koupání super hrozne ji to baví, napapa se, odrihne všechno fajn, klizi se ji očka a najednou řev, ale hroznej. Nic nepomáhá, mazleni, konejseni, broukani nic. Je to tak na dvě hodiny. Ted jsem ji třeba uz dala do kočárku zabalila dostala dudlík a konečně se utisila, ale ze to každodenní problem....čím to muže byt? Napadlo me jestli tim neventiluje cely den....je to hrozny pláč, podobný jako když ma hlad ale víc histericky, všechno od sebe odstrkuje, přitom po kojení ji hned dam do postýlky aby mela klid a stejne...☹ děkuji za každou radu

eficenka
10. kvě 2016

@monikagurthova
1. můžou to být prdíky - večer se pak méně hýbe, tělo se klidní a může ji bolet bříško - můžeš zkusit vysadit vigantol a nasadit něco přírodního a zatejpovat bříško
2. má prožitky z celého dne a neumí je zpracovat - nechej ji jen v plence, ty sebe nahoře taky do naha, lehněte si pod peřinu a nebo ji zkus navázat do šátku nebo dát do ergonomického nosítka a být jen a jen spolu, třebas to pmůže...

jaký jsi měla porod? může zažívat znovutrauma z porodu, může být jen přetažená, může to být cokoliv...

monikagurthova
10. kvě 2016

@eficenka Ahoj prdiky ji prave odchazi úplně krasne a dokonce se vždy krasne vykaka. Když si ji vezmu na sebe je to jeste horší, začne se vztekat az modrá. Ted pomohlo dat ji do kočárku a sedíme na zahradě. Rodila jsem akutním císařem šla o 3 týdny dřív. Není bohuzel kojena nemám mléko, je tyden na UM, které přijala výborně. Ale tenhle problem je uz delší dobu cca 3 týdny a to jsem jeste kojila o mléko jsem přišla az když ji byl měsíc.....

petrasipkova1
10. kvě 2016

@monikagurthova Zkušenost nemám, ale vzpomněla jsem si, jak mi kamarádka vyprávěla, že jí dcera brečela každý večer klidně i několik hodin, byla to zřejmě kolika, ve 3 měsících jako když utne a byl klid. Nemůže to být také
? Mně když malá takhle někdy plakala, pomohlo pustit písničky a pohupovat se na míči 😉

monikagurthova
10. kvě 2016

@petrasipkova1 no je to možné....ted konečně usnula v tom kočárku zabalena a na tesno možná ji vadi prostor v postýlce...

dencaf1
6. čer 2016

@janca.mareckova Může to být kolika, nebo, i když je odříhnutý může ho tlačit ještě jedno říhnutí. Některé děti si umí pomoct jen pláčem, aby vyhnaly vzduch. Po chvilce pláče zkusit znovu pochovat...