Hysterický pláč před spaním. Čím to může být?

janca.mareckova
30. led 2010

Ahojky.
Chtěla jsem se zeptat, jestli některá s vaším miminkem zažíváte to, co já..... Není to ravidelné, tak 3x do týdne. Když přijde večer a čas spinkat, tak můj 7 týdenní chlapeček mívá hysterické záchvaty breku. Přímo řevu!!! Není nijak k utišení! Je přebalený, nahamaný, odříhnutý..... Nic mu nemůže chybět, ale jakmile se položí do postýlky, je zle. A to pak nepomůže nic. Dudlíček, hlazení, mazlení, nošení, drncání..... Prostě řve a řve třeba i hodinu v kuse.... Nevíte, čím to může být??

kocitanka
20. čer 2016

Ahoj, u nás to bylo totéž, jako bych příspěvek psala já před pár měsíci. Všichni mě uklidňovali, že ve třetím měsíci to přejde samo, jako když utne. Přešlo, ale spíš tak o měsíc později. Nám pomáhalo jen opravdu hooodně pevné zavinutí do zavinovačky. Sestřenice mi radila: "Utáhni ho jak králičí roládu." A měla pravdu, i když to zní děsivě. 🙂 Malý sice chvilku ještě křičel, ale polehoučku se zklidnil. Později jsem mu zavinovala jen ručičky, nožičky si stejně vykopal. A taky má dodnes rád hlazení po čelíčku, směrem k očkám. To je pak začne mhouřit jako kočička na sluníčku a pomalinku se ukonejší. Nejblbější a nejlepší rada zároveň: Pevné nervy a vydrž! 🙂

ppejskova
20. čer 2016

@janca.mareckova nemusí to být nic a může mít nějaký problém,který ty neodhalíš...
Určitě se poraď s doktorem, možná ti napíše žádanku na neuro,sice to u nás nic nevyřešilo....ale dost mi to pomohlo psychicky, že jsem pochopila, že to prostě není moje vina,zkrátka to tak je,některá miminka taková jsou... A teď už prostě když jí to ještě sem tam chytí a to i přes den,tak prostě trpělivě chovám a chovám, pevně si jí přitulím k sobě, mazlim,utěšuju a ono to přejde....
Jsou jí už skoro 4 měsíce a žádná velká změna ale přeci jen se to malinkato lepší
Přeju pevný nervy a hoodně u těchto miláčků hraje roli to jak se cítí máma, když jsi nervní tak to to dítě dráždí 2x tolik... Takže nejlepší usmívat se,mluvit klidně a mazlit a mazlit...

monikagurthova
20. čer 2016

Tak přidám nivy poznatek. Eli to ma vždycky před nočním spaním padne 18 hodina a ze sluníčka je ukriceny modrý uzlicek, musíme hned koupat dat pít a pak usne. Presne v tomhle poradí. Pokud bych koupala před histerakem tak ho ma do hodiny stejne s musí dostat pít jinak se neuklidni. Doktor mi rekl ze proste je z celého dne utahana ale neumí usnout. A je fakt ze kolikrát pres den začne před dopoledním nebo odpoledním spánkem brecet a na to stačí uspat na břiše. Je moc aktivní a najednou neví jak do spánku.

micaella23
20. čer 2016

U nas pomohlo jen znovu nakrmit a to jsem zkousela digestor, zpivani, proste vsechno. Prislo mi, ze chce usnout, ale nejde to nebo ji popadl znovu hladour, ale po najedeni vydrzela 5h chrupkat a byl klid..to utichlo a zaclo opet v 6m, takze napapat-plina na mackani-dudlik, vyprdet a spat :D

mirtica
24. led 2017

Ahojte. Nas maly ma takmer 5 mesiacov a ist spat cez den je pre neho ako za trest. ☹ Ako nahle ho dam do leziacej polohy, vie, ze sa ide spat a zacne mrncat, potom plakat a vacsinou to skonci velkym revom. 😢
Posledne dva tyzdne sa to zhorsilo, dovtedy sme mali aky-taky rezim a neplakal az tolko. Zvlastne je, ze pri tom placi, resp. reve uz takmer napoly spi, ale bojuje proti spanku vsetkymi silami. Snazila som sa ho uspavat skor, ale nic nepomaha, lebo pokym nie je uplne unaveny, nezaspi a niekedy vydrzi dve, inokedy tri hodiny bez spania. Cez den spi hrozne malo, zakazdym len 30 min, ale v noci spi dobre a budi sa vacsinou len raz. Uspavam na rukach, pripadne ideme von v kociari alebo zaspi v klokanke (tam je to bez revu, ale musim ho tam dat ked je pokojny). Zaspat sam a v postielke nehrozi, nemam to srdce ho nechat vyrevat. Vecer a v noci zaspava v pohode, velakrat uz pocas kojenia alebo ho uhojdam na rukach (to neprotestuje a neplace). Niekedy place, lebo mu este treba odgrgnut - mame reflux, takze niekedy aj dve ci tri hodiny po jedeni si odgrgne alebo mu vysplechne, proste hruza. Ale prdiky to nie su, ani s kolikou problemy nemame.
Nema niekto skusenost/radu ohladom uspavania cez den, aby som zabranila tomu revu? Viem, ze to moze byt ovela horsie, ale je to moc stresujuce a hlavne ist von s revajucim mimcom nievje nic moc. Diky!

hanikcat
21. črc 2017

Ahoj, presne jak pisete, u nas 6ti nedeli absolutni peklo.Ted mame 12tydnu a zacalo to nanovo, poslednich par dni je peklo na zemi. Dnes dokonce mala i strasne nadavala, neuveritelnym zpusobem. Myslela jsem,ze ma prdiky, tak jsem ji cvicila a nozkami a to ji jeste vic rozcililo.Pak ma hlad,ale v tom revu se proste nenaji.Prsa se mi nenalivaji mam je mekka ale mleka mam dost a tece jak z kohoutku. Kazdych par dni pomuze neco jineho, ted uz ani kocar ani satek nepomohl. Dala jsem ji dala UM neslo ji nakojit. Vytahla 90ml, uklidnila se a pak jsem ji dala dokojit a spi jako miminko, ale jak tohle dlouho vydrzi, vazne nevim. Nekdy mam pocit,ze jsem ta nejhorsi mama, dite breci a ja na nej koukam a nedokazu mu pomoc. Kazdej rika vydrz, kojeni je dulezite....vim to, nevzdavam se a i kdyz pribirame, dnes jsem ji vazila a ubrala za dnesni proplakany den docela dost. Usinani vecer u prsa je rutina,privynuti, houpani, chozeni po byte, kocarek, satek, balon a vyplakani, tak to nezabere nikdy.Jednou jsem to vydrzela 20min a to jsem su malem rozbila hlavu o zed. No kdy tohle zkonci to nevim.U nas v rodine to nikdy nebylo,tak doufam,ze i my se dockame lepsich zitrku.