Hysterický strach z vlastní postýlky. Mám ho trápit?

timbouctou
4. kvě 2009

Maminky, kdo má podobnou zkušenost? Donedávna jsme neměli nejmenší problém se spaním. Sice jsme uspávali v mojí posteli, ale po usnutí jsme malého odnesli do pár kroků vzdálené postýlky a spinkal klidně až do čtyř, pěti ráno, kdy se budil na kojení. Asi před třemi týdny ale najednou jakmile jsem ho do postýlky položila začal řvát jak na lesy. Řekla jsem si, co, zařve si, usne. První večer ano, asi byl hodně unavený. Ale druhý den jsem to po dvaceti minutách nepřetržitého vřískotu vzdala. Od té doby je vzhůru okamžitě, jak se ho pokusím zvednout z postele. Když ho nechám, spí spokojeně třeba i bez kojení až do sedmi, včera dokonce osmi hodin. Nevím co to je. Mám ho trápit? Může to spravit třeba nová postýlka, bez mříží?

carys
4. kvě 2009

ahoj a co když ho začaly trápit noční děsy?Možná ho zkus na pár nocí nechat spát u tebe a uvidíš jestli se to bude stávat i ve tvé postely.Pak by to mohly ty děsy být.Možná je jen ve věku kdy si začal uvědomovat strach ze tmy,třebas by i stačilo nechat mu rozsvícenou lampičku.

timbouctou
autor
4. kvě 2009

no spí se mnou od té doby každý den, nemám žaludek na to nechávat ho takhle šílet. Máme pořád zapnuté noční světýlko, tma tam není.

sisi.v
4. kvě 2009

tim, to se nám stalo, když bylo malá plus mínus deset měsíců. do té doby spala v postýlce bez problémů. bylo mi jí líto, tak jsem jí nechala spát s námi...no spala s námi přes rok, až teď před měsícem se laskavě rozhodla, že půjde spát k sobě na velkou postel. zkusila jsem co se dalo - narážela hlavičkou do postýlky, dala jsem cestovní aby nenarážela, se speciální matrací, aby se jí dobře spalo, nechtěla mantinel, tak mantinel šel do háje, tlumené světlo, nesvětlo atd. atd...dnes zpětně si myslím, že prostě začala víc vnímat a nechtěla spát v postýlce sama, a tak brečela a ječela až jsme povolili ☹, ale byla to naše chyba. nakonec manžel spal v jiné ložnici a já s ní na naší manželské...to už se fakt nedalo. ale třeba k tomu má malý lepší důvod a přejde ho to, klaudinka byla ale potvora a prostě se rozhodla nastěhovat k nám...

carys
4. kvě 2009

sisi já ti někde četla,že když dítě - tedy miminko ne už batole spí s rodiči v postely,je i méně úmrtí novorozenců.A je fakt,že dítě je u rodičů spokojené a klidné a to je to nejdůležitější.Taky si vem,že s tebou bude v postely jen coby malej,nemusíš se bát že se tam zabydlí na furt 😀 😀 😀 😀Sofince je 18 měs a postýlku jsme vyměnily za střední se zábranou,ona je tam spokojená,sama si tam vleze i vyleze a to se jí líbí.Je v ní od roka.

sisi.v
4. kvě 2009

carys, myslím, že máš pravdu, ale že je to jak píšeš pro miminka. jenže my měli postýlku hned u postele na mojí straně, zábranu níž, abych na ní dosáhla, kdyby něco, bez vstávání a když vidím, jaká je to liška teď, tak si fakt myslím, že si prostě řekla, tak a teď chci k vám.. a když mě nevezmete, tak si to vykřičím. já jsem tulivá, takže mi nevadilo, že s námi spala, ale teď už je fakt velká (myslím na délku 🙂 a pořád v noci cestovala sem a tam mezi námi, zalehla mě nebo manžela, bála jsem se, že mi spadne, ráno jsme my dva vypadali jak po flámu, zato malá byla ok... jsem šťastná, že jí to přestalo bavit 🙂

eppik.m
5. kvě 2009

timbucktou: nepíšeš o nás že ne 😀 😀 😀 U nás je to samé 😝 . Včera jsem ho opět vložila večer do jeho postílky že prostě tam spát bude zda se mu to líbí zda ne ... a trošku protestoval pak usnul (to je jeden z tých lepších večerů) a v noci se mi 2 x vzbudil, jednou zabral dudlík a spal dál a podruhé to byl hysterák (to se mi tam postaví a řve, řve, řve) a tišení tak cca 30 m., nakonec mi usínal v náručí ale šoupla jsem ho zpět 😔 jakože se hned ozval že to nemyslím vážně že ho tam pokládám 😅 ale pak usnul ale nad ránem opět, tak to už zkončil u mně v posteli, ale s ním se spát nedá jelikož je strašné pometlo. Co s tím dělat nevím, já zkoušela tolik věcí, a nic nezabralo. Moje máma říká že asi tam je špatná patogénní zóna 😀 . A proto taky uvažuji o palande, si myslím já že ty jakoby mříže mu vadí ... já nepoužívám ani ohrádku, přes den má úplnou volnost po bytě ...

lenkazdenek
5. kvě 2009

Ahoj ,my to měli podobný,malá pak dokonce i měla postel přiraženou k naší,pak měla i odendaný žbrlínka aby mohla k nám ,beztak nepomohlo,prostě chtěla spát s náma ,nejlíp mezi náma, v postýlce vůbec 😒 No a tak spí s náma pořád,ikdyž už má vlastní pokojíček s velkou postelí.

kapulet
5. kvě 2009

ahoj, tak my máme to samý ☹ s tím, že se ještě k tomu přicucne, což mi už dost vadí, ale je nemocná, tak to nechávám tak než se uzdraví, ale pak začne trošku tvrdší režim. Jsem z ní strašně unavená a pak nezvládám ani starší holčičku 🙄 .
Jo, těmi nočními děsy to asi nebude, děti mají sny cca až od 2 let, mezi 3-5 rokem moční můry (ty buď přestanou nebo ne).
My se chystáme dát holky do jednoho pokojíku jen co budou zdravé, snad to pomůže.

sisstin
5. kvě 2009

kapulet: to si nemyslim, že nemaj sny..já na něm úplně vidim, jak sebou mele..a vrtí hlavou a ječí a něco se mu určitě zdá 😉

jinak já s nim spim v posteli, měl noční děsy a v postýlce strašně málo místa, takže se budil pořád..ale nevadí mi to...sám neusne ani omylem, prostě přísavka..ale chápu, že pro někoho je to nepřípustné, aby s ním dítě spalo v posteli...já to neřešim už 😎

kapulet
5. kvě 2009

😅 sisstin to s těmi sny jsem četla.
jinak naše první s námi v posteli spala do necelých 2,5 let a problém to nebyl, ale teď když jsou dvě a obě vyžadují 100% pozornost, je těžké jim ji poskytnout když se večer nevyspíš, a taky starší by už ráda spala v pokojíčku se sestřičkou

timbouctou
autor
6. kvě 2009

lenkazdenek - aha, tak to jsi mi ušetřila práci 😅 zrovna mě napadlo, že bych odendala postranici a přistrčila postýlku k naší. Ale zas si říkám, že možná by stejně vylezl a skončil u mě, tak je to vlastně jedno.

kapulet - i já kolikrát vidím, že se mu něco zdá. Třeba se i ze spaní směje nebo i plakal.

carys - a je ve vlastním pokojíku nebo v ložnici?

Právě si říkám, že možná má v té malé postýlce málo místa. Třeba když koupíme větší a bude se v ní moct otáčet tak se tam konečně vyspí.

janickabez
6. kvě 2009

Ahojky my spáváme sami od malinka, od 3m spí naše malá i sama v pokojíku, sem tam taky máme takové stavy, tím plakáním při položení do postýlky jsme si taky prošli, taky jsme jeden čas uspávali u nás a přenášeli do vlasní postýlky, ale jak se to právě začalo zvrtávat (bylo to kolem 11měsíce), a malá už nechtěla přenést do své postýlky, tak jsem to zavrhla, raději jdu s ní a lehnu si k její postýlce, dám jí ruku a ona za chvilku usne.

Řekla bych že tak 25 dní v měsíci spí super, nebudí se nic, 5 dní ruzně rozházených máme takový že se budí a pláče (většinou bych řekla, že je to ze zubů, nebo z nachlazení), pak i v noci jdu k ní, lehnu si na zem vedle postýlky, utiším, dám ruku a spí se v pohodě dál....ve vyjimečných případech ji vezmu k nám, ale u nás spí hrozně neklidně a mele se a pořád někde visí z postele i když si ji dáme mezi sebe... hrozně cestuje v naší velké posteli

kapulet
7. kvě 2009

ahojky, tak jsem psala výše, naše malá má taky hysterák ze své postýlky, no tak jsem ji přestěhovala do pokojíčku aby si zvykla, a do ložnice jsem provizorně složila cestovní, no a ejhle naše princeznička hned od první noci spí v postýlce a bez pláče, v noci se ještě budí na kojení, ale to taky vypilujem. Teď máme s manželem obavu jestli se nechá po nějaké době uspat i v té dřevěné v děcáku.
Nevít jak dlouho by mohla spát v té cestovní, aby se ji nezačali křivit zádíčka?

sisi.v
7. kvě 2009

kap, my jsme dali cestovní když bylo malé 9měsíců, protože pořád v té dřevěné narážela do žbrdlin a různě se tam zaklínila a pak brečela. do cestovní jsme dali matraci z té dřevěné, takže to bylo stejné, jen ty stěny byly měkké a dobrý.

agatka77
7. kvě 2009

tak my jsme na tom stejně,od desíti měsíců hrozně ječel a nechtěl tam vůbec být, ani za nic.tak spí s náma.a užž to tak zůstalo a užívám si to.jen mě mrzí některé řeči maminek,že takhle by v životě nechtěly dopadnout 😒 .nevidím na tom nic špatného,je to prima,prcek spí většinou celou noc v kuse,kdežto v postýlce se furt budil a tím pádem i nás,noc byla šílená.a není nic hezčího,než se ráno probudit a koukat se do spícího obličeje vašeho miminka.Nebo když se vzbudí dřív a řekne:máma! to mu odpustím i to,že vstane hodně brzo 😀

sisstin
7. kvě 2009

agatka: no ty řeči, že by takhle nechtěly dopadnout mě taky fakt sejřej 🙄 mně to nevadí..a jak píšeš, je hrozně milý, když tě dítě ráno budí, otvírá ti oči a směje se na tebe 😉

petja
7. kvě 2009

A nebyli jste v té době co má malý problém na nějaké očkování?!

agatka77
9. kvě 2009

siss:on mě do těch očí píchá prstíkem,nebo se mi ho snaží dát do pusy,no malej saďour 😀 .a děsně se tomu chechtá 🙂

petjo:my teda na očku v tý době nebyli.myslim,že je to věkem,že si začali uvědomovat,že spí jinde,že chtěj být s mámou a ne v klecový postýlce.

sisstin
9. kvě 2009

agatka: já si taky myslim, že je to věkem spíš..i když očkování může mít i tyhle následky 😉 do půl roku byl malej fakt takovej mimon, jen spal a jedl..a bylo mu fuk, kde spí..ale pak se to zlomilo, už moc dobře věděl, že je sám atd, takže jsem sice chodila spát s nim, ale byl v postýlce, protože jsem furt nedokázala odolat tomu tlaku z venčí, že z něj pak bude rozmazlenec..ale okolo toho roku to fakt už bylo neúnosný, budil se třeba 50xza noc 🙄 já totálně vyřízená..takže spíme spolu a je to mnohem lepší, víc se vyspim, můžu se k němu tulit a celkově mi to vůbec nevadí a ostatní si můžou myslet, co chtěj 😝

agatka77
9. kvě 2009

tak to máš dobrý,že ti do půl roku spal.ondra od narození nespal doma vůbec,furt máchal ručičkama a toho budilo.usnul třeba na minutu a hned se vzbudil,byla jsem grogy.tak jsem s nim lítala po venku s kočárkem,tak usnul po udrncání.ale muselo se jezdit 😀 .a teď je to zlatý,asi jak se unaví lítáním po hřišti a venku,tak spinká po obědě nádherně,někdy dá i 3 hodiny, stihnu hodně udělat i si odpočinout 😉 .a tulivej on normálně moc není,tak toho zneužívám aspoň když spinká 😀

timbouctou
autor
10. kvě 2009

my taky na očkování nebyli, nepřišla jsem na nic konkrétního, co by mohlo zlom způsobit. Od čtyř měsíců do půl roka spal taky bez problémů od sedmi do sedmi, kojení bylo před spaním a další až ráno, pohodička. No a pak přišly zuby a další dva měsíce jsme spali asi tak po 20 minutách. No a teď jak ho mám u sebe taky dobrý, ráno leží a kouká, až když začne štěkat u sousedů pes tak řekne hafi. Nebo když mu připadá, že spím dloho tak se posadí a začne říkat auto auto tutu 😀 jakko že už venku jezděj auta, tak co tu ještě ležíme 😀