Jak často a dlouho vám spinká měsíční miminko?

chuan1973
16. led 2013

Ahojky, jak často a dlouho vám spinká měsíční miminko? Připadá mi, že mi spinká málo, nejdéle tak dvě hodinky a pak mezi tím pláče a pláče a to fakt ukrutně, asi má prdíky..ale většinou není nic mezi tím. Bud spí nebo brečí. V noci to celkem jde, že ho nakojím a položím a nebrečí, asi jak je klid a tma, ale přes den dost brečí a tak moc nespí. Mám taky druhého synka a ten si zatím zviká a je tu celkem hluk, ale to zatím nejde uplně eliminovat. Jak to máte vy? Jak spí, taky někomu tahle pláčou, někdy jsem už zoufalá, je to fakt šílený brek a do toho se musím starat o druhého a věnovat se mu. Prosím o nějaké rady atd. díky díky 🙄

lv
16. led 2013

@chuan1973 no mě by taky zajímalo, kde vědci přišli na to, že takhle malý kojenec spí 20h denně..moje děti tedy rozhodně ne, jedna nespala víc jak 2x denně 20min, druhá tedy 3x za den, ale max hodinu, spíš míň..radu nemám, až bude větší, začnou miminko zajímat hračky atd..vyčkat.. 😨

chuan1973
autor
16. led 2013

@lv jojo už abychom měli alespon půl rok a to už je o něčem jiném, zatím je to nářez a chaos a nějak to neumím vše sladit a jsem dost vynervovaná ze všeho, mám pořád takový vnitřní napětí, musím si na to vše zvyknout a musí si zvyknout všichni, zatím je to spíš vše taková povinnost a vlastně žádná velká radost z miminka, ale to vše přijde časem, měla jsem to i u prvního, trvalo mi to taky delší dobu než jsem si na to zvykla, asi to vše prožívám nějak hůř a snáším hůř.....

ela9
16. led 2013

@chuan1973 Ahoj my jsme resily to same,take mame hodne hlasite akcni ctyrlete dite/ kluka co pusu nezavre, co pomohlo pres den delam kulisu hudbou, koupila jsem si nadherne CD hudub pro matku a dite ......je jich ted v nabidce spousta, ja mam dve a ty stridam a trosku to pomaha, jedno moje cd koupene v cr se jmenuje tales of the ocean for mother and child..... Poustim to jedno stale dokola kdyz chci aby spala a opravdu zpocatku je kazdy zvuk potencionalni probuzeni. Postupne se to zlepsuje s temi zvuky spinka hloubeji.
Take pomohlo ze jsem ji nosila v satku nasi holcicce se v satku libila jen poloha hlavou nahoru a to pak spi hloubeji a budilo ji jen myti nadobi a vetsi zvuky. Noseni v satku take pomaha na lepsi traveni. Vtipny mi prislo ze rozlisuje mezi zvuky doma a venku....venkovni ac take nekdy hlasite ji nebudi. Co jsem si vsimla ze take funguje ten efekt ze si zvykne na urcite hlasy a zvuky a prestane je vnimat tak intenzivne. Pak jsem take zjistila, ze nekde plakala, protoze chtela curat a nechtela se pocurat na me ..... Casto po vycurani utichla. Tak jsem zacala zkouset tu bezplenkovou metodu a docela nam to slo a kupodivu to znamenalo mene place. . Co se tech vetyrku tyce to se miminko obvykle krouti a cervena v obliceji a na to pomaha skakani s miminkem v naruci na gymnastickem mici a take pro kojici maminku pit napr. roibos ten je skvely i na mliko ma spoustu zivin jako vapnik apod. a podporue traveni a eliminuje vetyrky.
No tak ted jsem te zahlitila.

ela9
16. led 2013

@chuan1973 No a co jeste take fungovalo ze sem si lehla sni pri kojeni a spala dal, ja jsem tohle mohla prvni mesic delat porad protoze sem byla unavena....to pohom holcicka spala spokojene nekdy jsem si ji dala i k sobe na bricho to mi bylo moc prijemny a nebo jenom stulila tesne k sobe aby me porad citila a to ji uklidnovalo a nejlepe stocenou v klubicku oni se pak citi bezpecneji. No problem byl s tim starsim ditetem tak jsme takhle nekdy odpoledne stavely kosticky v posteli a byl klid. Dneska uz ji jsou 4 mesice a je to mnohem lepsi.

ela9
16. led 2013

No a ted jsem si uvedomila, ze jsem ti neodpovedela jak casto spala v mesici....me tedy skoro porad pokud nepila, byla vycurana a mela jsem ji v satku, tak prvni mesic vydrzela vzhuru tak pul hodiny mezi dalsim spankem. A kdyz hodne spala byla i spokojenejsi.

chuan1973
autor
17. led 2013

@ela9 moc děkuji, přemýšlím o nějakém nosítku, abych ho mohla nosit a on více spinkal, on spí přes den celkem málo, třeba jen hodinku pak dvě nespí, pak zase hodinku a pak v kočárku třeba tři, ale to asi tak vše. Je to také problém s tím hlukem, Matýsek si hraje vedle v pokoji, ale vše jde slyšet, pak běhá přes ložnici do pokojíčku a bouchá atd. Tak že když je doma, tak malej teda klid nemá a zatím to ani nejde, i když ho nosím, tak si u toho hraju s matýskem nebo povídám, tak že to taky moc nespinká. Taky nemáme moc dobře řešený byt, tak že prostě nejde, aby byl uplně v tichu a klidu. Matýsek taky spí s námi v postleli, tak že to je taky celkem náročný. No zatím nevím jak to nějak vyřešit, to spaní, hluk, věnování se miminku i Matýskovi....a tak, snad něco vymyslíme a bude to fungovat. Já se hlavně potřebuji sklidnit, jsem stále vnitřně v napětí a nervozní.

ela9
17. led 2013

To tvoje napeti urcite dela velkou cast, ja to mam taky tak deti to vyciti. Ale s tim sourozencem starsim se netrap, v tom problem neni, mi to mame uplne taky tak a funguje to dokonce jsme vsichni ve stejne mistnosti. Take spime vsichni v jedne posteli ...tam jen davam pozor protoze nas 4 lety syn dost kope tak lezim mazi nimi. Miminko mam take v posteli.
Nositko se mi nejlepe osvedcil satek na noseni deti napr. didymos nositka pro ty male moc nefunguji manduca aj. jsou lepsi pro vetsi deti, neni to tak pohodlne neprizpusobi se uplne a na satku je uzasne ze to dite trosku zavine a to prave pomaha na to dobre spani..poloha jako v deloze.

ivule13
17. led 2013

Ahoj, malej mi ze začátku taky skoro nespal. A to mám doma klid-když spí, tak poklízím, vařím (ložnici máme vedle kuchyně i obýváku). Teď už vím (tak od 1,5m), že mu stačí hodinka vzhůru, pak už je vidět, že je unavenej, tak si s ním lehnu do postele, dám plínu přes hlavu (aby měl aspoň trochu tmu) a prso a on pije a během asi 15min mi usne. Někdy na 20minut, někdy na hodinku. Sám skoro neusne, je zvědavej, pořád na něco kouká a neví jak na to. Ještě mi dřív občas usnul na bříšku, jak byl unavenej z toho snažení udžet hlavu nahoře.

chuan1973
autor
18. led 2013

na to jak jsou malý, teda spinkají docela málo, já ho musím většinou nosit a dávat dudlíka, pak to kojení ho unavý, ale když je druhý malej doma, moc to nejde, ho nějak moc uspávat nosit, to pak jdeme raději ven s kočárem.

ela9
21. led 2013

Ahoj ja jsem schvalne vyzkousela tu svoji holcickunechat spat po kojeni na posteli a vydrzela to 20 minu ta pak se probudila za to v satku mi spi hodinu i dve a to uz je vetsi jsou ji 3 mesice. Nas syn je hodne aktivni a mluvi dost nahlas a pripada mi ze dost dupe atd.....ale jakmile holcicku dam do satku tak spi. Nedky poustim synovi pohadky nebo pisnicky na CD a to neni problem ve stejne mistnosi jsem s holcickou v satku a ta spi dal. Take je vyhoda, ze v tehle poloze davam ji hlavou nahoru ji to dobre travi a hned ji odejde vzduch ze zaludku nebo vetyrky a hezky usne. Satek je pro miminka mnohlem pohodlne nez nosteni na ruce. Moc doporucuji. Je to dobre i pro nas, krasne se upravi vsechny brisni svaly, zeslii panevni dno.....coz je dobre i pro dalsi sexualni zivot.

pampeliska36
21. led 2013

@chuan1973 no já jen, že tak malé miminko zatím nerozlišuje den a noc... aspoň teda v každé chytré knize píšou 😀 😀 😀 někdy prý pomáhá i "bílý šum" 😉

chuan1973
autor
21. led 2013

@ela9 jsem přemýšlela o šátku nebo nosítkách Becco a ještě jedna značka, nejspíš si je pořídím, určitě je využiji do budoucna, šátkovat moc neumím, tak nevím, zda bych to zvládla, každopádně je to super věc nosit šátek a miminko v něm.

chuan1973
autor
21. led 2013

@pampeliska36 noc a den prý začínají rozlišovat tak kolem 2. měsíce, já tedy musím říci, že v noci mi malej spí mnohem lépe a nepláče, ale ve dne spinká málo, tak aspoň že tak, snad se mu to neobrátí.

ela9
22. led 2013

Ahoj satkovani neni zadna veda, staci ti jeden druh vazani porad dokola, obvykle dostanes navod se satkem nebo to najdes na internetu nebo ti to mohu i vysvetlit a natrenujes to na nejakem plysakovi zabere ti to cca 20 min. se to naucit.
Pak uz to uvazes behem minuty. Satek je lepsi nez nejake nositko, protoze krasne obepne miminko stejne jako to dela deloha nakonci tehotenstvi a miminko se v nem krasne uklidni. Padne mu primo namiru.

chuan1973
autor
22. led 2013

@ela9 zkusím si ten šátek sehnat a uvidíme, ted bych ho využila hlavně doma, ale na jaře a léto už by to bylo fajn

ela9
22. led 2013

Ahoj, satek se da nosit cely rok, v zime a na podzim atd. mam vlnenou bundu se zipem a miminko pod ni v satku kouka jenom hlavicka akdyz usne tak i tu trosku schovam.
Doma je to zuzo muzes treba sedet na gymnastickem mici u pc a houpat mimi v satku. Pokud jeste mic nemas maji ho v Kauflandu za cca 120 kc i spumpickou vyber si spravnou vysku.
Satek hlavne nekupuj elasticky, pruzny apod. ten by ti za chvilku s tezsim mimi nefungoval a vis jak rychle deti pribiraj. Take ho radeji kup u firmy ktera se specializuje na satky a ne je dela jen jako navic.
Hodne kvalitni jsou satky didymos vyrabene v Rakousku a stoji v limitovane edici uz za 2.500, kc. Velikost je podle konfekcni velikosti maji to na strankach rozepsane www.didymos.cz. V cechach je firma sanami ktera vyrabi satky cca za pulku kvatliu neznam.. Radeji si kup bavlneny tedy bez dalsich primesi jako vlna, hedvabi, len, konopi, je to pak snazsi udrzba a napr ten od Didymosu muzes v klidu prat v pracce a nosit cely rok doma i venku a pak ho jeste nekomu preprodat nebo darovat, protoze tyhle satky hodne vydrzi. Tak drzim palce s vyberem hezky si to uzij.

chuan1973
autor
2. únor 2013

@ela9 moc děkuji za vysvětlení a rady

chuan1973
autor
2. únor 2013

@ivule13 mám to samé, v noci je klid a tma, tak celkem spí, přes den bud spí nebo pláče...někdy mám pocit, že jenom mne malej nespí a pláče a všem ostatním spí a vůbec neznají, že by jim ty děti plakali...mám fakt křiklouna, když nespinká tak pořád pobrekává, nevím, zda jsou to prdíky nebo jen to, že se nudí nebo neví jak usnout....každopádně, nemám žádné klidné dítko, ani to první a ani to druhé. Musím napsat, že občas někomu závidím to klidné nebrečící miminko.

chuan1973
autor
16. bře 2013

@chuan1973 tak to je přesné, ale musím říci, že od toho 3. měsíce se to lepší, už tedy nespí přes den moc, ale aspoň už tolik nepláče. U nás to dělali vždycky hlavně prdíky a taky možná takový vnitřní stres ode mne, já dost špatně prožívám šestinedělí, vždy jsem taková hodně vnitřně nervozní, každopádně ani první a nejspíš ani druhé mimčo žádný spáč nebude.