Jak často a jak dlouho spí mimi přes den?

elzik
24. led 2010

Maminky, zajímalo by mne, kolikrát denně vám spinkají Vaše ratolesti a jak dlouho. Děkuji

kocule
24. led 2010

Nespí. 😀 Teda nespával. Od té doby, co malej cvičí vojtovku, tak je utahaný a usne mi. Papáme co cca 3 h, po jídle trávíme, pak hrajeme a usneme tak na 1/2 až 3/4 hodiny. Pak zase to samé dokola. Naši jsou moc živí, tak to bylo fakt děsný; malá třeba spinkala, je takový andílek, ale malý chrněl za celý den třeba jen 1/2 hodiny. 😝 😝 Teď už je to lepší.

laska.nezna.hranic
24. led 2010

náš malý spí tak 2x, když to dobře jde tak 3x, denně cca 20-30 minut, v noci pak v průměru od devíti do osmi s jedním probuzením na jídlo

jasmia
24. led 2010

Malá spí doma strašně, většinou jen půl hodinky, pak si hrajem a za hodinku a půl zase spí půl hoďky a to pořád dokola. Vyspí se jen v kočárku venku, to vydrží i čtyři hodinky, ale to teď v mrazech nejde.

rimmel
24. led 2010

moj spi 2-3krat denne...ak na obed spi dlhsie, dalsi, treti spanok uz potrebovat nebude..spi od 30min az po 2hodiny, podla nalady 😀

spi doobed a poobede
niekedy potrebuje aj na obed si trosku schrupnut 😉

elzik
autor
24. led 2010

My to se spaním také nemáme valné. Jak píše Jasmia - v kočárku spí krásně, ale doma to je horší. Snažím se navyknout na nějaký režim, ale jde to zatím těžko. Dá se říci, že spí tak 3x denně, ale když jsme doma, tak v postýlce tak 20 - 30min, ve vaku i dvě hodinky. Samozřejmě, že po těch 20 minutách se probudí, je protivný a uplakaný, protože je unavený, ale hold domácí postýlka mu nevoní 😉 🙂

laska.nezna.hranic
24. led 2010

elzik - to znám. prcek první půlrok úplně odmítal postýlku, byl ochoten do ní jít jen na noc a to jsme ho ještě museli hodně dlouho uspávat v náručí. jediné místo, kde nám spal alespoň hodinu, byla klokanka, ale jakmile jsme ho položili, byl vzhůru. prostě pořád chtěl "stát". teď už je to dobrý, věřím, že i u vás časem bude 😉

ava
24. led 2010

v noci cca 10x vzhuru, tak pres den na balkone i 2x2 hodiny 😒

jirina7
24. led 2010

Náš Honzík spí 3x denně 30 minut a to mu je už 7 měsíců. Večer my usíná 19,30 a budí se 2-3 na jídlo a spí do 6,30.

ava
24. led 2010

jirina - tak to by mi stacilo, kdyby v noci tak hezky spal 😉
v kolika stupnich mrazu jeste davate prcky spat na balkon nebo ven a kolik uz je neunosna teplota /8 mes/?

petkula
24. led 2010

3x denně po hodině (dopoledne, odpoledne a k večeru), ale chodí spát až kolem 22h 😅

mili84
24. led 2010

Toník až teď ve skoro půl roce začal spát jenom 2x denně. Až do teď jsme spinkali 3x - dopolko 50min, odpolko i 2h a v podvečer 30min až hoďka. Teď spí dopolko 40min až hodka a půl, jak kdy a odpolko hodka a půl, jak kdy no.... Večer chodí spinkat ve 20h a kojím až mezi 4-5h. Pak spíme do 8-9 😵

brisalek
24. led 2010

mala asi od 3 mesicu spi 2xdenne rano 2 hod po probuzeni 30-45 min a nekdy mezi 11-16 😉 hodinou vetsinou 1-1,5h. Usina okolo 7 vstava o pul 6 a v noci kojime 3-7x(bohuzel 5-6x prevazuje)

elzik
autor
24. led 2010

ava - já slyšela, že pokud je pod -5, tak by tak malé děti měly ven max na 20 min. Pokud je teplota pod touto hranicí, tak raději vůbec - nedělá to dobře na plícní sklípky. Já pracovala 5 let v MŠ a když byla taková zima, tak jsme měly zákaz chození s dětmi ven.

elzik
autor
24. led 2010

mili84 - tak to závidím. Malý chodí spát okolo 20 h a kojíme zhruba co 2 hodiny v noci, někdy i co 1,5 hod ☹ , což je dost náročné. Vstává okolo půl sedmé až sedmé hodiny ráno.

crca
24. led 2010

Ahoj holky,mám dvojčátka a spaní přes den je katastrofa 😖 Vstáváme ráno mezi půl sedmou a čtvrt na osm(ale nejvíc v těch půl sedmé),pak usnou kolem 9,pak po obědě kolem půl jedné a vše teda max 20-30min 🙄 holka ještě ke všemu usíná strašně špatně,radši bude řvát dvě hodiny,než aby lehla a spala 😠pak usnou až večer po koupání a jídle mezi půl sedmou a sedmou 😅V noci teda matýsek spí celou noc,málokdy,že mu dám jen cucnout čaje,ale holka ta je schopná se vzbudit 2x za noc a vypít 160ml mlíka 😀Nojo,musíme to nějak zvládnout 😀 😀

bubosek
24. led 2010

Ahoj holky,
ted jsem uspala dráče a tak jsem přemýšlela, jestli nějak moc na svůj věk nespí. 😕
Dopoledne spí asi 2 hoďky, odpoledne taky. V noci teda spí docela bídně, ale i tak jsem spočítala, že prospí až 16 hodin. Příjde mi to moc na skoro 11 měsíční mrně. 😅

anitrams
24. led 2010

Náš lumpík si dá hodinku kolem poledne a kolem 3 vyjízdime s kocarem na 1,5-2h a to je celé prospí. Spát chodí cca 20-20:30 a vstava na mliko kolem 8.Takže cc 15h v 7měs.

zuzankast.
25. led 2010

musim taky pouzit prirovnani 😀 nase opicka spi pres den jen jednou pres poledne, spavala dve hodinky a posledni dobou jen pul hodiny. A i to ji staci, cely den skace a dovadi - jak na perkach 😀 Vecer chodi spat v sedm a spi krasne zhruba do osmi rano.

elzik
autor
26. led 2010

Holky, tak ten náš klouček je pěkný "fiškusek" 😀 V postýlce přes den spí max těch 20 - 30minut, pak je samozřejmě protivný, ale ve vaku si dá klidně 3 hodinky 🙂 , jen moje záda kdyby tím netrpěli. V kočárku také spí pěkně, ale ten teĎ bohužel nelze využít, jelikož je šílený mráz a ven nechodíme ☹

luvie
26. led 2010

Moje skoro 3měsíčňátko spí ve dne dopo asi půl-celou hodinu v šátku, potom jedině u prsíku... to je: hrajeme si, mámo HLAD!!! dám jí k prsu, napije se trochu a spí, ale prsík v puse... Když se vzbudí, jdem na to znovu 🙂 (Jo a někdy taky nevalně v kočárku, ale teď moc ven nechodíme)
Ale v noci zase spí krásně: usně kol. 7, spí tak do 5-6, nakojíme, spí dál tak do 8 🙂 Říkám si, že je to fér

elzik
autor
26. led 2010

luvie tak to ti v noci spí opravdu krásně. To Šimi usíná kolem té 20 hodiny a na kojení se budí co 1,5 - 2 hod ☹ Takže v noci je to celkem mazec. 😒

luvie
26. led 2010

elzik:
to e určitě časem spraví 🙂 miminka jsou každé jiné a to je na tom skvělé - máme každá originálek 🙂)

lela78
17. únor 2010

U nás je teď období přecházení na spánek jednou denně. Ale je fakt, že když jsme doma ( vzhledem k počasí je to často ), tak spíme 2x denně. Dopo. 1hod. a odpo. 1,5-2hod. Večer usínáme cca v 19.30 a spíme celou noc do 7hod. Až bude venku lépe, doufám, že už brzy, tak budeme dopoledne déle venku a budeme chodit spát jen 1x denně. Spíš by mě zajímalo, jak to děláte s obědem, když vám děti usínají třeba v 11hod.a spí třeba do 13 - 14hod. dáte jim oběd než jdou spát, nebo až když se vzbudí?

mili84
17. únor 2010

lela mě spí 2 x denně ted už a sp od 11 do půl 1 a oběd dám hned jak se probudí. SAvačinu má okolo půl 11 😉

sabuse1
17. únor 2010

tak my máme opačný problém, venku nespíme, je tam tolik zajímavých věcí, že je třeba to všechno sledovat a na spaní není čas, zato v postýlce chrupká krásně, pokecá s hračkama a tak do 15ti minut je tuhá, spí tak hodinu dopo a 2 odpo.
Lela: my máme v 9h na sváču jogurt nebo ovoce, kolem 11h usne a oběd jí dávám když se vzbudí cca kolem té 12h, ale taky sme měly období kdy mi usínala až po 12h, oběd jsem do ní nedostala jak byla unavená a protivná tak sem jí ho dávala třeba ve 14h když se vzbudila a byla ochotná v klidu jíst tak uvidíš co pro vás bude lepší, pokud ti ho malej v pohodě sní než půjde spát asi bych mu ho dávala před

mili84
17. únor 2010

já bych taky do malýho oběd nenacpala před spaním..to už je tak protivnej..takže to nakojím, on se u toho zklidní a pak šup do kočárku 😉

labelaisabela
7. únor 2012

Tak naše Isabel (je jí skoro 11měsíců) mi poslední týden začala spát jen jednou :( a to dopoledne spí tak hoďku a půl někdy i dvě,usíná kolem 10h. ale odpoledne ji né a né uspat - jediné co zabírá je dát ji do kočáru a protože je zima a nemůže se ve fusaku hýbat, tak prostě zabere, tak na půl hoďky. Doma je to ale nereálné, v postýlce si prostě stoupne řičí a nikdo s ní nehne... tak nevím zda ji nechat už jen jedenkrát denně a třeba to zkusit posunout to dopolední usínání na 11h. co poradíte? 😉