Jak často se vám mimčo v noci budí?

anavka
3. led 2007

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat, kolikrát za noc se vám mimčo vzbudí? Z internetu a z novin jsem se dozvěděla, že prý kojené mimi celou noc spát nevydrží, prý mlíčko rychle stráví a tak má brzy hlad. Ale asi to pravda nebude, některým maminkám v mém okolí spí mimčo celou noc i když jen kojí, tak nevim ☹ Mně se mimi budí tak 2x - 3x za noc, ale někdy taky přesně po 3 hodinách ☹ Jak jste na tom vy?

ivetalopourova
2. črc 2007

Ahoj holčiny, chci se zeptat. Mám 3 týdenní mimčo, které by spalo celou noc, ale doktorka mi řekla, že jí mám po třech hodinách budit na jídlo. Jiní mi zase říkají nebudit a nechat jí spát. Co si o tom myslíte Vy?

pepibubu
2. črc 2007

Ahojky, no já děti ještě nemám, ale spíš si říkám, nechat ji spinkat.... přece jen, kdyby měla hladík, tak se ohlásí sama, ne? 😉

ivetalopourova
2. črc 2007

No já nevím, bojím se aby přibírala, zatím nepřibírá nic moc... 😖

macu.k
2. črc 2007

Ahoj, Ivet, já bych ho nechala spát, ne třeba celou noc, ale aspoň těch 5, 6 hodin... Nám v porodnici říkali, že v noci může takhle dlouho spinkat. Co já bych za to dala, když se mi 7měsíční dítko pořád budí každou chvíli... 😉

luuuu
2. črc 2007

Ivetka myslim,ze by si ho mala budit,pretoze na zaciatku je dolezite co najviac prikladat,aby si mala pravidelne dost mlieka, pretoze mliecne zlazy funguju na principe kolko krpec vypije tolko sa doplni,cize keby si ju nechavala vyspavat celu noc mohla by si mat malo mlieka casom... a neboj,za par dni ho ani budit nebudes musiet...bude spinkat coraz menej 😉

eja28
2. črc 2007

ahoj, ja som s mojou malou mala tiez tento problem, ked som prisla z porodnice. Malicka mi spala a vobec sa mi ani cez den ani cez noc nebudila na davky. Zaviedla som rezim budenia kazde 3 az 3,5 hodiny, a po par dnoch si na to zvykla. Niektore babatka su spave, takze im treba zo zaciatku trocha pomoct. Lebo ked ti nepapa, tak ani nepiska ani nekaka, a to je zle...Urcite ju aspon raz v noci zobud, tz medzi 12tou a 6tou rano....

ivetalopourova
2. črc 2007

Holky děkujem asi zustanu u toho nočního budění, protože jak říkala Luuuu už kvuli tomu mlíku. Ale ty 4 h ji spát nechám, at se trochu vyspím.. 😉

andrea73
2. črc 2007

Holky nechci vás strašit, ale Mára má 5 měsíců a budí se mi pořád 3x v noci a dnes překonal rekord, vzbudil se 6x. Jsem totálně vyčerpaná...a já si naivně myslela, že čím bude starší, tím to bude lepší 😝

kocurek
2. črc 2007

ivetalopourova : me taky rikavali budit, ale ja jsem nebudila, miminko si rekne samo, kdy ma hlad. Pres den mi nekdy chtelo papat co hodinu, nekdy vydrzelo treba i 6h....miminko prece roste, kdyz spi a spanek dost potrebuje. Kdysi mi spal v noci i 5h, pak se vse upravilo a budil se 2x v noci a to po pulnoci a v pet rano, kdy uz nespinkal. Ale ted (mame 3,5 mesice) se budi i 4x za noc.

tretulka
2. črc 2007

nas maly ma 10.mesiacov a tiez sa v noci budi, niekedy castejsie, niekedy menej, ale celu noc sme neprespali este ani raz, 2x sa stalo, ze jedol o 24tej a potom az o 5tej rano, tak to bol vykon 😉
zaspava na prsniku, potom ho prelozim do postielky, v poslednej dobe ho uz od tej 1-2hej v noci mam u seba, lebo v postielke nechce byt...mal obdobia, ked v postielke zaspaval bez problemov, teraz chce byt pri mne, on je taky mamin cickos...tiez snivam o prespatej noci, ale raz sa to skonci, ved ho hadam nebudem kojit donekonecna...moj muz sa smeje, ze dufa, ze ked bude mat 17. rokov sa odtrhne od maminej cicky 😀

androna
2. črc 2007

ahoj Ivet.
mne bolo vysvetlene ze miminko do 3kg je spave a malo by sa budit na papkanie.od 3,5kg sa uz budi samo kedy potrebuje tak asi by som budila ked je fakt malicke a moc ti nepribera a tiez kvoli tvorbe mliecka.ja som maleho zo zaciatku budila a potom sa budil sam a uz mame 6kg.a teraz v noci vstava iba 1x.na zaciatku kazde 3 hodiny v noci.

ivanadur
3. črc 2007

ahojte baby, ja vam fakt zavidim, co ja by som dala za jednu prespatu noc! Chcem tie baterky na ktore deti funguju. Neviem preco to moje maciatko nechce a nechce spat, mna by nemuseli ani kolisat, ani natriasat 🙂
Dala som si zavazok, max. 2 x v noci kojit, takze uz je to lepsie okolo pol 4 mu dam potom flasu a vydrzi do tej pol 7. Teraz ked je vonku cez den teplo nechce tak jedavat, tak mozno to chce dohnat v noci, takze vyzera ako maly pampusik. ma okolo 11 kg (por. vaha 2,6 kg), takze asi do zimy budeme jedavat v noci a natahovat prsniky. pa

dankaa
5. črc 2007

ahojte!

trosku podpichnem-nasa prespi celu noc 🙂 do 8 týždnov sme ju museli budit aj v noci kvoli priberaniu.teraz nam krasne spinka od cca 19,00-19,30 do 4-,00-5,00. Prajem vela trpezlivosti a hlavne pevne nervy!!

mikca
5. črc 2007

dankaa tak to zní jak pohádka 😀 ...já chci taky ☹

uzlik23
6. črc 2007

děvčátka náš Matýsek usne kolem osmé, pak se budí co patnáct minut někdy co půl hodiny. kolem desáté usne spí do té půl dvanácté, pak se probudí zase usne spí do půl jedné, pak je vzhůru do té třetí čtvté pak usne a spí do půl šesté,no a pak polehává do té půl sedmé. mám pocit že je to horší a horší, když byl mimuško tak spinkal hezky a budil se jen na jídlo. no jsme zralí na psychinu. upřimně závidím všem co jim mimušenka chrupkají. 😅 😅 😅

ivanadur
6. črc 2007

ahojte, dankaa len podpichuj 😎
chcem sa opytat, nemate niektora skusenost s podavanim HAMI HAJAJA? Chcem to vyskusat, ale nemozem to zohnat, tak by som to objedala cez net, ale ci sa mi to vyplati, ci to fakt pomaha na spanie. JA CHCEM SPAT!

adriana111
6. črc 2007

Moja Ninka tiež nespávala dobre, stále som čakala, kedy sa to zlepší a bolo to čoraz horšie. Keď mala cca 7 mes. a ja už som nevládala od únavy ani myslieť, tak sme vyskúšali na ňu metódu "nechať vyplakať". Znie to brutálne, aj som sa dlho odhodlávala vyskúšať to, ale nebolo to také hrozné a funguje to.
Prvý deň som ju večer položila do postieľky, pohladkala, dala pusu a odišla. Samozrejme, že spustila plač, ale nešla som hneď za ňou. So stopkami v ruke som čakala, kým prejdú 3 min a šla som za ňou. Pohladkala, utíšila, dala pusu a odišla. Potom som čakala 4 min, zopakovala; 5 min zopakovala až kým sa neutíšila a nezaspala. Prvý večer vydržala vyše hodiny, ja som pomaly plakala s ňou. Druhý večer zaspala po štvrť hodine, tretí po 5 min a teraz zaspáva sama. Prestala sa budiť aj v noci a cez deň spí namiesto 2-3x30 min 2x 2hod.
Večer ju uložím o 20.00 a spí do 6 hod bez zobudenia. Paráda! 😀

tretulka
6. črc 2007

adriana - ja som uz tiez bola v pokuseni nechat maleho vyplakat, ale puka mi srdce, ked ho pocujem ako strasne place...teraz spava s nami, cucne si ked chce a aspon ako - tak sa vyspim...

adriana111
6. črc 2007

tretulka, tiež mi to bolo veľmi ľúto, keď plakala. Ale mám aj staršiu dcérku a tej som sa nemala kedy venovať a ani som nemala síl. Takže som to tak musela riešiť. Keď sme mali len 1 dcérku, tiež mi bolo jedno, kedy a koľkokrát za noc sa budila, dospávala som to cez deň s ňou. Ale teraz sa to tak nedalo. ☹

tretulka
6. črc 2007

adriana ja Ta chapem, nemyslela som to v zlom , mam kamaratky, ktore to tiez tak urobili, ale mne to nejako nejde, na Tvojom mieste by som to aj ja tak riesila...planujeme aj druhe babatko a dufam, ze to bude lepsi spac ako Martinko...ktovie

adriana111
6. črc 2007

tretulka, kedy je narodený tvoj malý? Vyzerá to, že s mojou Ninkou sú skoro rovnako, ona je 28.8.06

peige
6. črc 2007

Adriana, to Ti gratuluji s tím uspáváním a zároveň díky za návod, určitě jej vyzkouším 😉

adriana111
6. črc 2007

peige, pošlem ti celú verziu "nácviku uspávania". Ak máš záujem, napíš mi do internej pošty tvoj mail 😉