Jak často se vám mimčo v noci budí?

anavka
3. led 2007

Ahoj maminky,

chtěla jsem se zeptat, kolikrát za noc se vám mimčo vzbudí? Z internetu a z novin jsem se dozvěděla, že prý kojené mimi celou noc spát nevydrží, prý mlíčko rychle stráví a tak má brzy hlad. Ale asi to pravda nebude, některým maminkám v mém okolí spí mimčo celou noc i když jen kojí, tak nevim ☹ Mně se mimi budí tak 2x - 3x za noc, ale někdy taky přesně po 3 hodinách ☹ Jak jste na tom vy?

isacek
3. led 2007

ahojky anavka,
Mě se malá taky budí často a to ji nekojím,ale jsme na umělé výživě.
Po koupání kolem sedmé mi usne a když je dobře napapaná tak spinká i dvě hodky,pak se vzbudí a je vzhůru tak do dvanácti,pak se budí kolem čtvrté a pak v osm.A tak je to skoro pořád stejně už od porodnice. ☹

newyorkgirl
3. led 2007

isacek, to mas celkom dobre, mne sa mala budila na zaciatku aj kazde 2 hodky, teraz je to tak kazde 3 a to kojime alebo jej davam odstriekane z flasky, ale rekord ma tak 4,5 hodky, vyse mi nikdy nevydrzala, dnes v noci prvykrat spala od 10 do 2.30 a potom az do 7mej, to bolo ako zazrak 😀

rova
3. led 2007

No mě tak ve 3 měsíci vydržela chvílu spát i 8 hodin, ale pak to zas začalo, buzení po třech hodinách na kojení.. 😒

titkovamiriam
3. led 2007

No ja patrim medzi tie stastne co im babatko spi od malinka celu noc do 2 mesiacov to bolo 6-7hodin v kuse a teraz ked ma 7 mesiacov vydrzi aj 8-9hodin,niekedy ked ho okolo osmej nakojim tak este spi tak do jedenastej a ja mozem v klude varit.Stale kojim a potom si pyta cez den jest tak kazde dve hodiny a cez den prespi tak 3-4 hodiny na dva razy.

jess
3. led 2007

Ahoj,mě se malá první měsíc budila co dvě hodiny a ještě se pokaždé pokadila 😒 .Od druhého měsíce už měla svůj režim a vzbudila se mezi 2-4ráno jen jednou a pak kolem 7hod. a od cca 4měsíců se mi budila k papání kolem 5-6hod a spala dál.Podotýkám plně byla kojená.Asi záleží co mamči papají,že některé mají mlíčko sytější a jiné ne 😨

wladka
3. led 2007

to aj ja, patrim medzi stastne mamky..

malinku ulozim okolo 22,30 spinkat a spime spolu do 7,30 na kojenie, a pak si pospime este do 10,30..

a malinka je plne kojena, ziadne prikrmy, ani umele mliecko..nic, len moje ceculky.. 😀

vavka33
3. led 2007

Vladi,to je uzasne:Zavidim ti 😔

georgine
3. led 2007

me malej nikdy moc dlouho nespaval. tak njedele 2 hodky.. tak kole 7 mesice se to zacalo celkem prodluzovat. usl v 19 ve 12 mliko a v 6 nanovo.. dneska mu je 1rok9mes. a spi od 21 do 9 nekdy i do pul desáte.. naucila jsem si ho ze jakmile umel drzet flasku a sám se napil donesla jsem mu co nejpozdeji ráno mliko a on usnul zase znova.. protoze videl ze je doma jeste tma a klid.. jink by asi nespal.. a dneska uz je jedno v kolik mlicko dostane, kdyz dobre poveceri tak spinká az do 9 a jenom potom pocucá mlicko a nebo si cucne k ránu 6-7 a pak hajá dál.. myslim ze z me zkusenosti je to hodne fajn, kdyz po mlicku zase spinká a já si odpocinu.. 😀 😀

zany1
3. led 2007

Tak mě se malá budila co 2-4hodinky na kojení a po 2. měsíci věku se to prodlužovalo, až mi pak spala skoro celou noc. No a to jí zůstalo do dneška, v půl roce jsem přestala kojit, na noc jí dám kolem sedmé kašičku a ona spinká skoro 12hodin. Ráno jí dám sunar a spí ještě 1-2hod.

gedren
3. led 2007

My chodime spat spolecne kolem pulnoci tim, ze ji ukojim 🙂 Pres noc chce jist tak jednou, nekdy dvakrat, ani nevim v kolik, protoze u toho napul spim 🙂. Kolem osme se probudi a bud vstanem, nebo ji dam a spime dal 🙂

kristi
3. led 2007

gedren, takt o je zlaticko

zuzu13
3. led 2007

My chodíme spinkať okolo 21,30 -22,00 a malá sa budí okolo 4,00 -5,00 a potom okolo 7,00-8,00 h.

tessa
3. led 2007

ahojte!

Ja nechcem provokovat, ale nas Matko zaspinka tak kolo 21:00 a zobudzame sa rano o 9 😉

hanka274
3. led 2007

ahojte, uz tu je taka debata. Mam 8mes., od 3tyzdna spi celu noc bez vstavania, bez kojenia. Napapame sa (umyjeme a tak) okolo 21 hod. a do 7,00 hod spi. Takze tiez ako par mamin vyssie. Ale ja sa este musim pochvalit, ze ziadne spolocne spanie. Pekne poslusne sama. V buducnosti su s tym potom problemy odvykania, takze preto pekne sama. A cez den asi dva krat, niekedy raz, niekedy hodinu, niekedy 5 hodin. Cez den mi este ten rezim nevychadza, musim sa este snazit. A niekedy cez den si pochrapkame takych 15 minutiek spolu na sedacke pri TV. To akoze aby ste si nemysleli, ze co som to za mater ked chcem aby babo spalo pekne samo nie s nami. Ale treba to tak ucit. Podla mna. to je moj nazor.
🙂

zuz11
3. led 2007

tak my zaspavame o jednej v noci a bud stavame ako dnes o pol siedmej alebo stihame o stvrtej prve budenie a potom druhe mame az o deviatej 😀 takze na novorodenca sa mi zda ze krasne 😵 horsie je to cez den uspat 😵

hanka274
3. led 2007

a teda tiez ziadne prikrmy. kojim a papame normalka zeleninku mnou pripravenu. Z obchodu snad len plienky a drogisku... 😀
tessa, tak to o 2 hodky vyhravate ! 😀 😀 😀

tessa
3. led 2007

hani,
ale mi na UM a prikrmoch...takze ste lepsi 😉

hanka274
3. led 2007

co je UM?

tessa
3. led 2007

predsa umele mliecko 😀

mimi109
3. led 2007

tessa si stastny clovek, ja to ale tiez nemam az take hrozne, vacsinou mi mala o tej 17.00 uz spi, okolo 21.00 sa naje a v noci sa zobudi len raz a spinka do rana, ale len tak do 6. alebo 7.00

moja segra malu koji a ta sa jej v nocibudi kazde 2 hod a to uz ma 8 mesiacov a svagrinina 6 mesacna tiez prespi celu noc a je tiez kojena

my papame umele mliecko a uz aj kasicky

jenis
3. led 2007

Tak moja chodi spat okolo siedmej osmej a donedavna vydrzala s dvoma kojeniami za noc a vstavala tiez okolo 7-8. ale dva dni do zadu je to hrozne budi sa kazde 2 hodiny a msim kojit. Dufam, ze to prejde a vsetko bude tak ako bolo predtym, alebo aj lepsie. Mozno ze to su uz zubky?

mimi109
3. led 2007

mylis ze by to uz mohli byt zubky, to je este akosi skoro nie v 3 mesiacoch 😕

jenis
3. led 2007

A este cez den nechce spat vobec. Uz som v koncoch nepomaha nic iba kocik. Ale v takej zime tiez nemozme byt v kuse vonku... 😖

mimi109
3. led 2007

jenis to poznam, mne 2 mesiace spala cez den max 15 minuta teraz max 2x po pol hodiny a to sme uspavali vseliak, na rukach, v kociku,...

jenis
3. led 2007

Uz bude mat styri tak neviem. Inak som uz citala ze moze byt 😒

msunny
3. led 2007

Ahoj holky. Mě se malej taky občas budí,jak kdyby v sobě měl budík přesně po třech hodinách,ale většinou mi usne po koupání(cca v 7) vzbudí se v jednu a potom tak kolem 5-6.

hanka274
3. led 2007

tessa: aha jasne, umele mliecko....
mimi109 a ostatne, co uspavaju a tak. V naruci....jezis, sak to je najhorsie co mozte urobit, musite to vydrzat. Nemozte sa dat zlanarit tym, ze uspavate v rukach a tak. Znamy uspaval, ze sa musel ist v noci prejst autom okolo domu. A to sme kde? Musite byt silne. Ziadne kociky, okrem teda ked ste vonku, ziadne narucia, nic take ze idem si s nou lahnut uspat. Budete to lutovat fakt, potom clovek ide na dovcu. Dospely sa bavia, a ja musim odist uspat malu, sak to je des! Budete si neskor nadavat. A tiez sa "niekde" stala chyba ked segra ma 8 mesacne a budi sa kazde 2 hodky. Treba nazbierat info, rady....lebo mamina raz padne na nohy a hotovo. Je to zle pre vas, deti si robia to co ich naucime, povolime a tak....
viete co myslim....

jenis
3. led 2007

Hanka, vecer mi ide spat sama v pohodicke. Sem tam idem dat naspat cumlik ak ho vypluvne, ale inak zaspi uplne sama, ale cez den nic. Ani sama ani so mnou ani nijako inak (s hudbou a pod). Mam ju nechat revat? Na to nemam srdce.

mimi109
3. led 2007

jenis suhlasim s tebou ja ju nedokazem nechat revat trosku ju pritulim a spinka, aj mne inak zaspi vecer v pohode s cumlikom

hanka ta segrina 8 me sinak vacsinu dna prespi, ona sa len v noci napije a spi dalej len si v noci viac vyzaduje sak ju uz aj dokrmuje vselicim

jenis
3. led 2007

To je podla mna zastarane nechat dieta revat v postielke kym sa neunavi. Radsej ju pokolisem chvilku a mam pokoj. Nie je nervozna a umrncana ako ked sa trapi cely den bez spanku. 😉